Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

montaż spryskiwaczy do zderzaka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • montaż spryskiwaczy do zderzaka

    Zamieszczone przez misiek^wro
    bl, no dlatego pytalem w jakim stanie sa obecnie - bo gradacje papieru nawet mozna zaczac od ciut bardziej ziarnistego niż podałeś - ale to wszystko kwestia doświadczenia.

    A tak ogólnie to zajumać trza żonie/mamie spryskiwacz do kwiatków, nalać letniej wody i lecimy z papierem wodnym - dawać wody, nie załować, ma być jej dużo, woda nie pozwala papierowi porysować pow. szlifowanej. Dzięki temu tylko zmatawiamy bardzo delikatnie :twisted:

    Ja używałem kiedyś papieru 400/600/800/1500/2000 - wyszły lampki jak nowe - 3h roboty.
    każdy reflektor jest pokryty lakierem bezbarwnym celem ochrony przed płowieniem i odbarwianiem, więc jeśli zdejmiesz tą warstwę i po polerce nie nałożysz nowej to po kilku miesiącach efekt będzie o wiele gorszy od pierwotnego- lampy zżółkną i się odbarwią.

    [ Dodano: Nie 28 Kwi, 13 01:40 ]
    Zamieszczone przez lutek111
    oglądam i oglądam i mam kolejne pytanie czy preparat Natural Shine Protectant nadaje sie tez faktycznie do opon? czy jednak lepiej cos takiego jak Endurance High Gloss Trigger, bo dużo tego wszystkiego i szukam oszczedności, za jakiś czas sie ewentualnie dokupi . no i jeszcze czy do zlikwidowania drobnych rys wystarczy Ultimate Polish, ba jak rozumiem to jest głównie odżywka do lakieru?
    Natural Shine do wnętrza lub ultimate protectant- do opon szkoda tego środka, a do opon Endurance - możesz kupić tester.
    Na początek do lakieru zastosuj Ultimate Compound i Wosk- może być Collinite 476 lub Mirror Glaze #16

    [ Dodano: Nie 28 Kwi, 13 01:43 ]
    Zamieszczone przez lu5asz
    Zamieszczone przez andrzej1962
    Zamieszczone przez lu5asz
    ale najbarsziej efektownym jest nalozyc go po 12/24h.
    ale auto musi stać w tym samym miejscu ? i, nie ma możliwości przemieszenia. jeśli tak to przed nałożeniem na następny dzień co- przetrzeć fibrą, czy d...........pa. jak przemieszczone. Pytam, bo mycie i reszta będzie w innym miejscu po tym auto pojedzie do garażu czy po wyciągnięciu z garażu da radę położyć wosk ponownie, jeśli nie to co trzeba zrobić. Fibra, czy coś innego?!
    Hmm...moze napisze,jak to powinno Link w garazu,na wolnym powietrzu zawsze jakis brud sie przyczepi do lakieru.Czekasz kilkanascie minut,robisz test palca,i polerujesz mikrofibrą.Mowi sie zeby woskowac dwa elementy i polerowac ten pierwszy,pozniej nastepny woskujesz i polerujesz drugi(musisz sam sie przekonac,co lepsze-nie kazdy wosk tak szybko schnie).Jak nawoskujesz auto i chcialbys to zrobic drugi raz,to zostawiasz je w garazu na noc i na drugi dzien powtarzasz czynnosc.Pytales czy na drugi dzien przetzrec lakier mikrofibra?Mysle,ze mozna to zrobic,jest cos takiego jak ,,pocenie ,, lakieru ,mikrofibra oczysci go wtedy.
    jeśli nie chcesz porysować lakieru to do takiego dopolerowania zastosuj Quick Detalier lub np Last Touch

  • #2
    montaż spryskiwaczy do zderzaka

    Mam nadzieję że nie zabijecie mnie ale jakoś nie mogę przenieść wątku w którym pisałem o montowaniu spryskiwaczy na aktualna stronę tak aby był widoczny, stąd poniekąd go dubluje. a teraz do rzeczy, jako że sporo czasu minęło od ostatniego wpisu ale dopiero teraz zabieram się za montaż spryskiwaczy i pojawił się u mnie problem jak jest montowany spryskiwacz do zderzaka. Mam spryskiwacze 1Z0955978A i 1Z0955979A i w etce jest pokazany chyba stary spoób mocowania do zderzaka za pomocą wkrętu tak jak na tym opisie - VAG Turbo Diesel -: (Mk5) Światła ksenonowe z samopoziomowaniem / HID (xenons) with auto-leveling
    natomiast w tych moich spryskiwaczach nie ma miejsca na wkręt tylko są takie wąsy(uszy)i wydaje mi się ze te wąsy wsuwa się w mocowanie w zderzaku, ale to może mi sie tylko wydawać. Proszę o pomoc i ewentualne podanie nr elementów potrzebnych do zamocowania tych spryskiwaczy do zderzaka.

    Komentarz


    • #3
      wrzuć fote swoich sprysków

      ale panie z ETKI mi wychodzi ze do FL powinny być spryski

      1Z0955965B
      1Z0955966B



      chociaz wygladaja podobnie

      Komentarz


      • #4
        te moje są identyczne z tymi pokazanymi na zdjęciu

        Komentarz


        • #5
          Pozniej wrzuce fotki uchwytow ktore musisz kupić
          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

          Komentarz


          • #6
            wydaje mi się ze brakuje ci mocowań cześci nr

            1Z0807055A


            1Z0807056A

            Komentarz


            • #7
              o kurcze, a teraz jak to razem zmontować ? Czy te spryskiwacze wsuwam w te elementy a te przykręcam jeszcze dodatkowo do zderzaka wkrętami(jeżeli tak to jakimi)?

              Komentarz


              • #8
                nie widziałem w środku zderzaka po FL bo przed FL nie trzeba było mocowań

                tu masz Forum - Octavia Club Polska ]kowal 2002 - [OII] Montaż spryskiwaczy reflektorów w OII[/URL]

                Komentarz


                • #9
                  opis montażu kolegi kowala 2002 znam i faktycznie jak chłopu na miedzy opisał jak to robić tylko jest jeden problem -dotyczy to wersji przed FL.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rafik11
                    o kurcze, a teraz jak to razem zmontować ? Czy te spryskiwacze wsuwam w te elementy a te przykręcam jeszcze dodatkowo do zderzaka wkrętami(jeżeli tak to jakimi)?
                    Montaz odbywa sie bez zadnych wkretow,wszystko jest na zatrzaski.Musisz dokupic te 2 plastiki(w ASO po 38zl za szt).p.s.Wiem bo wlasnie wczoraj montowalem spryskiwacze reflektorow w OIIFL.
                    Respect All,Fear No One!

                    Komentarz


                    • #11
                      wielkie dzięki :wink:

                      [ Dodano: Pon 27 Sie, 12 13:02 ]
                      spryskiwacze zmontowane, wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie wszystko jest na zatrzaski. Jednego tylko nie zrobiłem, a mianowicie nie zamontowałem przewodów do zderzaka bo te elementy 3B0 955 846 nie pasują do zderzaka w wersji FL. Na szczęście nie jest to już duży problem , na przyszłość gdyby ktoś mógł podać nr tych elementów którymi mocuje się przewody do zderzaka w wersji FL.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rafik11
                        elementy 3B0 955 846 nie pasują do zderzaka w wersji FL
                        rafik11, ale z ETKI wynika, że one właśnie mają takie numery (również po FL).

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X