Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlanie prędkości na zegarze cyfrowym 2FL 2009r.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyświetlanie prędkości na zegarze cyfrowym 2FL 2009r.

    Witam, mam Octavie II FL rok 2009 r. zegary wyglądają jak w załączniku, czy jest możliwe, abym na tych zegarach miał prędkość km/h w dużej wersji tak jak na drugim zdjęciu z superba II, którym jeżdżę w pracy. Dodam, że w ustawieniach tego nie mam, a małymi cyferkami pokazuje mi jedynie bieżącą prędkość w milach.
    Image IMG-20190817-202745 hosted in imgbb.com

  • #2
    Tutaj to o co mi chodzi, taką prędkość chciałbym mieć xd
    Image sdr hosted in imgbb.com

    Komentarz


    • #3
      Powinieneś mieć możliwość przełączenia przyciskiem w kierunkowskazie. Ja mam z 2010r .i mogę ustawić na wyświetlaczu aktualną prędkość.

      Komentarz


      • #4
        [email protected] Misisz zmienić zegary - nic innego ci nie pomoże !
        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


        T: 500286848

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez [email protected] Zobacz wpis
          czy jest możliwe, abym na tych zegarach miał prędkość km/h w dużej wersji tak jak na drugim zdjęciu z superba II, .
          Tak jak pisze Rafał Oskar musisz zmienić zegary na tzw. zegary z Maxi-dotem.
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
            Tak jak pisze Rafał Oskar musisz zmienić zegary na tzw. zegary z Maxi-dotem.
            Nie koniecznie. Jest na forum tutorial
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-ii-octavia-ii-fl-octavia-ii-tour-1z/doposa%C5%BCanie-retrofitting-aa/17089-o2-o2fl-monta%C5%BC-mfa-komputer-pok%C5%82adowy-w-classic-mint.

            Potrzeba zmienić manetkę i moduł pod kierownicą.

            Komentarz


            • #7
              Ja nie mam Maxi-dota, a mogę ustawić aktualną prędkość, oraz alarm przekroczenia ustawionej prędkości.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez mentos2504 Zobacz wpis
                Powinieneś mieć możliwość przełączenia przyciskiem w kierunkowskazie.
                Ten przycisk jest w manetce wycieraczek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mentos2504 Zobacz wpis
                  Ja nie mam Maxi-dota, a mogę ustawić aktualną prędkość,
                  Czy aby na pewno? Ja nie kojarzę aby coś takiego było w zegarach z komputerem pokładowym. Kojarzę średnią prędkość. Może jakiś filmik poglądowy?

                  Zamieszczone przez mentos2504 Zobacz wpis
                  oraz alarm przekroczenia ustawionej prędkości.
                  To na pewno można ustawić.
                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                  ​​​
                  Grzegorz

                  Moja Ambitna Czarnula

                  Komentarz


                  • #10
                    Co do tej prędkości na wyświetlaczu to w podstawowym liczniku w O2 FL to jest .
                    Komputer jest w każdym liczniku bo jest on częścią programowalną .Gdy fabrycznie nie ma komputera pokładowego jest tylko wskazanie temperatury po dołożeniu manetki lub manetek , w zależności jakie auto jest wyposażone mamy komputer pokładowy i jest tam opcja wskazania cyfrowego prędkości auta , w zależności od softu licznika można jeszcze do programować ilość pustego miejsca w zbiorniku paliwa .
                    Wielkość cyfr wskazań prędkości oczywiście nie będzie taka duża ja przy MAXI-DOT i nie da się tego zmienić .
                    Polecam zapoznanie się z instrukcją obsługi auta .
                    Wskazania komputera pokładowego :
                    Temperatura zewnętrzna
                    Czas jazdy
                    Aktualne zużycie paliwa
                    Średnie zużycie paliwa
                    Zasięg jazdy
                    Przebyta odległość
                    Średnia prędkość jazdy
                    Bieżąca prędkość
                    Ostrzeżenie o przekroczonej prędkości jazdy

                    Na filmiku mamy również pokazaną opcję wskazań prędkości , pod koniec filmu 10.43 min

                    Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729.

