Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tom_cio88 Zobacz wpis
    Koleś czy ty jesteś w stanie mi pomóc z bajtem 18
    Nie.
    Zamieszczone przez tom_cio88 Zobacz wpis
    To się wierci od strony radia czy od strony wyjętego schowka na rękawiczki??
    Od góry.
    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB

    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • Do czujnika na nogi wymontuj sobie kierownicę po stronie pasażera. Będzie Ci wygodniej.
      ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • Bardzo mocno Ci dziękuję za fotki.

        Komentarz


        • O super te zdjęcia. Takie pytanie może i głupie no ale: czy jak klima jest wyłączona i mamy zwyczajny nawiew powietrza to ustawiając temp na pokrętle jest ono regulowane zględem ustawienia na pokrętle i czujników?

          Komentarz


          • Tak reguluje na taką temperaturę jaką ustawiono masz na pokretle

            Komentarz


            • Hej, zauważyłem dziwną sprawę z moim nabytym modułem z literką M. Podłączyłem czujniki, są widoczne w VCDS. Problem polega na tym, że jak dam max zimne to wtedy leci ciepłe a powinno lecieć powietrze wprost z zewnątrz. Znowu jak ustawię na max ciepłe to leci zimne. Bardzo dobrze efekt ten jest widoczny gdy uruchomię klimatyzację na max ciepłe leci zimne i odwrotnie. Pytanie czy moduł po zmianie trzeba kodować, robić jakąś adaptacje? Czy może moduł uszkoczony? Czujniki temp podłączyłem tak:
              G191 sygnał kostka 20 pinowa pin 3
              G192 wygnał kostka 16 pinowa pin 4
              Obie masy do kostki 16 pinowej pin 8 po w 20 pinowej masy pod 18 brak.

              Komentarz


              • Zapisał mi się też taki błąd: 9472533. W sieci wyszukałem : Temperature sensor for Evaporator Vent, ale za wiele mi to nie mówi. Czy może to być czujnik w samym module?

                Komentarz


                • Witam, wszystkie moje problemy pojawiły się, że wymieniłem pokrętła ze zwykłego panelu bo były ładniejsze z panelem z literką M. Od tego czasu potencjometr temperatury wskazywał złe wartości. Stary panel też miał także po takiej zamianie te same problemy. Po wymianie na inny panel z literką M wszystko działa jak powinno więc moja przestroga to aby nie zdejmować pokręteł! Schodzą niby łatwo, ale coś tam się uszkadza.

                  Komentarz


                  • Cześć,
                    przymierzam się do takiej modyfikacji w Fabii 2 FL
                    Czy sprawdzał ktoś jak się zachowa climatic jak zmienię tylko panel i go zakoduję? Bez podłączania dodatkowych czujników.
                    Będzie działał jak klima manualna czy będzie regulował?

                    Komentarz


                    • Obecnie tak mam, tzn zakupiłem panel 47k do mojej octavi, w środę jadę do koleś na montaż czujników. Panel działa i i dziwo nawet reguluje temperaturę, bazując chyba na dostępnym w panelu czujniku. Ciekawe, że to działa, zastanawia mnie co dają dodatkowe 2 czujniki, może po osiągnięciu zadanej temperatury łatwiej mu ją utrzymać…

                      ps. Nic nie kodowałem, zrobiłem jedynie adaptację klap ( jednoczesne wciśnięcie klimy i obiegu wewnętrznego).

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez adamsky Zobacz wpis
                        zastanawia mnie co dają dodatkowe 2 czujniki, może po osiągnięciu zadanej temperatury łatwiej mu ją utrzymać
                        ​​​​​Bez tych dwóch czujników jak ustawisz temperaturę na 22 stopnie to wieje cały czas 22 stopnie. A po dołożeniu dwóch czujników jak ustawisz na 22 stopnie (a w aucie jest np. 10 stopni}) to na początku temperatura jest na max a potem zaczyna stopniowo (samoczynnie) wiać coraz mniej ciepłe aż w aucie będzie 22 stopnie.
                        Panel klimy bez cyferek nie ma wbudowanego czujnika temperatury a panel z cyferkami ma wbudowany czujnik i dlatego może regulować temperaturę nawiewu (samoczynnie).

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pejo Zobacz wpis

                          ​​​​​Bez tych dwóch czujników jak ustawisz temperaturę na 22 stopnie to wieje cały czas 22 stopnie. A po dołożeniu dwóch czujników jak ustawisz na 22 stopnie (a w aucie jest np. 10 stopni}) to na początku temperatura jest na max a potem zaczyna stopniowo (samoczynnie) wiać coraz mniej ciepłe aż w aucie będzie 22 stopnie.
                          Panel klimy bez cyferek nie ma wbudowanego czujnika temperatury a panel z cyferkami ma wbudowany czujnik i dlatego może regulować temperaturę nawiewu (samoczynnie).
                          Tylko skąd wie ile stopni wieje skoro właśnie niema tych 2 czujników w dolotach, a jedynie czujnik na panelu. Tak czy siak jutro już będzie komplet .

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez adamsky Zobacz wpis

                            Tylko skąd wie ile stopni wieje skoro właśnie niema tych 2 czujników w dolotach, a jedynie czujnik na panelu. Tak czy siak jutro już będzie komplet .
                            Podejrzewam że panel z cyferkami bez tych dwóch czujników działa jak panel bez cyferek.

