Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zakończenie widoczne na zdjęciu to kawałek materiału tapicerki podsufitki, pozostałość po montażu lampki tylnej. części miałem z vw i korytko było krótkie. Zaślepka ze zdjęcia do podsufitki w OC2FL z pojedynczą lampką nie pasuje.

    Komentarz


    • witajcie.
      profesjonalna osoba z 403 Forbidden z krakowa założyła mi lusterko fotochrom z czujnikiem, pokodowała itp. ale jest coś nie tak bo po włączeniu na auto cały czas ściecą mi się swiatła mijani, nie zmieniają mi się wogóle, wycieraczki chyba tez nie działają CH/LH także, hmm no chyba nic nie działa i się nie zmienia. Co może być przyczyną. Czujnik nowy zamiennik, kable miałem z lusterkiem zakupione używane.
      ma ktoś jakies pomysły? cos można jeszcze z kodowaniem zrobić. Mam jeszcze do niego jechać żeby czułość czujnika może pozmieniać.
      dlaczego nic nie dziala??
      KamilSOIIFL KR

      Obecnie: Skoda Octavia II FL 1.6 MPI BSE
      Skoda Fabia Sedan 1.4 16V 2006
      Była: Skoda Felicja Combi 1.3 1997102 KM 2011

      Komentarz


      • Zamieszczone przez KamilSOIIFL Zobacz wpis
        witajcie.
        profesjonalna osoba z 403 Forbidden z krakowa założyła mi lusterko fotochrom z czujnikiem, pokodowała itp. ale jest coś nie tak bo po włączeniu na auto cały czas ściecą mi się swiatła mijani, nie zmieniają mi się wogóle, wycieraczki chyba tez nie działają CH/LH także, hmm no chyba nic nie działa i się nie zmienia. Co może być przyczyną. Czujnik nowy zamiennik, kable miałem z lusterkiem zakupione używane.
        ma ktoś jakies pomysły? cos można jeszcze z kodowaniem zrobić. Mam jeszcze do niego jechać żeby czułość czujnika może pozmieniać.
        dlaczego nic nie dziala??
        Wiesz co dokładnie masz zaznaczone odnośnie RLS w module centralnej elektroniki?
        Żeby cokolwiek zadziałało, trzeba zaznaczyć że RLS jest zainstalowany oraz światła AFL.
        Dodatkowo można zaznaczyć DRL tylko przez AFL (czyli światła do jazdy dziennej nie świecą się w pozycji 0).

        Upewnij się, że masz zakodowane minimum to, co pisał Enriquez
        Bajt 4 bit 5 i 6
        Bajt 12 bit 2 odznaczyć
        Bajt 17 bit 3, 4, 5, 6
        Bajt 21 bit 5

        Czy wiesz w którym miejscu RLS został podłączony pod LIN? Musi być w BCM T52ab/33 (białe). Są jeszcze inne LINy na BCM, trzeba się wpiąć we właściwy.

        Ja jestem świeżo po montażu zestawu lusterko + RLS AH. Sourceowane z O2FL VRS 2012.
        Montowałem na krótkiej rurce, musiałem zeszlifować trochę kropek, no i oczywiście tą dużą kropę po starym lusterku. Szlifowałem dremelkiem i polerowałem tlenkiem ceru. Duża kropa jest wyraźnie widoczna, szyba niby przezroczysta, ale widać zafalowania powierzchni i mocno zniekształca. Całe szczęście nie widać jej z wewnątrz, bo jest za lusterkiem. Pewnie kiedyś jeszcze to doszlifuję.. W każdym razie drugi raz szlifowałbym czymś innym (większą tarczą?), wolniej i dokładniej. Niedoskonałości po zeszlifowaniu kropek pod czujnikiem nie są widoczne, żelek czujnika wszystko idealnie zakrył.
        Używałem primera (z nakręcanym aplikatorem) i kleju do szyb Sika - polecam.
        Generalnie wszystko działa, światła, wycieraczki, CH/LH, domykanie szyb.. Zadowolenie pełne

        PS. Kupiłem też zaślepkę 1K0857304 - to nie pasuje ani trochę do krótkiej rurki i do kształtu podsufitki. Nie do zamontowania w tym projekcie.
        Załączone pliki
        Ostatnio edytowany przez rox; 45801.

        Komentarz


        • ok, dzięki za informacje rox, no ja wymieniłem szybke na OC wiec problemy ze szlifowaniem mnie ominęły i wszsytko dobrze jest zamontowane, z tą zaślepką podsufitki to dałem sobie spokój bo już pisali inni że to nie pasuje. Będę dzisiaj jeszcze u osoby co mi kodował to ma jeszcze tam posprawdzać wszystko.
          KamilSOIIFL KR

          Obecnie: Skoda Octavia II FL 1.6 MPI BSE
          Skoda Fabia Sedan 1.4 16V 2006
          Była: Skoda Felicja Combi 1.3 1997102 KM 2011

          Komentarz


          • Jakby ktoś się brał za dokładkę to mi zostało trochu części
            Załączone pliki
            OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


            T: 500286848

            Komentarz


            • mi juz wszystko elegancko działa ;]
              KamilSOIIFL KR

              Obecnie: Skoda Octavia II FL 1.6 MPI BSE
              Skoda Fabia Sedan 1.4 16V 2006
              Była: Skoda Felicja Combi 1.3 1997102 KM 2011

              Komentarz


              • Witam na jakich klejach to montowaliście.

