Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio BONROAD 2din android + kamera cofania + mikrofon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio BONROAD 2din android + kamera cofania + mikrofon

    Witam

    Moje auto to Octavia II Kombi 2005r.
    Od pewnego czasu po głowie chodzi mi zakup radia z androidem.
    Jeden z kolegów polecił mi takowe radio. Ja chciałbym je jeszcze doposażyć w kamerę cofania (montowaną w klamce klapy) i mikrofon (wbudowany jest podobno zbyt słaby).
    Ktoś mógłby polecić jakąś kamerkę zabudowaną w klamce klapy pasującą do mojego auta i oczywiście dobrej jakości?
    Oraz jakiś dobry mikrofon?

    Pozdrawiam
    Tanie: Android 7.1 Car DVD Player GPS 2Din 8" Car Radio for EOS Seat Polo Passat B6 Tiguan Golf5 1080P Capacitive Touch Screen Free Map, kup wysokiej jakości Car Multimedia Player bezpośrednio od dostawców z Chin: Android 7.1 Car DVD Player GPS 2Din 8" Car Radio for EOS Seat Polo Passat B6 Tiguan Golf5 1080P Capacitive Touch Screen Free Map

  • #2
    Jak już to te jest lepsze Page Not Found - Aliexpress.com
    pozdrawiam
    roberta

    Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

    http://chomikuj.pl/Roberta9

    Komentarz


    • #3
      Ja zamówiłem na próbę to o którym pisze roberta. Jedzie do mnie wersja 2G/16GB. Zobaczymy co z niego będzie. Niestety gdzieś doczytałem, że są problemy z podłączeniem zewnętrznego mikrofonu (o ile jest gniazdo), bo podobno działa on równie mizernie jak wbudowany.
      ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

      JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
      JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

      OCP Poznań -> Mapa Spotów

      Komentarz


      • #4
        No właśnie fajnie by było, żeby rozmowy telefoniczne były w jakości zadowalającej dlatego dobrze byłoby dołożyć dobry mikrofon, a kamera cofania to już dalsza kwestia

        Komentarz


        • #5
          Ja myślę nad radiem Isudara:
          1782.81zł |Isudar 2 Din Android 11 radia samochodowego dla Skoda/Seat/Volkswagen/VW/Passat b7/POLO/GOLF 5 6 Auto Multimedia odtwarzacz DVD nawigacji GPS|car dvd player|navigation radiodvd car player - AliExpress
          Cena nie jest jakaś wysoka, a z testów na YT wypada całkiem nieźle.

          Komentarz


          • #6
            Posiadam radio tej firmy tylko na Win-CE i jestem bardzo zadowolony. Mam podłączoną kamerę cofania w lampce oświetlenia tablicy też tej firmy

            na chomiku roberta9 mam nowe (październik 2017) mapy Nawigacja - Samochod - Roberta9 - Chomikuj.pl hasło OCP do folderu i archiwum rar
            Ostatnio edytowany przez roberta; 1013.
            pozdrawiam
            roberta

            Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

            http://chomikuj.pl/Roberta9

            Komentarz


            • #7
              Ja mam jeszcze pełny set z Columbusem + bluetoothem. Zobaczymy czy da radę zaadaptować ori mikrofon, bo z jego jakości jestem bardzo zadowolony. Kamera w klamkę też jedzie takie zabawki na jesienne wieczory
              ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

              JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
              JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

              OCP Poznań -> Mapa Spotów

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                klamkę też jedzie
                jaką klamę zamówiłeś?Dasz link?
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  Z kamerą chyba transakcja nie dojdzie do skutku, bo myfriend ma jakiś problem logistyczny. Kamerę niby wysyła z Turcji.....

                  Dotarło natomiast radio i mam już zamontowane w aucie. Na razie dopiero ogarnąłem podstawowe rzeczy. Tak na szybko kilka spostrzeżeń.

