Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    w pierwszym wątku masz napisane co trzeba kupić

    ---

    Z ciekawych rzeczy, zauważyłem dziś, że jak spełnione są poniższe warunki:
    - jazda na automatycznych wycieraczkach
    - wajcha od czułości max. w prawo
    - intensywność opadu taka, że wycieraczki pracują bez przerwy
    - jazda z prędkością > 60 km/h

    skutkuje tym, że co 28 - 30 przetarć przedniej szyby, jest jedno przetarcie tylnej szyby...

    też tak macie?
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #77
      Enriquez, muszę to obadać bo ja bardzo rzadko mam czułość na max w dokładnie to nigdy, przeważnie jest to minimum

      w sumie to wycieraczka powinna zawsze tak pracować jak przednia jest na auto i działa
      jak ją włączę to za często goni :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #78
        Enriquez u mnie nie zamiata , tylko po wbiciu wstecznego 1-en raz , jak mam zakodowane nie wiem , może krzynol przy okazji na spocie jak nie zapomnę cosik rozczyta , to dam znać .

        Komentarz


        • #79
          to ja już trochę zgłupiałem-czy w końcu mogę założyć oryginalny czujnik zmierzchu/deszczu do octavi która tego nie miała a tym samym ma szybę zwykłą. Pytam bo wcześniej inni koledzy pisali ze musi być specjalna szyba pod czujnik. Miałem zamiar zmienic sobie lusterko na fotochromatyczne(tutaj wiem ze jest inne mocowanie i stare trzeba odkleić i wkleić nowe)i przy okazji zamontować czujniki,ale wstrzymałem sie z tym modem bo jak szybę trzeba wymienić to byłoby to bez sensu.

          Komentarz


          • #80
            U mnie się widać dało.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez Enriquez
              w pierwszym wątku masz napisane co trzeba kupić

              ---

              Z ciekawych rzeczy, zauważyłem dziś, że jak spełnione są poniższe warunki:
              - jazda na automatycznych wycieraczkach
              - wajcha od czułości max. w prawo
              - intensywność opadu taka, że wycieraczki pracują bez przerwy
              - jazda z prędkością > 60 km/h

              skutkuje tym, że co 28 - 30 przetarć przedniej szyby, jest jedno przetarcie tylnej szyby...

              też tak macie?
              Marcin, dokładnie tak samo jest u mnie a jak wiesz mam to fabryczne. Jest to chyba nawet opisane w instrukcji
              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez Enriquez
                co 28 - 30 przetarć przedniej szyby, jest jedno przetarcie tylnej szyby...
                też tak macie?
                Tak. Tę funkcję u mnie można włączać i wyłączać w Maxi-Docie. Jeśli przednie wycieraczki pracują w trybie ciągłym (niezależnie od tego, czy jest to ciągła praca włączona na sztywno, czy wynika z "decyzji" automatu, tylna wycieraczka powinna przetrzeć szybę co 40 sekund. Tyle teorii (z instrukcji), w rzeczywistości działa to dość chimerycznie, czyli raz działa, raz nie działa (zwłaszcza jeśli przednie wycieraczki są w trybie automatycznym). Podobnie jak przecieranie tylnej szyby przy włączeniu wstecznego (jeśli włączone są przednie wycieraczki, to przy wbiciu wstecznego tylna wycieraczka powinna przetrzeć szybę 1 raz) - też raz zadziała, a raz nie. Właśnie dziś zgłosiłem to w ASO, wgrali nowy soft, zobaczymy, na ile pomoże.

                Komentarz


                • #83
                  u mnie też chyba to nie działa, ale może nie doczekałem do 30 razy
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #84
                    U mnie dziala, dodatkowo jak zapodaje wsteka to tez uruchamia tylnia wycierke.
                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                    Komentarz


                    • #85
                      u mnie tylna działa za każdym razem kiedy działają przednie, i nie przeciera tylko jeden raz
                      a przy jeździe do przodu dalej nie miałem okazji sprawdzić bo na złość nie pada jak jadę :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • #86
                        Kombinujecie za bardzo koledzy, więc wyjaśniam:

                        *** Jazda w przód ***
                        Co 40 sekund przy ciągłej pracy przednich wycieraczek ma przecierać tylna - jasne

