Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Line Assist + Light Assist + Sign Assist Montaż i Wiedza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
    Nie słyszałem nie widziałem aaaaaale jest pewien projekt który zmienia liczniki "mono" w kolor już testowany jest na golfie 5 . MFA COLOR

    403 — Доступ запрещён
    Jak miałem golfa 4 to wlaśnie zastanawiałem sie nad zakupem tego cudeńka, ale kwota 1k do takiego starego samochodu mnie przerażała. Narazie do golfa 5 jest w fazie beta i nie oferują sprzedaży, szczerze nie wiem czy bylby sens montazu takiego ekranu, boje sie ze duzo oryginalnych systemów nie bedzie działać, Lane assist, sign assist, side assist i tak dalej.
    Na przyklad jest ten ekran od wielu lat do golfa 4, O1 i tak dalej a dalej nie dali opcji zeby z nawigacji przesyłało informacji o koerunku drogi i radiostacji.

    Komentarz


    • #52
      Jutro dociera do mnie kamera a od wczoraj mam juz Gatewaya ...AE (czyli niby tego dobrego z Ext CAN). Czy nic nie stoi na przeszkodzie zeby przetestowac uklad przyczepiajac go jakos prowizorycznie do szyby i to w dodatku nie po srodku auta a jakos bardziej po stronie pasazera? Czy moze zgubic nastawy i sie rozkalibrowac i lepiej poczekac i zmontowac wszystko dopiero jak przygotuje mocowanie do szyby po srodku auta?
      CFHC:
      140 HP-> 185 HP
      320 Nm -> 436 Nm

      Komentarz


      • #53
        Montuj prowizorycznie pod lusterkiem, ja tak jezdziłęm chyba z miesiąc, dopóki nie udało mi sie ją jakos przyzwoicie przymocować. Kamera 3AA naprawde jest cieżka zeby sie rozkalibrowała (a moze wgl. nie może) kiedyś pokazal mi się błąd "złe połozenie kamery" nie chciał sie skasować, a nagle po jakimś czasie sam sie usunął.

        Komentarz


        • #54
          Kto podpowie z której kości należy odczytać eeprom? Próbuje z obydwu i nic. Próbowałem odczytać z radia i działa, czyli klips i program OK.


          IMG_20210107_183830.jpg

          IMG_20210107_183844.jpg

          IMG_20210107_183017_copy_600x800.jpg

          Komentarz


          • #55
            To są zdjęcia do poprzedniego postu, bo dodawanie zdjęć z telefonu to jakaś masakra.

            IMG_20210107_183830.jpg ​​​​​​

            IMG_20210107_183017_copy_600x800.jpg

            IMG_20210107_183844.jpg
            Załączone pliki
            Ostatnio edytowany przez pejo; 8689.

            Komentarz


            • #56
              Stawiam że eprom to ten obok wyświetlacza ew pod wyświetlaczem może być coś. Odczytaj co jest na tej kości obok wyświetlacza jeśli jest coś w tym stylu 24c32 lub 24c64 to to jest eprom
              ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

              Komentarz


              • #57
                pejo Z tego co chlopacy mowili to pod ekranem LCD masz te kosc, powinno byc oznaczenie (tak mi sie wydaje 24C64).



                Panowie, ja też potrzebuje Waszej pomocy. Wczoraj profesjonalnie za pomoca tyrtytek przymocowalem kamerke do szyby i po wielu probach (do 4 rano...) udalo mi sie uruchomic tylko asystenta znakow. Foto poniżej - pełna improwizacja ale jak sie trzyma!!

                IMG_20210108_033703.jpg


                W szczegolach wyglada to tak:

                1. Asystent znaków - DZIAŁA

                Pierwotnie był błąd systemu Sign Assist i moje akcje mocno spadly ale przeszukujac rozne fora udalo mi sie znalezc kodowania RNS315 bodaj z Tiguana ktore zawieraly odpowiednio skonfigurowane bajty. Dopiero wtedy udało się permanentnie usunąć następujące błędy ze sterownika A5: 2621440 i 2686976 dotyczące magistrali danych.

