Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Włącznik świateł przeciwmgielnych - wymiana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Włącznik świateł przeciwmgielnych - wymiana

    Hej,
    Czy można wymienić przełącznik świateł przeciwmgielnych na taki, który jest dwupoziomowy?
    Obecnie mogę włączyć przód i tył na raz.
    A chciałbym czasem móc włączyć tylko przednie, tak jak mam obecnie w Fabii.

  • #2
    Można
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
      Można
      Super!
      A jak to zrobić, tzn. sama wymiana na przełącznik który jest dwupoziomowy, czy jeszcze jakas zmiana w kompie?
      Jak mam poznac na np. allegro który przełącznik jest dwupoziomowy a który jedno?

      Komentarz


      • #4
        Wydaje mi się że po grafice na włączniku.
        Jeśli ma przeciwmgielne przód / przeciwmgielne tył wtedy będzie "dwupoziomowy".

        Tylko dziwna sprawa bo jak ma się pp. z przodu i z tyłu to fabrycznie włączniki były przód (pierwszy poziom) lub przód/tył (drugi poziom).
        Z innymi się nie spotkałem.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Włączników jest od metra , podaj symbol obecnego włącznika . No i pytanie czy masz O2 czy O2FL lub O2Tour bo jest to istotne . w O2 nie ma ikony przednich przeciwmgielnych na liczniku i jest podświetlana ikona na włączniku , natomiast w O2FL i O2 Tour jest w liczniku . Dla O2 włącznik dla przód i tył przeciwmgielne ma symbol 1Z0 941 431 G a dla O2 FL i Tour 1Z0 941 431 K .

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
            Wydaje mi się że po grafice na włączniku.
            Jeśli ma przeciwmgielne przód / przeciwmgielne tył wtedy będzie "dwupoziomowy".

            Tylko dziwna sprawa bo jak ma się pp. z przodu i z tyłu to fabrycznie włączniki były przód (pierwszy poziom) lub przód/tył (drugi poziom).
            Z innymi się nie spotkałem.
            Tak jak piszesz mam w Fabii, natomiast w Octavii jak na złość nie :/

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez wojtenio Zobacz wpis
              włączników jest od metra , podaj symbol obecnego włącznika . No i pytanie czy masz o2 czy o2fl lub o2tour bo jest to istotne . W o2 nie ma ikony przednich przeciwmgielnych na liczniku i jest podświetlana ikona na włączniku , natomiast w o2fl i o2 tour jest w liczniku . Dla o2 włącznik dla przód i tył przeciwmgielne ma symbol 1z0 941 431 g a dla o2 fl i tour 1z0 941 431 k .
              o2 fl

              Komentarz


              • #8
                No to u mnie jest to jakos namieszane, nie wiem... może przednie były jakoś na szybko domontowywane, bo wygląda to tak:
                - przełącznik ma tylko jeden znaczek przeciwmielnych (zakladam ze tylnych)
                - na desce świeci się tylko jedna kontrolka od przeciwgielnych (zakladam ze tylnych - pomarańczowa)
                - wyciągnięcie przełącznika (jednostopniowego) powoduje zapalnie przeciwgielnych tylnych i PRZEDNICH

                Komentarz


                • #9
                  Czy na przykład taki by pasował:
                  Link

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak jest
                    Skoda Octavia II FL
                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                      - wyciągnięcie przełącznika (jednostopniowego) powoduje zapalnie przeciwgielnych tylnych i PRZEDNICH
                      czyli możliwe że ktoś dokładał halogeny i nie zmienił wyłącznika
                      Jeśli masz dobre kodowanie to też powinieneś mieć doświetlanie zakrętów + dzienne w halogenach
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                        czyli możliwe że ktoś dokładał halogeny i nie zmienił wyłącznika
                        Jeśli masz dobre kodowanie to też powinieneś mieć doświetlanie zakrętów + dzienne w halogenach
                        No właśnie... dzienne załączają mi się z automatu, ale to są swiatła mijania.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                          dzienne załączają mi się z automatu
                          czyli na pokretle masz 0?
                          więc na 99,9% ktoś modził i nie domodził do końca
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                            czyli na pokretle masz 0?
                            tak.

                            A najlepsze jest to, że to musieli modzić kolesie z Dealera Skody, bo znam historie auta (kupione od rodziny).

                            W ogóle mam wrażenie że ten Dealer w Ciechanowie to chyba do najlepszych nie należy... pewne przesłanki wskazują że nie do końca się przykładają do Serwisu (bo tam tez byla serwisowana skodzina).

                            Komentarz


                            • #15
                              A może to dlatego że ustawa o swiatłach dziennych wchodziła w 2011 roku, czyli w tym samych co ją wyprodukowano.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                A może to dlatego że ustawa o swiatłach dziennych wchodziła w 2011 roku
                                nie!Ja też mam 2011 i dzienne masz mieć w halogenach i wszystko powinno działać
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                  nie!Ja też mam 2011 i dzienne masz mieć w halogenach i wszystko powinno działać
                                  A czy to jest tak, że w halogenach sa dodatkowe żarówki do dziennych?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Pytanie bardziej jest czy we wszystkich ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                      A czy to jest tak, że w halogenach sa dodatkowe żarówki do dziennych?
                                      jeśli masz ori to masz 2 żarówki halogen + doświetlenie i dzienne,ale gdzieś kiedyś widziałem że w FL była 1 żarówka z fabryki
                                      emmjot z ciekawości ciekawe czy Ci w ASO podmienili moduł CE na właściwy...?Masz jakieś kodowanie zapisane?
                                      Dawid
                                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        emmjot masz w O2 czujnik deszczu i zmierzchu?Jeśli tak to szukaj wyłącznika z trybem "auto"

                                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie wiem czy mam czujnik zmiezchu i deszczu - spróbuje to jakoś sprawdzic. ale musze najpierw po'googlać jak.
                                          Kodowania nie znam, nie mam jak sprawdzic.
                                          Dzisija popoludniu sprawdze czy mam jedna czy dwie zarówki w halogenie.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                            Dzisija popoludniu sprawdze czy mam jedna czy dwie zarówki w halogenie.
                                            ASO mogło zrobić drut często tak się dzieje
                                            Jak będziesz sprawdzał zerknił pod kierownice jaki masz moduł z jaką końcówką będziemy wszystko wiedzieć Aha z tyłu masz korbotronik?
                                            Dawid
                                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              5K0.953.569.C,
                                              Drut? - co to znaczy?
                                              Korbotronik?
                                              Widze ze nic nie wiem o ożyciu

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                                5K0.953.569.C,
                                                To jest sterownik kierownicy i nic nie ma do halogenów.

                                                Ty masz sprawdzić sterownik pod deską rozdzielczą. Jak zajrzysz od dołu to nad pedałami zobaczysz czarną skrzynkę z trzema wtyczkami. To będzie to.

                                                Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                                Drut? - co to znaczy?
                                                Druciarstwo. Tzn., że ktoś coś dołożył niezbyt fachowo lub bez zaglądania w schematy. Często na skrętce czyli skręconych dwóch lub więcej przewodach.

                                                Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                                Korbotronik?
                                                Czy masz tylne szyby na korbkę czy elektryczne?

                                                Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                                Widze ze nic nie wiem o ożyciu
                                                Spoko. Dokształcimy Cię.
                                                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  widzę że koleś przetłumaczył Ci z naszego na Twój język
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X