                  - szkoda czasu na zabawę z wbudowanym mikrofonem, obowiązkowo musi być zewnętrzny. W zestawie jest dołączony odpowiedni.
                  - MFSW działa, ale nie można z poziomu radia edytować przycisków ponieważ jest to realizowane przez zewnętrzny moduł. Nie działa słuchawka do odbierania w kierownicy, ale to jest raczej przypadłość mojego auta, ponieważ nawet Columbus i OEM bluetooth miał problem z prawidłową obsługą tych przycisków. Reszta funkcji zależnych od CanBus też działa np. sygnalizacja otwartych drzwi, przygasanie podświetlenia itp.
                  - podświetlenie u mnie nie jest RGB, tylko czerwone lub zielone. Barwa różni się od OEM podświetlenia.
                  - radio działa wraz z RDSem i AF. Odbiór fal porównywalny z Columbusem. Tam gdzie na RNS nie miałem Eski nadal jej nie mam. Mam podłączony separator z zasilaniem.
                  - dźwięk z radia jak najbardziej OK po zabawie EQ
                  - modem 3G podłączony po USB, działa bez problemu
                  - radio ma funkcję instant on, a więc start radia bardzo szybki. Sama praca jednostki bardzo płynna. Trzeba pamiętać, że akurat mój model jest na bazie platformy PX3 z 2GB/16GB pamięci.
                  - aplikacje działają np. Google Maps. Spotify, Youtube itp.
                  - w zestawie karta z mapami i nawigacją iGO
                  - włożenie karty SD do czytnika na media, spowodowało jej wyzerowanie i utratę zawartości
                  - problem z działaniem Yanosika (coś jest nie tak z profilem dźwięku), ale to nie wiem czy przypadkiem nie jest moja wina.

                  Generalnie wrażenia z radia pozytywne. W najbliższym czasie czeka mnie jeszcze update firmware'u MCU oraz aktualizacja głównego softu.
                  Ostatnio edytowany przez ducker; 26064.
                  ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                  JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                  JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                  OCP Poznań -> Mapa Spotów

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                    szkoda czasu na zabawę z wbudowanym mikrofonem, obowiązkowo musi być zewnętrzny. W zestawie jest dołączony odpowiedni.
                    który też jest kiepski warto pomyśleć o czym lepszym
                    Dawid
                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                    Komentarz


                    • #11
                      Muszę zapytać rozmówców, ale na chwilę obecną nikt nic nie mówił. Robiłem próbę jedynie z o wiele lepszym mikrofonem, ale niestety miał wtyk stereo i nie zadziałał (musi być jack mono), nie chciało mi się go psuć.
                      ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                      JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                      JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                      OCP Poznań -> Mapa Spotów

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                        Muszę zapytać rozmówców, ale na chwilę obecną nikt nic nie mówił
                        no chyba że masz coś innego niż ja,ale radio to samo ale pewnie inny sprzedawca
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          Pytanko,
                          czy te radia (Bonroad) ściemniają się razem z resztą podświetlenia deski?
                          A jeśli nie to czy nie dają po gałach w nocy?

                          Ile średnio trwa start radia od podania zasilania? Widziałem na necie niektóre modele które potrzebują około 40 sekund i np jeśli tyle czasu czekałbym aż kamera cofania zaskoczy to słabo

                          Intryguje mnie jeszcze jedna sprawa, po podpięciu kamerki wyświetla się taka kratka z odległością (czerwona żółta i zielona) czy w OIIFL po podpieciu do can będzię on się skręcała w łuk analogicznie do kąta wychylenia przednich kół?
                          Octavia II, 2011, Ambiente

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez karum1 Zobacz wpis
                            A jeśli nie to czy nie dają po gałach w nocy?
                            możesz ściemnić jeśli potrzebujesz grające np radio nie daje tak po oczach jak np teledysk
                            Zamieszczone przez karum1 Zobacz wpis
                            Ile średnio trwa start radia od podania zasilania?
                            ok 20-25sek
                            Zamieszczone przez karum1 Zobacz wpis
                            np jeśli tyle czasu czekałbym aż kamera cofania zaskoczy to słabo
                            jeśli masz zapalone auto to po wbiciu wstecznego odrazu się wł.kamra
                            Zamieszczone przez karum1 Zobacz wpis
                            Intryguje mnie jeszcze jedna sprawa, po podpięciu kamerki wyświetla się taka kratka z odległością (czerwona żółta i zielona) czy w OIIFL po podpieciu do can będzię on się skręcała w łuk analogicznie do kąta wychylenia przednich kół?
                            powinno na razie nie mam kamerki,ale juz płynie do mnie i teraz po ruszeniu kierownicą ładnie pasy się przesuwają na ekranie
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                              ok 20-25sek
                              A zobacz czy czasem w Factory Setting nie masz do włączenia funkcji InstantON. U mnie start radia zajmuje poniżej 10 sek. (Radio nie startuje z zera, tylko wychodzi z uśpienia).
                              Pytanie jaką masz wersję firmware'u MCU? Jakbyś chciał to mam główną wersję softu z 20171102 w formie pliku IMG, ale jeszcze nie miałem czasu przetestować.

                              A co kamery, to z tego co się orientuję, to kamera cofania jest realizowana niezależnie od startu softu.

