Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    toomasz, Więc masz tradycyjnego Climatica - półautomatyczną klimatyzację. Ręczna zaczęła być wprowadzana w roku 2011.
    SPOT Poznań ->

    Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

    Komentarz


    • #27
      czyli co MY2012 to mam najgorszy szit manualny ile koszt czesci takiej przerobki, a ile z robocizna
      pozdro
      7.3LPG/100 ~ 60km/h

      Komentarz


      • #28
        myślę, że koszt części poniżej 200 PLN
        100-120 sterownik od Climatic (o ile w ogóle będzie potrzebny)
        max 50 PLN czujnik
        30-40 PLN kabelki

        najtrudniejsza rzecz - wycięcie w cienkim plastiku otworu 10x3 mm, żeby osadzić czujnik
        to akurat rozkminimy w weekend, być może jest przygotowane miejsce i wystarczy wyłamać ząbek
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Enriquez
          myślę, że koszt części poniżej 200 PLN
          100-120 sterownik od Climatic (o ile w ogóle będzie potrzebny)
          max 50 PLN czujnik
          30-40 PLN kabelki

          najtrudniejsza rzecz - wycięcie w cienkim plastiku otworu 10x3 mm, żeby osadzić czujnik
          to akurat rozkminimy w weekend, być może jest przygotowane miejsce i wystarczy wyłamać ząbek
          Chlopaki wy to macie potencjal)),
          ja wciaz poluje na 087H zeby miec cornery, to moze to sie uda predzej.
          7.3LPG/100 ~ 60km/h

          Komentarz


          • #30
            to poszukaj 087E...
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #31
              Enriquez, Zbieraj graty na climatronic. Ja mam niespodziewany bankiet w Jastrzębiu w piątkowy wieczór. Ściągnę do Łodzi w sobotę.
              Przesuńmy nasze modzenie na sobotę 28.04. Jak się okaże że potrzebny Twój sterownik to od razu go wyciągniemy od Ciebie. Co Ty na to?

              Czy kupować kabelki, czy zostało coś w Twoim warsztacie po montażu czujnika deszczu?

              Komentarz


              • #32
                misiul,

                kabelki się znajdą.
                Co do modzenia, to 28. nie da rady - wyjeżdżam i wracam w poniedziałek, 7 maja.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #33
                  A w tygodniu?

                  Komentarz


                  • #34
                    W tygodniu nie ma problemu, tyle że proponuję u Ciebie.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #35
                      ok temat sie przygasil, ale dajcie znac jak dojdziecie do ladu skladu, fajny byloby miec 'klimatronic' w furze za 50K
                      7.3LPG/100 ~ 60km/h

                      Komentarz


                      • #36
                        Jak już to Climatic.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Enriquez
                          Jak już to Climatic.
                          dlatego napisalem w cudzyslowiu i z k 'klimatronic'
                          7.3LPG/100 ~ 60km/h

                          Komentarz


                          • #38
                            misiul,

                            something is waiting for Y.o.u. :diabelski_usmiech

                            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              Czesc Marcin.
                              Ale podkrecasz:-)
                              Od ktorej jestes wolny w srode aby po Ciebie przyjechac?

                              Komentarz


                              • #40
                                Dziś spróbowaliśmy powalczyć.
                                Podłączyliśmy na próbę czujnik na stopy kierowcy. Próbowaliśmy popatrzeć, czy nie pojawi się odpowiednia wartość w blokach pomiarowych sterownika do klimatyzacji manualnej, no ale się nie pojawiła :? Podłączyliśmy więc mój panel od Climatic i wywaliło błąd, że nie ma też czujnika w kratce nawiewu po stronie kierowcy, natomiast świeżo dołożony czujnik był już widoczny.

                                Wnioski są następujące:
                                1. Trzeba dołożyć dwa czujniki - temperatury nawiewu na nogi i nawiewu w kratce po stronie kierowcy.
                                2. Trzeba wymienić panel na Climatic (numer z końcówką H - taki przynajmniej jest u mnie.)

