Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niby poprawia czułość czujnika.

    Komentarz


    • Jak zakładasz by nie zrobił się bąbel to spryskujesz żel wodą lub czymś do mycia okien.
      Wtedy się ładnie przyssie

      Komentarz


      • ok.
        A będzie uprzejmy i powie mi jak przy okazji podłączyć lusterko wew. foton? Idzie od niego przewodów. Chce to połączyć z lusterkami zew. tez fotony.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez dandus
          lusterko wew. foton
          Zamieszczone przez dandus
          tez fotony
          a co to jest?
          jakiś super transfer przy pomocy fotonów?
          może chcesz PETa w swojej skodzie zamontować? :roll:
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz



          • Wiec tak założyłem lusterka zewnętrzne fotochromy, od tych lusterek przez drzwi przeciągałem dwa kable od fotochromów, kable od lewego i prawego lusterka dociągłem do bezpieczników kolo lewych drzwi( nie podpinałem nic), teraz od do czujnika deszczu i lusterka wewnętrznego dociągłem tez w miejsce owych bezpieczników kable tj 3 od czujnika i 6 od lusterka, wszystkie kable mam skrzynce z bezpiecznikami. Jak to fachowo teraz połączyć?
            Czujnik ok.
            in 1 czujnika łączymy z (+) bezpiecznika 17 (5 amper) lub dowolnego innego, gdzie 12V jest dostępne po wyłączeniu stacyjki i zamknięciu samochodu
            Pin 2 czujnika łączymy z mas
            Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 3 we wtyczce F (O2)

            Ale z lusterkiem mam problem.
            1 - zasilanie --mogę podpiąć pod bezpiecznik 17?
            2 - masa
            3 - sygnał wstecznego---gdzie podpiąć?
            4 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego
            5 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego
            6 - sygnał od wewnętrznej lampki w podsufitce --gdzie podpiać.
            I no nie mam pojęcia co z tymi lusterkami zew. Bo mam rozumieć ze lewe i praw lusterko łącze ze sobą a potem łącze to z pinem 4 i 5 lusterka wew.?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez dandus
              I no nie mam pojęcia co z tymi lusterkami zew. Bo mam rozumieć ze lewe i praw lusterko łącze ze sobą a potem łącze to z pinem 4 i 5 lusterka wew.?
              w sumie sprowadza się do jednego - TAK
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • Zamieszczone przez dandus


                Ale z lusterkiem mam problem.
                1 - zasilanie --mogę podpiąć pod bezpiecznik 17?
                2 - masa
                3 - sygnał wstecznego---gdzie podpiąć?
                4 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego
                5 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego
                6 - sygnał od wewnętrznej lampki w podsufitce --gdzie podpiać.
                I no nie mam pojęcia co z tymi lusterkami zew. Bo mam rozumieć ze lewe i praw lusterko łącze ze sobą a potem łącze to z pinem 4 i 5 lusterka wew.?
                1 - Zasilanie bezpiecznik 4 ( 5A - 12V po zapłonie )
                2 - masa
                3 - Wtyczka C pin 12 w Centralnej Elektryce
                4 - do lusterek zewnętrznych
                5 - do lusterek zewnętrznych
                6 - Wtyczka B pin 11 w Centralnej Elektryce

                Lusterka łączysz równolegle i podłączasz do pinów 4 i 5. O ile pamiętam biegunowość nie ma znaczenia, ale najpierw podłącz wszystko pozostałe, a potem podepnij "na krótko" lusterka zewnętrzne i sprawdź czy działają ( jak nie to zamień miejscami kabelki na pinach 4 i 5 ).
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • Lusterko razem z czujnikiem zamontowane, dzięki wszystkim zaangażowanym. Tylko mam jeden problem, a mianowicie nie działa mi automatyczne domykanie szyb podczas deszczu. Wycieraczki się włączają po polaniu wodą czujnika a jak zamknę auto z otwartym oknem to mogę wodę lać strumieniami i tak nie zamknie szyb. Czujnik został zakodowany tak jak ma enriquez . Będę musiał jeszcze sprawdzić czy czujnik ma napięcie po zamknięciu auta. Teoretycznie jest podłączony to odpowiedniego bezpiecznika.
                  Kacper
                  Opel Combo C 1,6 8v
                  O2 Combi 2.0 FSI

