Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    nie da rady, ponieważ obudowa od Tourana jest większa niż uchwyt i się za niego nie zaczepia

    [ Dodano: Sob 16 Lip, 11 22:11 ]
    Zrobiłem dziś taki drucik z cyny lutowniczej jako szablon. Powyginałem jak trzeba bez problemu i teraz pozostało wykonać to z twardego drutu

    No i wtedy obudowa Touranowa będzie pasować

    [ Dodano: Czw 21 Lip, 11 10:06 ]
    Problem z odstającym drucikiem został rozwiązany.
    Potrzeba kupić w Carrefourze blachę do wygniatania ciasta i wyciąć z niej pasek o szerokości 1 cm. Blaszkę doginamy do czujnika, trzyma ona wystarczająco i mieści się pod obudową.

    *** Niestety brak zdjęć blaszki ***

    Trzeba jeszcze odciąć te wąsy:

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    Trzeba też usunąć poduszki filcowe z obudowy czujnika.

    Efekt końcowy jest oki, obudowa trzyma się sama na uchwycie i częściowo na przewodzie i tapicerce sufitu. Nie skrzypi i wygląda to tak:

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #27
      Mam do was takie pytanko. Jako, że posiadam taki czujnik i jesli chodzi o pracę wycieraczek to działa to rewelacyjnie. Nie mam natomiast włącznika świateł z opcją auto. Da się może załączyć ten czujnik zmierzchu bez zmiany włącznika ? Może jakieś kodowanie w VCDSie ?

      Jak mogę sprawdzić czy czujnik jest podłączony ??
      Szkoda
      SPRZEDAM KIESZEŃ POD RADIO NP. MELODY, BLUES DO 02

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez ooooo5o
        Mam do was takie pytanko. Jako, że posiadam taki czujnik i jesli chodzi o pracę wycieraczek to działa to rewelacyjnie. Nie mam natomiast włącznika świateł z opcją auto. Da się może załączyć ten czujnik zmierzchu bez zmiany włącznika ? Może jakieś kodowanie w VCDSie ?

        Jak mogę sprawdzić czy czujnik jest podłączony ??
        1. Wg mnie nie da się uruchomić czujnika zmierzchu bez włącznika z trybem "Auto".
        2. Żeby sprawdzić czy czujnik zmierzchu działa - najlepiej dogadać sie z kimś, kto ma O II z włacznikiem "Auto". Podmiana włącznika to kilkanaście sekund. Potem wystarczy zasłonić ręką czujnik i światła powinny sie zapalić. Używany włącznik "auto" na allegro to około 100PLN (niedawno sam kupiłem).

        Komentarz


        • #29
          Do coming/leaving home nie trzeba włącznika auto (OII nie FL) - wystarczy kodowanie. Natomiast, żeby się włączały światła w czasie jazdy to musisz mieć włącznik auto. Co ciekawe miałem włącznik od VW (mam go teraz do sprzedania ) i on miał podświetlanie pozycji auto w 2 kolorach (zielony albo czerwony) dzięki czemu można było rozpoznać czy się jedzie na dziennych czy automat włączył światła mijania. Kupiłem włącznik dedykowany do OII i podświetlenie jest tylko jednego koloru przez co nie wiem jakie światła są włączone.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #30
            kowaltom99,

            Niestety to nie wystarczy, trzeba jeszcze zakodować bajt 17 bit 4 (w FL)

            shado,
            mój włącznik w trybie Auto mocniej świeci ten napis Auto i wyświetla się na desce ikona świateł mijania, więc wszystko jest jasne.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #31
              Przy moich słabych oczach to nie dość mocniej się świeci, bo ja tego zbytnio nie dostrzegam w czasie jazdy, a przy włączniku z VW zmienia się kolor podświetlenia i sprawa jest jasna.
              A ikona świateł świeci mi cały czas, bo mam zakodowane amerykańskie i ikona się zapala razem ze światłami po spuszczeniu ręcznego. Tyle, że za cholernie nie wiem czy przełączyło się z amerykańskich na mijania czy nie. Inna rzeczy, która mnie nurtuje to włączenie świateł powyżej 140km/h (czy jakoś tak). Jadę przez chwilę szybciej i zapalają się mijania, ale potem nie gasną mimo, że już jadę po mieście i jadę stosunkowo wolno.
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #32
                Odświeżę temat.
                Mam czujnik deszczu + ściemniające się lusterko (zestaw fabryczny). Czy żeby mieć automatyczne przełączanie świateł dziennych na mijania wystarczy tylko wymiana przełącznika (na taki z pozycją "auto") i odpowiednie kodowanie? Nie trzeba ciągnąć dodatkowych przewodów do przełącznika ani wymieniać sterownika? Jestem zupełnym laikiem, ale od dawna myślę o dołożeniu Light Assistant. Na zadane pytanie SAP odpowiedziało mi, że modyfikacja jest niby technicznie możliwa, ale nie do zrobienia w ASO - nie wiem, jak to rozumieć .

