Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] wymiana foteli z anglika do wersji EU

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] wymiana foteli z anglika do wersji EU

    Witam, postanowiłem niedawno nabyć fotele do mojej Skody Octavii, ponieważ fotel kierowcy był przetarty.
    Kupiłem cały komplet na allegro, ponieważ był w przyzwoitej cenie, a nie mogłem znaleźć samego fotela kierowcy z moim wzorem.
    Po wymianie okazało się, że nie pasują mi kostki airbag (dlatego, że fotele były z anglika, o czym sprzedawca nie poinformował)

    Pytanie brzmi: Czy mogę przerobić jakoś te nowe kostki(posiadam całe kostki z poprzednich foteli), na te które mają być. Nie próbowałem tego spinać na siłę, ponieważ w aucie kostka ma kable biały, zielony, brązowy(pod kierowcą), natomiast kostka fotela ma kable niebieski, czarny i brązowy. Niestety też nowe fotele nie mają odłączanej w połowie tej wiązki między matą a kostką pod fotelem.

    W schematach nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

    Proszę o pomoc

  • #2
    Panowie pomóżcie

    Komentarz


    • #3
      Kostki airbag sa w roznych wersjach. Trzeba przelozyc ze swojego starego fotela i po krzyku. Przy okazji zamien cala klamre pasa, bo angielski pasazer nie ma pikacza.

      Brazowy masa, a reszta w tej samej kolejnosci. Ja wsadzalem cala wiazke z europejczyka z kurtynami do wersji z 4 poduszkami. Generalnie podlaczalem tak, zeby pin z wtyczki pasowal z tym przy sterowniku i wszystko dziala elegancko.

      Zawsze mozesz tez sciagnac tapicerke z oparcia i przelozyc swoja poduszke.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
        Kostki airbag sa w roznych wersjach. Trzeba przelozyc ze swojego starego fotela i po krzyku. Przy okazji zamien cala klamre pasa, bo angielski pasazer nie ma pikacza.

        Brazowy masa, a reszta w tej samej kolejnosci. Ja wsadzalem cala wiazke z europejczyka z kurtynami do wersji z 4 poduszkami. Generalnie podlaczalem tak, zeby pin z wtyczki pasowal z tym przy sterowniku i wszystko dziala elegancko.
        Ostrzeżenie o pasach mam wyłączone vagiem, więc nie przenoszę klamry, czyli proponujesz przerobienie kabli tak, żeby piny były tylko w tej samej kolejności, tak?

        Mam biały, zielony, brązowy, a ma być czarny, niebieski, brązowy, zgadza się?

        Komentarz


        • #5
          Raczej tak, bo masa jest brazowa. Jedno to sygnal, drugie jakies zasilanie.

          Zawsze dla bezpieczenstwa mozna przelozyc poduszki jak wspomnialem, wtedy wiesz co masz
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
            Raczej tak, bo masa jest brazowa. Jedno to sygnal, drugie jakies zasilanie.

            Zawsze dla bezpieczenstwa mozna przelozyc poduszki jak wspomnialem, wtedy wiesz co masz
            Będę rzeźbił jutro tą wiązkę fotela, nie chcę ściągać tapicerki z fotela, bo wiem ile z tym roboty.
            Może uda mi się zrobić fotorelacje dla potomnych. Dzięki.

            Komentarz


            • #7
              Panowie ogarnąłem, odciąłem wtyczki ze starego fotela, przylutowałem w takiej kolejności jak były (brązowy pierwszy, reszta tak jak idzie), skasowałem błąd vagiem i wszystko śmiga.
              Mam nadzieję, że komuś to pomoże, bo ja miałem duże opory, żeby coś lutować przy kablach od poduszek powietrznych.

              Komentarz


              • #8
                Polutowane i dobrze zaizolowane bedzie wieczne i mozna swobodnie jezdzic fotelem, gdzie przy wtyczkach co chwile pojawia sie problem
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X