Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dołożenie multifunkcji ale z... Fabii II, jak to ogarnąć?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dołożenie multifunkcji ale z... Fabii II, jak to ogarnąć?

    Cześć. Posiadam Octavię z 2009r 1.6 MPI (wersja poliftowa). Mam zwykłe zegary i zwykłą kierownicę. Auto ma fabryczny tempomat oraz "komputer" polegający na wyświetlaniu różnych informacji po kliknięciu na przycisk z boku prawej manetki. Czego teraz potrzebuję? Dołożyłem radio Bolero i chciałbym mieć możliwość sterowania podstawowymi funkcjami tego radia. Wiem, że można dołożyć MF ale prawa strona nie będzie działała i ona mnie w sumie nie interesuje, chyba, że da się ją jakoś wykorzystać. Znalazłem kierownicę z Fabii II, która ma tylko przyciski funkcyjne z lewej strony. Teraz pytanie, jaką taśmę kierownicy potrzebuję, żeby to dopasować oraz jakie kable do samej kierownicy. Czy jest możliwość zakodowania tejże kierownicy tak, żeby mogła zostać oryginalna manetka i jednocześnie było sterowanie radiem?

  • #2
    Da się

    Jest wątek u multifunkcji - poczytaj.

    Możesz tez napisać do Kolegi koleś - jest mistrzem w tym temacie.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Zeus86 największym błędem będzie jak kupisz kierę z MF na jedną stronę - a jak w przyszłości dołożysz telefon i inne bajery to wówczas przycisków już nie ogarniesz ;/
      OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


      T: 500286848

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
        Da się

        Jest wątek u multifunkcji - poczytaj.

        Możesz tez napisać do Kolegi koleś - jest mistrzem w tym temacie.
        Piotrka polecam jak kolega wyżej - dzwoń 510150407
        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


        T: 500286848

        Komentarz


        • #5
          Możesz wymienić kierownicę na wersję z przyciskami tylko z lewej strony. Już to robiłem w O2.
          Potrzebujesz jeszcze odpowiedni sterownik kierownicy i przerobić kabelek od poduszki.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Rafał Oskar Zobacz wpis
            Zeus86 największym błędem będzie jak kupisz kierę z MF na jedną stronę - a jak w przyszłości dołożysz telefon i inne bajery to wówczas przycisków już nie ogarniesz ;/

            Ja taką założyłem i nie uważam, że zrobiłem błąd. Jeśli nie planujesz dokładać licznika maxi-dot, to taki wolant ci wystarczy. Telefon obsługuje. Dodatkowo musiałem dokupić airbaga (ale starego sprzedałem) oraz sterownik pod kierownicę i kabelek od poduszki (można dokupić albo przerobić). Przez cały proces poprowadził mnie oczywiście koleś
            Załączone pliki
            Ostatnio edytowany przez MQ1977; 36345.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez MQ1977 Zobacz wpis


              Ja taką założyłem i nie uważam, że zrobiłem błąd. Jeśli nie planujesz dokładać licznika maxi-dot, to taki wolant ci wystarczy. Telefon obsługuje. Dodatkowo musiałem dokupić airbaga (ale starego sprzedałem) oraz sterownik pod kierownicę i kabelek od poduszki (można dokupić albo przerobić). Przez cały proces poprowadził mnie oczywiście koleś
              Reasumując w tych samych pieniądzach można mieć więcej - ale jak kto woli.
              OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


              T: 500286848

              Komentarz


              • #8
                Po sugestiach kolegów podjąłem decyzję - kupuję jednak kierownicę, która ma sterowanie z obu stron. Może faktycznie w przyszłości dołożę jeszcze te zegary. Teraz taka sprawa. Sprawdziłem jaką mam wersję taśmy, wychodzi, że midline więc do wymiany. Co z samymi kablami idącymi od zwijaka do guzików? Które dokupić, żeby było "ori" bez żadnych przeróbek wiązki? Zakupię kierownicę, która ma kółeczko (nie słuchawkę). Ponoć służy do zmiany źródła dźwięku. Tyle mi wystarczy.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Zeus86 Zobacz wpis
                  Zakupię kierownicę, która ma kółeczko (nie słuchawkę)
                  Dokładnie radio/karta SD lub CD.

                  Kup kierownicę razem z kabelkami - ja tak zrobiłem - i nie trzeba nic przerabiać wtedy.

                  ...Moje Cappuccino MPi...

                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                  Komentarz


                  • #10
                    Cześć ponownie. Nadszedł czas zakupów i się trochę pogubiłem. W VCDS mam wyświetlony moduł 1C0953549CM. Przeczytałem na tym forum, że do multifunkcji muszę mieć moduł z końcówką: CD lub CE lub CF. I teraz co dalej? Taśma też ma być inna? Bo już przestaję ogarniać.

                    Komentarz


                    • #11
                      Taśma zostaje. Nie musisz wymieniać.
                      A jak masz CM to musisz wymienić na CH, CK lub CJ
                      Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #12
                        Ok, moduł kupiony, kierownica z "kółeczkiem" po prawej stronie też. Teraz czas na przewód do poduszki. Jaki ma mieć numer? I gdzie to można w ogóle dostać?

                        Komentarz


                        • #13
                          Możesz go dostać u mnie.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            Kierownica zamontowana, moduł zaprogramowany. Dziękuję bardzo za pomoc. Teraz nadszedł czas na maxidot

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X