                IMG_20210108_030851.jpg

                2. Lane Assist - NIE WIADOMO CZY DZIALA

                W zegarach pojawił się asystent pasa, można go aktywować i dezaktywować ale auto nie kieruje samemu. Problem to pewnie nieprzekodowana kosc eeprom licznika??

                IMG_20210108_010845.jpg


                3. Asystent swiatel drogowych - NIE DZIALA

                Nie widać go w opcjach licznika, nie pojawia się nic na zegarach, BCM ma następujący błąd "03395 - Sterownik asystenta świateł drogowych 004 - Brak sygnału / brak komunikacji". Co mogę z tym zrobić? Gdzie szukac przyczyny błędu? W Gateway (7N0...AE) mam zaznaczone A5 i NIE zaznaczone 20.


                Jakies sugestie od bardziej doswiadczonych kolegow? Teraz chcialbym przede wszystkim HBA uruchomic...


                EDIT: Udało się usunąć błąd asystenta swiatel drogowych w BCM poprzez wlacznie nr 20 na liscie gateway (wywalilo taki sam blad w kamerce), wylacznie nr 20 w Gateway, usuniecie bledu w kamerce (A5) i BCM (09). Teraz bledow nie ma zadnych (oprocz braku grzalki kamerki) ale asystenta drogowych nie udaje mi sie uruchomić. Tak samo gdy probuje w testach elementow wykonawczych kamerki (A5) wymusic chwilowe wlaczenie drogowych - test sie uruchamia ale zadnej reakcji swiatel. Testowalem rozne konfiguracje LA/FLA/DLA oraz kolejne bajtu odnosnie FLA/additional high beams. Teraz bez bledow ale i bez rezultatow...
                Ostatnio edytowany przez adamdn; 48911.
                CFHC:
                140 HP-> 185 HP
                320 Nm -> 436 Nm

                Komentarz


                • #58
                  No to tak Lane assist powinno i tak sterować nawet bez pokazywania lini, odpal vcds, kamera A5, dostep upowazniony, wpisz kod 20103, adaptacje i przyjedzyj wszystkie adaptacje i tam gdzie bedzie mozliwosc „kombi” to ustaw. Nastepnie wejdz na Maxidocie w ustawienia, asystenci, Lane assist, ustaw „utrzymanie na pasie, szybko,mocno” wtedy sie przejedz. Ale na zdjeciu widze ze kamerka jest lekko krzywo, musi buc w miare prosto zeby widziała linie.

                  teraz FLA, kodowanie ustaw tylko LA i bez FLA, ustaw takie kodowanie „010101000102020F0200040000010000”. Jezeli to nie pomoze, to niestety czeka cie flash BCM na 1K0937087D to oprogramowanie wspiera FLA. Mialem to samo co u ciebie walczylem z tym ponad miesiąc i nagle cos mi zaskoczyło ze ktos na ruskim forum montowal zwykłą kamere FLA w octavii i wlasnie ludzie sie skarzyli ze nie działa, wszyscy flashowali BCM do D i nagle wszystko chodzilo. Mozna tez flashowac do AN ale na nim nie chodzą komfortowe kierunkowskazy. Trzymaj link z tym plikiem zegary – Dysk Google
                  Usuń w can gateway „20”, ma zostac tylko „A5” i pamietaj ze włącznik swiatel musi byc na auto, wiec jak bedziesz chcial sprawdzic w dzien czy asystent dziala, to przysłon czujnik swiatla i wtedy przez vcds uruchom w testach FLA


                  A i jak zmieniasz kodowanie kamery to po zmianie wyłącz zaplno odepnij wtyczke od kamery poczekaj z 10 sekund i podłącz, kamerka sie wtedy resetuje.
                  Ostatnio edytowany przez bolo9823; 50959.

