Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ISUDAR Problem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ISUDAR Problem.

    Zakupiłem u My Friend'ów takie radyjko Page Not Found - Aliexpress.com
    Niestety po podłączeniu niby działa ale nie do końca... na mój gust problem leży po stronie komunikacji z Can-bus'em
    1) Nie da się załączyć przyciskiem Power przy wyłączonym zapłonie (a przecież w O2 mamy dwa stałe +12V bezpośrednio z Aku) radio wstaje z automatu po włączeniu zapłonu.
    2) Podświetlanie klawiszy działa tylko gdy najpierw załączymy światła, a potem zapłon, a odwrotnie nie.
    3) Nie działaja funkcje Car Change czyli ewidentnie jest problem z Can'em
    4) Radio raz pamięta nastawy użytkownika, a raz nie...
    5) dziś po załączeniu wstecznego wyświetliło obraz z kamerki, ale już po wrzuceniu jedynki obraz pozostał (ruchomy) radio nie reagowało na żadne przyciski , dopiero po wył. zapłonu zgasło, po odpięciu sygnału z lampy wstecznego, kamerka nie działa, a powinno dostać sygnał po Can-ie tak?.
    Radio nigdy nie miało fabrycznego radia, ani radia z Can-bus'em... jakieś sugestie?.


    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

  • #2
    Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
    (a przecież w O2 mamy dwa stałe +12V bezpośrednio z Aku)
    Z tego wynika, że coś jest poprzestawiane w oryginalnych kabelkach zasilających +12V. Powinien być "+12 na stałe" (do zapamiętania ustawień użytkownika) i "+12 po kluczyku" (do uruchamiania radia). Być może są zamienione miejscami lub zmostkowane do kupy, albo też jeden z nich przerwany.
    Ostatnio edytowany przez MQ1977; 36345.

    Komentarz


    • #3
      Nic nie jest pozamieniane... w O2 nie ma +12V po zapłonie, tylko dwa stałe +12V z jednego bezpiecznika... tak jest fabrycznie, bo radio OEM jest sterowanie CAN-BUS'em


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
        po odpięciu sygnału z lampy wstecznego, kamerka nie działa, a powinno dostać sygnał po Can-ie tak?.
        umnie nie działało od wstecznego tzn działało tylko po zapłonie,a po zapaleniu auta nie,więc najlepiej zasilanie pociągnać od wycieraczki
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
          Radio nigdy nie miało fabrycznego radia, ani radia z Can-bus'em... jakieś sugestie?.
          Sprawdź czy są piny do "Can Bus +" "Can Bus -" w wiązce instalacji radia po stronie fabrycznej instalacji.
          Jak jesteś z okolic Ruda Śląskiej to ja mam też Isudara to możemy posprawdzać.

          pozdrawiam
          roberta

          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

          http://chomikuj.pl/Roberta9

          Komentarz


          • #6
            CAN + , - ???? Jeżeli jest instalacja dla radia to również będzie magistrala Can. Gdiześ był temat na forum o ryżowym radiu ,które nie było podpinane pod Can komfort (z klimy) .

            Komentarz


            • #7
              Jest Can w wtyczce... i coś tam kuma bo przecież uruchamia się po zapłonie, czyli dostaje sygnał z Can-a, no bo mamy dwa stałe +12V to skąd by wiedziało, że zapłon włączony? i klawisze się podświetlają jeśli właczymy światła a potem zapłon... potem mam wrażenie radio olewa Can-a, tak jakby się zawieszała komunikacja...ale po wył. zapłonu się wyłącza, czyli ten sygnał odbiera...


              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

              Komentarz


              • #8
                Kolego, wyjmij radio i sprawdź czy połączyłeś dwa kabelki oznaczone "connect when have NOT CAN". Jeśli połączyłeś, to rozłącz. Jak nie pomoże to daj znać, mam to samo radio i już je rozpracowałem.

                Komentarz


                • #9
                  Kabelki "connect when have NOT CAN" zółty i czerwony nie są połączone wtyczką ani z sobą choć to ostanie rozwiązanie sugerował mi My Friend...


                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                    Kabelki "connect when have NOT CAN" zółty i czerwony nie są połączone wtyczką ani z sobą choć to ostanie rozwiązanie sugerował mi My Friend...
                    W takim razie spróbuj wejść w menu serwisowe. Ustawienia -> informacje o urządzeniu -> Ustawienia fabryczne. Kod to o ile dobrze pamiętam 3711. Znajdź menu CAN Type i zobacz czy masz ustawione na 82. punkt (Volkswagen). Ja po przyjściu radyjka miałem nastawione dla Golfa 7 i też były podobne problemy.

                    Komentarz


                    • #11
                      1) Nie da się załączyć przyciskiem Power przy wyłączonym zapłonie (a przecież w O2 mamy dwa stałe +12V bezpośrednio z Aku) radio wstaje z automatu po włączeniu zapłonu.

                      montowałem radio Bonroad i mam tak samo - czyli radio uruchamia się dopiero po włączeniu zapłonu. Więc wygląda na to że nie ma stałego +12 - sprawdzałeś miernikiem???