                              dawcio pytanie gdzie zamontowałeś mikrofon. Ja mam, aż za schowkiem na okulary w podsufitce. Kolega montować przy słupku A i narzekał.
                              Ostatnio edytowany przez ducker; 26064.
                              ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                              JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                              JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                              OCP Poznań -> Mapa Spotów

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                A zobacz czy czasem w Factory Setting nie masz do włączenia funkcji InstantON
                                aaaa to sprawdzę
                                Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                dawcio pytanie gdzie zamontowałeś mikrofon. Ja mam, aż za schowkiem na okulary w podsufitce. Kolega montować przy słupku A i narzekał.
                                i właśnie tu mam zamontowany....
                                a jaki masz ten mikrofon(był w komplecie?)
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz


                                • #17
                                  Takie coś. A moduł bluetooth jaki masz zamontowany w radiu ?
                                  Załączone pliki
                                  ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                  JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                  JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                  OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                    Takie coś.
                                    to ja mam coś takiego
                                    image_40920.jpg
                                    Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                    A moduł bluetooth jaki masz zamontowany w radiu
                                    a gdzie to można sprawdzić?
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jak wejdziesz w Factory Settings to masz konfigurację dodatkowego wyposażenia Twojej jednostki i sekcji bluetooth masz wersję modułu zamontowanego u siebie np: MD725, SD968, Parrot .... itd.
                                      ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                      JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                      JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                      OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Koledzy, a czy w tych radiach można wykorzystać fabryczny mikrofon zamontowany w samochodzie? Mam fabryczny zestaw Bluetooth i rozmówcy nie mogą odróżnić jakości dźwięku między mikrofonem samochodu, a telefonu, dlatego chciałbym pozostać przy tym mikrofonie.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                          A zobacz czy czasem w Factory Setting nie masz do włączenia funkcji InstantON
                                          ducker mam inny system chyba bo u mnie jest:
                                          -car settings
                                          -extra settings(wejście przez hasło)
                                          i niestety nie ma tam instant,ani info o bluetooth
                                          więc kicha,co chwila robią nowsze radia z większymi możliwościami
                                          Dawid
                                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                            ducker mam inny system chyba bo u mnie jest:
                                            -car settings
                                            -extra settings(wejście przez hasło)
                                            i niestety nie ma tam instant,ani info o bluetooth
                                            więc kicha,co chwila robią nowsze radia z większymi możliwościami
                                            Nie do końca nowsze. Większość obecnych jednostek oparta jest o rozwiązanie PX3 lub nowsze PX5. Do tego dokładane są różne komponenty i moduł MCU, który pośredniczy w sygnalizacji. Bardzo dużo zmienia soft, ponieważ dokładają nowe rzeczy oraz firmware MCU. Cześć niestety wymaga wykonania hardware modów np. mikrofon podłączony jest tylko do modułu bluetooth, a nie do płytki PX3 i bluetooth. W rezultacie lenistwa myfirendów nie działa np: wyszukiwanie głosowe w Google Maps (generalnie ogólnie mikrofon z poziomu androida) itp. Tak naprawdę producentów tych jednostek jest tylko kilku (można to poznać po oznaczeniu firmware'u MCU), a resellerów od groma. Sprzedawcy niechętni są udzielać informacji, którego producenta rozwiązanie sprzedają na Ali.

                                            Dla jednostek z generacji MTCD/MTCE istnieje również alternatywne oprogramowanie, które dosyć mocno jest zmodyfikowane. Ja dopiero tylko trochę zgłębiam temat Aktualnie gnębię temat adaptacji do mojej jednostki zmodyfikowanej wersji aplikacji od radia, ponieważ w najnowszej wersji można edytować opisy przycisków ze stacjami (RDS nie nadpisuje opisów).

                                            ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                            JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                            JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                            OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                              Cześć niestety wymaga wykonania hardware modów
                                              a to już chyba wyższa pólka modzenia,a szkoda bo lubie nowości
                                              Dawid
                                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                                                W najbliższym czasie czeka mnie jeszcze update firmware'u MCU oraz aktualizacja głównego softu.
                                                możesz łopatologicznie napisać na czym to polega i jak to się robi?
                                                Dawid
                                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Soft jest rozbity jakby na dwie części. MCU aktualizowane jest zazwyczaj z poziomu ustawień. Masz tam po prostu opcję MCU Software Update. Niestety z aktualizacja głównej części softu jest różnie. Soft oryginalny jest dostarczany w formie pliku IMG i urządzenie samo go wykryje po włożeniu karty SD z takim plikiem w głównej ścieżce. Ostatnio część producentów blokuje to i trzeba to robić przez recovery lub w najgorszym przypadku przy pomocy połączenia ADB.
                                                  ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                                  JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                                  JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                                  OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X