                  Komentarz


                  • #59
                    bolo9823 Dzięki za cenne wskazówki, postaram się dzis/jutro wszystko sprawdzić co podpowiedziałeś. W lane assist na zegarach mam tylko "wlaczony" lub cos w ten desen - nie mam zadnych opcji do ustawienia na ten moment.

                    Co do asystenta swiatel - BCM mam 1K0 937 087 Q i soft 651 - to chyba nie bede musial nic flashowac? Czy wieksza literka tutaj nic nie znaczy?

                    Obecne moje kodowanie kamerki to: 010102010102020C0201040001010000, zmienie na Twoje i dam znac czy cos sie zmienilo.

                    Dodam jeszcze tylko, moze sie komus przyda, ze w RNS315 musialem zmienic dwa nieopisane bajty zeby Sign Assist ruszylo - 040004510400241010000000
                    CFHC:
                    140 HP-> 185 HP
                    320 Nm -> 436 Nm

                    Komentarz


                    • #60
                      Ja mam BCM „BA” tu chodzi o to ze bcm musi miec wgraną obsługe FLA. Z literką D ma tą funkcjonalność, wgrywaj i sie nie martw.

                      Sprawa Lane assist, najlepiej jakbys uruchomil w zegarach wyswietlanie lini, ale mowie to nie jest konieczne (ułatwia zycie). Tak jak posalem wczesniej wejdz w adaptacje kamery i zmien gdzie sie tylko da na „kombi” bedą trzy takie rubryki, wtedy pojawią sie opcje.

                      a co do rns315 to wystarczy w jednym miejscu zmienic kodowanie, nie pamietam dokladnie gdzie. Niestety radia amundsen+ Nie wyswietlają tej funkcjonalnosci, poniewaz i tak w skodach nie bylo montowanej kamery.

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez bolo9823 Zobacz wpis
                        Sprawa Lane assist, najlepiej jakbys uruchomil w zegarach wyswietlanie lini, ale mowie to nie jest konieczne (ułatwia zycie). Tak jak posalem wczesniej wejdz w adaptacje kamery i zmien gdzie sie tylko da na „kombi” bedą trzy takie rubryki, wtedy pojawią sie opcje.
                        Potwierdzam, zmienilem i pojawily sie opcje o ktorych mowiles - dzięki. Te opcje to "IDE0070 tryb pracy", "IDE02053 Wstrzymanie wibracji kierownicy" oraz "IDE04726 Czas ingerencji". Foto zegarow po zmianach ponizej. Niestety mimo zmian auto dalej nie jedzie same...

                        IMG_20210108_175919.jpg

                        Zamieszczone przez bolo9823 Zobacz wpis
                        Ja mam BCM „BA” tu chodzi o to ze bcm musi miec wgraną obsługe FLA. Z literką D ma tą funkcjonalność, wgrywaj i sie nie martw.
                        Hmm... czyli pewnie trzeba bedzie kodowac w jakis sposob piloty centralnego? Czy zmiana bezbolesna? Wgrywa sie VCP z jakims kodem dostepu? Czy tylko upload i wskazuje plik z Twojego drajwa??
                        CFHC:
                        140 HP-> 185 HP
                        320 Nm -> 436 Nm

                        Komentarz


                        • #62
                          Lane assist to troche bolesna sprawa, u mnie tez autko nie chcialo samo jechac (wkurzałem sie ze nie moge sie dowiedziec co kamera widzi) kilka razy zmienialem ulozenie modulu i nagle za ktoryms razem zadziałało. Nie wiem czy to cos zmienia, ale gdy mialem kamere przymocowaną na krotko pod lusterkiem to Lane assist najlepiej działało na ustawieniu TIGUAN-a.

                          flashowanie jest bezbolesne, nic sie nie wykasuje. Kodowanie tez zostanie takie samo. Uruchamiasz VCP, wchodzisz w BCM, wybierasz moj plik z koncówką D i flashujesz, trwa to okolo 15 min.