                  Komentarz


                  • eggzman, a jaki masz moduł komfortu?
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • 3C8 937 049 E więc teoretycznie highendowy.
                      Kacper
                      Opel Combo C 1,6 8v
                      O2 Combi 2.0 FSI

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez eggzman
                        Lusterko razem z czujnikiem zamontowane, dzięki wszystkim zaangażowanym. Tylko mam jeden problem, a mianowicie nie działa mi automatyczne domykanie szyb podczas deszczu. Wycieraczki się włączają po polaniu wodą czujnika a jak zamknę auto z otwartym oknem to mogę wodę lać strumieniami i tak nie zamknie szyb. Czujnik został zakodowany tak jak ma enriquez . Będę musiał jeszcze sprawdzić czy czujnik ma napięcie po zamknięciu auta. Teoretycznie jest podłączony to odpowiedniego bezpiecznika.
                        EDIT:
                        Sorry - nie spojrzałem, że masz OII przed FL - sprzwdź podobne bity w sterownikach 46 i 9

                        Sprawdź kodowanie modułu 09 Centralna elektryka -
                        LC,04,5,Komfortowe operacje Okna/Szyberdach poprzez sensor deszczu (0 = jednorazowe / 1 = ciągłe)
                        LC,04,6,Komfortowe operacje Okna/Szyberdach poprzez sensor deszczu (Zamykanie podczas deszczu) aktywne

                        Oba bity muszą być "1"

                        Komentarz


                        • pytam o sterownik komfortu, a nie bordnetz

                          [ Dodano: Nie 23 Mar, 14 21:56 ]
                          Zamieszczone przez kowaltom99
                          Sprawdź kodowanie modułu 09 Centralna elektryka -
                          LC,04,5,Komfortowe operacje Okna/Szyberdach poprzez sensor deszczu (0 = jednorazowe / 1 = ciągłe)
                          LC,04,6,Komfortowe operacje Okna/Szyberdach poprzez sensor deszczu (Zamykanie podczas deszczu) aktywne
                          to jest dla O2FL

                          dla O2 kodujemy sterownik komfortu 1K0 959 433 xx
                          i tu pytanie, jaki jest moduł, bo starsze nie miały tej opcji

                          [ Dodano: Nie 23 Mar, 14 21:57 ]
                          LC,09,1,Zamykanie szyb z czujnika deszczu (0 = jednorazowe / 1 = permanentne) - to zaznaczone
                          LC,09,2,Komfortowe zamykanie szyb/szyberdachu przez czujnik desczu nieaktywne - to nie zaznaczone
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • krzynol, 1k0 959 433 bt.

                            Jutro jeszcze sprawdzę ustawienia tego modułu.
                            Kacper
                            Opel Combo C 1,6 8v
                            O2 Combi 2.0 FSI

                            Komentarz


                            • eggzman, to ok, bo to nowszy moduł
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • krzynol, ustawione tak jak pisałeś i zadziałało. Wielkie dzięki za pomoc.
                                Jeszcze tylko obudowa przewodów i mod będzie skończony.
                                Kacper
                                Opel Combo C 1,6 8v
                                O2 Combi 2.0 FSI

                                Komentarz


                                • może warto uwzględnić informację od ASO Skody:

                                  podstawa czujnika deszczu do przyklejenia do szyby o symbolu 1K0 845 543 (1K0845543) zamienia się na 3AA 845 543B (3AA845543B)

                                  w końcu może i ja sobie czujkę dołożę
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz


                                  • dopisałem
                                    widzę, że większość fotek diabli wzięli
                                    ech, ten imageshack zszedł na psy
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • No, szlag trafił i człowiek nie wie jakich obudów wtyczek potrzebuje prośba o poprawę

                                      [ Dodano: Czw 03 Lip, 14 14:08 ]
                                      a cena wspomnianego uchwytu z dzisiaj to 37 PLN
                                      Pozdrawiam, Robreg.
                                      ----
                                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                      Komentarz


                                      • Czy przełącznik (dźwigienka) wycieraczek pozostaje ta sama, czy występuje z funkcją auto ?