                      2) Podświetlanie klawiszy działa tylko gdy najpierw załączymy światła, a potem zapłon, a odwrotnie nie.

                      Wchodzisz w settings > Car Settings > Extra settings (kod 260 (chyba)) i w którymś menu masz ustawienie kiedy powinny się podświetlać przyciski

                      3) Nie działaja funkcje Car Change czyli ewidentnie jest problem z Can'em

                      Nie znam tej funkcji - co ona miałaby robić?

                      4) Radio raz pamięta nastawy użytkownika, a raz nie...

                      U mnie radio pamięta tylko ostatnią aktywną aplikację - czyli jeśli słuchałeś radia i było ono wyświetlone na ekranie to po restarcie radio się uruchomi. Natomiast jeśli radio działa w tle (bo np. używasz nawigacji) to po ponownym uruchomieniu musisz uruchomić radio ponownie - wydawało mi się że to normalne....

                      5) dziś po załączeniu wstecznego wyświetliło obraz z kamerki, ale już po wrzuceniu jedynki obraz pozostał (ruchomy) radio nie reagowało na żadne przyciski , dopiero po wył. zapłonu zgasło, po odpięciu sygnału z lampy wstecznego, kamerka nie działa, a powinno dostać sygnał po Can-ie tak?.

                      Nie mam kamerki więc nie pomogę - ale jak dla mnie wygląda to na zwykły błąd (niestety te soft w radiach jest średnio dopracowany)

                      Radio nigdy nie miało fabrycznego radia, ani radia z Can-bus'em... jakieś sugestie?.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Jarksson Zobacz wpis

                        W takim razie spróbuj wejść w menu serwisowe. Ustawienia -> informacje o urządzeniu -> Ustawienia fabryczne. Kod to o ile dobrze pamiętam 3711. Znajdź menu CAN Type i zobacz czy masz ustawione na 82. punkt (Volkswagen). Ja po przyjściu radyjka miałem nastawione dla Golfa 7 i też były podobne problemy.
                        Tak, było ustawione na Golf 7 zmieniałem na Golf 7 CN Hi i bez zmian...teraz zmieniłem na VW i tez g. oprócz tego że wykasowało stacje radiowe...
                        Polazłem jeszcze raz do auta i... okazało się radio pamięta stacje, ale zgubiło tym razem nastawy audio i języka... ale "Car settings" zaczęło działać...zamiast listy z nastawami pojawił się nowy ekran z nowymi ikonkami...
                        Ostatnio edytowany przez pietrek125; 25421.


                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez elfhelm_1 Zobacz wpis
                          1) Nie da się załączyć przyciskiem Power przy wyłączonym zapłonie (a przecież w O2 mamy dwa stałe +12V bezpośrednio z Aku) radio wstaje z automatu po włączeniu zapłonu.

                          montowałem radio Bonroad i mam tak samo - czyli radio uruchamia się dopiero po włączeniu zapłonu. Więc wygląda na to że nie ma stałego +12 - sprawdzałeś miernikiem???

                          2) Podświetlanie klawiszy działa tylko gdy najpierw załączymy światła, a potem zapłon, a odwrotnie nie.

                          Wchodzisz w settings > Car Settings > Extra settings (kod 260 (chyba)) i w którymś menu masz ustawienie kiedy powinny się podświetlać przyciski

                          3) Nie działaja funkcje Car Change czyli ewidentnie jest problem z Can'em

                          Nie znam tej funkcji - co ona miałaby robić?

                          4) Radio raz pamięta nastawy użytkownika, a raz nie...

                          U mnie radio pamięta tylko ostatnią aktywną aplikację - czyli jeśli słuchałeś radia i było ono wyświetlone na ekranie to po restarcie radio się uruchomi. Natomiast jeśli radio działa w tle (bo np. używasz nawigacji) to po ponownym uruchomieniu musisz uruchomić radio ponownie - wydawało mi się że to normalne....

                          5) dziś po załączeniu wstecznego wyświetliło obraz z kamerki, ale już po wrzuceniu jedynki obraz pozostał (ruchomy) radio nie reagowało na żadne przyciski , dopiero po wył. zapłonu zgasło, po odpięciu sygnału z lampy wstecznego, kamerka nie działa, a powinno dostać sygnał po Can-ie tak?.

                          Nie mam kamerki więc nie pomogę - ale jak dla mnie wygląda to na zwykły błąd (niestety te soft w radiach jest średnio dopracowany)

                          Radio nigdy nie miało fabrycznego radia, ani radia z Can-bus'em... jakieś sugestie?.
                          1.Tak ma dwa stałe +12V bo tak jest na schemacie i stare radio działało niezależnie czy zapłon byl wył. czy zał.
                          2.3. Car Setting, no własnie sęk w tym, że nic tam nie działa, nic nie można zaznaczyć, ani zmienić...
                          4. Jeździłem cały tydzień i nie było problemów, dziś po zmianie "can type' zgubiło stacje radiowe resztę nastaw pamiętało...


