Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Komputer pokładowy + tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Komputer pokładowy + tempomat

    Na samym poczatku jako jest to moj pierwszy post chcialbym sie przywitać. W zwiazku z powyzszym Dzień Dobry All :-).

    Jako ze chcialbym nieco doposazyc swoja Octavkę mam kilka pytań. Mianowicie aktualnie posiadam na podkladzie:
    1z0920803m - zegary
    1k0937085h - modul
    5k0953521bh - manetki
    5k0953569c - taśma

    Co potrzebuję aby tempomat i komputer działały oprócz kodowania?
    Czy moje zegary to Maxi Dot?
    Czy jest ktoś może z Gdańska lub trójmiasta kto już takie zmiany wykonywał?

    Dodatkowo aktualnie w zegarach mruga mi wskazówka od paliwa i temperatury płynu chłodniczego. Co z tym fantem mogę zrobić?

    Z góry dzìękuję za pomoc.

  • #2
    Cześć Berni19


    krzynol - to jest gość który rozwiąże twoje wszystkie problemy w twoim rejonie - wal do niego i będziesz Pan zadowolony


    A na twoje pytania odpowiem tak:

    Przy Tempomacie problemu większego nie ma - wymiana manetek i kodowanie.


    Resztę na pewno ci podpowie Krzysztof
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Czy to ten Pan ktory wymienia wszystko w 25 minut ze slynnym scyzorykiem ;-).

      Jeśli tak to jestem w domu :-).
      Chociaz z gory dzięki za odpowiedzi na pytania powyżej.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Berni19 Zobacz wpis
        Czy to ten Pan ktory wymienia wszystko w 25 minut ze slynnym scyzorykiem ;-).
        Wszystko krzynol ogarnia !!!

        MEGA GOŚĆ!!

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          ku.wa - słynny scyzoryk to był w Panu Tadeuszu
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Berni19 Zobacz wpis
            Czy moje zegary to Maxi Dot?
            Niestety nie. To jest zwykły licznik..
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Polecone przez krzynol manetki w dniu dzisiejszym dotarly do mnie (stan idealny) :-). Nie bylbym soba gdybym od razu nie zabral sie do montażu i kodowania. Wszystko dziala jak nalezy wiec po 4 latach uzytkowania samochodu w koncu moge sie cieszyc tempomatem i komputerem pokladowy. Jeszcze raz chcialem podziekowac wszystkim za pomoc i kontakt do Krzynol. Facet naprawde robi dobra robote, a o takich ludzi ciezko w dzisiejszych czasach. SLICZNIE DZIEKUJE :-)

              Komentarz


              • #8
                i bravo
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Witam,

                  Nie chcę zaśmiecać forum więc stwierdziłem, że skorzystam z tematu utworzonego przez Berni19.

                  A więc do rzeczy:

                  Pacjent: Skoda Octavia II FL 2012 r. 1.6 MPI

                  Log z VCDSa - 404 Not Found
                  Przepraszam za korzystanie z zewnętrznego serwisu, ale nie wiedziałem jak wrzucić log tutaj na forum bezpośrednio tak aby zachowały układ i nie były w 1 linijce.

                  Z moich danych wynika, że mam moduł 5K0953549C, czyli o ile się nie mylę powinien obsłużyć zarówno komputer jak i tempomat. Obecnie posiadam manetki 5KO953507AR. Pare dni temu zakupiłem manetki VALEO 251669 o kodzie 5K0953502N i wczoraj podjąłem się montażu. Wszystko przebiegało dość dobrze do momentu podmiany manetek, a mianowicie było inne mocowanie manetek przez co nie leżały one dobrze tj. w starych manetkach przytrzymywane one były śruba od dołu tutaj natomiast był tylko mały zatrzask. Ponadto w górnej części także znajduje się bolec, który jest większy niż dziura w nowych manetkach. Po podłączeniu nowych manetek komputer działał, lecz nie działały kierunkowskazy. Ponadto wycieraczki strasznie szalały tzn. tylnia wycieraczka w pozycji OFF caly czas chodziła. Zmiana pozycji skutkowała psikaniem pływu do spryskiwaczy na szybę. Z przodnimi wycieraczkami historia była podobna. Tempomatu nie sprawdziłem ze względu na wczesniej opisane nie dogodności. Domyślam się, że pomimo iż producent zapewnia, że dane manetki będą paso do tego typu Octavii z 2012 r. nie są one kompatybilne. I tu pojawia się pytanie jakie manetki powinienem zakupić, żeby wszystko działało tak jak powinno. Lub być może w czym leży problem z tymi nowymi manetkami. Zdjęcia obecnych manetek dodaje do postu, byc moze to cos rozjasni.