                        *** Jazda w tył ***

                        Tu jest kilka opcji, które można po prostu zakodować:
                        1. Przy pracy wycieraczek przednich i wbiciu wstecznego
                        a. wycieraczka tylna się załącza
                        b. wycieraczka tylna się nie załącza

                        2. Jeżeli wybrany został podpunkt 1.a. to możan wybrać kolejne opcje
                        a. wycieraczka tylna załączy się gdy przednie są w trybie ciągłym
                        b. wycieraczka tylna załączy się gdy przednie są w trybie przerywanym
                        c. wycieraczka tylna załączy się, gdy przednie wycieraczki są przetarte (wajcha raz w dół)

                        Opcje 2.a. i 2.b. można dowolnie łaczyć
                        Opcja 2.c. działa tedy, kiedy jest 1.a. i 2.a.

                        Ja mam ustawione 1.a. oraz 2.b.
                        Dzięki temu nie mam surprise zimą, a jak solidnie deszcz napieprza to odpali się też tył.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #87
                          Enriquez, co kombinujemy, jak mi raczej nie działa a przynajmniej nie zauważyłem :lol:
                          Natomiast zauważyłem że właśnie tego brakuje przy jeździe na autostradzie itp :diabelski_usmiech

                          Jeśli chodzi o tylną to działa mi, ale teraz po Twoim wyjaśnieniu(za co podziękował ) sprawdzę dokładnie kiedy
                          95% mojej jazdy, to przednie ustawione są na auto z min czułością, więc włącza się jak już przekroczę te 15 czy 20km/h

                          Komentarz


                          • #88
                            Re: [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

                            Zamieszczone przez Enriquez

                            Podłączenie czujnika
                            Sam schemat chyba jest zbędny.

                            Pin 1 czujnika łączymy z (+) bezpiecznika 17 (5 amper) lub dowolnego innego, gdzie 12V jest dostępne po wyłączeniu stacyjki i zamknięciu samochodu
                            Pin 2 czujnika łączymy z masą
                            Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 33 we wtyczce B (O2FL)

                            *** OPCJA DLA O2 przed FL ***
                            Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 3 we wtyczce F (O2)

                            3. Drut zdjąłem i przykleiłem czujnik do obudowy klejem termicznym. Obudowę dało się założyć i po odcięciu nadmiaru tej osłonki kabla i umieszczeniu końcówki pod tapicerką wszystko się trzyma i nie trzeszczy. Tak jak wspomniałem wcześniej będę myślał nad umieszczeniem jakiegoś docisku do czujnika, ale ... spokojnie.
                            Ja jednak poprosiłbym o schemat. Czy zamiast kleju do szyb samochodowych można zastosować klej do lusterek wewnętrznych ?
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #89
                              Biszczu,

                              jaja sobie robisz z tym schematem ???

                              ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                              Klej - wydaje mi się, że może być.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #90
                                :szeroki_usmiech
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #91
                                  Witam.
                                  Ja po dwoch dniach pracy nad zamontowaniem czujnika i róznych problemach ( zawsze mam pod góre) udało mi sie wszystko zamontować. Szczególne dzieki za pomoc i cierpliwość dla Enriqueza i Kowala 2002 , którzy naprawde duzo mi pomogli merytorycznie. Ale jak to w życiu, nie wszystko jeszcze chodzi dobrze i tu moje kolejne zapytania i prośby o pomoc.
                                  A wiec po zakodowaniu Centralnej elektryki i odchaczeniu że mam czujnik , sterownik go widzi , jednakze jak wejdę w sterownik RLS nie mam tego długiego kodowania i jest tylko takie coś jak na zdjeciu. I tu moje pierwsze pytanie co mam zrobic ? :?: :?:Czy tam gdzie zaznaczyłem powinienem coś wpisać ( ten numer był taki przy odpaleniu RLS)

                                  2. niżej screin co zaznaczylem w CE

                                  nadmieniam, że mam włączone halogeny jako dzienne,
                                  obecnie chodzi tak, że na dworzu gdzy odpalam , włącznik swiatel na AUTO, zapalają sie halogeny i tu jest OK, wjezdzam do garazu, przeskakuje na mijania i tez OK, ale juz jak wyjezdzam z garazu na slońce, nie chca wrocic na halogeny.
                                  3. co do wycieraczek, chodza dobrze, czy dobrze rozumiem , że wajha powinna byc ustawiona całay czas jedna pozycja do góry ?