                          co do adaptacji przy pomocy tego kodu dostepu mozesz sobie przy okazji aktywować wyswietlanie znakow zakazu wyprzedzania
                          Ostatnio edytowany przez bolo9823; 50959.

                          Komentarz


                          • #63
                            Sytuacja na teraz:

                            1. Sign Assist - tak, aktywowałem wyświetlanie zakazów i odwołania zakazów, co do działania tego asystenta nie mam zastrzeżen choc przyznam, ze czytanie z nawi a nie ze znakow nie jest szczytem mozliwosci obecnej techniki

                            2. Light Assist - dziala!! Dzięki bolo9823 . Wgrałem Twój flash z literka D na koncu i po 10-15 minutach stresu wszystko ruszylo.

                            IMG_20210109_193926.jpg

                            PLUSY: dziala!
                            MINUSY:
                            - w blizej nieokreslonych okolicznosciach swiatla dostaja tzw hyperflash czyli blyskaja bardzo szybko, gdy sie zatrzymuje asystent sie wylacza i nie ma problemu, ruszam przekraczajac ok 10-15kmh i znow megaszybkie blyskanie drogowych - o co chodzi???? Pozniej je wylaczylem i wlaczylem dopiero poza trasa (przy wiekszej predkosci) i juz nie bylo problemow
                            - asystent pozno przelaczal swiatla, troche durniał - nieco docisnalem go do szyby (byl bardziej poziomo dzieki temu) i nagle zaczal dzialac zdecydowanie lepiej - mam wrazenie ze nie patrzyl tak daleko jak powinien

                            3. Lane Assist - uwaga... RUSZYŁ!! ale dopiero w momencie gdy troche docisnalem go na tych tyrtytkach do szyby. Wyraznie odbijal sie od band pare lub parenascie razy. Oczywiscie to nie robota bo jedna reka trzeba bylo dociskac go troche do szyby a druga kierowac ale jest jakas reakcja ktora daje mi nadzieje na pozytywne zakonczenie

                            Wychodzi na to ze na chwile obecna wszystko elektrycznie jest juz ok i jedyne dzieki czemu lane assist bedzie dzialal tak jak trzeba to przeprogramowanie licznika zeby wyswietlal linie oraz odpowiednie umocowanie kamery do szyby za pomoca dedykowanego uchwytu. Pytanie czy mozna bez obaw, juz po zamontowaniu kamery permanetnie do szyby za pomoca dedykowanego uchwytu z Tiguana, wskazac w adaptacjach na jakiej wysokosci w mm jest zamontowana kamera zeby dzialala prawidlowo czy wszystko ruszy jak trzeba i lepiej tylko ewentualnie zmieniac w kodowaniu model pojazdu??
                            CFHC:
                            140 HP-> 185 HP
                            320 Nm -> 436 Nm

                            Komentarz


                            • #64
                              Czyli jak pisałem bylo zle zamocowanie do szyby, spokojnie ja tez z tym walczylem nie raz. Jak przymocujesz do szyby to nic nie zmieniaj w adaptacjach (wysokosci i tak dalej) zostaw zwykle ustawienie tiguan.

                              FLA nie wiem czemu miales takie dziwne sytuacje ze drogowe (błyskają) przy 10-15 km/h jak i tak ta funkcja uruchamia sie dopiero przy 60km/h.

                              Lane Assist tutaj niestety cie zmartwie ten asysten jaest zeby pomóc kierowcy a nie zeby za niego sterować, niestety on jest tylko po to ze jak sie „zagapisz” i wyjedziesz za linie to on odbije i postara sie tak odbic zebys wylądował idealnie pomiedzy dwoma pasami. Nie jest to autopilot ktory bedzie jechal idealnie pomiedzy dwoma pasami. Kupuj klipsa i aktywuj funkcje wyswietlania lane assist, bedziesz wiedzial jaką linie kamerka widzi, plus wtedy wyswietla sie informacja ze masz przejąć kierownice.