                  78481522_516772712249788_5593941740487704576_n.jpg78814724_1197484000446672_5200731974095863808_n.jpg78888680_1444323422389136_2889196045860864000_n.jpg
                  Za pomoc z góry dziękuję.
                  Ostatnio edytowany przez Before; 50080.

                  Komentarz


                  • #10
                    Masz inną taśmę airbag niż w większości Octavii i do niej są przeznaczone inne manetki. Musisz szukac coś takiego 5K0 953 507 BA
                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • #11
                      georgg dziękuje bardzo za odpowiedź. A jeszcze pytanie czy 5K0953513N także będą pasować, bo widze ze często te kody są podawane do tego samego przełącznika?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                        georgg A jeszcze pytanie czy 5K0953513N także będą pasować, bo widze ze często te kody są podawane do tego samego przełącznika?
                        Wygląda,że tak. Musisz tylko sprawdzić czy prawa manetka ma takie same piktogramy jak twoja stara oraz oczywiście musi mieć sterowanie komputerem pokładowym (kołyska).
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz


                        • #13
                          Dziękuję jeszcze raz. Gdy zakupie manetki i zamontuje poinformuję o stanie rzeczy. Byc moze przyda sie to komus kiedys

                          Komentarz


                          • #14
                            Link

                            A czy te będą odpowiednie bo mają końcówkę 513N oraz 507AE ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Naprawdę się staram i nie mogę pojąć jak Ty mogłeś poskładać sterownik
                              5K0953549C z manetkami 5K0953502N. Znam oba elementy i to po prostu do siebie nie pasuje.
                              Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                              Tempomatu nie sprawdziłem ze względu na wczesniej opisane nie dogodności.
                              A udało Ci się to podłączyć? Pytam bo wtyczka tempomatu w manetkach
                              5K0953502N wpinana jest od góry sterownika kierownicy a w sterowniku
                              5K0953549C od dołu.


                              Kup manetki z aukcji, którą pokazałeś wyżej. To jest do Twojej Octavii.

                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • #16
                                Tak jak mowilem wczesniej udalo się zamontować, lecz nie do konca to pasowalo. Element byl tak na prawde luzny ze względu na występowanie zatrzasku w nowych mantekach, a w starych mocowanie bylo na srubkę. Udało mi się to wszystko podłączyć. Komputer działał jak należy, lecz kierunkowskazy nie działały, brak możliwości włączenia tzw. długich swiateł. Do tego dochodzi fakt o tym jak wariowały wycieraczki tj. tylnia chodzila non stop w pozycji off, kazda zmiana pozycji powodowała uwolnienie płynu do spryskiwaczy. Wychodzi na to ze zostałem dość ciekawym przypadkiem do analizy błedu.

                                Okej, dziękuję. Zamówię te z aukcji powyżej, i jak tylko zamontuję zdam relację z przebiegu.

                                Dziękuję za pomoc jeszcze raz.

                                Komentarz


                                • #17
                                  ale się stara
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Przynajmniej wiadomo, że przy takiej kombinacji auto się nie zjara
                                    Z tym co kupiłeś wszystkosię uda.
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Założyłem wyżej wymieniony zestaw i wszystko chodzi jak należy.

                                      Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc !

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X