                Komentarz


                • #33
                  voytek, wyciągnij przełącznik świateł i zobacz czy w kostce jest włożony pin nr.2 z kabelkiem koloru liliowego ( domyślam się że chodzi o fioletowy :szeroki_usmiech ). Jak masz to wystarczy przełącznik i kodowanie, jak nie masz to musisz go dociągnąć do CE ( wtyczka A pin 20 ).
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #34
                    Dzięki Ten przełącznik tak po prostu się wyciąga, czy jest na to jakiś patent? Bo jak delikatnie pociągnąłem to nie chce wyjść. Nie chcę czegoś rozwalić.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez voytek
                      Dzięki Ten przełącznik tak po prostu się wyciąga, czy jest na to jakiś patent? Bo jak delikatnie pociągnąłem to nie chce wyjść. Nie chcę czegoś rozwalić.
                      \

                      na forum jest opis jak wyjąć włącznik świateł
                      wciskasz, przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz
                      Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                      Komentarz


                      • #36
                        robiłem taki zabieg u kolegi Jerzy73 i bez problemu się udało. Kabelek już tam był. Co więcej taki kabelek był nawet u mnie w Mincie, więc jak masz Elegance to masz go na 100%.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez El Zygmunto
                          Zamieszczone przez voytek
                          Dzięki Ten przełącznik tak po prostu się wyciąga, czy jest na to jakiś patent? Bo jak delikatnie pociągnąłem to nie chce wyjść. Nie chcę czegoś rozwalić.
                          \

                          na forum jest opis jak wyjąć włącznik świateł
                          wciskasz, przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz
                          Jak na TYM filmiku, tylko nie przekręcasz aż tak bardzo pokrętła w prawo ( wystarczy o jakieś 2-3 mm i do siebie ).
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #38
                            Wielkie dzięki , jutro za dnia sprawdzę ten kabelek.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez voytek
                              Wielkie dzięki , jutro za dnia sprawdzę ten kabelek.
                              Kupuj przełącznik auto i pisz na pw to się umówimy na kodowanie.
                              @200KM

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez ali7
                                Zamieszczone przez voytek
                                Wielkie dzięki , jutro za dnia sprawdzę ten kabelek.
                                Kupuj przełącznik auto i pisz na pw to się umówimy na kodowanie.
                                Ja kupiłem od Scouta z znakiem tunelu, ale np tu jest oryginał z napisem AUTO
                                allegro

                                Komentarz


                                • #41
                                  i dla OCP bez allegro 20 zl taniej :P
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez kowaltom99
                                    Zamieszczone przez ali7
                                    Zamieszczone przez voytek
                                    Wielkie dzięki , jutro za dnia sprawdzę ten kabelek.
                                    Kupuj przełącznik auto i pisz na pw to się umówimy na kodowanie.
                                    Ja kupiłem od Scouta z znakiem tunelu, ale np tu jest oryginał z napisem AUTO
                                    allegro
                                    to jest konto misiek^wro

                                    [ Dodano: Czw 15 Wrz, 11 14:57 ]
                                    Zamieszczone przez misiek^wro
                                    i dla OCP bez allegro 20 zl taniej :P
                                    uprzedziłeś mnie... :szeroki_usmiech
                                    Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      To teraz już będę wiedział na przyszłość, gdzie zamawiać :lol: :lol: :lol: :lol:

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Oj nie wiem, byc moze bedzie tak, ze ten wyjazd w przyszlym tyg. po sprzecioch bedzie ostatnim ... :roll:

                                        Pora isc do pracy po studiach
                                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez kowal 2002
                                          voytek, wyciągnij przełącznik świateł i zobacz czy w kostce jest włożony pin nr.2 z kabelkiem koloru liliowego ( domyślam się że chodzi o fioletowy :szeroki_usmiech ). Jak masz to wystarczy przełącznik i kodowanie, jak nie masz to musisz go dociągnąć do CE ( wtyczka A pin 20 ).
                                          Sprawdziłem, fioletowy kabelek jest, nie udało mi się ustalić, do którego pinu dochodzi, bo kabelki są związane jakąś taśmą przy samej wtyczce, ale wygląda, że kabelków jest tyle samo, co pinów, czyli 10. Dzięki wielkie!
                                          Czyli super, kupuję przełącznik, ale z instalacją być może wstrzymam się jednak do końca gwarancji na auto. Czy ASO jest w stanie sprawdzić, czy było coś grzebane przy kodowaniu poza fabryką? No bo sama obecność przełącznika świateł z auto raczej dziwić nikogo nie będzie, bo jest fabryczny czujnik deszczu/zmierzchu. Tylko czy nie dojdą, że była jakaś modyfikacja poza ASO przy podłączeniu auta pod komputer? Szkoda gwarancji.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Jak będą chcieli bardzo to dojdą. Ale oni tego nie robią. Po prostu wymieniają olej i tyle. Jak Ci się coś zepsuje to wtedy będą szukać dziury w całym. U mnie nigdy problemów nie robili. Pomimo wymienionej kiery, halogenów i jeszcze paru tam dupereli.
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez voytek
                                              Czy ASO jest w stanie sprawdzić, czy było coś grzebane przy kodowaniu poza fabryką?
                                              W zyciu tego nie sprawdza.
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Enriquez
                                                Jak będą chcieli bardzo to dojdą. Ale oni tego nie robią. Po prostu wymieniają olej i tyle. Jak Ci się coś zepsuje to wtedy będą szukać dziury w całym.
                                                I właśnie tego się boję, że mogą szukać dziury w całym jak coś się zepsuje, wtedy każdy pretekst jest dobry, żeby nie naprawić na gwarancji. Pół biedy, jak chodzi o jakiś drobiazg, gorzej, jak padnie coś za kilka czy kilkanaście tyś. zł. Ale przełącznik i tak zamawiam, najwyżej zamontuję jak skończy się gwarancja, zostało raptem kilka miesięcy.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  trochę przesadzasz

                                                  jak Ci się coś zepsuje poważnego to zawsze możesz ten przełącznik wyjąć i przekodować jak było oryginalnie i NIE MA takiej opcji, żeby się pokapowali...
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Dobrze wtedy by taki sam numer warsztatowy był na kablu zapisany by się nie mogli prosto zorientować że było grzebane. Bo każdy komp diagnostyczny czy salon ma inny indywidualny numer.
                                                    http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                                    Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X