Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dołożenie bluetooth do swing

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dołożenie bluetooth do swing

    Witam.
    Skoda Octavia II FL w wersji elegance z radiem Swing, posiadam MaxiDot'a.
    Zastanawiam się czy da się dołożyć bluetooth tak, aby móc odtwarzać muzykę przez radio i dzwonić wybierając z maxi dota?
    Czy coś jeszcze ewentualnie trzeba wymieniać?
    Pozdrawiam.
    Michał

  • #2
    W Swingu to " marne szanse". Cena ori zestawu BT do Swinga powala nie dając wiele w zamian. Lepiej rozważyć zakup Amundsena + lub Columbusa z BT.
    Wiem z autopsji ;-).

    Komentarz


    • #3
      A co dołożyłeś Amundsena czy Columbusa?
      Jakich modeli dokładnie szukać?
      Czy odbywa się to plug&play czy trzeba kodować tak aby działało wszytko, klima czujniki?
      Pozdrawiam.
      Michał

      Komentarz


      • #4
        Założył RNSa 315 zaktualizował mapy do V11 i dołożył konwerter sygnału CVBS AV na RGB aby działała kamera cofania od chińczyka
        ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

        Komentarz


        • #5
          Zaciekawiło mnie to bardzo.
          A nawigacja wyświetla wskazówki na maxi dot?
          Czujniki cofania wyświetlają się tak jak na oryginalnym swingu?
          Pozdrawiam.
          Michał

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
            dołożył konwerter sygnału CVBS AV na RGB aby działała kamera cofania od chińczyka
            A dokładnie jaki? Może jakiś link. Czy konwerter działa z czarnym złączem w Amundsenie?
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Jak rozpoznać, który columbus ma bluetooth a który nie?
              Pozdrawiam.
              Michał

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Bili Zobacz wpis
                Jak rozpoznać, który columbus ma bluetooth a który nie?
                Columbus nie ma wybudowanego Bluetooth-a. Trzeba dokładać osobny moduł.
                Niektóre Amundseny mają. Można rozpoznać po tym, że na naklejce w adresie MAC są różne cyferki. Jeżeli są same zera wtedy wbudowanego bluetooth-a brak.
                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                ​​​
                Grzegorz

                Moja Ambitna Czarnula

                Komentarz


                • #9
                  Z tym Columbusem to się rozpędziłem ;-) ( Dzięki georgg za czujność). Wiec tak jak Mcaris napisał .

                  Kopiłem RNS315 . Wersja Z DAB-em i BT.

                  Od majfriendów kupiłem ramkę ( stara nie pasuje cena nowej w ASO zwala z nóg ) mikrofon do BT ( cena 50 % tego co w Pl ) oraz kamerę cofania ( wersja w klamkę klapy ).

                  Konwerter zleciłem do wykonania ( czarne złącze ) sprawdzonemu człowiekowi z grupy WV .

                  Zmiana anteny na DAB / GPS /FM , kodowanie /i inne manewry opisane parę postów wyżej i bangla.

                  Wyświetla na szafie wskazówki z navi kierunek / skręt ulicę / miasto itp / itd

                  Wyświetla więcej z czujników cofania /parkowania bo mam ich 12 ale i tak różnica może być na plus z racji większego wyświetlacza.

                  Asystentka głosowa z radia gadała do mnie krzyżacku ( jakbym w pracy miał za mało ) , po podniesieniu softu radia gada językiem Szekspira ale rzadko korzystam z tej funkcji.

                  Głos pani z nawigacji ( Polski ) hmm powiem tak słyszałem lepsze ;-).

                  O i tyle jak sobie coś przypomnę to dodam albo odpowiem na ewentualne pytania..

                  Komentarz


                  • #10
                    No Jaro mnie uprzedził z tym konwerterem . RNSik 315 śmiga aż miło z 12 czujnikami parkowania nadaje się do PLA 1.5 i 2.0 do tego OPS 360 sprawdzone u mnie i działa . Na pewno działa z kamerką 3AA... rozpoznając znaki i pokazując je na MAXI DOT. Najlepiej kupić takiego RNSa w miarę młodego od jakiegoś rapida aby był jak najwyższy soft.
                    RNSa dorwiesz już za 800 zeta i będzie pana zadowolony )
                    Ostatnio edytowany przez mcaris; 37031.
                    ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
                      Na pewno działa z kamerką 3AA... rozpoznając znaki i pokazując je na MAXI DOT.
                      Coś bliżej na ten temat?

