Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez misiul Zobacz wpis
    5. 3 zwykłe konektory (od kabelków serwisowych) 000 979 009 - Kabelek serwisowy - 2 szt. po 12 PLN/sztuka. Ten kabel możesz zastąpić samym konektorem N 907 647 01 3szt. 1zł/szt
    czy może mnie ktoś oświecić co to ten kabelek serwisowy ?? może jakiś numer, do czego jest to potrzebne ??? z góry dzięki
    generalnie myślałem że wystarczy zamontować czujniki, podłączyć do panela sterowania ( tego z temperaturą) odfajkować w vcdsie żeby korzystało z tego i cieszyć się z Climatica ??? czy coś pominąłem ???

    Komentarz


    • Kabelek serwisowy to około 0,5 metra przewodu z zaciśniętymi konektorami (w tym przypadku 000 979 009) po obu stronach takimi samymi. Każdy czujnik ma dwa przewody, dlatego jeden kabelek przecinamy na pół i mamy dwa przewody do jednego czujnika które wsuwamy w odpowiednie miejsca w kostce panelu klimatyzacji, te kabelki przedłużamy i lutujemy czujniki. Ja kupiłem same konektory, bo 24 zł w ASO to za drogo. Panel musi być z oznaczeniem temperatury 3T0820047 z końcówką M, H lub K. Czujniki najlepiej kupić z kostkami. U mnie nic nie trzeba było kodować, po zamontowaniu przytrzymałem dłużej przycisk AC i obieg wewnętrzny w celu ustawienia klap.

      Komentarz


      • dzięki bardzo za info, panel kupiłem z literką H, kabelków serwisowych kupował nie będę ponieważ zakupiłem już oddzielnie wtyczki z konektorami, więc dokupię same konektory i kabelki, też spróbuję nic nie kodować tylko zrobię ustawianie klap, jeszcze pytanie, jak poznać że wszystko działa jak należy ???

        Komentarz


        • Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale problem zauważyłem dopiero jakiś czas po przerobieniu klimy na półautomat. Chodzi o to, że wydajność pracy sprężarki uzależniona jest od temperatury zewnętrznej. Przy 102 koniach czuć, ile wysiłku kosztuje praca klimy przy 20 st a ile przy 30. Problem mam taki, że moim zdaniem właśnie przy niższych temperaturach skuteczność klimatyzacji jest zbyt niska. Gdy auto postoi w słońcu a jest tylko 18 stopni, działania klimy praktycznie nie czuć, no chyba że nawiew puścimy bezpośrednio na twarz. Przy wysokiej temperaturze problem nie występuje. Który z czujników odpowiada za tę wydajność (czy widać do w blokach pomiarowych) i czy można ewentualnie zmienić parametry jego pracy przy pomocy vcds-a? Może podaje złe odczyty?

          Komentarz


          • zaciekawiła mnie ta modyfikacja klima/climatic, zbyt entuzjastycznie podszedłem, a nikt tu nie uprzedzał ze wyjecie wtyczek ze SWINGA grozi rozkodowaniem, w serwisie wołają 150zł, masakra.

            Mój błąd , sprawdzałem bez załączenia zapłonu , trzeba więcej czytać forum
            Ostatnio edytowany przez Paramoto; 44487.

            Komentarz


            • Rozkodawaniem czego? Radia?
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                Rozkodawaniem czego? Radia?
                Tak, radio po włożeniu wtyczek na wyłączonym zapłonie wyświetliło napis SAFE i żądało 4 cyfrowego kodu, ale wyczytałem ze normalny stan jest przywracany po załączeniu stacyjki i tak tez się stało.

