Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

automatyczne otwieranie klapy bagażnika w O2....można?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • automatyczne otwieranie klapy bagażnika w O2....można?

    Gdzieś widziałem że można nałożyć na siłowniki tylnej klapy jakieś dedykowane sprężyny by po wciśnięciu na pilocie otwierania bagażnika ten sam się otworzył i samoczynnie podniosla się klapa. Czy można to zrobić w octavii2 FL HB??? Jakie sprężyny dokładnie kupić i gdzie?
    Chyba na YouTube widziałem jeden filmik z tym patentem w O2 ale tej przed fl. Nie wiem jak to się z pilota podnosi ale u siebie jak nacisne otwieranie bagażnika to on jedynie się odrygluje a nie odskakuje więc chyba sprężyny tu nic nie pomogą.
    strazakp

    Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
    Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

  • #2
    Możesz kupić siłowniki do tylnej klapy. Koszt coś chyba 130 zł za komplet na allegro. Będzie tak jak na youtubie- klapa sama będzie się otwierać.

    Komentarz


    • #3
      Ok ale w jaki sposób klapa się podnosi po wciśnięciu pilotem otwierania jak to tylko zamek się odrygluje a klapa jest nieruchoma
      strazakp

      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

      Komentarz


      • #4
        Poszukaj był obszerny wątek o tym , a ułatwia to dodatkowa sprężyna .

        Komentarz


        • #5
          Miłej lektury a zajęło mi to nie całą minute .
          [O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            a nie ma problemu jak w combi?Że wykrzywia klapę?
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              W TVN Turbo ,,101 napraw ,,widziałem jak zakładał takie siłowniki i wszystko grało i śmigało bez problemów . Link do siłowników Link

              Komentarz


              • #8
                Mam u siebie takie siłowniki. Akurat u mnie złożyło się to z wygłuszeniem klapy tylnej i dostała tylu kilogramów, że nawet to sprytne urządzenie nie daje rady.
                Jeśli ktoś natomiast ma seryjną klapę, to akurat będzie hulać. Sprężyna wypycha klapę do momentu kiedy siłownik będzie w stanie sam unieść klapę i pięknie jedzie do góry.
                Ktoś pisał, że może być problem z siłą siłownika, lecz nie było mi dane upewnić się ;/

                Komentarz


                • #9
                  Ja wczoraj zamówiłem takie siłowniki dziś przyszły :
                  Link
                  Czas montażu 5 minut, moim zdaniem działają wspaniale jednakże przy zamykaniu klapy trzeba użyć trochę siły ale cóż efekt otwierania i spojrzeń sąsiadów jest tego wart he he.
                  film z działania nagrany trochę po ciemku bo przed chwilą ale muszę się pochwalić :-)



                  Komentarz


                  • #10
                    Możesz podać numery tych siłowników i najważniejsze jaka ich siła ( ciekawi mnie jaka jest różnica w stosunku do ORI ).Obserwuj też czy nie wygina się klapa w mocowaniach sworzni .

                    Komentarz


                    • #11
                      Ciekawe ile wytrzymają te sprężynki? Kiedyś czytałem na forach, że po około miesiącu już nie są w stanie podnieść klapy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zobaczymy czy wytrzymają ogólnie wziąłem te droższe za 130 zł polecane na facebooku Octavia Klub, te z allegro za 60 zł podobno wyginają klapę mam nadzieję że droższe się sprawdzą.

                        Komentarz


                        • #13
                          Cieszyłem się takim bajerem 3 miesiące. Później zauważyłem, że po zamknięciu klapy bagażnika siła sprężyn jest tak duża, że przerwa w poprzek dachu powiększyła o jakieś pół centa!!! Postanowiłem powtórnie przywrócić odstęp - wyregulować klapę i powróciłem do fabrycznych siłowników bez sprężynek . Ktoś też tak miał???

                          Komentarz


                          • #14
                            Mi coś zaczyna cieknąć woda przez uszczelki. Musze przełożyć oryg siłowniki i sprawdzić czy będzie lepiej. Jeśli się poprawi to siłowniki z sprężyną na śmietnik. A kurde to przydatny patent.
                            Miał w ogóle ktoś takie objawy?

                            Komentarz


                            • #15
                              Poniżej temat do poczytania i jak to bywa u jednych nic się nie dzieje a inni rezygnowali z tego moda.

                              [O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika - Octavia Club Polska
                              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                              ​​​
                              Grzegorz

                              Moja Ambitna Czarnula

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X