Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 (preFL)] Automatyczne zapalenie się świateł, Light Cornering

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 (preFL)] Automatyczne zapalenie się świateł, Light Cornering

    Hej.

    Przeczytałem już chyba wszystko co było w tym temacie na forum, ale muszę dopytać o model przed liftem czyli do 2008r.

    Chodzi mi o doświetlanie zakrętów. Z tego co wyczytałem na forum briskoda da się to zrobić, a tutaj potwierdzanie od jakiego modelu sterownika.

    Niestety nie znam się dokońca na kodowaniu i podczas próby dostałem informację taką jak: 2.jpg

    Tutaj już wolałem odpuścić i zapytać się Was drodzy koledzy na forum, czy kliknąć Tak czy coś samemu "stworzyć" - nie mam doświadczenia i nie chciałbym czekać popsuć.
    Niestety nie zrobiłem zdj jak to wygląda ale znalazłem screena na forum Audi i wygląda to tak samo jak u mnie.
    Dodatkowo przeglądając poszczególne bajty natrafiłem na informację, a raczej opcję uruchomienia świateł automatycznych. Sam na pokrętle nie mam napisu AUTO.
    Strasznie zaciekawiła mnie ta opcja jakby to działało i czy czegoś mi szlak nie trafi jak ją uruchomię.


    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Załączone pliki
    Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

  • #2
    cześć
    jeśli chodzi o doświetlanie fizycznie VCDS trzeba podłączyć do twojego auta i pogrzebać zobaczyć co tam masz...bo z głowy nie pamiętam. AUTO na włączniku świateł służy do automatyki świateł jak masz czujnik zmierzchu ( np. u mnie z zmienia z dziennych na mijania). a co do wejścia w sterownik być może musisz użyć kodu serwisu żeby cokolwiek zrobić..ale to teoria musisz podjechać do kogoś z VCDS kto to ogarnia.

    Komentarz


    • #3
      Musisz w ustawieniach samego programuv ustawic cos innego niz same 0 . tam gdzie jest test kabla ale w drugiej zakladce.Aj to chyba 30 bajtowy ori ze skody i zeby to dzialalo ptaszkowalo sie w 2 miejscach ale powinno byc dobrze opisane w vcds

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
        Musisz w ustawieniach samego programuv ustawic cos innego niz same 0 . tam gdzie jest test kabla ale w drugiej zakladce.Aj to chyba 30 bajtowy ori ze skody i zeby to dzialalo ptaszkowalo sie w 2 miejscach ale powinno byc dobrze opisane w vcds
        Umiałbyś mi to jaśniej wytłumaczyć? Bardziej składnie?
        Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

        Komentarz


        • #5
          Jaśniej... Ustawienia programu vcds w zakladce , w ktorej masz 3 pola numeryczne (WSC, kod dilera i nr warsztatu) pisze z pamieci i przy takim komunikacie masz 00000 000 0000000 zmieniasz na 12345 321 987654 lub inna dowolna. Sterownik Aj to chyba najwyzszy przedliftowy bordnetz taki wszystkomajacy. Kodowanie doswietlania z tego co pamietam bylo w dwóch miejscach 1 ptaszek w okolicach 10 bajtu a drugi to co jest na screenie od Ciebie.

          Komentarz


          • #6
            Teraz to wszystko klarownie mi wytłumaczyłeś. Na dobrą sprawę mam po prostu kliknąć tam TAK i on sam je sobie dopisze. Czy na forum mamy gdzieś listę co można dokodować do modułu komfortu? Mój ma oznaczenie 1K0 959 433 CP.
            Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

            Komentarz


            • #7
              Można ,ale Vcds nadpisze same zera w sterowniku i mogą być krzaczki z kodowaniem .

              Komentarz


              • #8
                Idę dzisiaj do garażu, pobawię się i dam znać czy się udało
                Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                Komentarz


                • #9
                  W Bajcie 23 zaznaczamy bit 2,3 oraz 4 (wybieramy że chcemy uruchamiać strumień światła po przez światła przeciwmgielne). I powiem Wam drodzy koledzy, udało się śmiga aż miło Teraz muszę nauczyć się programu Long Coding i zobaczę co mogę jeszcze tam wyszperać. Trzeba mieć tylko włączone światła mijania gdyż po przez sam kierunkowskaz to nie działa. - na mijania kierunkowskazu nie musimy włączać reflektor sam się zaświeca.
                  Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez bojlas Zobacz wpis
                    Teraz to wszystko klarownie mi wytłumaczyłeś. Na dobrą sprawę mam po prostu kliknąć tam TAK i on sam je sobie dopisze. Czy na forum mamy gdzieś listę co można dokodować do modułu komfortu? Mój ma oznaczenie 1K0 959 433 CP.
                    Ciekawe czy mój 1K0959433CN też to obsłuży ??

