Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kratka "rozwijana"?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kratka "rozwijana"?

    Witam,
    przymierzam się do zakupu Octavii 2 kombi, przeglądając oferty na zdjęciach widzę niestety głównie metalowe kratki.
    Czy w Octavii 2 (FL) kombi występuje kratka (siatka) rozwijana? Mam tak w obecnym aucie (Audi A4) i chciałbym mieć w kolejnym.
    Chodzi o kratkę odgradzającą przestrzeń bagaznika od przestrzeni pasażerskiej. Jako że jest zwijana, można ją zamocować zarówno przy tylnej kanapie rozłożonej jak i po złożeniu siedzeń.
    Nie bardzo sobie wyobrażam wozić ciężkie graty w bagażniku po złożeniu siedzeń bez takiej kratki - trochę strach.

    No więc właśnie, było w ogóle coś takiego w Octavii 2? Jeśli tak - czy da się dokupić i dorobić zaczepy do auta które tego nie ma?
    z góry dziekuję!

  • #2
    cześc
    nie wiem czy to zależy od modelu/wyposażenia ale ja w swojej O2 FL Combi ( 2009) mam kratkę rozwijaną. Ona jest mocowana w takiej "tubie" na zatrzaski żeby można ja było zdemontować.w instrukcji O2 jest to opisane. poszukaj na alledrogo może można dodatkowo dokupić.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez qavtan Zobacz wpis
      cześc
      nie wiem czy to zależy od modelu/wyposażenia ale ja w swojej O2 FL Combi ( 2009) mam kratkę rozwijaną. Ona jest mocowana w takiej "tubie" na zatrzaski żeby można ja było zdemontować.w instrukcji O2 jest to opisane. poszukaj na alledrogo może można dodatkowo dokupić.
      lepiej późno niż wcale dzięki za odpowiedź. Znalazłem na allegro, ale jeszcze będę musiał pokombinować z zaczepami w podsufitce. Mam nadzieję że tam za obiciem są jakieś elementy mocujące, i to nie jest tak że w mojej wersji dachu to po prostu nie jest przewidziane ...

      Komentarz


      • #4
        A czy mógłbym prosić nr katalogowy takiej kratki ??

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez wojtasmazi Zobacz wpis
          A czy mógłbym prosić nr katalogowy takiej kratki ??
          siatka/kratka rozwijana 1Z9861691A (wg etka może być też B, nie wiem czym się różnią)

          1Z9 861 706 oraz 1Z9 861 705 - zaczepy lewe i prawe
          Ostatnio edytowany przez mikegolf; 46150.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mikegolf Zobacz wpis
            Mam nadzieję że tam za obiciem są jakieś elementy mocujące, i to nie jest tak że w mojej wersji dachu to po prostu nie jest przewidziane ...
            Jak nie masz tego fabrycznie zamontowane to trochę jest roboty aby to założyć. Jest gdzieś manuał na OCP z montażem. Sama siatkę czepia się za oparcie tylnej kanapy, tam trzeba dołożyć takie specjalne uchwyty, trzyma to się za pomocą nitonakrętek, których nie ma w oparciu. Aby w dachu dorobić uchwyty trzeba zdiąć podsufitkę, aby jej nie połamać. Tam w dachu też zakładasz nitonakrętki następnie takie blachy, w podsufitce wycinasz na uchwyty miejsca, nie ma zaznaczone w których miejscach niestety. Dalej montujesz podsufitkę i w otwory wycięte montujesz do blach uchwyty na siatkę. Tyle pokrótce.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez greg44 Zobacz wpis

              Jak nie masz tego fabrycznie zamontowane to trochę jest roboty aby to założyć. Jest gdzieś manuał na OCP z montażem. Sama siatkę czepia się za oparcie tylnej kanapy, tam trzeba dołożyć takie specjalne uchwyty, trzyma to się za pomocą nitonakrętek, których nie ma w oparciu. Aby w dachu dorobić uchwyty trzeba zdiąć podsufitkę, aby jej nie połamać. Tam w dachu też zakładasz nitonakrętki następnie takie blachy, w podsufitce wycinasz na uchwyty miejsca, nie ma zaznaczone w których miejscach niestety. Dalej montujesz podsufitkę i w otwory wycięte montujesz do blach uchwyty na siatkę. Tyle pokrótce.
              dzięki. znalazłem ten temat w indeksie modyfikacji, ale link nie działa. nie mogę go też wygooglować.
              widzę że faktycznie sporo roboty, myślałem że chociaż z podsufitką będzie łatwiej. Ale chyba warto, nieraz wożę coś przy złożonej kanapie i nie chciałbym aby te rzeczy mnie zabily przy stłuczce.

              Komentarz


              • #8
                Siatka o której mówisz faktycznie służy bezpieczeństwu, jest tak skonstruowana aby przytrzymywać przedmioty przy gwałtownym hamowaniu, itp. Z podsufitką jest dużo roboty, reszta jakoś da się zrobić.

                Komentarz


                • #9
                  metalowa kratka była kiedyś po to aby zrobić z osobówki ciężarówkę i odpisać podatek vat
                  teraz już się tego nie stosuje więc albo dosztukować albo założyć z materiału
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                    metalowa kratka była kiedyś po to aby zrobić z osobówki ciężarówkę i odpisać podatek vat
                    teraz już się tego nie stosuje więc albo dosztukować albo założyć z materiału
                    metalowa dużo mniej wygodna w użyciu. w obecnym kombiaku posiadam materiałową, rozwijaną, z dwoma punktami zaczepów (za przednimi oparciami i za tylnymi). super sprawa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam taka w mojej obecnej Octavii II, bardzo dobrze sie z nia jezdzi szczegolnie jak wioze wiecej niz jednego psa bo mam tylko klatke na jednego, a po drugie dobrze wyglada ta rozwijana siatka i nic nie drzwieczy ani skrzypi.

                      Komentarz


                      • #12
                        Mnie ta rozwijana siatka jest akurat zupełnie niepotrzebna i chciałbym ją wyjąć i zastąpić tym korytkiem (niby na parasol). Jest to wykonalne bez żadnych przeróbek?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                          Mnie ta rozwijana siatka jest akurat zupełnie niepotrzebna i chciałbym ją wyjąć i zastąpić tym korytkiem (niby na parasol). Jest to wykonalne bez żadnych przeróbek?
                          To się nazywa uchwyt na parasol - ta półka. Generalnie nie musisz wyjmować siatki, pólka mieści się razem z siatką pod roletą.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ale chcę wyjąć, bo po co wozić niepotrzebny balast.

                            Komentarz


                            • #15
                              Długo się zbierałem, ale wczoraj w końcu wyjąłem. Zapakowałem i schowałem w garażu. Poczeka do sprzedaży auta.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X