Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wnęki w bagażniku przy kołach - pomysły?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wnęki w bagażniku przy kołach - pomysły?

    Cześć,

    Mam pytanie jak zabezpieczyć te miejsca by nie walały się wam rzeczy po bagażniku.
    Dodam, że ja mam haczyki standardowo, 4 zaczepy w podłodze na rogach i dwa haczyki przy progu bagażnika na sitko torbę, np na parasol. I tyle, przy wnękach nie mam haczyków.
    Co polecacie, czy przewiercić samemu takie zaczepy:
    Zaczep przykręcany do montażu siatki – Autosiatki.pl
    i zrobić coś takiego:
    Siatka do bagażnika Skoda Octavia II kombi boczna – Autosiatki.pl
    Czy kupić dopasowane torby do tych miejsc? Są takie?
    Czy może coś na rzepy kupić?

    Napiszcie jak wy rozwiązaliście ten problem u siebie w aucie.

  • #2
    Poszukaj fabrycznych "drzwiczek" z tego filcu bagażnikowego i będziesz miał zamykane.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      ja mam siatki
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
        Poszukaj fabrycznych "drzwiczek" z tego filcu bagażnikowego i będziesz miał zamykane.
        Te "drzwiczki do hb też pasują?
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
          Te "drzwiczki do hb też pasują?
          A jak będę u kolegi smajler to sprawdzę czy moje z kombi będą pasowały do hb

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Dzięki sprawdź i daj znać
            Skoda Octavia II FL
            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

            Komentarz


            • #7
              O to ja też czekam.
              mam siatki na rzep ale kijowo się trzymają.
              W hb nie mam tego oryg płotka.
              Torby są na ali ale cena niemała i boję się ryzykować.
              Coś więcej o tych drzwiczkach?
              Chodzi o to żeby to było w miarę mocne i sztywne..

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez demol Zobacz wpis
                Coś więcej o tych drzwiczkach?
                ja mam takie coś - zdjęcie poglądowe z neta


                Każde "drzwiczki" mają na górze 2 zamki a na dole wypusty wchodzące w dziurki w wykładzinie w podłodze i są usztywnione taką masą plastikową. Także jak tam nawalę gratów (gaśnica, ręcznik, płyn itp) to nic się nie wysypuje do przestrzeni bagażowej

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Hmm raz to sie foto nie podłączyło. I coś mi się wydaje, że to będzie pod kombi tylko. Ja chyba żadnych dziurek w wykładzinie nie mam w hb

                  Ruscy chyba też takie coś robili sami (nie pamiętam linku, na forum chyba u nas było), na rzep czy coś, ale przy mojej zmechaconej wykładzinie wątpię czy by egzamin zdało, jak i siatki na rzep.
                  Ostatnio edytowany przez demol; 46860.

                  Komentarz


                  • #10
                    Pewnie z kombi nie pasują do liftbacka, bo nie ma ich o co zaczepić. Ale kiedyś dołożyłem takie do fabii sedan. Na dole wyciąłem otwory w tapicerce, a u góry zamontowałem profil plastikowy, za który "łapały" zaczepy tych drzwiczek. No i działało.





                    Komentarz


                    • #11
                      Znalazłem ten temat a w nim podlinkowane do ruskich.
                      Ale te rzepy jakoś tak kijowo.
                      Unicestwiacz, a skąd te drzwiczki miałeś? I jakie profile dopasowałeś?
                      Przeróbki poszerzające funkcjonalność auta. Np. dodanie Xenonów, zmiana foteli, dodatkowe funkcje, wymiana modułu centralnej elektryki. Radio/nawigacja z nowszego modelu itd.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez demol Zobacz wpis
                        Unicestwiacz, a skąd te drzwiczki miałeś? I jakie profile dopasowałeś?
                        Z kombi, oczywiście. Profile ze sklepu budowlanego.

