Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera cofania - podłączenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kamera cofania - podłączenie

    02 FL
    Witajcie, pytanie czysto techniczne:
    W obecnej chwili mam na kablu podpiętą kamerę cofania do radia typu chińczyk i leży sobie spokojnie w schowku pasażera. Kamera podpięta jest bezpośrednio pod radio i włącza się od razu po wrzuceniu biegu wstecznego. Chciałbym ją doprowadzić w miejsce docelowe lecz nie chcę ciągnąć kabli przez całe auto + wiercić dziury w klapie aby wyciągnąć kable na zewnątrz. Czy w takim przypadku sprawdzi się taki oto zestaw:
    Link
    do tego dokupiłbym taką kamerkę (obecnie mam taką do przewiercenia/przymocowania):
    Link
    lub
    Link
    Jeśli tak to zasilanie do kamery wziąć z żarówki od wstecznego?
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

  • #2
    Kamera do Octavii najlepiej pasuje zintegrowana z przyciskiem otwierania tylnej klapy. Nie trzeba nic wiercić, ale przewody trzeba ciągnąć przez całą klapę, przez przelotkę do bagażnika i potem do radia.
    Np. taka
    67.76zł 1% OFF|Uchwyt bagażnika samochodu kamera tylna kamera HD dla Skoda Octavia 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2013|Kamery pojazdowe| - AliExpress

    Ale jak nie chcesz ciągnąć przewodów to ten moduł bezprzewodowy powinien pasować. Tylko musiałby wypowiedzieć się ktoś kto ma taki moduł zainstalowany, czy nie ma zakłóceń.
    Co do zasilania z żarówki cofania - można wziąć +12V z żarówki, ale koniecznie trzeba dołożyć filtr przeciwzakłóceniowy np. taki
    Link
    (bez filtra na 100% będą zakłócenia po włączeniu silnika)

    Komentarz


    • #3
      Dokładnie , najlepiej bez kombinacji kupić kamerę w klamkę i po problemie.
      Dając WiFi i prąd ze światła wstecznego musisz dać filtr bo wrzucenie wstecznego wyłączy Ci kamerę.
      Jak masz wycieraczkę to najlepiej do niej się wpiąć.

      Swoją drogą ludzie różnie mówią o tych modułach, słyszałem dość często, że są zakłócenia albo nie działa, albo działa za którymś razem.
      Co po kablu to po kablu.
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Czyli zostaje po kablu lecz zmieniam kamerę na tą w klamce - różnica jest w klamce do kombi / hatchback czy jest taka sama?
        Druga sprawa, podpowie ktoś jak/którędy najłatwiej/najprościej/najszybciej puścić kable od radia do klamki klapy?
        Ewentualnie czy ktoś wykona taką usługę?
        Wirus -> 136 KM 310 Nm
        https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
          różnica jest w klamce do kombi / hatchback czy jest taka sama?
          Musisz zmierzyć po pierwsze otwór klapy a po drugie zobaczyć czy klamka jest na wąską kostkę czy na szeroką - bez zdjęcia osłony tylnej klapy niestety się nie da.
          Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
          Druga sprawa, podpowie ktoś jak/którędy najłatwiej/najprościej/najszybciej puścić kable od radia do klamki klapy?
          wyjść zza radia, pod schowkiem, w progu pod listwami, wyjście w słupku C i przejście w harmonijkę, potem już z górki. (strona pasażera)
          Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
          Ewentualnie czy ktoś wykona taką usługę?
          skąd jesteś ?
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
            skąd jesteś ?
            okolice Wrocławia
            Wirus -> 136 KM 310 Nm
            https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

            Komentarz


            • #7
              szere ja ostatnio podłączyłem chińczyka z kamerką cofania(w klamce bagażnika). Sygnał z kamery dałem za pomocą takiego transmitera bezprzewodowego. I teraz tak:
              1. Z lewego światła wstecznego mam poprzez kondensator do przekaźnika do nóżki sterowania poprowadzony kabel
              2. Do nadajnika bezprzewodowego poprzez przekaźnik z wycieraczki poprowadzone jest stałe 12v
              3. Odbiornik obrazu jest podłączony do sygnału od wstecznego (z dekodera canbusa)
              Czasami pojawiają się zakłócenia obrazu, ale nie jest to zbyt częste i są one bardziej chwilowe niż utrzymujące się przez cały czas cofania. Dałem sobie czas do wiosny i jak mnie wkurzy, to pociągnę kabel od kamerki. Póki co jest ok i jakby miało być jak w tej chwili, to zostanę przy bezprzewodowym przekazie obrazu.
              Ostatnio edytowany przez krzygaj; 3716.
              Moja Skodzina

              Skoda Octavia II -
              Opel Astra III -

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
                okolice Wrocławia
                to nie pomogę , za daleko
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                  Jak masz wycieraczkę to najlepiej do niej się wpiąć
                  biorąc prąd stąd też są zakłócenia i trzeba filtr dokładać czy już nie?
                  Wirus -> 136 KM 310 Nm
                  https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                  Komentarz