                              SIGN ASSIST - u mnie kamerka odczytuje wszystkie znaki bardzo ładnie, gdy na nawigacji jest 50 i nagle mijam znak ktory stoi na drodze np. 30 to kamerka to odczytuje i natychmiast zmienia na maxidocie. Moze tobie nie odczytywala bo wlasnie miales zle przymocowaną kamere do szyby.
                              Ostatnio edytowany przez bolo9823; 50959.

                              Komentarz


                              • #65
                                Dobra, czyli czekamy na mocowanie do szyby i wymiane szkla z przodu. Wtedy dalsze testowanie bedzie mialo sens. Faktycznie, na chwile obecna, to moze byc przyczyna niezbyt dzialania systemow.

                                Przyznam ze cos pogmeralem przy predkosci aktywacji i dezaktywacji swiatel. Moglbys podac swoje wartosci wlaczenia i wylaczenia asystenta w kmh??

                                No i jeszcze pytanie odnosnie sciagania wskazowek - tylko w gore ciagnac? Podwazac widelcem? Czy obracac - zgodnie czy przeciwnie do ruchu wskazowek zegara??
                                CFHC:
                                140 HP-> 185 HP
                                320 Nm -> 436 Nm

                                Komentarz


                                • #66
                                  U mnie predkosc aktywacji jest standardowa wł. 60 km/h , wył. 30 km/h.
                                  Wskazówki ściągałem obracając według wskazówek zegara i ciagnąc do gory, ale widelcem tez normalnie tak sciągniesz (sciagalem tak w golf 4 gdy nie mialem jeszcze wprawy)

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Panowie, ma ktoś może datasety do kamery 3Q0 pod Odisa?
                                    Aktualne zużycie paliwa

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Niestety :/ w necie też nie ma "darmo" i musiałem zainwestować w VCP ori . Jak coś to zapraszam
                                      ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        mcaris dzięki za info - tak myślałem. Dzięki też za ofertę - odezwę się jak mi się nie uda tego zdobyć pod Odisa.
                                        Aktualne zużycie paliwa

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Pisz do Yox z Turanclub myślę że Tobie pomoze

                                          Wysłane z MI 10 pro przy użyciu Tapatalka

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Taka informacja dla wszystkich ze po zmienieniu tych adresów w eepromie działa rownież kontrolka od Lane Assist, po zamontowaniu diody led i dwoch rezystorów wszystko hula
                                            P.S. Nie zwracajcie uwagi na check engine A452D742-33FA-41DE-B183-88BD68159507.jpeg

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Czyżby Andriej ci odpisał ). Jak możesz to podziel się info gdzie i jakie elementy podlutować
                                              ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                A ja się cieszyłem że dołożyłem RLS z lusterkiem fotochromatyczym . Szacunek za moda

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
                                                  Czyżby Andriej ci odpisał ). Jak możesz to podziel się info gdzie i jakie elementy podlutować
                                                  Nic mi nie odpisał, jak zwykle musiałem sam do wszystkoego dojść metodą prób i błędów,wyszło na to ze te komórki w eepromie co ja podawałem wczesniej aktywują rowniez diode led. Jak ktos wysle mi zdjecia przodu licznika i tyłu moge bez problemu rozrysować gdzie co i jak.

                                                  Dodać można dwie diody led (żółta od sygnalizacji, ze system Lane Assist jest włączony i nie widzi żadnych pasów jezdni, zielona gdy kamera widzi chociaz jeden pas jezdni) Ja zastosowałem tylko informacje ze kamera widzi jakis pas, denerwowało by mnie ciągłe swiecenie ze system jest włączony ale noc nie widzi.
                                                  Ostatnio edytowany przez bolo9823; 50959.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez bolo9823 Zobacz wpis
                                                    Jak ktos wysle mi zdjecia przodu licznika i tyłu moge bez problemu rozrysować gdzie co i jak.
                                                    Piszesz i masz
                                                    Załączone pliki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X