Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amerykańskie światła dzienne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Amerykańskie światła dzienne

    Cześć.
    Samochód to Octavia II z 2006 roku z silnikiem 2.0 TDI PD 140kucy. Kiedy ją kupiłem, miała włączony skandynawski system dziennych świateł (światła mijania włączały się automatycznie). Denerwowało mnie to, więc wyłączyłem tą opcję VCDSem. Na ten moment chciałbym uruchomić światła dzienne w przeciwmgłowych (tzw North America), ale po zaznaczeniu tej opcji zachowanie samochodu nie zmienia się. Kodowanie przyjmuje poprawnie, ale żadnego rezultatu nie ma. Zdaję sobie sprawę, że temat jest oklepany, ale robię wszystko wg poradników, a tu kupa. Proszę o pomoc.

  • #2
    jaki masz numer sterownika komfortu/bordnetza?
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • #3
      dawik29 pewnie masz zaznaczoną opcję, która nie pozwala wyłączyć świateł mijania.
      Przede wszystkim w 09 wchodzisz w Bajt 0
      Bit 4 Światła do jazdy dziennej (Ameryka Północna)
      Oczywiście w bajcie 0 bit 0 również masz zaznaczony.
      Następnie Bajt 17 Bit 4
      Światła do jazdy dziennej włączone przez światła przeciwmgielne.

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        Witam. posiadam O2FL classic bez lamp (halogenów i dziennych) w zderzaku, zatem światła dzienne (włącznik jest w pozycji 0, pozycji auto brak, i stacyjka załączona) są poprzez włączone mijania (tzw krótkie) w reflektorach plus świecą się też postojówki i tył oraz tablica rej. a nie świeci się licznik i podświetlenie np nawiewów (to się nazywa tryb skandynawski).( sterownik 1KO937085L)

        Chciałbym ustawić tak: światła dzienne (włącznik w pozycji 0 i stacyjka załączona) - będą świecić tylko światła mijania w reflektorach (ew. drogowe lub/i postojowe), tylne i rejestracji nie będą świecić.

        Proszę o rady czy i jak można to zrobić vcds/vas - em, kodowaniem. Dzięki z góry

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez tomus77 Zobacz wpis
          Chciałbym ustawić tak: światła dzienne (włącznik w pozycji 0 i stacyjka załączona) - będą świecić tylko światła mijania w reflektorach (ew. drogowe lub/i postojowe), tylne i rejestracji nie będą świecić.
          przecież Ci napisałem w innym temacie co i jak i wrzuciłem film jak zakodować....
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Tak się podepnę. Jak odpalę samochód i mam światła na 0 to świecą się tylko przeciwmgłowe z przodu. Czy mogę czegoś takiego używać jako dziennych?

            Komentarz


            • #7
              Zgodnie z prawem nie , bo światła przeciwmglowe nie mają homologacji drl. Ja trafisz na kumatego policjanta lub zaraz po szkoleniu to bedzie problem . Ale wiele osób tak jeździ.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                przecież Ci napisałem w innym temacie co i jak i wrzuciłem film jak zakodować....
                dzięki,
                ale przypadek ,który podesłałeś dotyczy samochodu wyposażonego w lampy w zderzaku, po za tym to jest superb a nie octavia i na 99% ma inny sterownik,a po za tym ten filmik dotyczy ustawienia wyłączania dziennych hamulcem ręcznym

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez victor1511 Zobacz wpis
                  Tak się podepnę. Jak odpalę samochód i mam światła na 0 to świecą się tylko przeciwmgłowe z przodu. Czy mogę czegoś takiego używać jako dziennych?
                  Proszę o więcej precyzji, bo być może piszesz o lampach dziennych w zderzaku które są zintegrowane z przeciwmgielnymi (tak bywa w oryginale), a wówczas wszystko jest jak najbardziej prawidłowo

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez tomus77 Zobacz wpis

                    Proszę o więcej precyzji, bo być może piszesz o lampach dziennych w zderzaku które są zintegrowane z przeciwmgielnymi (tak bywa w oryginale), a wówczas wszystko jest jak najbardziej prawidłowo
                    Tak, świecą się te co przeciwmgielne i są one w zderzaku. Czyli mogę na nich jeździć przez dzień?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez tomus77 Zobacz wpis

                      dzięki,
                      ale przypadek ,który podesłałeś dotyczy samochodu wyposażonego w lampy w zderzaku, po za tym to jest superb a nie octavia i na 99% ma inny sterownik,a po za tym ten filmik dotyczy ustawienia wyłączania dziennych hamulcem ręcznym
                      przecież chcesz tryb ametykanski(po zaciągnięciu ręcznego gasną światła dzienne) ciągle o niego pytasz więc Ci podesłałem kodowanie w tym filmiku-jest takie samo.....
                      Ale jeśli musisz mieć napisane że do O2FL to proszę
                      Dzienne wyłaczane przez zaciągnięcie ręcznego:

                      LC,11,0, - DRL nieaktywne z hamulcem recznym - tryb amerykanski

                      Dzienne przez światła mijania:

                      LC,11,2,DRL poprzez swiatla mijania
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis

                        przecież chcesz tryb ametykanski(po zaciągnięciu ręcznego gasną światła dzienne) ciągle o niego pytasz więc Ci podesłałem kodowanie w tym filmiku-jest takie samo.....
                        Ale jeśli musisz mieć napisane że do O2FL to proszę
                        Dzienne wyłaczane przez zaciągnięcie ręcznego:

                        LC,11,0, - DRL nieaktywne z hamulcem recznym - tryb amerykanski

                        Dzienne przez światła mijania:

                        LC,11,2,DRL poprzez swiatla mijania
                        Jeszcze raz dzięki.
                        Tutaj chodzi o dzienne w mijania przy jednoczesnym wyłączeniu tylnych, gaszenie ręcznym mniej istotne.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez victor1511 Zobacz wpis

                          Tak, świecą się te co przeciwmgielne i są one w zderzaku. Czyli mogę na nich jeździć przez dzień?
                          Lampy w zderzaku oryginalne są podwójne, od zewnętrznej strony są światła dzienne a od wewnętrznej przeciwmgłowe, jeśli tak masz to ok

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis



                            Dzienne przez światła mijania:

                            LC,11,2,DRL poprzez swiatla mijania
                            Dopytam tylko czy światła z tyłu będą zgaszone w tym ustawieniu.
                            Ps. Jeśli pytanie jest irytujące to sorki
                            Ostatnio edytowany przez tomus77; 39569.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez tomus77 Zobacz wpis
                              Dopytam tylko czy światła z tyłu będą zgaszone w tym ustawieniu.
                              nie pamiętam,ale na 99% tak i gdzieś tam też się daje mniejszą moc świateł
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X