Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kodowanie radia Blues na Bolero

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kodowanie radia Blues na Bolero

    Witam,

    Przeszukuje forum i mam problem żeby znaleźć jakiś dokładniejszy opis jak zakodować radio po wymianie z Blues na Bolero. Czasu mam trochę mało bo jutro będę miał możliwość podpięcia auta pod VCDS-a i tak trochę mnie czas goni Bardzo proszę o wyrozumiałość Jeżeli był jakiś opis i go nie znalazłem to z góry przepraszam...

    Konfiguracja auta:
    - zwykła kierownica
    - aux w podłokietniku
    - głośniki tylko z przodu
    - klimatronic

    Pozdrawiam

  • #2
    Odpowiedź jest prosta ( to nie nawigacja że kodowanie jest całkiem inne ) , zrób autoscana z radia kiedy masz jeszcze włożony BLUES ,potem po zamianie na BOLERO wklej je i po problemie . Wyposażeniowo nic się nie zmienia więc kodowanie z BLUESA jeśli od początku było właściwe to wszystko będzie OK .Nie piszesz nic o czujnikach cofania a taka opcja też jest dla radia w bajcie . Kodowanie dla BLUESA , SWINGA i BOLERO jest takie samo . Głównie zmieniasz cokolwiek w bajcie 0 który odpowiada za AUX i czujniki cofania , bajt 2 w którym ustalasz ile masz głośników i bajt 5 którym decydujesz o pasmie czyli brzmieniu dźwieku. I w twoim przypadku to wszystko . Inne bajty obejmują podzespoły którymi nie dysponujesz np. system CANTON , kamera cofania , telefon .
    Przykładowe kodowanie dla Ciebie to :
    050002000004 gdzie masz opcje AUX z monitorowaniem połączenia , dwa głośniki z przodu i pasmo przenoszenia skoda superb dla bolero .
    0D0002000004 to samo dotyczy AUX ale + czujniki parkowania , reszta bez zmian .
    090002000004 samo AUX bez monitorowania i czujników reszta bez zmian .
    ostatni bajt czyli 5 możesz popróbować pozmieniać która opcja będzie ci odpowiadać .

    Komentarz


    • #3
      Dziękuje za odpowiedź. Faktycznie nie napisałem o czujnikach a mam. A czy jeszcze mogę prosić o instrukcję do VCDS-a w opcji 56 radio koduję? Będę chciał zrobić kilka usprawnień jeszcze: ryglowanie drzwi, Coming/Leaving Home, doświetlanie zakrętów i automatyczne światła i do tych wszystkich zabiegów mam filmiki z YT co łopatologicznie pokazują co gdzie...

      Komentarz


      • #4
        to wszystko zależy jaki masz sterownik
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez KFR Zobacz wpis
          w opcji 56 radio koduję?
          Tak .


          No i pamiętaj o pierwszej zasadzie modzenia - najpierw autoscan a potem kodowanie . Bo przy problemach potem jest płacz .

          Komentarz


          • #6
            Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ale zauważyłem jeszcze jedną rzecz u mnie w radiu. W opcji "Media" aktywna jest tylko karta SD, CD oraz AUX są nieaktywne. Radio nie przyjmuje płyt i po podpięciu np telefonu pod AUX-a też nie wykrywa - na Blues aux i cd działało bez problemu. Nawiązuje do odpowiedzi Wojtenio że kodowanie sie nie zmienia jeżeli wszystko działało ok. Czy muszę coś jeszcze dokodować żeby wszystko działało?

            Komentarz


            • #7
              Do kodować nic ,ale jest pytanie jakie jest obecne kodowanie w nowym radiu ? . No i czy wszystkie wymienione przez Ciebie funkcje działały wcześniej u poprzedniego właściciela ? . Pamietaj że AUX musi mieć podany sygnał by było coś słychać . Spróbuj wyjąć kartę SD i wtedy popróbować z AUX . U mnie w swingu z MDI nadrzędny jest pendriv i jak go nie wyjmę to AUX nie ruszy , natomiast CD działa normalnie .

              Komentarz


              • #8
                Warto też poczyta instrukcję obsługi od tego radia czasami piszą tam ciekawe rzeczy .

                Komentarz


                • #9
                  Sprawdziłem instrukcje jak Wojtenio radził no i faktycznie CD ożył ale AUX jak nie działał tak nie działa... Próbowałem wyciągać kartę SDi dalej nie wykrywa

                  Komentarz


                  • #10
                    A sprawdzałeś w ustawieniach radia ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Niestety nie mam takiej opcji w setup

                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #12
                        Być może trzeba zakodować. Ja mam u siebie tak.
                        InShot_20171115_232234350.jpg
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz


                        • #13
                          To wychodzi na to że podpiąłeś radio bez kodowania z bluesa , bo jeżeli tam działało i przeniósł byś kodowanie do bolero to musi AUX w nim działać . Cały czas proszę o kodowanie a Ty go nie dajesz . W swingu w ukrytym menu jest ono widoczne , nie wiem jak jest w Bolero .
                          Kolega podrzucił wyżej foto jak powinno być zakodowane , zresztą wyżej też to napisałem .
                          Przy kodowaniu radia jest taki przycisk zatwierdź.,jeżeli tego nie zrobisz to radio nie przyjmie kodowania po mimo że je wkleisz lub dajesz z palca .