                                        Komentarz


                                        • Krzysztof164, ta sama
                                          zamiast trybu przerywanego wycieraczek jest tryb aut
                                          natomiast przełącznik szybkości pracy przerywanej, reguluje czułość czujnika deszczu
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Krzynol, dzięki za info.
                                            Sprubuję w takim razie poszukać takiego zestawu jak wcześniej oferował Superbman, z nim będzie łatwiej przeprowadzić moda.
                                            pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • Re: [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

                                              Zamieszczone przez Enriquez
                                              Tu znajdzie się tutorial co i jak, aby założyć sobie czujnik deszczu i zmierzchu bez wymiany szyby czołowej. Bez lusterka samościemniającego się. Demontaż uchwytu do tego lusterka jest bardzo trudny.
                                              Odgrzeję temat, może komuś to pomoże. ;-)

                                              Po pierwsze demontaż uchwytu starego lusterka okazał się być bardzo banalny i przy zachowaniu zdrowego rozsądku jest sposób bezpieczny dla szyby i użytkownika. Oczywiście przy braku rozsądku JEST MOŻLIWOŚĆ BŁYSKAWICZNEGO ZNISZCZENIA PRZEDNIEJ SZYBY, WIĘC NAŚLADOWCY ROBIĄ WSZYSTKO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ale się da.

                                              Do demontażu potrzeba:
                                              - lutownicy grzałkowej o mocy ok. 60W
                                              - płaskoszczypiec lub kombinerek
                                              - warsztatowego noża łamanego.

                                              Aby usunąć oryginalną "pchełkę" do której czepia się lusterko wsteczne, włączamy lutownicę i od momentu startu lutownicy przykładamy możliwie największą część grzałki lutownicy do metalowego uchwytu przyklejonego do szyby i tak trzymamy. Lutownica się nagrzewa, uchwyt się nagrzewa, czekamy. W trakcie tego procesu z jednej strony metalowego uchwytu trzymałem lutownicę, a po przeciwległej stronie uchwytu co paręnaście sekund sprawdzałem, czy już się oparzę doykając lekko ochwytu - TAK, UCHWYT JAKO CAŁOŚĆ MUSI BYĆ PO PROSTU GORĄCY.

                                              Kiedy już muśnięcie uchwytu spowodowało grymas na twarzy, dalej podgrzewając uchwyt lutownicą, drugą ręką (tą świeżo podgrzaną do bólu), używając płaskoszczypów, PAMIĘTAJĄC, ABY NIE CIĄGNĄĆ ZA UCHWYT OD SZYBY DO SIEBIE, DELIKATNIE SPRÓBOWAŁEM GO OBRÓCIĆ względem miejsca przyklejenia do szyby - tak, jakbym chciał go ukręcić. I stała się magia - uchwyt po użyciu niewielkiej siły sam odszedł od placka kleju poliuretanowego, jakim został przytwierdzony do czarnego kółeczka na szybie.

                                              Jeśli pociągniecie za uchwyt do siebie - szyba z pewnością natychmiast PĘKNIE! Jest bardzo delikatna. Ja swoją metodę z lutownicą wymyśliłem, wspierając się na poradnikach, gdzie ludzie podgrzewali uchwyt zapalniczką - IMHO spore ryzyko doprowadzenia do szoku termicznego szyby i... oczywiście uzyskania efektownego pająka. Lutownica oddaje swoje ciepło spokojniej (ja dodatkowo używałem właściwie stacji lutowniczej z ograniczoną temp. grota do 400 st.C) i jest mniejsza szansa na udar cieplny szyby.

                                              Drugi etap: na czarnym kółku pozostał dość gruby placek kleju - a chcemy go usunąć. Do placka kleju przytknąłem czoło nożyka łamanego (tę krawędź łamaną), blisko krawędzi ostrza przyłożyłem do ostrza lutownicę i operacja się powtórzyła - grot się nagrzał i zaczął odcinać od szyby klej poliuretanowy jak przysłowiowe masło.

