Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tempomat + aktywowanie zegarów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tempomat + aktywowanie zegarów

    Cześć.
    Kupiłem dzisiaj octavie 2 fl z 2011r. Nie posiada ona tempomatu oraz żadnego komputera pokazujące informacje na zegara h - brak przycisków bocznych w obu manetkach. Czy wymiana manetek na takie z przyciskami oraz aktywowanie funkcji w vcds uruchomi te funkcje?

  • #2
    Upewnij się, że sterownik pod kierownicą obsłuży Ci tempomat. Jak tak, to wystarczy wymienić manetki i zakodować.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


    • #3
      Jak sprawdzić ten sterownik czy obsługuje?

      Komentarz


      • #4
        Vcds-em czyli kablem diagnostycznym odczytasz jaki numer sterownik posiadasz, druga opcja zdjęcie obudowy kierownicy i odczytanie numeru ze sterownika.

        Komentarz


        • #5
          Do poczytania
          [O2] [O2FL] montaż MFA (komputer pokładowy) w Classic/Mint - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez michal404 Zobacz wpis
            Cześć.
            Kupiłem dzisiaj octavie 2 fl z 2011r. Nie posiada ona tempomatu oraz żadnego komputera pokazujące informacje na zegara h - brak przycisków bocznych w obu manetkach. Czy wymiana manetek na takie z przyciskami oraz aktywowanie funkcji w vcds uruchomi te funkcje?
            raczej sama wymiana manetek nie wystarczy - potrzebna będzie jeszcze taśm/sterownik pod kierownice co obsłuży tempomat i komputer. Gdybyś był zainteresowany to mam do sprzedania - sprawne w 100% . Zdemontowałem ze swojej O2 bo wymieniłem na wyższy model sterownika.
            Ostatnio edytowany przez cichy_ocp; 42543.


            Moje MPI

            ...Dominik...

            Komentarz


            • #7
              KAŻDY sterownik kierownicy obsługuje komputerek pokładowy. I praktycznie każdy licznik ma takowy wbudowany. Wystarczy więc zmienić manetkę.
              Tempomat to inna sprawa, tu nie każdy sterownik to obsługuje. Ale idąc w zmianę manetki prawej, raczej trzeba pomyśleć o manetce lewej (pomijając sterownik)
              A że tych kobminacji jest sporo, trzeba się od razu zastanowić, bo wyjdzie to najbardziej optymalnie
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Mój kumpel ma manetki na sprzedaż na miejscu, pytanie czy będą pasować :
                Kierunkowskazów : 1KO953513G
                Wycieraczek : 1KO953519J

                Komentarz


                • #9
                  Musisz najpierw sprawdzić sterownik pod kierownicą - czy masz zintegrowany czy nie.
                  Te manetki są do starszej wersji - gdzie masz sterownik i manetki osobno.
                  Albo znajdź kogoś z VCDS-em, albo zdejmij pokrywę kolumny kierowniczej i odczytaj numery.

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie trzeba komputera ani demontażu obudowy kolumny. Ma rocznik 2011. Te manetki, które ma jego kumpel były montowane w Octaviach do pierwszej połowy 2010.
                    Żeby już było wszystko jasne to napiszę że w 2011 manetki są zespolone i sterownik przykrecony do manetek.
                    Sterownik na pewno obsłuży komputer i tempomat.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      Ma ktoś numery części odpowiednich manetek do 11.2011 O2 FL?

                      Komentarz


                      • #12
                        5k0953502n
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #13
                          michal404 sprawdź VCDS lub zobacz pod obudową kierownicy. W 2011r były manetki pojedyncze dopiero w drugiej połowie roku wprowadzono zintegrowane.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeżeli masz OC2FL po maju 2011r to na pewno są manetki zintegrowane.

                            Komentarz


                            • #15
                              Oczywiście chodzi o produkcje samochodu a nie o kupno po maju 2011.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez jasiek2905 Zobacz wpis
                                W 2011r były manetki pojedyncze dopiero w drugiej połowie roku wprowadzono zintegrowane.
                                Pomyliłeś się o jeden rok.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zintegrowane manetki już założone

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X