                  • #10
                    Z wycieraczki już nie. Tylko jak dasz po bezprzewodowym przekazie obrazu, to nadajnik będzie działał cały czas i może mieć potem problemy by dogadać się z odbiornikiem. Chyba, że nadajnik i odbiornik będą działały cały czas po wrzuceniu zapłonu, ale takiego wariantu nie testowałem.
                    U mnie w pierwszej wersji odbiornik działał cały czas po włączeniu zapłonu(nadajnik dopiero po wrzuceniu wstecznego) i np po 10 min jazdy jak wrzucałem wsteczny, to obrazu nie było.
                    Teraz mam, że nadajnik włącza się po wrzuceniu wstecznego(sterowanie ze światłą wstecznego), a odbiornik także po wrzuceniu wstecznego(zasilanie podłączone do kabla wstecznego z dekodera canbusa)
                    Moja Skodzina

                    Skoda Octavia II -
                    Opel Astra III -

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeżeli zdecydujesz się jednak ciągnąć przewody przez cały samochód (co jest wg mnie lepszym rozwiązaniem), to zasilanie nie musisz brać ani z żarówki, ani z wycieraczki.
                      Większość kamer ma w zestawie przewód 3 żyłowy (sygnał, masa i +12V). Ten wystający czerwony kabelek (zobacz zdjęcie na aukcji aliexpress) jest właśnie do podłączenia zasilania. W radyjkach chińczykach jest dodatkowe wyjście +12V reverse camera, gdzie pojawia się +12V po wrzuceniu wstecznego.

                      Ciągniesz jeden kabelek i masz załatwione oba tematy - sygnał i zasilanie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                        Ten wystający czerwony kabelek (zobacz zdjęcie na aukcji aliexpress) jest właśnie do podłączenia zasilania. W radyjkach chińczykach jest dodatkowe wyjście +12V reverse camera, gdzie pojawia się +12V po wrzuceniu wstecznego.
                        to jest tylko wybudzenie, prąd musisz podać z zewnętrznego źródła.
                        W tych przewodach nie ma masy, jest cinch jako sygnał + przewód do wybudzenia (wpinane w reverse w radiu).
                        Masę podajesz po podłączeniu kamery.

                        Z tego co pamiętam to było cinch z zasilaniem + oddzielnie przewód zasilania z podłączeniem do kamery -> kamera
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                          to jest tylko wybudzenie, prąd musisz podać z zewnętrznego źródła.
                          W tych przewodach nie ma masy, jest cinch jako sygnał + przewód do wybudzenia (wpinane w reverse w radiu).
                          Masę podajesz po podłączeniu kamery.

                          Z tego co pamiętam to było cinch z zasilaniem + oddzielnie przewód zasilania z podłączeniem do kamery -> kamera
                          Sorry - ale o jakim wybudzaniu piszesz? Kamera jak podłączysz zasilanie to się włącza, odłączysz zasilanie to się wyłącza. Nie potrzebuje żadnego wybudzania.
                          W kabelku Chinch są 2 żyły - sygnałowa i masa!
                          Masa sygnału video w kamerce jest wspólna z masą zasilania.

                          Montowałem ostatnio radio Erisin i w przewodzie oznaczonym "Reverse Camera power" pojawiało się +12V po wrzuceniu wstecznego.
                          Erisin ES3101V 9" DAB+ DSP Android 10.0 Stereo GPS SatNav CarPlay For VW Passat CC Golf Touran Polo Seat,Volkswagen/VW
                          Wystarczyło tylko połączyć przewodem Chinch kamerę z wejściem w radiu oraz podłączyć czerwony przewód z jednej strony z "reverse camera power" w radiu a z drugiej strony podłączyłem ten czerwony przewód do + zasilanie kamerki. Ponieważ masa do kamerki szła już poprzez przewód Chinch, nie musiałem nawet podłączać dodatkowej masy zasilania.
                          Kamera działa prawidłowo.


                          Kolega szere - jak masz obecnie podpięte zasilanie do kamery (która jest w schowku?)
                          Jakie wyjścia masz z tyłu radia. Jak masz "reverse camera power" to sprawdź czy po wrzuceniu wstecznego jest tam +12V.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                            jak masz obecnie podpięte zasilanie do kamery (która jest w schowku?)
                            Teraz nie mam auta pod ręką, podpięte jest tylko pod radio i działa bez problemu. Bankowo Pan jak podłączał to użył "reverse camera power" w radiu i chyba są tam tylko dwa kable. Jutro z rana wrzucę zdjęcie
                            Wirus -> 136 KM 310 Nm
                            https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                            Komentarz


                            • #15
                              kowaltom99 oolsztyniak
                              żona przesłała zdjęcia więc wrzucam. Coś to Wam pomoże?
                              Załączone pliki
                              Wirus -> 136 KM 310 Nm
                              https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                              Komentarz