                      Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
                      kupić takiego RNSa w miarę młodego od jakiegoś rapida aby był jak najwyższy soft.
                      Mam z Rapida chyba z 2014/2015 roku.

                      Prosiłbym o link do konwertera bo mam kamerkę, którą kupiłem do chińczyka ale nie wiem czy da się ją podłączyć.
                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                      ​​​
                      Grzegorz

                      Moja Ambitna Czarnula

                      Komentarz


                      • #12
                        Wiem że to nie temat o kamerce ( Sign assist) ale tak na szybko. Trzeba by rzeźbić na szybie z uchwytem lub zaadoptować to do lusterka FLA . W moim temacie jest troszkę o tym.
                        Octavia Club Polska
                        ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                        Komentarz


                        • #13
                          Amundsen+ działanie navi i telefonu
                          dla OCP1000zł

                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            To teraz mam zagwozdkę, muszę sobie teraz wszystko przemyśleć w którym kierunku iść.
                            A tego amudsena+ czy columbusa to jakiś konkretny numer trzeba szukać czy każdy podejdzie?
                            Pozdrawiam.
                            Michał

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja mam : 5JA 035 192 J ta wersja jest z BT i DAB

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja mam 5JA035192S z Bluetooth ale bez DAB.
                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                ​​​
                                Grzegorz

                                Moja Ambitna Czarnula

                                Komentarz


                                • #17
                                  Bier to 5JA 035 192 J koszty dodatkowe to antena do DAB (nie jest konieczna) oraz konwerter sygnału video , zapodajesz kamerkę od majfrendów
                                  ( ok 100zł) z liniami skrętnymi taka jak ma Jaro i będzie banan na twarzy
                                  ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam po długiej nieobecności .Zakupiłem ostatnio SKODĘ OCTAVIE 2 Hatchback z 2005 roku( z silnikiem 1,9 tdi 105 BKC ) .Posiadam Radio chyba swing w tym aucie (zdjęcie) a pytanie mam czy da sie podłączyć do tego radia jakiś sposób moduł bluetooth tak abym mógł odbierać rozmowy tel. przez radio ? Ewentualnie jakie radio polecacie za to oryginalne skody .Dziękuję za pomoc .
                                    Najszybszy darmowy hosting zdjęć i obrazków. Pliki aż do 6.66 MB! Bez pop-ups! JPG, GIF, PNG! Oraz BMP! Udostępnij swoje zdjęcia znajomym!
                                    Ostatnio edytowany przez keciu; 19410.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez keciu Zobacz wpis
                                      .Posiadam Radio chyba swing
                                      Posiadasz radio Stream a nie Swing.
                                      Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                        Posiadasz radio Stream a nie Swing.
                                        Dzięki za info .Nie miałem pojęcia jakie mam radio ? ....Pewnie do tego radia nie da sie podpiąć żadnego modułu dodatkowego ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez keciu Zobacz wpis
                                          Nie miałem pojęcia jakie mam radio ?
                                          Jest to napisane na przednim panelu radia
                                          Zamieszczone przez keciu Zobacz wpis
                                          Pewnie do tego radia nie da sie podpiąć żadnego modułu dodatkowego ?
                                          No wg. mnie nie.
                                          Podejrzewam, że wymiana na Swinga lub inne oryginalne radio pociągnie za sobą wymianę gatewaya.
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis


                                            No wg. mnie nie.
                                            Podejrzewam, że wymiana na Swinga lub inne oryginalne radio pociągnie za sobą wymianę gatewaya.
                                            Gdybym ?założył coś z chińczyka?- to czy by działał także parkometr z wyświetlaczem samochodu na ekranie ?
                                            I jak dobrać ramkę maskująca radia gdybym założył inne radio np z chin ?
                                            Wiem ,ze zadaje banalne pytania ,ale jestem w temacie zielony i nie wiem jak sie za to zabrać ? Samo radio ,które mam jest ubogie i chciałbym coś w tym temacie zmienić .Pozdrawiam .

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X