Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • witaj
    czy istnieje jakis uchwyt do czujnika zmierzchu do octavi II zeby byl czarny. bo ten od tourana co opisywaliscie jest bezowy ?

    Komentarz


    • Cze,
      Ciepełko za oknem to zabrałem się za instalację RLS z lustereczkiem fotochromatycznym i pojawiło się kilka banalnych pytań:
      1. Czy podłączenie czujnika pod 1K0 937 084 B spowoduje, że będzie działał czy jednak najpierw jeszcze muszę wymienić CEM na model z wyższej serii, jeśli tak to na jaki byście polecili.
      2. Łączenie przewodów do istniejących - lutowanie czy złączki zatrzaskowe ? Co lepsze ? Czy lutowanie lutownicą tranzystorową jest bezpieczne na kablach sygnałowych LIN dla elektroniki która jest aktywna.
      3. Przewody od pinów 4,5 od lusterka fotochromatycznego górnego do bocznych prawy/lewy gdzie powinny być zakończone. W słupkach między drzwiami czy gdzieś indziej ?
      Z góry dzięki za odpowiedzi.

      Pozdro
      Czupakmabra

      Komentarz


      • 084 to najniższy model, może nie zatrybić RLS, musisz to psrawdzić
        lutownicą transformatorową jak najbardziej możesz lutować, a czy szybkozłącza? co wolisz i będzie wygodniej
        tak, do lusterek zewnętrznych idziesz przez gniazda i wtyczki w słupkach A
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • Cze
          1. Podłącz RLS i spróbuj zakodować sterownik. Sterownik 084 jest totalnie lowline - ale magistralę LIN posiada. Może się uda na tym sterowniku odpalić RLS.
          Nowy sterownik - zależy co chcesz jeszcze dokładać i jakie obecnie masz wyposażenie.
          2. Przy pracach na sterownikach zawsze odłączaj przewód minusowy od aku. Lutownica transformatorowa - ja używam i nic się nie stało. Łączenie przewodów - lutowanie pewniejsze.
          3. Piny 4,5 idą do słupków przednich i przelotką do drzwi przednich. Jak nie masz zamiaru wymieniać wkładów w lusterkach bocznych - można sobie odpuścić ciągnięcie przewodów.

          Komentarz


          • Wielkie dzięki za odzew i okazaną pomoc. Co do moich zamiarów to chcę to spiąć z zewnętrznymi lusterkami fotochromatycznymi z podświetleniem otoczenia i składaniem które niedawno nabyłem. Dotychczasowe lusterka zewnętrzne tylko mają sterowanie elektryczne lustra i podgrzewanie.
            1. Pytanko przy okazji czy orientujecie się, które piny w gnieździe w słupkach prawym i lewym powiny zostać wykorzystane dla przewodów które poprowadziłem od lusterka wewnętrznego. O ile dobrze rozumiem co jest jeszcze do zrobienia to od lusterek zewnętrznych wytczka idzie do sterownika w drzwiach. Nie wiem czy nie będę musiał wymienić sterowniki w drzwiach bo mam 5K0959704A dla prawego i 703A dla lewego i oczywicie temat CEM'a pozostaje do sprawdzenia.
            2. Czy wiązkę pomiędzy sterownikiem w drzwiach a słupkiem też trzeba będzie o jakieś piny/ przewody dozbroić ?
            Ciekawi mnie, że przez niespełna 39 stron tego tematu nikt nie pytał o wersję CEM'a. - może faktycznie nie jest to dla tego zadania kluczowe. Na stronie myturbodiesel.com dot. manuala dla RLS czytałem, że highline jest potrzebny ale pytanie czy to jest faktycznie konieczne.

            Komentarz


            • Jeszcze jedna dość istotna kwestia która do tej pory też nie została wyjaśniona chyba, że gdzieś mi to umknęło.
              Mają być dwa przewody doprowadzone do słupków w drzwiach zarówno po prawej jak i lewej stronie czyli 4 przewody z dwóch pinów lusterka wewnętrzengo 3,4 -> 2 na prawo i 2 na lewo do słupków.
              Czy prowadzę po jednym przewodzie do prawego i lewego słupka bez znaczenia który do której strony?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez czupakmabra Zobacz wpis
                czyli 4 przewody z dwóch pinów lusterka wewnętrzengo 3,4 -> 2 na prawo i 2 na lewo do słupków.
                sam sobie odpowiedziałeś
                i zarówno gniazda w słupkach A, jak i wtyczki drzwi do słupków A trzeba wyposażyc w piny
                wszystko jest w moim filmie opisane i pokazane
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • Zamieszczone przez milo114 Zobacz wpis
                  witaj
                  czy istnieje jakis uchwyt do czujnika zmierzchu do octavi II zeby byl czarny. bo ten od tourana co opisywaliscie jest bezowy ?
                  Pytasz o ramkę do wklejenia na szybę ?
                  OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


                  T: 500286848

                  Komentarz


                  • Dzięki Krzynol za info. Szkoda ze wcześniej nie widzialem twoich filmikow na youtube'ie bo pewnie bym nie pytał o to co już pytałem. Ostatnia rzecz która jeszcze budzi moje wątpliwości to gdzie powinien być podłączony pin 6 lusterka który powoduje ze lusterko się nie ściemnia przy zapalonej lampce. Bo moja lampka w podsufitce ma 3 przewody a nie tak jak wielu filmach 6.

