Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] Montaż lampki z tyłu - analiza podsufitki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Ja się przymierzam do patentu z lampką zapożyczoną z audi A6 wersja C5. Jest zbliżona formą do oryginalnej, pozostaje tylko kwestia obadania wymiarów oraz ilości pinów gnieździe takiej lampki (będę musiał dobrać do tego jakąś właściwą kostkę). Tak swoją drogą, czy ktoś z Was jest mi w stanie powiedzieć, ile jest przestrzeni pomiędzy dachem a podsufitką. Jeszcze jedna ważna sprawa: czy demontaż tylnej części podsufitki ogranicza się do zdjęcia klamek nad głowami pasażerów i tego szarego plastyku , który znajduje się z tyłu dachu?

    Komentarz


    • #77
      gisek, Odległość podsufitka-dach mierzysz igłą krawiecka , wkłuwając ją , ale za dużo to tam nie będzie ( coś koło 2-3 cm ) , a co do demontażu podsufitki przy tym modzie to chyba nikt tego tu nie praktykuje , bo zakłada się lampkę bez ściągania podsufitki , przez wcześniej wycięty otwór w wybranym miejscu na podsufitce .

      Komentarz


      • #78
        Oczywiście mogę tak zrobić jak piszesz, tyle, że pozostaje problem jak tę lampkę "zaszpanować" w tak wyciętym otworze, żeby się nie przesuwała i nie wypadła na głowę. dlatego pytałem się o możliwość demontażu tylnej części podsufitkiPatent z igłą jest banalny, o tym nie pomyślałem Dzięki za pomoc

        Komentarz


        • #79
          jakby ktoś chciał to mam na zbyciu lampke taka jak zamontował lukaszz,
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #80
            Panowie przymierzam sie do montazu oswietlenia tyłu w moim szkodniku, widziałem wszystkie Wasze pomysły i muszę zadać to pytanie: czy ktoś demontował całą podsufitkę i zakładał tą z garbem (jeśli tak to proszę o opis):
            JEST >>> O2FL by Lockin

            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

            Komentarz


            • #81
              Myślałem nad tym, ale Ten garb tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że lepiej szukać czegoś alternatywnego, dziś lub jutro będę miał lampkę z VW Polo. Zobaczymy co z tego da się zrobić.

              Komentarz


              • #82
                lockin, walczyłeś coś z wymianą podsufitki ? Jak efekty :?:
                Fajna stronka

                Komentarz


                • #83
                  Witam,

                  Kupiłem lampke od kolegi "Koleś". Lampka z wiązka tylko do wpięcia do przedniej lampki. Zero lutowania. Jedynie wyciąć otwór w podsufitce z dostarczonego szablonu i przeciągnąć kable. Ogólnie 15min roboty i gotowe. Efekt pracy poniżej.



                  Polecam tego moda. Kolega "Koleś" ma jeszcze jeden taki zestaw lampki.
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez Gosek007
                    Witam,

                    Kupiłem lampke od kolegi "Koleś". Lampka z wiązka tylko do wpięcia do przedniej lampki. Zero lutowania. Jedynie wyciąć otwór w podsufitce z dostarczonego szablonu i przeciągnąć kable. Ogólnie 15min roboty i gotowe. Efekt pracy poniżej.
                    Powiedz mi jak mocowana jest lampka ?
                    Tylko "na wtyk" czy jest jakis profil od srodka (jak w ori) do ktorego wchodza zaczepy ?
                    Trzyma sie to (np podczas przelaczania funkcji na lampce) ?
                    JEST >>> O2FL by Lockin

                    BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                    BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                    BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                    BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                    Komentarz


                    • #85
                      Lockin lampka jest mocowana na wtyk. Ma po bokach zaczepy które się zaciskają na podsufitce. nie ma możliwości aby cokolwiek się ruszało podczas przełączania. jej sztywność jest w 90% taka sama jak przedniej. Spokojnie można teraz wyjąć szybki założyć nowe żarówki w razie spalenia i lampka ani drgnie. Spokojnie możesz kupować i montować.

                      Komentarz


                      • #86
                        Tez zamówiłem u kolegi "koleś" ten zestaw, wreszcie myślę, rozjaśni się w tych piekielnych ciemnościach

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez Gosek007
                          lampka jest mocowana na wtyk. Ma po bokach zaczepy które się zaciskają na podsufitce.
                          Nie zapominajcie że do kompletu z lampką powinna być jeszcze ramka


                          którą po wycięciu otworu podkleja się na wewnętrzną stronę podsufitki .


                          Wtedy zatrzaski naprawdę dobrze dociskają całość do tapicerki .

