Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera cofania w przycisku otwierania bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    tdu1705 u mnie w Octavii siedzi MIB STD2. Pisz do pab567 Pawła

    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

    Komentarz


    • #27
      gradek dzięki za info. Już poszło pytanie

      Komentarz


      • #28
        Zamontowałem ostatnio w mojej O2 kamerkę LOW w przycisku od otwierania bagażnika. Zamówiłem takie coś na Ali: 100.51zł |Greenyi CVBS AHD 1080P uchwyt bagażnika samochodu kamera cofania samochodu dla VW Skoda Octavia 2 3 A5 Fabio Yeti Superb Audi A1 A3|Kamery pojazdowe| - AliExpress
        Podłączyłem do MIBa STD. Jakość jest nawet spoko. Pasuje prawie P&P, prawie bo:
        -musiałem przerobić wtyczkę od przycisku bagażnika
        -musiałem zrobić podkładkę wokół obwodu tego metalowego docisku, bo inaczej nie dało rady zamocować kamery - śruby były dokręcona na maksa a szczelina nadal za duża

        -było trochę za mało przewodu sygnałowego, ale to może dlatego, że ciągnąłem tak, jak idzie ori wiązka, czyli progiem a nie podsufitką.
        -trzeba się trochę pobawić z ramką tablicy rejestracyjnej, opuścić ją trochę w dół, bo inaczej zawadza o kamerę

        Obraz jest całkiem spoko, kąt widzenia też całkiem niezły. Zasilanie pociągnąłem z tablicy bezpieczników, po stacyjce (zacisk kl15).
        Nie wiem jak będzie z trwałością. Uruchomiłem to dopiero wczoraj.

        Aktualne zużycie paliwa

        Komentarz


        • #29
          majonezz bo te kamery z ali mają dwa rodzaje wtyczek. Jako że wcześniej miałem Columbus-a i musiałem do niego dokupić kamerę z VW musiałem jeszcze ciąć blachę, ale w klamce z kamerą pod MIB STD2 wtyczka od klamki pasowała.
          Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #30
            majonez co to za radio masz w swojej Octavii ?

            Komentarz


            • #31
              gradek dzięki za info. Widocznie nieuważnie kupowałem tę kamerkę, ale wymiana wtyczki nie sprawiła mi problemu.
              Kris_hawk to jest MIB STD2, dawali takie do ostatnich Yeti. Moje jest trochę pomodzone, bo ma CD.
              Jeszcze taka ciekawostka - podłączyłem tylną kamerę do mojego wideorejestratora. Jakość słaba, ale jak na tył to może być.


              Aktualne zużycie paliwa

              Komentarz


              • #32

                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                Komentarz


                • #33
                  Bardzo fajne, wystarczy zmienić ramkę i pasuje do Octavii 2 ;-)
                  Ale ono nie posiada androida, nie?

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Kris_hawk Zobacz wpis
                    Bardzo fajne, wystarczy zmienić ramkę i pasuje do Octavii 2 ;-)
                    Ale ono nie posiada androida, nie?
                    Trochę nie o tym jest wątek, ale ramka do radia zostaje taka sama jeśli miałeś wcześniej np. Columbusa.
                    Co do Androida, to radio samo w sobie nie posiada takiego, ale można podłączyć smartfona przez AppConnect (jeśli jest aktywny). Wówczas zadziała Android Auto.
                    Aktualne zużycie paliwa

                    Komentarz


                    • #35
                      majonezz mam podobną kamerę i zastanawiam się skąd ciągnąć zasilanie i kabel sygnałowy do uruchomienia tej kamery. Zasilanie ciągłeś od bezpieczników czy w bagażniku jest jakiś plus po zapłonie oraz który kabel jest od światła wstecznego?

                      Komentarz


                      • #36
                        tdu1705 generalnie zasilanie z reguły prowadzi się od bezpieczników, kabel video od radia, natomiast sygnał zawsze daje magistrala CAN, nie żaden sygnał od światła wstecznego.

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • #37
                          Ale mam kamerę wersja chińska i konwerter do RNS315. Dobrze mi się zdawało że zasilanie pod skrzynkę bezpieczników lepiej przeciągnąć

                          Komentarz


                          • #38
                            tdu1705 kamera chińska, czy OEM VW zasilanie podłączasz skąd Ci pasuje. Zawsze lepiej od skrzynki bezpieczników. Video z konwertera do RNS315. Zakodować kamerę i tak musisz.

                            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                            Komentarz


                            • #39
                              Tak wiem, że muszę zakodować i to zrobię. Kamera chińska do O2FL z miejsce klamki bagażnika o tym samym rozmiarze

                              Komentarz


                              • #40
                                majonezz mam pytanie, mam identyczną kamerę co ty. W załączniku przesyłam zdjęcia okablowania, chodzi mi o kabel ten czerwony z zdjecia nr 3, gdzie go podłączyłeś? Kable z numeru 4 to pod zasilanie?kamera.PNG

                                Komentarz


                                • #41
                                  tdu1705 kabel z rysunku 4 (czerwony) podłączyłem do czerwonego z rysunku 3. Czarny kabel z rysunku 4 olałem. Drugą stronę czerwonego kabla z rysunku 3 podłączyłem do bezpiecznika SC19 (plus po stacyjce). Teraz po stronie radia musiałem podłączyć masę chincha z masą samochodu. Inaczej kamera nie zadziała, chyba że podłączysz masę kamery już w klapie bagażnika.
                                  Aktualne zużycie paliwa

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    tdu1705 z kabla wizyjnego kabelków nie podłączasz. Łączył byś gdyby kamera była zakladana z przodu auta. Kable są wykorzystywane do odwrócenia obrazu.

                                    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Aaaa czyli rozumiem że wystarczy podłączyć kabelki z rysunku 4 do plusa i do masy?
                                      pytam się bo obraz mam do momentu uruchomienia auta. Po tym obraz jest czarny albo kolokwialnie mówiąc obraz skacze

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        tdu1705 te czerwone kabelki z rysunku 3 to po prostu dodatkowa żyła do posłania nią zasilania do kamerki. Jakbyś zmierzył omomierzem oba końce, to będziesz miał przejście. Ja tego użyłem, bo ciągnąłem prąd z bezpieczników z przodu auta i dzięki temu nie musiałem ciągnąć dodatkowego kabla.
                                        Aktualne zużycie paliwa

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Miałem problem z wyświetlaniem obrazu w radiu podczas uruchomionego silnika (obraz był czarny i "skakał"). Problem został rozwiązany przez filtr (można zastosować też przekaźnik). Problem był wywołany przez to że żarówka jest zasilana za pomocą PWM a nie stałego napięcia. Po zakupie filtra i zamontowaniu kamera działa bardzo fajnie, ale okazało się że linie są za blisko auta zmienia się to w radiu, ale nie potrafię nigdzie znaleźć takiej opcji. Pod przyciskiem Opcja, mam zmianę tylko kontrastu, jasności oraz barw. Wie ktoś gdzie mogę to zmienić?
                                          Kamera jest produkcji chińskiej z wyjściem AV, następnie mam konwerter na RGB i wtyczką 26 pinową wchodzi do RNS315.

                                          Dzięki wielkie za pomoc

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X