                    Komentarz


                    • #11
                      Wojtenio dziękuję za informację. Mam licznik wymieniony na Maxi-dota i jakoś nie mogłem skojarzyć czy na zwykłym była wyświetlana prędkość.
                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                      ​​​
                      Grzegorz

                      Moja Ambitna Czarnula

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                        Co do tej prędkości na wyświetlaczu to w podstawowym liczniku w O2 FL to jest .
                        Komputer jest w każdym liczniku bo jest on częścią programowalną .Gdy fabrycznie nie ma komputera pokładowego jest tylko wskazanie temperatury po dołożeniu manetki lub manetek , w zależności jakie auto jest wyposażone mamy komputer pokładowy i jest tam opcja wskazania cyfrowego prędkości auta , w zależności od softu licznika można jeszcze do programować ilość pustego miejsca w zbiorniku paliwa .
                        Wielkość cyfr wskazań prędkości oczywiście nie będzie taka duża ja przy MAXI-DOT i nie da się tego zmienić .
                        Polecam zapoznanie się z instrukcją obsługi auta .
                        Wskazania komputera pokładowego :
                        Temperatura zewnętrzna
                        Czas jazdy
                        Aktualne zużycie paliwa
                        Średnie zużycie paliwa
                        Zasięg jazdy
                        Przebyta odległość
                        Średnia prędkość jazdy
                        Bieżąca prędkość
                        Ostrzeżenie o przekroczonej prędkości jazdy

                        Na filmiku mamy również pokazaną opcję wskazań prędkości , pod koniec filmu 10.43 min

                        Mylisz się mam te same funkcje co na filmiku i nigdzie nie ma tak prędkości w kilometrach/godzine, w 1;43 masz przejechany dystans bodajże w km.
                        Wiem, że funkcje zmienia się w manetce od wycieraczek jednak funkcje jakie mam to: temperatura, czas jazdy , średnie zużyciem, zasięg, przebyta odległość, sredia prędkość jazdy, zużycie chwilowe, ogranicznik prędkości.
                        Dodam, że dziwi mnie ten fakt skoro u dołu wyświetlana jest prędkość jazdy ale w milach... Wydaje mi się, że powinna być chociaż zmiana na km, w tych małych cyferkach, żeby pokazywało, ale nie znalazłem tego w instrukcji.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mentos2504 Zobacz wpis
                          Powinieneś mieć możliwość przełączenia przyciskiem w kierunkowskazie. Ja mam z 2010r .i mogę ustawić na wyświetlaczu aktualną prędkość.
                          nie ma tam opcji prędkości bieżącej.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mentos2504 Zobacz wpis
                            Ja nie mam Maxi-dota, a mogę ustawić aktualną prędkość, oraz alarm przekroczenia ustawionej prędkości.
                            alarm przekroczenia prędkości też mam, ale tej opcji o która pytam już nie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Przycisk jest w wycieraczkach. Jutro jak mi się uda to zrobię parę zdjęć.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja chyba nie mam tego wskazania w milach.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez [email protected] Zobacz wpis
                                  alarm przekroczenia prędkości też mam, ale tej opcji o która pytam już nie.
                                  Widzisz nie odrobiłeś pracy domowej i nawet nie raczyłeś zajrzeć do instrukcji obsługi auta gdzie jest wyraźnie napisane :

                                  Informacja
                                  Po włączeniu widoku drugiej prędkości w mph, na wyświetlaczu nie wyświetli się bieżąca prędkość*.


                                  Wyłącz to i będziesz miał prędkość widoczną , a jak to zrobić to oczywiście odsyłam do instrukcji auta .

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tu masz tą prędkość lepiej pokazaną 0:57 sekunda filmu :

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X