Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czy idzie wymienić panel climatic przedliftowy na poliftowy?
    Czy są P&P czy trzeba coś przerabiać?
    Moja furmanka
    ,, Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości ,,
    Sprzedaje na OLX

    Komentarz


    • Witam Panowie.

      Czytałem czytałem i niestety nie znalazłem odp. na moj problem wiec postanowiłem opisać tutaj problem bo czuję :wink: że ktoś z was będzie znał gdzie szukać winowajcy :wink:

      A problemem jest to że po kolizji ze zwierzakiem rozwaliłem wszystkie chłodnice i ich okolice. Auto zrobione ale cimatic zaczął dziwni się zachowywać. przyczyną jest wysoka tem. na jednym z czujników. a konkretnie na
      Center vent temperature - (instrument panel; driver side) bo az 65 przy tem. na zewnątrz 8,5 i zimnym wnętrzu oraz silniku, co obrazuje załączone zdjęcie.


      I moje pytanie: czy wystarczy wymienić panel kontrolny bo w nim jest walnięty czujnik, czy to jest jednak czujnik pod tapicerką zamontowany gdzieś gdzie szczerze nie mam pojęcia i jak się do niego dostać tym bardziej.
      Załączone pliki
      Octavia II FL Combi 2010 2,0 TDI DSG

      Komentarz


      • Nie wiem czy miałeś Climatica w oryginale czy dokładanego ale sprawdź czujnik G191 ten na środkowych kratkach nawiewowych ( jak się do niego dobrać jest na początku tego tematu )
        Pytam dla tego bo w oryginale jest on od dołu kanału nawiewowego a jak był dokładany to najczęście był montowany od góry .
        Przy kolizji i rozszczelnieniu układu mógł zostać zabrudzony . By się przekonać możesz go podmienić z tym G192 co jest po prawej stronie nad nogami w kanale powietrznym ( jak był dokładany , w oryginale jest po lewej stronie ) i porównać wskazania .
        Przy okazji sprawdzisz czynie jest pokryty jakimś nalotem .

        Wykonaj też nastawy podstawowe ( też jest opisane w tym temacie jak to zrobić ) .

        Komentarz


        • W oryginale miałem Climatic wiec fabrycznie mam rozłożone czujniki.
          Jutro po pracy sprawdzę i dam znać jak sie sprawy mają.

          Jeśli czujnik będzie zabrudzony, to czym najlepiej go umyć?
          Octavia II FL Combi 2010 2,0 TDI DSG

          Komentarz


          • Najpierw sprawdź czy jest czujnik zabrudzony i spróbuj podmiany , zobaczysz jaki będzie efekt . Możliwe że będzie potrzebna wymiana tego czujnika na nowy ( lub używany ) . Zwróć tez uwage na stan styków w tym czujniku .
            A przemyć to można jakimś detergentem do tłuszczów , wszystko zależy w jakim stopniu jest zabrudzenie .
            Najczęściej czujniki się brudzą od stosowania tych pianek do odgrzybiania , dla tego lepiej jest stosować ozonowanie .

            Komentarz


            • Witam,

              Wybaczcie ze nie dalem znaku jak sprawy sie potoczyly. Otoz wszystkiemu winien czujnik G191 jak wskazał Wojtenio za co mu bardzo dziękuj. Oczywiście zrobiłem jak poleciłeś czyli zaminilem miejscami czujnik G191 z G192 i wskazania bledne pojawily się przy FOOTWELL VENT TEMPERATURE
              W serwisie za czujnik zaspiewali cos 120zl wiec im podziękowałem i kupilem za 8zl + przesylka w internecie wymienilem czujnik i wszystko dziala jak nalezy. Jeszcze raz wielkie dzięki.
              Octavia II FL Combi 2010 2,0 TDI DSG

              Komentarz


              • przemo78, , najważniejsze to trafna diagnoza .

                Komentarz


                • Zamieszczone przez przemo78
                  i kupilem za 8zl
                  super cena.... ja pamiętam cos ok. 40-50 zł. dałem...
                  OII sprzedana


                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                  Komentarz


                  • 8 zł a jaka radość
                    Octavia II FL Combi 2010 2,0 TDI DSG

                    Komentarz


                    • Chciał bym odświeżyć trochę temat.
                      Czy zamiast panelu (3T0820047M) który jest bardzo trudno dostępny, a jeśli już to jego cena to ponad 350 zł czy jest możliwość zamiany na panel z Passata (3C8907336) (końcówka H albo ZJU, AB) który jest tańszy i na oko wygląda identycznie może są inne piny czy coś ?
                      Dziękuję
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                      Komentarz


                      • pewnie będzie miał czerwone podświetlenie na przykład
                        poza tym Passat B6 = Octa przed liftem, B7 = nie wiadomo właściwie co...
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Enriquez, to że będzie na czerwono podświetlone to pies go trącał ale panel kosztuje 3 razy mniej można dorwać nawet za 100 zł a w razie czego jeśli ktoś lubi się bawić to podmieni diody.
                          co prawda śmiesznie będzie to wyglądało że wszystko na "biało" czy "zielono" a tu panel na "czerwono" ale to chyba najmniejsze zmartwienie. tylko pytanie czym się różnią poszczególne końcowe oznaczenia.
                          Wiem że jesteś w tym mistrzem dlatego w głębi ducha liczyłem na twą pomoc
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                          Komentarz