                                  Prosze o pomoc
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Koledzy a czy nie dało by się bez wymiany szyby jakoś usunąć stare mocowanie szyby?? I zastosować tam ori czujnik od razu z lusterkiem fotochrom???
                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      podobno bardzo ciezko schodzi to czarne z szyby.

                                      może mi ktoś to kodowanie czujnika deszczu przekonwertować ?

                                      1730ED hex na dec ????????

                                      dobra zawziołem sie i po mału do przodu.
                                      udało mi sie przekonwertować czyli
                                      1730ED hex - 02348237 dec

                                      fajna stronka do tej zabawy
                                      Link

                                      idę do auta i zobacze co dalej. cdn

                                      [ Dodano: Nie 23 Paź, 11 16:01 ]
                                      więc tak :
                                      po zakodowaniu 1730ED hex 02348237 dec
                                      1. stwierdzilem iz dość szybko jak dla mnie czujnik przelącza ze światel dziennych na światła mijania , czy istnieje możliwość tego przekodowania ?
                                      2. przy w/wym kodowaniu ( lałem woda na czyjnik )bardzo długo musiałem czekac az wycieraczki zaczeły chodzic .
                                      zmienilem kodowanie na 0730ED hex 00748237 i z wycieraczkami sie poprawiło i reaguja od razu ( przy polożeniu wajchy od wycieraczek o jedna pozycje do góry )


                                      Czy jest możliwość zmniejszenia czułości dot. świateł.
                                      co prawda szyba przednia była kiedyś wymieniana i ma indeks tak jak na zdjeciu.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Pózniej odpowiem. Kodowanie będzie u ciebie zupełnie inne - krótkie. Przekonwertowanie na dec nIc nie da.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Enriquez, ok. to czekam.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            czyzyk64,

                                            spróbuj tego:

                                            Subsystem 2 - Part No: 1K0 955 559 T
                                            Component: RegenLichtSens 011 1110
                                            Coding: 00471077
                                            Shop #: WSC 73430

                                            a co do zamiany HEX na DEC to najprościej to zrobić w windowsowym kalkulatorze
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              czyzyk64, gratulację, ja na razie jakoś się zabrać za to nie mogę
                                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                a tu wytłumaczenie o co chodzi:

                                                * Byte 00: Rain Sensor Correction (Infrared Transperency at 880nm)
                                                * Byte 01: Light Sensor Correction (Transperency)
                                                * Byte 02: Options
                                                o +1 = Highway Light
                                                o +2 = Rain Light
                                                o +4 = Rain Closing


                                                * Notes
                                                o If a coding needs to be altered, it has to be converted from decimal (dec) to hexadecimal (hex).
                                                o Bytes are counted from right to left, starting with 0. This is backwards from what you may be used to from editing Long Codings.
                                                o Bits are counted from right to left, starting with 0.
                                                o Once converted to hex each byte has to be converted to decimal seperately.
                                                o Byte 02 coding is the sum of the individual options.
                                                * Example
                                                o Coding is "00217165" (dec) = "03504D" (hex)
                                                o Byte 00 = 4D (hex) = 77 (dec) = Rain Sensor Correction value is 77%
                                                o Byte 01 = 50 (hex) = 80 (dec) = Light Sensor Correction value is 80%
                                                o Byte 02 = 03 (hex) = 03 (dec) = 01+02 = Options 01 (Highway Light) and 02 (Rain Light) set
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Enriquez, czyli rozumiem , że muszę tylko w to pole co zaznaczylem na czerwono wpisac to kodowanie 00471077 ????

                                                  Biszczu, normalnie czarna magia.

                                                  Komentarz


                                                  • czyli w tym co podałem (z Octavii Elegance 2006)

                                                    00471077 (DEC) = 073025 (HEX)
                                                    Bajt 00 = 25 HEX = 37 DEC = 37% korekcji sensora deszczu
                                                    Bajt 01 = 30 HEX = 48 DEC = 48% korekcji sensora światła
                                                    Bajt 02 = 07 HEX = 07 DEC = włączone światła autostradowe (1), światła włączają się w deszczu (2), domykanie szyb włączone (4)...
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X