                Komentarz


                • Witam czy jest ktoś z wawy lub okolic kto by się podjął za opłatą, instalację tych dwóch czujników do klimatyzacji u mnie.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Przemo_ Zobacz wpis
                    Witam
                    Koledzy macie możne zdjęcia jak zamontować czujni temp. w środkowych nawiewach .
                    Kolega jasiek2905 załączył zdjęcia jak zamontować bez zbytniej demolki ale nie da się ich odpalić .
                    Jeśli dysponuje ktoś dokładniejszym zdjęciem gdzie wiercić proszę o dodanie do wątku


                    Error 404 (Nie znaleziono)!!1

                    tu masz fotki tego srodkowego czujnika u mnie.
                    swoja droga mam te czujniki zamontowane fabrycznie jak sie okazalo i panel klimy mam z literka M, mimo to i tak caly czas musze bawic sie pokretlem temperatury bo raz za zimno raz za goraco.

                    Komentarz


                    • Witam,
                      Czy ktoś się orientuje czy w przypadku climatic ze sterownikiem 3T0820047M da się zakodować tak aby radio Swing wyświetlało zadaną temperaturę jak w przypadku climatronic?

                      Komentarz


                      • Witam,
                        Czy czujnik 1K0907543E można zastąpić czujnikiem 1K0907543A

                        Komentarz


                        • Mam Pytanie, robiłem u siebie grzane siedzenia, miałem wcześniej panel klimy: 3T0 820 047 H wymieniłem panel na taki:3T0820047AM z grzanymi siedzeniami czy teraz mi climatic nie będzie działał jako półautomat ? Mam Octavie z 2009 roku z końcówki i półautomat był, jak to zweryfikować ?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez robak1602 Zobacz wpis
                            Mam ctavie z 2009 roku z końcówki i półautomat był, jak to zweryfikować ?
                            Przeczytać ten wątek od początku , wtedy byś nie kupił tego co kupiłeś .

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis

                              Przeczytać ten wątek od początku , wtedy byś nie kupił tego co kupiłeś .
                              Już sobie poradziłem i panel wymieniony na właściwy. Dla potomnych numer części: 3T0820047K
                              Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                              Komentarz


                              • Ma ktoś zdjęcia górnej kratki dokładnie gdzie wiercić?
                                Skoda Octavia II FL
                                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                Komentarz


                                • Mod wykonany czas 1h, wszystko działa obieg wew na wstecznym załącza się z klimą i bez klimy,polecam koszt niski
                                  Skoda Octavia II FL
                                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                  Komentarz


                                  • Skoro w panelu climatic jest czujnik temperatury wewnętrznej i pokazuje w blokach pomiarowych temperaturę to czy jest możliwość zakodowania aby radio czy wyświetlacz pokazywało tą wartość?
                                    Skoda Octavia II FL
                                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                    Komentarz


                                    • Witam, czy ktoś może zna numery wtyczek/kostek do czujników temp np. 3D0907543A ?

                                      Komentarz


                                      • Jeżeli dobrze pamiętam to jest to ta wtyczka 1J0971972

                                        Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                        Komentarz


                                        • Witam czy ma ktoś może dokładne foto tego środkowego czujnika??

                                          Komentarz


                                          • Chodzi Ci o zdjęcie czujnika temperatury ze środkowych kanałów. Może to pomoże:
                                            403 — Доступ запрещён

                                            Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                            Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                            Komentarz


                                            • Tak chodzi mi o ten czujnik zmieniam manualna klimę na climatic, trudno jest tam to wyciąć w tym miejscu?? Czy jest tam jakaś zaślepka??

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez tom_cio88 Zobacz wpis
                                                Czy jest tam jakaś zaślepka??
                                                Nie ma.
                                                Zamieszczone przez tom_cio88 Zobacz wpis
                                                trudno jest tam to wyciąć w tym miejscu??
                                                Nie. Ja wiercę dziurę, trochę dłubię nożykiem do tapet i jest jak z fabryki
                                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                Komentarz


                                                • To się wierci od strony radia czy od strony wyjętego schowka na rękawiczki??

                                                  Komentarz


                                                  • Koleś czy ty jesteś w stanie mi pomóc z bajtem 18 zderzak rs w polift Octavia

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X