                          Komentarz


                          • #88
                            Numer katalogowy 6Q0 947 291 A Y20 Tylna lampka do czytania z VW Polo
                            6Q0 947 291 28U
                            Oświetlenie wewnętrzne, latte macchiato (brązowy)

                            6Q0 947 291 3PT
                            Wnętrze krem jasny beż,

                            6Q0 947 291 71N
                            Oświetlenie wnętrza antracyt,

                            6Q0 947 291 7G8
                            Wnętrze czyste światło beż,

                            6Q0 947 291 82V
                            Oświetlenie wewnętrzne, tytanu czarny
                            6Q0 947 291 8YS
                            Oświetlenie wewnętrzne, jasny beż

                            6Q0 947 291 95T
                            Oświetlenie wnętrza cornsilkbeige,

                            6Q0 947 291 B41
                            Oświetlenie wnętrza, czarny satynowy

                            6Q0 947 291 Y20
                            Oświetlenie wewnętrzne, szary perłowy
                            6Q0 867 599 G Wzmocnienie 5.71
                            6Q0 867 596 H Przekładka 3.93
                            1T0 972 703 Złącze krycia 0.86
                            000 979 131 E (2x) odpowiedni kabel z 2 stykami
                            Załączone pliki
                            Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                            Komentarz


                            • #89
                              Jestem po operacji wstawienia takiej lampki wraz z wiążą - podziękowania dla forumowicze "koleś". Lampka trzyma się bardzo dobrze, ale z powodu krzywizny tapicerki dołożę na końcach dwa magnesy żeby zniwelować ten efekt. Pozostało jeszcze uporać się z brakiem oświetlenia w kurze i można powiedzieć, że będę zadowolony z auta.

                              Komentarz


                              • #90
                                a czy ktoś próbował dać taką lampkę
                                jest obecnie wkładana do tyłu w nowych modelach

                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                pozdrawiam Adam
                                Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                Spontany Katowickie

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez gisek
                                  Lampka trzyma się bardzo dobrze, ale z powodu krzywizny tapicerki dołożę na końcach dwa magnesy żeby zniwelować ten efekt.
                                  Nie magnesy tylko ramkę i nie będzie tego efektu odstawania , wręcz przeciwnie będzie nawet lekko w głębi tapicerki , zobacz moje foto wyżej .

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez tadzik
                                    Witam.

                                    Przymierzam się do motażu w moim Mincie takiej oto lampki


                                    Obrazek

                                    Macie może jakieś doświadczenia związane z tą lampką?
                                    Czesc,

                                    Czy udalo Ci sie zamontowac ta lampke, bo przymierzam sie do wymiany standardowej z Tourana na wlasnie taka od Passata ?
                                    Wiesz moze czy tam takze potrzebna jest ramka oraz dystans od dachu i jakie sa numery tych czesci ?

                                    Pozdrawiam,
                                    cholo

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Witam serdecznie.
                                      Posiadam octavie tour z 2012r. Na przodzie jest lampka pojedyncza,a chciałbym wymienić na tą z trzema zarowkami.Nie różnią się one wielkością ?? Wystarczy je tylko podmienić ??

                                      Także mnie interesuje dokładka lampki na tył.Czy rzeczywiście patent użytkownika "koleś" jest wystarczający i wszystko ładnie,dobrze trzyma ?

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Lampki jednożarówkowe są zamienne P&P z trzemażarówkowymi... ja montowałem lampki daszków przeciwsłonecznych bez żadnych ramek i trzymają się bezproblemowo, tylko gorzej jak będzie trzeba je kiedyś wyciągnąć...


                                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                                          Lampki jednożarówkowe są zamienne P&P z trzemażarówkowymi... ja montowałem lampki daszków przeciwsłonecznych bez żadnych ramek i trzymają się bezproblemowo, tylko gorzej jak będzie trzeba je kiedyś wyciągnąć...

                                          Dzięki za info

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            A orientuje się ktoś, czy na tył bez garba w podsufitce podejdzie lampka z O3/Superba? Nie wygląda na wysoką, a jest znacznie ładniejsza niż ta z Polo.

                                            LAMPKA-WNETRZA-SKODA-SUPERB-II-3T0947291A-Numer-katalogowy-czesci-3T0947291A.jpg LAMPKA-WNETRZA-SKODA-SUPERB-II-3T0947291A-Waga-produktu-z-opakowaniem-jednostkowym-1-kg.jpg

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zmierz wysokość tej lampki. Wygląda mi, że wejdzie. W Octavii II pod podsufitką jest jeszcze dużo miejsca. Wbij szpilkę i mniej wiecej będziesz wiedział ile jest miejsca. Podsufitka ma kilka milimetrów grubości.
                                              Co z wtyczką do tej lampki? Masz?
                                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Nie mam tej lampki więc w zasadzie nie wiem jaka jest jej wysokość, wtyczki też nie mam, ale jej kupno powinno być chyba najmniejszym problemem.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
                                                  Nie mam tej lampki
                                                  Cena fajna:
                                                  Link

                                                  Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
                                                  wtyczki też nie mam, ale jej kupno powinno być chyba najmniejszym problemem.

                                                  Numer wtyczki 3B0 972 705
                                                  Pin do niej 000 979 131 E

                                                  Wtyczka wygląda jak do lampki przedniej z Superba 1.
                                                  Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                                                    Lampki jednożarówkowe są zamienne P&P z trzemażarówkowymi... ja montowałem lampki daszków przeciwsłonecznych bez żadnych ramek i trzymają się bezproblemowo, tylko gorzej jak będzie trzeba je kiedyś wyciągnąć...
                                                    Zastosowałem podobny patent z lampkami od audi, montaż wzdłóż słupka c z dostępem po zdjęciu plastiku. Elektrycznie podpięte po oświetlenie nóg.
                                                    Załączone pliki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X