Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dołożenie czujników parkowania przód - wiercenie w zderzaku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dołożenie czujników parkowania przód - wiercenie w zderzaku

    Zamieszczone przez piramida
    Dlatego nie chodzę do kościoła, podczas takiego kazania chyba bym go zjebał przy wszystkich :lol:
    A co tam, spróbuję :-)

    Religia nie lubi skrajności, widocznie ktoś w Twoim przypadku przesadził z oczekiwaniami w młodości.

    Wiadomo, że kościół tworzą ludzie wraz ze swoimi słabościami/wadami. Takie oszołomy jak wspomniani księża od 'hello kitty' są jak szumy informacyjne które zagłuszające właściwą treść wiadomości :-). Szkoda, że byle głupek może mieć wpływ na tak istotne sprawy.

    Niedawno znajoma pochowała członka rodziny, pogrzeb bez księdza, kremacja. Wyglądało to bardzo podobnie do zakopania psa w ogródku...

    Co do głównej treści wątku, to dorzucę jeszcze Klub Winx, ulubioną bajkę mojej młodszej córki oraz Pottera, książkę na której starsza nauczyła się czytać :-)

  • #2
    Dołożenie czujników parkowania przód - wiercenie w zderzaku

    Witam

    Będę montował czujniki na przód (pierwszy etap do montażu wspomagania parkowania). Części już wszystkie mam, schematy elektryczne obczajone.
    Pozostaje temat fizycznego montażu czujników.
    Pytanie do tych, co demontowali przedni zderzak - czy od strony wewnętrznej są na zderzaku zaznaczone miejsce, gdzie wiercić otwory pod czujniki?
    Wiem, że dla spryskiwaczy są zaznaczone, ale czy dla czujników?

    Dzięki za info.
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      kowaltom99, poniżej masz instrukcję montażu:


      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        kowaltom99, napisz ilę kosztowały wszystkie części (na przód) i gdzie je kupiłeś. Kupiłes oryginały z OII, czy jakieś uniwersalne czujniki na przód?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez gradek
          kowaltom99, poniżej masz instrukcję montażu:
          Wielki dzięki!!
          Pomógł poszedł na Twoje konto :-)

          Co do cen - to wszystko ori, pochodzi z ebay, allegro
          przednia wiązka - ebay.de - od Golf VI (już przystosowana do 6 czujników) - 150PLN
          Wtyczka do wiązki z ASO, piny z allegro - ok 30 PLN
          Czujniki - około 200PLN - allegro
          Przyciski do kabiny, głośniczek, wtyczki do modułu - ok 150 PLN
          Moduł - 150PLN
          Pozostałe części (uchwyty o czujników, pozostałe wtyczki) - ok 150PLN

          JA docelowo będę robił Park Assist PLA 2 gen. wg touritala kowal2002 - brakuje mi tylko czujników ABS na wymianę w tylnych kołach - ale w ASO chcą za kpl - 375PLN a zamienników brak :-(

          Komentarz


          • #6
            Dodam, ze przednia wiazka z czujnikami i uchwytami - komplet do O2 FL mozna kupic u uzytkownika i-mimi za 200 PLN. Taniej nie widzialem nigdzie. Chodzi oczywiscie o 4 sztuki.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Enriquez
              mozna kupic u uzytkownika i-mimi
              albo u andulina
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Witam mam takie pytanie ponieważ chciałbym dołożyć PDC na przód w mojej O2FL i mam takie pytanie: czy po dołożeniu będzie się wyświetlał na radiu(mam Swing) motyw parkowania z przeszkodami, tak jak ma to miejsce obecnie gdy mam tylko tylne PDC
                z góry dziękuję za odpowiedź

                Komentarz


                • #9
                  Wszystko zależy od sterownika - centralki PDC , jeżeli masz z opcja przodu czyli na 3 wtyczki to tak , jak masz centralkę na dwie wtyczki to wymiana centralki i do dołożenie instalacji i czujników z uchwytami do przodu + dodatkowy głośniczek i przycisk aktywujący i działa .

                  Komentarz


                  • #10
                    Występowały tak wogóle modele które nie posiadały czujników parkowania przód, a miały centralkę PDC na 3 wtyczki(z opcją przodu)??? hmm a czy mógł by mi ktoś zdradzić w którym miejscu znajduje się owa centralka ponieważ chciałbym sprawdzić jaką mam..