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Jacek.M Zobacz wpis

                      Ciekawe czy mój 1K0959433CN też to obsłuży ??
                      Centralny Zespół Elektryczny odpowiada za funkcję Coming, Leaving Home czy Light Cornering itd. Moduł komfortu jest do takich rzeczy jak:
                      9.jpg
                      Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                      Komentarz


                      • #12
                        Wrzuć kodowanie z centralnej elektryki to coś więcej bdzie można powiedzieć. Funkcja auto to raczej z przełącznikiem z"auto" możesz uaktywnić sobie opcję skandynawską ale światła zaczną działać zaraz po przekręceniu zapłonu . Możesz ( o ile jeszcze nie masz) odpalić sobie światła do jazdy dziennej w przeciw mgielnych i uruchomić opcję dla ameryki PŁ i wtedy na włączniku w pozycji 0 po "zrzuceniu" ręcznego zaplą sie tylko PM. Przeciw mgielne można przyciemnić tak aby nie oślepiały i pracowały jak DRL
                        ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
                          Przeciw mgielne można przyciemnić tak aby nie oślepiały i pracowały jak DRL
                          Przeciwmgielne (pisane łącznie) mają granicę odcięcia (jak mijania), więc nigdy nie będą prawidłowymi światłami dziennymi, bo dzienne mają świecić na wprost.

                          Chyba że na nieistniejącym kontynencie, który nazwałeś "ameryka PŁ"...

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                            Przeciwmgielne (pisane łącznie) mają granicę odcięcia (jak mijania), więc nigdy nie będą prawidłowymi światłami dziennymi, bo dzienne mają świecić na wprost.
                            Co nie znaczy że ich nie widać z daleka, a większości przypadków lepiej niż dedykowane dzienne

                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Ok przeciwmgielne. Kolego sporo osób w przedliftach korzysta z takiego rozwiązania do niedawna sam tak miałem ustawione i nikt mi nie mrugał że nie mam świateł a i policja przy kontroli sie nie czepiała ( może nie chcieli) ponieważ światła świeciły z 40% swojej mocy więc nie oślepiały. Zaraz pewnie napiszesz że nie maja homologacji i jak najbardziej masz racje ale jak patrzę na te "choinki" poruszające sie po polskich drogach to jestem spokojny.
                              Oki koniec pisania nie na temat )
                              ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                              Komentarz


                              • #16
                                @unicestwiacz_wszechrzeczny nie za bardzo wiem co wnosi twoj post . Kazdy kto koduje pm jako dzienne wie ze to nie do konca legalne . Obnizenie do 50% mocy na pewno nie oslepi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wiem, że da się zrobić dzienne ale nie chce się w to bawić. Po lifcie w kloszu była 2 żarówka, która właśnie robiła za dzienne. Myślę, jedynie czy jest możliwość ustawienia kierunkowskazów tak aby odpalały one 1 ze świateł przeciwmgielnych.
                                  Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bojlas Zobacz wpis
                                    Myślę, jedynie czy jest możliwość ustawienia kierunkowskazów tak aby odpalały one 1 ze świateł przeciwmgielnych.
                                    To jest opcja automatycznie przypisana do funkcji doświetlania zakrętów. Cornery włączają się do prędkości 30km/h przy skręceniu kół lub włączeniu kierunkowskazu. Doświetlanie zakrętów działa przy włączonych światłach mijania.

                                    Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Wiadomo co mój sterownik obsługuje i co jeszcze mógłbym dokodować? Nigdzie nie widziałem u Nas na forum żadnej rozpiski co model przedliftowy mógł mieć. Fajnie byłoby znaleźć ściągawkę z funkcjami, które można dokodować i z opisami co one robią + jakie wyposażenie dodatkowe jest potrzebne. Nie ukrywam, że chętnie się bym trochę pobawił.
                                      Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        to co masz opisane w kodowaniu Twojego sterownika, to możesz próbować zakodować. nie ma listy jako takiej, to co widzisz w long coding to kodujesz i sprawdzasz
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Siemka, dołączę się do tematu, bo może i ja włączyłbym sobie doświetlanie.

                                          Szukać obojętnie którego z poniższych, czy który z nich jest najbardziej wypaśny?
                                          3C0 937 049 AJ
                                          3C0 937 049 AL
                                          3C8 937 049 F
                                          3C8 937 049 S
                                          3C8 937 049 AB
                                          3C8 937 049 AC
                                          obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                          wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                          Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            3C8937049 A lub E najtańsze, ale można też wyhaczyć( F M Q R S AB AC - niektóre obsługują dodatkowo grzaną przednią szybę)

                                            3C0... AJ i AL lepiej nie, bo jak pamiętam coś się tam nie kodowało
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Alle przeczesane i w przystępnej cenie biorę 3C8937049E.
                                              Wiem, że kodowanie najlepiej ogarnąć zaraz po wymianie, ale czy da radę jeśli wymienię w weekend, a kodowanie ogarnę w poniedziałek?
                                              obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                              wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                              Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                To mam i ja
                                                Dzięki wszystkim za konsultacje.
                                                obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                                wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                                Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A ja nie mam . Byłe u elektronika i podpiął się swoim komputerem i powiedział, że mój sterownik nie przewiduje takiej opcji, bo nie pojawia się to w jego programie.
                                                  W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jest możliwość zaprogramowania doświetlania zakrętów?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X