                Komentarz


                • Pisałem wczśniej. Primer Sika z aplikatorem plus klej do szyb Sika.

                  Link

                  Link

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rox Zobacz wpis
                    Pisałem wczśniej. Primer Sika z aplikatorem plus klej do szyb Sika.

                    Link

                    Link
                    Dzięki kolego a nie wiesz może czy ten klej będzie współpracował z primerem Teroson PU 8519P bo takowy zakupiłem.

                    Komentarz


                    • Powinien grać, jeśli to zwykły uretanowy primer. Ale nie testowałem...

                      Komentarz


                      • Stosowanie Teroson PU 8519 P jako podkładu jest niezbędne dla produktów Teroson PU 8596, 8597 HMLC, 8599 HMLC, 8630 2-K HMLC oraz innych poliuretan owych klejów/uszczelniaczy Teroson, aby zwiększyć ich adhezję do szkła i nadruków ceramicznych na szybach podczas wklejania szyb.
                        Terostat 8519 P można także stosować jako aktywator do poliuretanu wstępnie nałożonego na szybę w fabryce oraz do pozostałych utwardzonych warstw klejów poliuretanowych. Podkład/aktywator Terostat 8519 P stosuje się także do zwiększania adhezji innych klejów/uszczelniaczy poliuretanowych do szkła, różnych tworzyw sztucznych i metali (przed użyciem należy przeprowadzić testy).

                        Więc raczej można go zastosować pod klej Sika, ale dla przyzwoitości posmaruj nim butelkę po browarze i spróbuj coś do tego przykleić tą Siką

                        Komentarz


                        • .
                          Zamieszczone przez asusek Zobacz wpis
                          Dzięki kolego a nie wiesz może czy ten klej będzie współpracował z primerem Teroson PU 8519P bo takowy zakupiłem.
                          Jak wytrzymasz do jutrzejszego popołudnia z będę miał odpowiedź ma twoje pytanie. ( współpracuje z SIką i Henkelem/Terosonem.)

                          Teoretycznie nie powinny się " pożreć" ale jak Rox powyżej napisał test butlą po browarze rozwieje twoje wątpliwości.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez yaroslawos Zobacz wpis
                            .

                            Jak wytrzymasz do jutrzejszego popołudnia z będę miał odpowiedź ma twoje pytanie. ( współpracuje z SIką i Henkelem/Terosonem.)

                            Teoretycznie nie powinny się " pożreć" ale jak Rox powyżej napisał test butlą po browarze rozwieje twoje wątpliwości.
                            Poczekam bo i tak za okablowaniem czekam a i dzięki za zainteresowanie

                            Komentarz


                            • Cytuję odpowiedź " na 99,8 % powinno być Ok ale każdy producent zaleca stosowanie swojego primera i kleju. Nikt nie może dać gwarancji jak zareagują primer firmy A z klejem firmy B po

                              wyschnięciu i długotrwałym działaniu np wysokiej temperatury czy promieni słonecznych/wilgotności etc ". O i tyle w temacie usłyszałem . Ja osobiście bym zaryzykował montaż siki z terosonem. Pozdr.
                              Jarek

                              Komentarz


                              • Dzięki i tak też właśnie zrobie.

                                Komentarz


                                • Nie będę tworzył kolejnego wątku. Mam już fabrycznie zamontowany czujnik deszczu ale nie mam świateł auto. Czy podejdzie jakikolwiek przełącznik czy jakiś konkretny? Aktualnie posiadam 1z0941431k

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Kedzior122 Zobacz wpis
                                    Aktualnie posiadam 1z0941431k
                                    Np. z literką J na końcu.
                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                    ​​​
                                    Grzegorz

                                    Moja Ambitna Czarnula

                                    Komentarz


                                    • Jak kiedyś pisałem jest kilka możliwości przerobienia przełącznika fabrycznego bez auto na auto.
                                      Można dołożyć brakujące elementy do wyłącznika lub połączyć tak wyłącznik że w pozycji 0 będzie auto.
                                      Jak chcesz wiedzieć więcej to napisz.

                                      pozdrawiam
                                      roberta

                                      Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                      http://chomikuj.pl/Roberta9

                                      Komentarz


                                      • Tylko że z włącznikiem z auto , to wygląda bardziej na profeske a koszt nie jest duży.
                                        Link

                                        Komentarz


                                        • jak koszt nie jest duży to raczej nie ma nic wspólnego z "profeską"
                                          to jest chiński szit z którego schodzi chrom i napisy, polecam ori używane jednak
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                            to jest chiński szit z którego schodzi chrom i napisy, polecam ori używane jednak
                                            Krzysztof nie do końca się z Tobą zgodzę. Ja mam u siebie "chiński shit" prosto z Chin. Kupiony prawie 2 lata temu i jak na razie nic się z nim nie dzieje.
                                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                            ​​​
                                            Grzegorz

                                            Moja Ambitna Czarnula

                                            Komentarz


                                            • W innym aucie tez mam i potwierdzam trwałość

                                              Komentarz


                                              • Witam dziś zamontowałem czujnik i podczas jazdy po dziurach załączają się co jakiś czas wycieraczki, czy to normalne czy raczej coś mam z połączeniem nie tak ?

                                                Komentarz


                                                • raczej z mocowaniem czujnika do szyby
                                                  błędy sprawdź aby wykluczyć elektryczne błędy
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • Dzięki faktycznie troszkę luźne było lusterko dogiąłem blaszki te sprężynujące i jest ok.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X