                          • ja bym brał, bo te końcówki to po prostu kolejne softy albo jakieś detale wykończenia
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Enriquez, Dzięki, będzie dla potomnych jak trochę przyoszczędzić grosza, mam nadzieję że nie znikną w trybie natychmiastowym z internetu
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                              Komentarz


                              • Witam. mam mały problem. Zakupiłem Octavie II FL z 2012r z silnikiem 2.0 TDI CR 110KM, auto z polskiego salonu, poleasingowe. Od początku za mocno grzeje lub chłodzi. panel jest typu climatic z naniesioną temp. 18, 22. po podłączeniu vcds-a potwierdziłem, że to climatic. Pokazują sie dwa błędy.
                                1. 9471509 czujnik temp. nawiew po środku, przerwa w obwodzie B1086
                                2. 9471253 czujnik temp. na nogi, przerwa w obwodzie B1085

                                Wywaliłem kratki na górze i radio i pod lewym nawiewem celem sprawdzenia wiązki i czujnika i zauważyłem brak instalacji i czujnika.
                                Czy w tym roczniku jest gdzie indziej, czy może ktos zamontował inny panel i dlatego to nie chodzi. Jak sprawdzic czy panel jest odpowiedni i nikt nie namieszał.
                                Wskazania wg vcds-a tych dwóch czujników to 85st. C.
                                Dziękuję za pomoc.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez FunSkoda
                                  Jak sprawdzic czy panel jest odpowiedni i nikt nie namieszał.
                                  W VCDSie masz numer sterownika. Teoretycznie mógłbyś sprawdzić w ASO czy taki panel był zamontowany w fabryce. Po numerze VIN powinien Ci ktoś to potwierdzić.

                                  Możesz też wyjąć panel i sprawdzić we wtyczkach czy są piny w miejscach podpięcia tych czujników.
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • FunSkoda, w aucie z 2012 roku nie powinno na climatcu (klimie manualnej) być oznaczeń temperatury (18,22 itd). Wychodzi na to, że panel został wymieniony.
                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                    ​​​
                                    Grzegorz

                                    Moja Ambitna Czarnula

                                    Komentarz


                                    • Lepiej kupić taki panel jak był, czy zakładać czujniki? Macie może jaki numer powinien być tego panelu bez oznaczeń temperatur? najbardziej mnie denerwuje, że bez tych czujników ogrzewanie działa albo na maxa albo mocno chłodzi, brak pośrednich temperatur, silniczki chodzą prawidłowo a błędy sa tylko tych dwóch czujników.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez FunSkoda
                                        Lepiej kupić taki panel jak był, czy zakładać czujniki? Macie może jaki numer powinien być tego panelu bez oznaczeń temperatur? najbardziej mnie denerwuje, że bez tych czujników ogrzewanie działa albo na maxa albo mocno chłodzi, brak pośrednich temperatur, silniczki chodzą prawidłowo a błędy sa tylko tych dwóch czujników.
                                        dołóż czujniki i będziesz miał "półautomat". Poczytaj ten temat to będziesz wiedział o co chodzi.
                                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                        ​​​
                                        Grzegorz

                                        Moja Ambitna Czarnula

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez FunSkoda
                                          Lepiej kupić taki panel jak był, czy zakładać czujniki? Macie może jaki numer powinien być tego panelu bez oznaczeń temperatur? najbardziej mnie denerwuje, że bez tych czujników ogrzewanie działa albo na maxa albo mocno chłodzi, brak pośrednich temperatur, silniczki chodzą prawidłowo a błędy sa tylko tych dwóch czujników.
                                          Mam na sprzedaż taki panel bez temperatur :
                                          Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
                                          3T0 820 047 AB - wyciągnięty z mojej O II fl 2011r.
                                          ----> ! biała MurzyNka ! <----
                                          ---->było 101km 260NM jest 136km 312NM<----
                                          _________________
                                          Sprzedam : Przyciski multifunkcji Skoda Octavia III ,Panel Sterowania Klimatyzacji, Kabelek pod kierownicę MLF.
                                          _________________
                                          Michał.

                                          Komentarz


                                          • Już jakiś czas temu dzięki Piotrkowi (koleś) i u mnie zagościła klima półautomatyczna. :szeroki_usmiech
                                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                            ​​​
                                            Grzegorz

                                            Moja Ambitna Czarnula

                                            Komentarz


                                            • georgg, i jak to się sprawuje? Działa jak powinno?
                                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez koleś
                                                georgg, i jak to się sprawuje? Działa jak powinno?
                                                Tak. Jeszcze raz dziękuję.
                                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                ​​​
                                                Grzegorz

                                                Moja Ambitna Czarnula

                                                Komentarz


                                                • Witam
                                                  Koledzy macie możne zdjęcia jak zamontować czujni temp. w środkowych nawiewach .
                                                  Kolega jasiek2905 załączył zdjęcia jak zamontować bez zbytniej demolki ale nie da się ich odpalić .
                                                  Jeśli dysponuje ktoś dokładniejszym zdjęciem gdzie wiercić proszę o dodanie do wątku



                                                  Komentarz


                                                  • Witajcie, posiadam auto z 2011 roku, na pokrętłach brak jest oznaczeń temperatury, poza tym wszystko wygląda identycznie, czy w związku z tym jest szansa za wystarczy dołożyć czujniki i zakpdować?? Czy raczej trzeba będzie też zmienić cały panel na taki z oznaczenia i temperatury?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X