                                Problem jest jeden - na schamcie, który mam nie ma czujnika w kratce po stronie kierowcy.
                                Moze ktoś poratuje?
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #41
                                  podaj adres gdzie mam wysłać

                                  na go w pdf

                                  pozdrawiam

                                  czujnik w nawiewach srodek G191

                                  sterownik czujnik
                                  3 ------------ 2
                                  28 ------------ 1

                                  czujnik nawiewu stopy G192

                                  sterownik czujnik
                                  4 ------------ 2
                                  8 ------------ 1

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    rrobert,

                                    to co napisałeś to wiem
                                    nie ma natomiast "czujnik nawiewu na kratkę po stronie kierowcy"...
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Wg schematu el. Octavia II od 11.2008 dla Climatic są zamontowane czujniki:
                                      G56 - Czujnik temperatury, w tablicy rozdzielczej (ten jest w panelu Climatica)
                                      G191 -Czujnik temperatury kratek nawiewu powietrza,środek
                                      G192 -Czujnik temperatury kratek nawiewu powietrza,stopy
                                      G263 -Czujnik temperatury kratek nawiewu powietrza, parownik

                                      Innych czujników brak.
                                      Jak ktoś ma schemat dla Climatic manualny to może by sporównał o który czujnik chodzi.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        różnica miedzy climaticiem po 2008 a po 2010 jest tylko brak czyjnika temperatury G192 - temperatura kratek nawiewu - stopy. cała róznica w elektryce

                                        dajcie adresy gdzie mam wysłać schemat climatika po fl i po 2010r

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          rrobert, ślij mmisinskimałpao2.pl

                                          dzięki z góry

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            poszło

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Koledzy przepraszam że tu wtrące swoje pytanie ale w moim temacie jakoś to umarło.

                                              Zamierzam się z zamiarem moda klimy manualnej na automatyczną. Co prawda auto mam przed FL ale nagrzewnicę i panel chcę dać od wersji po FL - da się... ponoć.
                                              Natomiast mnie nurtuje inne pytanie:

                                              1. Czy opróczy wymiany nagrzewnicy (chodzi mi o części wewnątrz kabiny) nie muszę czegoś zmieniać w komorze silnika?? Wiecie sprężarka itp.
                                              2. Roizumiem że przy wymianie nagrzewnicy o takiej Link będę potrzebował panelu i czujnika nasłonecznienia OK. Ale czy pozostałe czujniki o których tu piszecie już tam będą czy będzę musiał wszystko jeszcze dokupować??
                                              3. Czy po takim modzie będę jeszcze potrzebowal kodowania VCDS-em??? Jeśli tak to macie jakieś info co i jak trzeba bedzie przekodować??

                                              Dziękuję za pomoc!!
                                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Cały problem w tym, że na schematach jest jakiś błąd.
                                                Po wymianie panelu z klimatyzacji manualnej na climatic wyskakują dwa błędy, że barkuje dwóch czujników. Po dołożeniu brakującego czujnika o którym mowa w tym wątku, panel domaga się jeszcze jednego. Stąd powyższy wniosek...

                                                Mam nadzieję że teraz wszystko jasne. My też umiemy czytać schematy
                                                :twisted:

                                                [ Dodano: Nie 29 Kwi, 12 14:44 ]
                                                maxpaynemm,

                                                Nie obraź się, ale jak zadajesz takie pytania to sam nie dasz rady tego zrobić.
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Enriquez, nie obrażam sie po prostu na glupie pytanie dostałem głupia odpowiedź
                                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Heh, no tak...

                                                    Zamieszczone przez maxpaynemm
                                                    1. Czy opróczy wymiany nagrzewnicy (chodzi mi o części wewnątrz kabiny) nie muszę czegoś zmieniać w komorze silnika?? Wiecie sprężarka itp.
                                                    2. Roizumiem że przy wymianie nagrzewnicy o takiej Link będę potrzebował panelu i czujnika nasłonecznienia OK. Ale czy pozostałe czujniki o których tu piszecie już tam będą czy będzę musiał wszystko jeszcze dokupować??
                                                    3. Czy po takim modzie będę jeszcze potrzebowal kodowania VCDS-em??? Jeśli tak to macie jakieś info co i jak trzeba bedzie przekodować??
                                                    1. Nie.
                                                    2. Oprócz tej nagrzewnicy będziesz potrzebował:
                                                    a. Czujnika nasłonecznienia
                                                    b. Czujnika w kratkę pasażera + wiązkę do niego
                                                    c. Panelu Climatronic
                                                    d. Wiązki do przeróbki zasilania dmuchawy...
                                                    ... pewnie czegoś jeszcze ... np. urządzenia do napełniania układu...
                                                    3. VCDS trzeba będzie pokasować błędy.

                                                    To tyle co mi się wydaje, bo sam tego (jeszcze) nie robiłem i nie zamierzam.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X