                          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                          Komentarz


                          • #14
                            Sprawdziłem, u mnie też radia nie da się włączyć przy wyłączonym zapłonie. Będzie się dało to zrobić jedynie jak będziesz miał połączone kabelki "connect when have not can". Więc ten typ tak ma.

                            W car setting nic się nie ustawia, tam są tylko dane czytane z kompa, pokazuje Ci parametry?

                            A co do gubienia nastaw, to resetują się po każdym działaniu w ustawieniach. Jeśli nic nie będziesz grzebać, to stacje, equalizer itp. będzie pamiętać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Jarksson Zobacz wpis
                              Sprawdziłem, u mnie też radia nie da się włączyć przy wyłączonym zapłonie. Będzie się dało to zrobić jedynie jak będziesz miał połączone kabelki "connect when have not can". Więc ten typ tak ma.

                              W car setting nic się nie ustawia, tam są tylko dane czytane z kompa, pokazuje Ci parametry?

                              A co do gubienia nastaw, to resetują się po każdym działaniu w ustawieniach. Jeśli nic nie będziesz grzebać, to stacje, equalizer itp. będzie pamiętać.
                              Po zmianie "CAN TYPE" z Golf 7 na VW znikła lista nastaw (które i tak nie działały), pojawiły się parametry.

                              Też zauważyłem tą zależność wiec jest OK.

                              Jest problem z kamerką... początkowo działała , ale był podpięty przewód z lampy cofania, a ponieważ gdzieś wyczytałem, że jak mamy CAN to sygnał wstecznego radio dostaje info po CAN-ie i dodatkowe podpięcie z lampy wstecznego jest niepotrzebne , a może bróździć , wiec kabel odpiąłem...kamerka przestała działać...dziś nagle odżyła przy drugim cofaniu i dodatkowo pojawiły sie linie (kamerka ma swoje) które zmieniają swoje położenie w zależności od położenia kierownicy (szok)... ale po wbiciu jedynki obraz zostaje... i blokuje się cały panel... przyciski nie reagują.. mało tego radio się nie wyłącza po wył zapłonu... pomaga jedynie reset...co ciekawe, jeżeli był wł. zapłon już jakiś czas, to kamerka się nie włącza (co pokrywa się z problemem z podświetlaniem klawiszy) czyli to tak wygląda, że po włączeniu zapłonu, radio się włącza i przez ok. 10s reaguje na sygnały z CAN (włącza się kamerka, włącza się podświetlanie klawiszy) a potem tak jakby się komunikacja się zawieszała...


                              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeśli chodzi o kamerkę to nie mam pojęcia co może być przyczyną, ja u siebie mam wyłączony podgląd kamery i linie w ustawieniach, bo po prostu jej nie mam. Ale z tego co piszesz to kamerka działa, interpretuje także kąt skrętu, więc dostaje informacje po CAN-ie. Stawiam na jakiś błąd softa albo złe nastawy. Jak masz czas to pobaw się w ustawieniach, spróbuj wyłączyć obraz z kamery podczas cofania i sprawdzić czy efekt jest ten sam. Bo przyczyną zawieszania radia mogą być też czujniki parkowania.

                                Komentarz


                                • #17
                                  czujników parkowania nie ma... jest opcja, że problem jest samą kamerką bo na starym radiu po wyłączeniu kamerki zdarzało się, że obraz się zawieszał (nakładał sie obraz na obraz) tylko co taka kamerka może dawać po jajach to nie wiem... dostaje napięcie z radia i wysyła sygnał po cinch-u, to wszystko...


                                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Problem rozwiązany, tak jak pisałem, auto było zakupione bez radia fabrycznego, więc Gateway odcinał sygnał CAN po 10s. , wystarczyło podpiąć VCDS-a i odhaczyć w Gateway-u, że jest radio i wszytko hula tak jak należy... Dzięki wszystkim za sugestie...


                                    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam, odgrzeje wątek gdyż chyba mam podobny problem z moim isudarem. Po uruchomieniu silnika i wbiciu od razu wstecznego biegu uruchamia się mod kamery, której nie mam i tak już zostaje. Jedynym panaceum jest zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika.

                                      Czy to co jest na filmiku uleczy tą chorą sytuacje?
                                      Czy jest ktoś z Warszawy, Legionowa, Nowego Dworu Maz, kto dysponuje tym VCDS-em lub może mi ktoś kogoś polecić, kto ma ten program i może to ogarnąć?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przepraszam za dublet, ale nie wiem jak na tym forum edytować swój post. Próbowałem implementować radio w getaway-u za pomocą zwykłego VAG-a V-SCAN-a ale nie jestem w tym biegły i wydaje mi się że tym urządzeniem nie idzie tego ogarnąć. Jeżeli się mylę to mnie POPRAWCIE. BARDZO chciałbym się mylić

                                        "już wiem jak edytować post"
                                        Ostatnio edytowany przez furman; 30320.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X