                                              A teraz najlepsze: po co to wszystko? Okazało się, że da się zamontować lusterko samościemniające się, bez ryzyka zniszczenia szyby i bez konieczności szlifowania okrągłego placka po starym uchwycie.

                                              Zdjęcie prezentuje szablon maskujący do nanoszenia primera i później nowego kleju poliuretanowego, ale widać, gdzie wypadnie element czujnika (wiem, że szablon naklejony jest krzywo, przed klejeniem na poważnie szablon pójdzie do poprawki) . Nie sprawdziłem jeszcze (dziś dopiero zebrałem się w sobie by urwać stare lustro, więc relacja jest świeżynka), czy nie będzie to zbyt małe pole widzenia dla czujnika deszczu, ale dla czujników typu 1K0 955 559 AH chyba tyle miejsca wystarczy.

                                              Nowe miejsce montażu lusterka podnosi je trochę do góry, ale w niczym taki sposób montażu lusterka nie będzie przeszkadzać w widoczności do tyłu (była obawa, czy w lusterku nie zacznie przeszkadzać przednia lampka oświetlenia kabiny, ale nie, jest jeszcze spokojnie miejsce na obserwację tylnej szyby).

                                              Jak przetestuję użyteczność swojego szablonu do primera będę mógł go chętnym po kosztach przesyłki folii i cięcia udostępnić, bo trochę ich mi zostanie. PDF-a z szablonem mogę udostępnić od ręki, ale projekt jeszcze przetestowany finalnie nie jest, więc nie załączam go poniżej :-)

                                              To tak z ciekawostek samościemniających się lusterek ;-)
                                              Załączone pliki
                                              Pozdrawiam, Robreg.
                                              ----
                                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                              Komentarz


                                              • Przecież to wszystko o czym piszecie to czarna magia dla przeciętnego użytkownika auta,bynajmniej dla mnie :shock: .Trzeba mieć niemało wiedzy i samozaparcia by robic takie cudeńka.Może znajdzie się jednak jakiś prostszy sposób na montaż tych udogodnień? Jestem raczej skłonny poświęcić pewne środki na doposażenie mojej Skody w te sensory,więc dla odmiany może zaproponujecie jakiegoś wykonawcę? Czy w ASO bawia sie w takie rzeczy?Nawet biorąc pod uwage wymianę szyby czołowej. Sam sobie z tym nie poradzę.Nie dość,że brakuje wiedzy to jeszcze do tego obie ręce lewe.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez thales
                                                  Nawet biorąc pod uwage wymianę szyby czołowej
                                                  to jest jak dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.... :szeroki_usmiech
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez krzynol
                                                    Zamieszczone przez thales
                                                    Nawet biorąc pod uwage wymianę szyby czołowej
                                                    to jest jak dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.... :szeroki_usmiech
                                                    koszt operacji w ASO okolo 1200-1300 PLN brutto (9?? PLN szyba + 300 PLN wymiana) - szyba ze znaczkiem Skody.

                                                    thales, biorąc pod uwagę obecne czasy (zamiłowanie ludzkości do używania prawników w celach odszkodowań) słabo widzę robienie czegoś obcej osobie. Pomóc koledze, powiedzieć, pokazać, co jak trzeba zepsuć, spoko, da się radę - czasem nawet o pierwszej w nocy, na parkingu, przy czternastostopniowym mrozie...

                                                    Ja już raz dostałem pytanie o możliwość pomocy, od razu z zastrzeżeniem że Kolega jest bardzo przewrażliwiony na punkcie swojego auta. I co? Mam komuś pomagać w imię zasad, a w przypadku (wcale nie rzadkim) pęknięcia jakiegoś elementu (współczesne samochody są wręcz zbudowane tak, aby np. większość spinek tapicerskich ulegało uszkodzeniu przy próbie ich demontażu), mam becelować z własnej kieszeni? Dziękuję, postoję. :-)
                                                    Pozdrawiam, Robreg.
                                                    ----
                                                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X