                          Komentarz


                          • #14
                            To jeszcze ja się podepnę pod temat wymiany radia. Zmieniłem ze Swinga na Bolero. Trzeba coś zmieniać przez VCDS???
                            Radio uruchomiłem i wpisałem kod. Wszystko mi działa - CD, SD, czujniki.

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz


                            • #15
                              Nic nie trzeba , ewentualnie tylko się cieszyć z nowego nabytku .

                              Komentarz


                              • #16
                                A to już mam !!!

                                ...Moje Cappuccino MPi...

                                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                Komentarz


                                • #17
                                  Praca, praca, praca .... wróciłem do "żywych" i wracam do tematu. Niestety VCDS nie działa z tego co się dowiedziałem moja wersja na win 10 nie pójdzie.... ALe teraz mam dostęp do oryginalnego interfejsu CDIF3 czy ktoś miał z nim do czynienie i jak się w nim koduje?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A może prościej znaleźć innego laptopa do twojego VCDS-a ? .

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez KFR Zobacz wpis
                                      CDIF3
                                      ori czy nie ori on nie czyta wszystkich błędów a z kodowaniem nie wiem
                                      Dawid
                                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        heh metodą prób i błędów włączyłem w CDIF-ie opcje otwierania auta. Po naciśnięciu jeden raz guzika otwierania otwierają się tylko drzwi kierowcy, podwójne wciśnięcie otwiera się wszystko podoba mi się ta opcja więc zostawiam (jak ktoś wie jak to zrobić w VCDS to byłoby mi łatwiej dojść do przełożenia VCDS na CDIF )

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez KFR Zobacz wpis
                                          heh metodą prób i błędów włączyłem w CDIF-ie opcje otwierania auta. Po naciśnięciu jeden raz guzika otwierania otwierają się tylko drzwi kierowcy, podwójne wciśnięcie otwiera się wszystko podoba mi się ta opcja więc zostawiam (jak ktoś wie jak to zrobić w VCDS to byłoby mi łatwiej dojść do przełożenia VCDS na CDIF )
                                          normalnie, wchodzisz w adaptacje w bordnetzu i w grupie 003 jest coś takiego:

                                          A003,0,Selektywne (Pojedyńcze) otwieranie drzwi
                                          A003,3,Aktualny Status
                                          A003,5,Selektywne (Pojedyńcze) otwieranie drzwi
                                          A003,6,0 = nieaktywne (otwiera wszystkie drzwi)
                                          A003,7,1 = aktywne (otwiera tylko drzwi kierowcy)


                                          oczywiście w interfejsie wygląda to inaczej - jest wybór z listy rozwijalnej
                                          poza tym, tę opcję możesz właczyć z poziomu maxidota jak masz
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam,
                                            Też zastanawiam się nad zmianą radia Blues na Bolero tak aby dla większej wygody przede wszystkim żonki zwizualizować czujniki cofania przód i tył na wyświetlaczu radioodtwarzacza. Pytanie tylko czy jak odtwarzamy muzykę np. z radia i wyłączymy radioodtwarzacz to po włączeniu wstecznego (automatycznie reagują pikaniem czujniki cofania) wyświetli się podgląd samochodu z wizualizacją czujników cofania? Mam tak np. w nowym firmowym Golfie. Po wyłączeniu radia i korzystaniu z czujników cofania na wyświetlaczu pojawia się miniatura samochodu z wizualizacją czujników.
                                            No i pytanie drugie, estetyczne. Mam skodę Octavię II FL kombi, czy po kupieniu radia Bolero np. z skody Yeti i jego zamontowaniu w moim samochodzie będzie widoczny na podglądzie samochodzik w wersji kombi?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez marcinsze Zobacz wpis
                                              to po włączeniu wstecznego (automatycznie reagują pikaniem czujniki cofania) wyświetli się podgląd samochodu z wizualizacją czujników cofania
                                              tak

                                              Zamieszczone przez marcinsze Zobacz wpis
                                              Mam skodę Octavię II FL kombi, czy po kupieniu radia Bolero np. z skody Yeti i jego zamontowaniu w moim samochodzie będzie widoczny na podglądzie samochodzik w wersji kombi?
                                              tak
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Trochę to trwało ale miał georgg racje. Radio nie było zakodowane. Po poprawnym kodowaniu w radiu pojawiły się dodatkowe opcje włączające AUX-a. Już wszystko działa. Dziękuje za pomoc

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X