Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z kamerą cofania, radio Erisin ES 9401A w zamian za Stream

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z kamerą cofania, radio Erisin ES 9401A w zamian za Stream

    Witam wszystkich
    Jestem nowicjuszem od czwartku na forum.
    Chciałbym rozpocząć nowy temat, ponieważ na innym poście odnośnie wymiany radia Stream na android już nie ma żadnych ruchów.

    Posiadam OII Tour 2005. Zmieniłem radio Stream na Erisin 9401A (chińczyk). Teraz chciałem podłączyć kamerkę cofania w tablicy rejestracyjnej.
    Zasilanie (+) do kamerki pociągnąłem od kostki z prędkością nadmuchu powietrza w kabinie (zasilanie ustaje po wyjęciu kluczyka), masę (-) podłączyłem do przewodu masowego auta, ale nie do klemy, tylko po stronie połączenia z nadwoziem.
    Kamera cofania łącznie z graficznym wyświetlaniem odległości do przeszkody i tylne czujniki cofania działają prawidłowo. Radio również włącza i wyłącza się z kluczyka jak poprzedni Stream.
    Jest jednak jedno ale.
    Mój objaw jest taki, że po zamknięciu samochodu po krótkim czasie około 1 minuty z okolicy schowka po stronie pasażera pojawia się odgłos jakby przełączania przekaźnika: tyk....tyk (5 sekund przerwy) tyk....tyk. Jakby coś się nie uśpiło. Jak odłączę pudełko can bus dekoder, to tykanie ustaje, ale wtedy w radiu nie mam zasilania (bo przewody zasilające: czerwony i pomarańczowy są rozłączone). Bez can bus dekodera z kolei, kamerka w ogóle nie działa.
    Ten objaw "tykania" rozładowuje mi akumulator.
    W ustawieniach radia dla can bus w "Factory settings" mam tylko jedną pozycję VW&Skoda simple, wiec nie mogę ustawić nic innego. Także jeśli ustawię w Factory settings" can bus jako "NO", tykanie po zamknięciu auta dalej występuje.
    Mój gateway to 1K0907530F.
    Czy muszę go zmienić na wyższy?
    Nie mam już pomysłów na rozwiązanie tego problemu...
    Jeśli ktoś z Szanownych forumowiczów miał podobną sytuację, proszę o pomoc a jednocześnie przepraszam za "małe wypracowanie".
    Z góry dziękuję.

  • #2
    Witam. Wyświetla ci to radio dane z parktronika ? W sensie odległości od przeszkody, tak jak stream tymi kreseczkami ? I jaką dobrałeś ramkę ?

    Komentarz


    • #3
      Witam.
      Ramka wyświetla się prawidłowo (jest to prostokąt z umieszczonym w środku samochodem - jeśli o to chodzi).
      Przy dojeżdżaniu do przeszkody pojawiają się kreseczki koloru zielonego, żółtego i czerwonego odpowiednio przy czujniku który jest najbliżej przeszkody.
      Dodatkowo wyświetlają się kolorowe pasy podobnie jak na zdjęciu u mnie są stałe/proste (niezależne od ruchów kierownicą).
      widok.JPG

      Nie potrafię zmieniać ramki, czytaj nie wiem gdzie można ją zmienić.

      Komentarz


      • #4
        Ten CAN Gateway jest dość stary, musisz zmienić na nowszy. Ja u siebie musiałem zmienić już na 7N0907530, bo mi Erisin rozładowywał aku.
        Sprawdź prąd spoczynkowy - na 100% cykanie oznacza, że jakiś moduł się nie usypia i masz skoki prądu spoczynkowego.

        Sprawa druga - zasilanie kamerki pociągnij z tylnego światła cofania. Aby nie było zakłóceń na ekranie, trzeba zasilanie puścić przez filtr (taki jak do podłączania CB) Wtedy kamerka będzie zasilana tylko po wrzuceniu wstecznego. ( ja mam tak podłączoną kamerkę i jest ok)

        Co do ramki na ekranie - to kwestia wyboru rodzaju CAN w menu radia.

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję kowaltom99,
          Podejrzewałem,że muszę zmienić "gatka"
          Zakupiłem używany, dość wysoki, bo 1K0907530S, mam nadzieję że poleci w aucie przed liftem.....
          Muszę teraz tylko porobić kopie bajtów ze starego i wrzucić do nowego. A to na pewno trochę potrwa bo nie dysponuję VCDS-em, mam tylko Vaga.
          Pytanie tylko czy w nowym muszę zaznaczyć coś dodatkowo, czy dokładnie to, co było w starym?

          Jeśli chodzi o zasilanie ze światła cofania, to już próbowałem (ale bez filtra) i kamerka się nie włączała
          Był tylko czarny ekran z wyświetloną informacją drukowanymi literami "NO SIGNAL".
          W razie jakichś dodatkowych sugestii będę wdzięczny.
          Pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            Nowy moduł zakoduj dokładnie tak samo jak stary. Ale ja właśnie miałem taki moduł "S" i niestety też się nie usypiał, zmieniłem na 7N0. Musisz sprawdzić.
            Zasilanie - trzeba filtrować, bo żarówki są sprawdzane impulsami (czy nie są przepalone) i to zakłóca działanie kamery.
            filtr jest tani, np taki Link

            Komentarz


            • #7
              Sprawdzę najpierw nowo zakupiony 1K0907530S, jak nie pójdzie, to będę musiał kupić 7N0907530.
              Pytanie tylko z jaką literką minimum na końcu powinien lub może być 7N0...? Moje auto jest z 2005r.

              Odnośnie filtra upewnię się tylko, czy dobrze rozumiem, że przewód czerwony filtra podłączam do napięcia z lampy cofania a niebieski do przewodu prowadzonego do kamerki?

              Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
              Pozdrawiam
              Ostatnio edytowany przez !Bartek; 47189.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X