                            Komentarz


                            • Czujniki dołożone. Z ciekawości podpiąłem się dzisiaj OBDeleven ustawiłem na panelu 22 stopnie i obserwowałem. Zdziwiło mnie że czujniki pokazywały w sumie wysoką temperaturę, przy 22 na panelu a 23 w środku myślałem że natychmiast zacznie chłodzić ale nie. Chyba, że jest tam jakaś krzywa grzewcza/ pętla histerezy której nie rozumie jeszcze. Przy manipulacji pokrętłem wartości się zmieniały, ale myślałem że jak wewnątrz ustawi się docelowa temperatura to będzie wiał tyle ile na panelu, no chyba że patrzy jeszcze na różnicę temperatur zewnątrz/wewnątrz i np straty ciepła (bo w kodowaniu ustawia się np szyberdach czy typ okien).


                              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                              Komentarz


                              • Podobno lepsze jest wrogiem dobrego. Udało mi się dorwać w super cenie nówkę sztukę panel, zamontowałem i zonk błąd sterownik nie zakodowany. Klimatyzacja się nie włącza, reszta jest ok...

                                Niewiedziałem że climatica się koduje, używka ruszyła od strzału ale pewnie na kodowaniu z dawcy...
                                Załączone pliki

                                Komentarz


                                • Jeśli panel nowy nigdy nie montowany to przyciśnij jednocześnie przycisk AC oraz obieg wewnętrzny

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Gregor02 Zobacz wpis
                                    Jeśli panel nowy nigdy nie montowany to przyciśnij jednocześnie przycisk AC oraz obieg wewnętrzny
                                    Tak nigdy nie montowany.
                                    Przyciskałem i nic.
                                    Przed chwilą zrobiłem nastawy podstawowe klap z OBDeleven ( to robią też te 2 przyciski wciśnięte jednocześnie) i automatyczne uruchomienie sprężarki. Error z sprężarka zniknął, klima się włącza, natomiast nadal wywala error że panel nie zakodowany. Fakt ma same zera w longcoding, jutro spróbuję mu ręcznie hexa zapodać 00100002 - taki miałem w manualnym panelu. Dziwi mnie też że model p choć nowszy niż k nie włącza obiegu zamkniętego przy wstecznym.

                                    Nie wiem czemu też OBDeleven wywala błąd: błędny tryb diagnostyczny przy próbie kodowania z helperem, może trzeba coś jeszcze ustawić bo w secure żeby sterownik przestał wywalać blad?

                                    Inne pytanie to czy da się jakoś dokodować automatyczny obieg wewnętrzny przy wstecznym i spryskiwaniu szyby?

                                    Najbardziej rozwaliła mnie data przy błędzie 2108 rok no to wtedy będzie najstarsza octavia 2 w takim stanie…

                                    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                                    Komentarz


                                    • Gdzieś u siebie pogrzebałem się takiego kodowania Climatica.

                                      Adres 08: Klimatyzacja (J301) Plik etykiet:| 3C8-907-336.clb Oznaczenie elementu SW: 3T0 820 047 M HW: 3T0 820 047 M
                                      Komponent: Climatic 150 0303
                                      Weryfikacja: 00006001
                                      Kodowanie: 0000000002
                                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                      ​​​
                                      Grzegorz

                                      Moja Ambitna Czarnula

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                                        Gdzieś u siebie pogrzebałem się takiego kodowania Climatica.

                                        Adres 08: Klimatyzacja (J301) Plik etykiet:| 3C8-907-336.clb Oznaczenie elementu SW: 3T0 820 047 M HW: 3T0 820 047 M
                                        Komponent: Climatic 150 0303
                                        Weryfikacja: 00006001
                                        Kodowanie: 0000000002
                                        Dzięki przyjął mi to kodowanie, ale zachodzę w głowę gdzie ja mam czujnik wilgotności


                                        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                                        Komentarz


                                        • Cześć
                                          Trochę off - topic
                                          Ostatnio montowałem grzanie tyłków i musiałem wymienić panel climatic na taki z przyciskami do grzania foteli.

                                          Mój stary panel climatic (z cyferkami temp) jest już mi niepotrzebny.
                                          Jak ktoś chce zrobić mod - mogę odstąpić.
                                          Panel climatic Octavia II FL 2009 rok.

                                          Komentarz


                                          • Po kilku dniach z climatic dochodzę do wniosku że to naprawdę super sprawa. Ustawiasz temperaturę i zapominasz o sterowaniu.
                                            Zrobiłem kilka dni temu zestawienie jak wygląda sterowanie (zrzut poniżej).

                                            Auto stało w nocy w garażu, pomiary robione co 5 minut. Widać wyraźnie jak sterownik dąży do zadanej wartości (22 stopnie) i potem ją podtrzymuje. Zastanawia mnie tylko czemu po osiągnięciu zadanej temperatury nie wieje już tylko 22 stopnie ale więcej, pewnie z czegoś to wynika.

                                            Po 5 pomiarze włączyłem nadmuch na max, widać że układ momentalnie zareagował podwyższając temperaturę.
                                            Ostatni pomiar był symulowany tzn. dotknąłem palem czujnika temperatury na panelu żeby sprawdzić jak zareaguje na wyraźny wzrost temperatury we wnętrzu, widać wyraźnie że momentalnie obniżył temperaturę nadmuchu.

                                            Ustawienie panelu:
                                            1. Temperatura 22 stopnie
                                            2. Nadmuch 2 stopień
                                            3. Kierunek nogi i szyba
                                            climatic.jpg


                                            image.png
                                            Ostatnio edytowany przez adamsky; 26587.

                                            Komentarz


                                            • Poczytałem i zgłodniałem Ktoś z Wawy by się podjął montażu czujników i climatica?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Chief33 Zobacz wpis
                                                Ktoś z Wawy by się podjął montażu
                                                Znam człowieka. Patryk Kawa. Chcesz numer?
                                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X