Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Powrót do radia fabrycznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Powrót do radia fabrycznego

    Witam. Zakupiłem ostatnio Octavię 2 FL 1,9 TDI z rocznika 2008, model 2009. Wersja wyposażenia ambiente, skrzynia manualna. Moim problemem jest to, że jest w niej niefabryczne radio (Pioneer DEH-2020MP), które gra dość kiepsko, za każdym razem muszę je ręcznie wyłączać, a przede wszystkim bardzo źle wygląda. Chciałbym wrócić do radia fabrycznego (prawdopodobnie Swing, ale nie mam pewności) lub kupić Bolero. I teraz moje pytania: Czy dobrze doszukałem że fabrycznie był w niej Swing? Będzie potrzebna jakaś ramka? (obecnie jest taka dzieląca panel na schowek i radio) Warto zapłacić dwukrotnie więcej za Bolero? Potrzebuję specjalistycznego sprzętu/umiejętności do tej wymiany? Proszę o odpowiedź i dziękuję za pomoc.

  • #2
    Radio ma tylko grać czy jeszcze jakieś funkcje inne spełniać?

    Jeśli tylko grać to wg. mnie warto wymienić na Bolero.
    Jeśli chcesz jeszcze nawigację i BT to rozważ opcję jakiegoś chińczyka wszystkomającego.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Znaczy główną funkcją na pewno będzie granie. Bluetooth niekoniecznie musi być, bo mam transmiter, Navi nie potrzebuje. Ewentualnie jakby się dało dołożyć jakiś moduł Bluetooth ze skody to by było dobrze. Te chińczyki niby kuszące ale jednak źle wyglądają bo niefabryczne, a mi to dość mocno przeszkadza. Zastanawiam się czy w takim przypadku nie lepiej po prostu kupić swing zamiast płacić więcej za bolero.

      Komentarz


      • #4
        Witam jestem tu nowy mam takie pytanie czy ktoś może montował jakieś radio multimedialne do Octavi II 2011 rok? Może ktoś coś zaproponować?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez victor1511 Zobacz wpis
          Te chińczyki niby kuszące ale jednak źle wyglądają bo niefabryczne
          Są takie co wyglądają jak fabryczne.
          Zamieszczone przez victor1511 Zobacz wpis
          Zastanawiam się czy w takim przypadku nie lepiej po prostu kupić swing
          Swing też wg. mnie dobrze gra.
          Głośniki z tyłu masz?
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Głośniki z tyłu mam. Nie znam się ale swing to chyba mam teraz a mnie interesuje coś z wifi i androidem.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              Są takie co wyglądają jak fabryczne.
              Ten rzeczywiście jest niezły.
              Page Not Found - Aliexpress.com
              Tylko czy to będzie się dało podłączyć normalnie, ramka będzie pasowała i wszystkie funkcje będą?
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              Głośniki z tyłu masz?
              Z przodu w drzwiach i z tyłu w drzwiach są. Nie wiem czy z tyłu mogły być za siedzeniami, ale ja ich nie mam.

              Komentarz


              • #8
                Octavia z tyłu ma tylko w drzwiach. Za kanapą nie było.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                  Octavia z tyłu ma tylko w drzwiach. Za kanapą nie było.
                  W takim razie mam wszystko. Jakie to radio mogłoby mi pasować?

                  Komentarz


                  • #10
                    victor1511 zam takich co kupili chińczyka nie bezpośrednio z ali, ale a allegro i po pół roku użytkowania wrócili do oryginału. Często radia z Azji gubią zasięg stacji, szczególnie jeśli się wyjedzie poza aglomerację.

                    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez victor1511 Zobacz wpis
                      W takim razie mam wszystko. Jakie to radio mogłoby mi pasować?
                      Jeśli chodzi o fabryczne to swing, bolero, columbus, w zależności od tego ile pieniążków chcesz przeznaczyć, każde z wyżej wymienionych zagra w twoim aucie, do columbus będziesz potrzebował antenę z gps-em.

                      Komentarz


                      • #12
                        Może pomyśleć jeszcze nad RNS315 plus, który ma wbudowany BT. Antena GPS to nie problem , można ją schować pod deską rozdzielczą.

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • #13
                          gradek no właśnie tego się boję w chińczykach. Super wyposażone a cena kilkukrotnie niższa, skądś musi się ona brać. Wolałbym żeby to było raczej coś sprawdzonego, a te dodatki niekoniecznie potrzebuję, bo do bluetooth mam transmiter który spisuje się dość dobrze, a do nawigacji wystarczy telefon. Co do tego RNS315 plus to widzę że musiałbym wydać o wiele więcej.
                          Gregor02 nie chciałbym wydawać więcej niż 600zł, ale najbardziej by mi pasowało w okolicach 300zł. Dlatego też nie wiem czy jest sens bolero brać, bo to górna granica budżetu, a niekoniecznie oferuje o wiele więcej niż swing.

                          Komentarz


                          • #14
                            Osobiście mam swinga i dla mnie jest ok, do radia podłączyłem moduł bluetooth od noki i taka konfiguracja w pełni mi wystarczy, wspomnę jeszcze że bolero nie wyświetla temperatury zewnętrznej.

                            Komentarz


                            • #15
                              W takim razie chyba się Swing najbardziej nada. Chyba ze znajdę bolero w dobrej cenie, ale to poszukam.

                              Komentarz


                              • #16
                                Kup teraz na Allegro.pl za 549 zł - Radio Bolero MP3 + KOD Octavia II Lift (8442012032). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Super, dzięki. Jeszcze jedno pytanie. Czy muszę dokupić jakąś ramkę/przejściówkę jeżeli chciałbym włożyć bolero czy tam swinga? Mam coś takiego jak na zdjęciu i wielce prawdopodobne ze w aucie fabrycznie miałem bluesa, a nie swinga. 83AA5B4E-63CC-48FA-AD7F-74DB7E70473B.jpeg

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Swing i Bolero pasują do tej ramki.

                                    InShot_20170909_151947675_compress33.jpg
                                    Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                    ​​​
                                    Grzegorz

                                    Moja Ambitna Czarnula

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      victor1511 Mam Swing na zbyciu jak cos bo wstawilem Bolero. PS Bolerio z literka M/N w numerze i SW 0011/0012/0013 ma mozliwosc zmiany logo na nowe w VCDS.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przemek_i a ty masz swoje Bolero jeszcze na sprzedaż ? victor1511

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          [QUOTE=smajler;n2669638]Przemek_i a ty masz swoje Bolero jeszcze na sprzedaż ? victor1511[/QUOTE

                                          mam

                                          a co masz kupca??

                                          ...Moje Cappuccino MPi...

                                          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            victor1511 jak coś to pisz.

                                            ...Moje Cappuccino MPi...

                                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X