                    Pozdrawiam
                    P.

                    Komentarz


                    • Witam,
                      Mam zamiar zamontować tylko czujnik deszczu/zmierzchu. Wszystko już prawie mam, tylko brakuje mi tych klipsów do mocowania czujnika, albo ramki tej od Tourana jak się nie mylę. Czy może wiecie gdzie można takie zdobyć?

                      Komentarz


                      • Ja u siebie tak jak chyba większość zastosowałem kawałek dogiętej odpowiednio blaszki i trzyma się bardzo dobrze. Obudowę od Tourana miałem na początku mocowaną na wcisk, a po dobraniu ostatecznej blaszki przykleiłem ją na taśmę dwustronną. Z tego co czytałem to do uchwytu przyklejanego do szyby nie znajdziesz poza lusterkiem nic innego żeby czujnik się dobrze trzymał jak dorobiona blaszka.

                        Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                        Komentarz


                        • Koledzy przekopałem ten wątek i potrzebuję informacji czy jak kupię włącznik auto to od razu wszystko będzie działać po zamontowaniu włącznika i lusterka z kablami?
                          Czy trzeba jeszcze jakieś kable ciągnąć do włącznika z innego miejsca?
                          Można to sprawdzić jakoś??

                          przewodów ma być 10??
                          Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

                          ...Moje Cappuccino MPi...

                          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                          Komentarz


                          • Sprawdź czy masz przewód na pinie nr.2 (liliowy) we wtyczce przełącznika świateł, jak masz to kodowanie BCM , jak nie to trzeba pociągnąć do BCM wtyk(czarny) T16a/14 przed FL a po FL wtyk (czarny) T52aa/20.

                            Komentarz


                            • Dzięki

                              ...Moje Cappuccino MPi...

                              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                              Komentarz


                              • Pany szybkie pytanie. Ostatnio coś się porobiło z czujnikem RLS tzn. Przełacznik jest na AUTO ale cały czas świecą się światła mijania dopiero jak przełączę na "0" i z powrotem na Auto włączają się DRLe .Tak jakby z a automatu nie zapalał świateł drl. Podpowiecie coś?
                                ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                Komentarz


                                • W bajcie 0 bit 3-4 jak masz ustawiony ?

                                  Komentarz


                                  • W RLS? Najlepsze jest że ja tam nic nie robiłem. Działało i sie popsuło
                                    ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                    Komentarz


                                    • Podłącz kompa zobacz czy widzi dobrze jasność. A deszcz rozpoznaje?

                                      Komentarz


                                      • Witam, poszukuję wtyczki do lusterka. Ktoś może ma albo zna jej numer - będę wdzięczny.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Arkadiusz87 Zobacz wpis
                                          Ktoś może ma
                                          Ja mam. Mogę wysłać z kabelkami.
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • Proszę o opinię, który podkład i jaki klej używaliście. I najważniejsze ile wytrzymało

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Arkadiusz87 Zobacz wpis
                                              Proszę o opinię, który podkład i jaki klej używaliście. I najważniejsze ile wytrzymało
                                              Ja zakładałem na zestawie do wycinania szyb BOLL. Tam jest primer od razu do podkładu na szybę i uchwyt. Klej tez dałem do szyb. Trzyma drugi rok. Szablon pod uchwyt i primer wziąłem z forum golfa. Został mi jeszcze wycięty z poligrafii. Mogę wysłać jak znajdę.

                                              ...Moje Cappuccino MPi...

                                              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                              Komentarz


                                              • Ja u siebie stosowałem podkład (taki w tubce z aplikatorem na gąbce) i klej do szyb wurth, ale całość wytrzymała ok roku. Samo nie odpadło ale grunt zaczął powoli odchodzić od szyby. Nie wiem czy winny był grunt czy może za słabo wyczyściłem szybę. Teraz chyba już od dwóch lat mam grunt z Bolla i klej whurt, który pozostał mi z pierwszego razu i jak do tej pory wszystko jest ok.

                                                Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                                Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                                Komentarz


                                                • Ja zleciłem już 2 razy temat u szybiarza bo myślałem ze zrobi o dobrze. On stosuje podkład i klej Wurth i dokładnie po 1,5 roku efekt znów jak u kolegi opermon. Grunt odkleja się od szyby uchwyt jeszcze nie odpadł ,ale raczej to kwestia czasu. na wiosne zrobię to sam na podkładzie bolla zobaczymy.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                                                    na wiosne zrobię to sam na podkładzie bolla zobaczymy.
                                                    ważne aby pod podkład odtłuścić szybę i metalowe mocowanie alkoholem 99% typu ipa. potem malujesz primerem szybę i metal, czekasz wskazany czas i dajesz klej do szyb w odpowiedniej ilości.
                                                    Potem ok 8-10 godzin podkleić mocną taśmą do szyby i ma być.

                                                    ...Moje Cappuccino MPi...

                                                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X