Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewane Fotele

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewane Fotele

    Witam wszystkich.
    Posiadam Skodę Octavie 2 FL MY 2010 ELEGANCE

    Chciałbym dołożyć podgrzewane przednie i tylne fotele.
    Wiem iż potrzebuje wymienić same fotele badz dołożyć maty i wymienić panel Climatronica.

    Kiedyś jak miałem Forda to instalacja była kladziona fabrycznie i wystarczyło dołożyć maty i sterowanie.

    Czy jesteście w stanie powiedzieć mi czy w O2 też tak jest ?? Jak sprawdzić czy one są ??
    Mam poduchy w fotelach więc nie wiem ktorę kable były by ewentualnie od podgrzewania foteli.
    Dzięki za odpowiedz.

  • #2
    Jak nie ma grzania to i nie ma wiazki. Wiązka to pikuś z montażem mat zwłaszcza z tyłu to już zabawa . do tego graty sterowania tyłem panel do obsługi , sterownik plus instalacja , tył FL mocno rózni sie od przed lifta samym panelem jak i sterownikiem .Do przodu znajdziesz sety wiązki ale tył albo sam robisz albo na zamówienie u kogoś .

    Komentarz


    • #3
      Lepiej zakladać maty czy szukać fotelu juz z podgrzewaniem ??

      Komentarz


      • #4
        Jak masz naklepane km i wysiedzane to szukaj foteli podgrzewanych

        Komentarz


        • #5
          Podłączę się pod temat. Jeżdżę od tygodni dnia Octavia II FL i poprzedni właściciel delikatnie przetarł boczek w fotelu kierowcy. A, że to znajomy, solidny człowiek, to kupił mi 2 przednie fotele w stanie idealnym z podgrzewaniem. Oryginalnie podgrzewania w mojej wersji nie ma. Zastanawiam się czy gra jest warta swieczki. Jaki może być orientacyjny koszt robocizny, wiązek i innych niezbędnych rzeczy? Przyznam szczerze, że skoro nowe fotele mają już maty, to szkoda by było ich nie wykorzystać
          Ostatnio edytowany przez Eaae; 13923.

          Komentarz


          • #6
            A myslisz, ze ci sie to rzeczywiscie przyda? Ja mam i nigdy z tego nie korzystam. Nieprzyjemnie jest gdy tak w dupsko grzeje. Podgrzewana kierownica to bylby przydatny dodatek.

            Komentarz


            • #7
              W poprzednich dwóch samochodach miałem i bardzo sobie ceniłem Używałem każdego chłodnego poranka

              Komentarz


              • #8
                No to zdecydowanie warto sie tym zajac w obecnym. Myslalem, ze to bedzie dla ciebie cos nowego.

                Mysle, ze glownie w dieslu bez nagrzewnicy elektrycznej podgrzewane fotele maja racje bytu, bo w takim pojezdzie na grzanie trudno sie doczekac w zimie.
                Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                Komentarz


                • #9
                  Przeglądałem OLX, że y zorientować się jak wyglądają ceny paneli i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Po poprzednim samochodzie byłem nastawiony raczej na ceny zaczynające się od 500 zł w górę, a tu były panele nawet za 150 zł Teraz pozostaje kwestia przewodów i innym niezbędnych rzeczy Co mi jeszcze będzie potrzebne do prawidłowego działania foteli?

                  Komentarz


                  • #10
                    [O2] TUTORIAL - Montaż grzanych siedzeń - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • #11
                      Eaae W tym manualu jest montaż grzanych siedzeń do O2 a ty masz O2FL to na pewno będzie potrzebny inny panel sterowania .

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                        Eaae na pewno będzie potrzebny inny panel sterowania .
                        Inne piny w sterowniku. Ale jak ma się już maty w fotelach to się opłaca ten mod.

                        Komentarz


                        • #13

                          Eaae poniżej masz link do przykładowej wiązki
                          allegro.pl
                          Sprzedający jest zorientowany w temacie i podpowie tobie co potrzebujesz do podłączenia grzanych foteli.
                          Sam kupowałem u niego wiązkę ale do O1. Montaż wykonałem we własnym zakresie na podstawie dołączonej do wiązki instrukcji.

                          Komentarz


                          • #14
                            ta wiązka to cinka, bardzo dobra, ale jak nie ogarniasz schematów, czy ich nie masz, to będzie trudno, bo jakieś przeróbki przy tego typu modach zawsze są.
                            dodatkowo musisz mieć sterownik grzania pod prawym stołkiem (może jest) i wtyczkę do niego (może jest)
                            wszystko jak moim tutorialu, oprócz podłączenia do sterownika klimy, bo będzie od FL
                            da się ogarnąć z pewną wiedzą i zapleczem, powodzenia
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Panowie serdecznie dziękuję za pomoc. Jak tylko czas mi pozwoli, to się za to zabieram W razie wątpliwości będę jeszcze prosił Was o pomoc

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X