                              • #16
                                Wprawdzie trochę "zaplątane", ale wygląda na to, że zasilanie jest podłączone przez czerwony dodatkowy kabelek (wychodzony z żółtej wtyczki). Masa zasilania "wisi" niepodłączona, czyli kamerka bierze wspólną masę z przewodu sygnałowego (Chinch)

                                Wystarczy teraz tylko przeciągnąć ten jeden przewód z wtyczką chinch (żółtą) przez cały samochód do tylnej klapy.
                                Wewnątrz samochodu wchodzisz przewodem w lewy próg. Progu nie trzeba rozbierać, da się wcisną przewód pod plastik. W bagażniku do rozbiórki trochę tapicerki, do zdjęcia również poszycie klapy bagażnika. Radze poczekać do wiosny, chyba, ze masz ogrzewany garaż.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie pamiętam teraz już dokładnie jak to było ale na bank dawałem zasilanie z wycieraczki.
                                  Cinch do radia, czerwony przewód co był zlany z cinch do przewodu "reverse"
                                  I ten który został luźny dałem do wycieraczki
                                  image_49901.jpg
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zakupiłem Kamerę cofania( monitor na lusterko a kamerę w ramce rejestracji ) Kamerę podłączyłem do żarówki wstecznego a monitor do oświetlenia kabiny ,filtr zakłóceniowy także założyłem.Na wyłączonym silniku obraz jest prawidłowy bez zakłóceń ,gdy zapalę silnik obraz zaczyna skakać i migać ,Także przy wyłączonym silniku obraz miga gdy zamknę drzwi .Proszę o jakąkolwiek porady co można zrobić z tym problemem .Na filmiku widać w czym jest problem ..Za pomoc dziekuje z góry .Pozdrawiam WhatsApp Image 2020-08-18 at 06.40.42.jpeg
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Film jest prywatny.. ale może problem jest w tym http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-ii-octavia-ii-fl-octavia-ii-tour-1z/doposażanie-retrofitting-aa/2537588-radio-bonroad-2din-android-kamera-cofania-mikrofon?p=2646489#post2646489

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zmieniłem filmik na Publiczny . Odpiąłem od lamki zasilanie do lusterka i bezpośrednio dałem prąd z zapalniczki efekt ten sam , następnie podpiąłem ekran lusterka bezpośrednio z akumulatorem obraz jest ok ale tylko do chwili uruchomienia silnika ,obraz skacze i nic nie widać . Przepraszam ,ze tak długo nie odpisywałem .Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie .

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Podaj "plus" na kamerę zamiast z żarówki wstecznego, bezpośrednio z gniazda zapalniczki albo z akumulatora i zobacz czy wtedy też będzie się tak samo działo. Sprawdź to dla obu wariantów zasilania ekranu.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez skit Zobacz wpis
                                            Podaj "plus" na kamerę zamiast z żarówki wstecznego, bezpośrednio z gniazda zapalniczki albo z akumulatora i zobacz czy wtedy też będzie się tak samo działo. Sprawdź to dla obu wariantów zasilania ekranu.
                                            Rozumiem ze mam odpiąć plus kamerki od żarówki wstecznego ? a minus zostawić tak jak jest na obudowie tylnej lampy ? Czy jak tak zrobię dalej kamera będzie sie uruchamiać po włożeniu wstecznego biegu ? Bo chyba Nie ?Bardzo dziekuje za info ? .Pozdrawiam .

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              keciu jak dobrze rozumiem montujesz kamerę cofania z monitorem poza radiem, spróbowałbym jeszcze raz podpiąć tak jak było (+ do światła wstecznego) lecz z zamontowaniem innego filtra - może Twój jest wadliwy lub nie odpowiedni
                                              Link
                                              Ostatnio edytowany przez szere; 48118.
                                              Wirus -> 136 KM 310 Nm
                                              https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez keciu Zobacz wpis

                                                Rozumiem ze mam odpiąć plus kamerki od żarówki wstecznego ? a minus zostawić tak jak jest na obudowie tylnej lampy ? Czy jak tak zrobię dalej kamera będzie sie uruchamiać po włożeniu wstecznego biegu ? Bo chyba Nie ?Bardzo dziekuje za info ? .Pozdrawiam .
                                                to robimy tylko po to żeby wykluczyć usterkę sprzętu, bo jeżeli się okaże, że wtedy kamerka działa dobrze no to problem jest w "plusie" podawanym na żarówkę (który jak wiemy jest sygnałem PWM) i wtedy trzeba ustabilizować to napięcie np. kondensatorem.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia kamery cofania (z chin) do radia MIB STD2 z yeti, podłączyłem zasilanie z wycieraczki tylnej tak samo masę, kabelek czerwony od złącza RCA zostawiłem nie podłączony, do radia podpiąłem RCA kabelek czerwony zostawiłem bez podpinania. I nie odpala się kamerka. Pytanie czy coś mam kodować ?
                                                  Samochód octavia II lift

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X