                        Komentarz


                        • #13
                          Tylko jak to wyszukać... I jakie toto ma wymiary? Przemek_i uda Ci się pokazać Twoje?

                          Komentarz


                          • #14
                            To się wyszukuje w realu, a nie w internetach. Kupiłem najpierw te drzwiczki i z nimi poszedłem do budowlanego. Tam sobie poprzymierzałem profile.

                            W o2 jest jak w f1 (kombi i sedan), czyli liftback i kombi mają identyczną długość nadwozia, więc ta wnęka powinna być takiego samego rozmiaru.
                            Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                            Komentarz


                            • #15
                              A ktoś wie jak oryginalnie jest mocowany ten taki płotek? Dziś przypadkowo wymacałem pod tapicerką od strony lampy jakiś plastik, chyba mocowanie tegoż płotka, z drugiej strony przez dziurkę cośtam widać ale by trzeba tapicerkę ściągać. Bo nawet dawać haczyki do siatek jak pisał Kris_hawk to, przynajmniej u mnie, cała tapicerka się rusza, jakaś niestabilna jest i pewnie po naciągnięciu siatki jeszcze bardziej będzie się zniekształcać

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez demol Zobacz wpis
                                Przemek_i uda Ci się pokazać Twoje?
                                Zgodnie z obietnicą przedstawiam jak to wygląda - boczek z mojego Combi w aucie HB Kolegi smajler

                                W dole wypadałoby zrobić otwory na wypusty pokazane na trzecim zdjęciu.
                                Natomiast na górze potrzebny jest jakiś płaskowniczek żeby zamki miały się o co zamykać.
                                PZDR


                                20190315_200043.jpg20190315_200048.jpg20190315_200054.jpg

                                ...Moje Cappuccino MPi...

                                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ooo dzięki. To prawa też by podeszła raczej.
                                  A ktoś wie czy tapicerka w hb w octavii przed FL i FL jest ta sama? Bo zauważyłem, że FL miała z lewej takie drzwiczki.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Eh nie mogę edytować.
                                    Może ktoś pokazać w FL lewą wnękę bagażnika? Na allegro są tapicerki ale wszystkim brakuje takiego "okna" od strony nadkola.. co tam jest?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Chodzi Ci o ta wnękę, którą zasłoniliśmy na zdjęciu moim deklem/drzwiczkami??
                                      Tam nie ma nic - jest wykładzina wyprofilowana na kształt wnęki.

                                      ...Moje Cappuccino MPi...

                                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        U mnie wygląda to tak lewą i prawą strona

                                        Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dokładnie o to, a patrzcie na tą aukcję
                                          Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - OCTAVIA II HB TAPICERKA BAGAZNIKA LEWA 1Z5867427L (7551975736). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            To jest jakaś "wycinanka" samoróbka. Normalnie nie ma tam żadnego wycięcia. To trochę tak wygląda jakby ktoś tam do profilu próbował zapiąć jakąż zmieniarkę CD albo coś podobnego. Ta miałem w O1 zamontowaną zmieniarkę tylko niżej.

                                            ...Moje Cappuccino MPi...

                                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              O dziwo wszystkie na allegro tak mają. Może spróbuję z mojej wyciąc to i jakoś wkleić do mojej, albo tylko drzwiczki zaadoptować (choć moja tapicerka pomechacona).
                                              a czy samoróbka, wygląda na oryg, jeszcze te takie dziurki małe.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                możesz ori torbę zastosować, z drzwiczkami lub nie
                                                tu masz to pokazane na filmiku moim od 3 minuty

                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Na ali to też mają, nawet lewo prawo, tylko ta cena.. jeszcze jakby to pewniak był
                                                  Cheap car storage bag, Buy Quality trunk storage directly from China interior accessories Suppliers: Rear trunk storage box, auto car storage bag for Skoda Octavia 2015 ,auto interior accessories Enjoy ✓Free Shipping Worldwide! ✓Limited Time Sale ✓Easy Return.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X