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez ricop01
                      Występowały tak wogóle modele które nie posiadały czujników parkowania przód, a miały centralkę PDC na 3 wtyczki(z opcją przodu)??? hmm a czy mógł by mi ktoś zdradzić w którym miejscu znajduje się owa centralka ponieważ chciałbym sprawdzić jaką mam..
                      Centralka jest montowana na tylnym lewym nadkolu - musisz odpiąć tapicerkę w bagażniku.
                      Co do wtyczek - wszystkie moduły mają wejście na 3 wtyczki - po prostu obudowa jest identyczna dla wszystkich typów centralek.
                      W modułach "low line" przód jest wyłączony w sofcie, można sobie wetknąć trzecią wtyczkę w moduł i nic się nie stanie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Część, też właśnie zabieram sie do montażu czujników na przód w octavi rs z 2007 sterownik pdc mam o numerze 1Z0919283B jak myślicie obsługuje też przód ?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez szafka
                          Część, też właśnie zabieram sie do montażu czujników na przód w octavi rs z 2007 sterownik pdc mam o numerze 1Z0919283B jak myślicie obsługuje też przód ?
                          Niestety to jest moduł dla wyposażenia 7X1 - czyli tylko tył
                          Musisz szukać 1Z0919283C

                          Komentarz


                          • #14
                            A czy mógłby ktoś napisać jak zrobić wiązkę przy założeniu, że mamy tył lub wrzucić schemat?
                            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez andrzej111
                              A czy mógłby ktoś napisać jak zrobić wiązkę przy założeniu, że mamy tył lub wrzucić schemat?
                              podaj swój e-mail, to prześlę

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam przychylam się do pytania kolegi ,czy mógł by ktoś napisać od A do Z jak zrobić wiązkę ponieważ również posiadam czujniki z tyłu. W przednim zderzaku już mam założone czujniki, wiązka z komory silnika podpięta do czujników teraz chciałbym dołożyć wiązkę kabinową aby wszystko hulało z góry dziękuję

                                Komentarz


                                • #17
                                  O2FL PDC przód

                                  Czy ktoś może pomóc?
                                  Mam taki moduł:
                                  Oznaczenie elementu SW: 1Z0 919 475 HW: 1Z0 919 475
                                  Komponent: PARKHILFE 4K H06 0004
                                  Weryfikacja: -------- Numer seryjny: 66640909010470
                                  Kodowanie: 000001
                                  Kod serwisu: WSC 73430 790 00999
                                  VCID: FEF8C4D1699AE1E8D30

                                  Obsłuży przód czy muszę wymienić? - widzę że jest 4K ale wolę zapytać.

                                  Kto na chwilę obecną dysponuje takim setem: czujniki + wiązka, głośnik, prztyczek (wiązka prztyczka i głośnika).
                                  była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
                                  jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Re: O2FL PDC przód

                                    Nie obsłuży. Musi być 8-mio kanałowy.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Znalazłem fajne narzędzie do wykonywania otworów pod PDC.

                                      404 Not Found
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        witam w końcu po tak długim czasie zabrałem się za dokończenie modów które czekały od roku czasu i ma pytanie mianowicie czy wiecie może które sterowniki(moduły) PDC obsłuży octavia II FL żeby działał przód i tył?? i wyświetlał się obrazek z parkowaniem jak do tej pory na radiu swing.
                                        Na zdjęciach z alledrogo.pl często widać moduł skodowski 1Z0919475E na module pod tym numerem jest umieszczony jeszcze inny zamienny numer 7N0919475 na foto widać
                                        tak więc się zastanawiam czy inne numery modułów też podejdą np z audi może taki "4H0919475C" lub VW czy seata jeśli ktokolwiek się orientuje proszę o pomoc
                                        z góry dziękuję pozdrawiam
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ten ze zdjęcia na 100% zadziała.
                                          7N to numer hardware, co cię nie interesuje.
                                          Ważny jest soft, bo można wtedy zakodować pod Octavię czy Superba.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam, skompletowałem, jak myślę, już wszystkie elementy potrzebne do dołozenia przedniego zestawu czujników, kupiłem wiązkę przewodów ( 404 Not Found ) i jest to zestaw dwóch wiązek na przód i tył, mam prośbę o schemat wiązki do wnetrza samochodu, ponieważ będę musiał dokonać jakiś przeróbek w tej którą kupiłem.
                                            Mama jeszcze jedno pytanie czy jest możliwoś polakierowania czujników parkowania tak aby nie wpływało to na skuteczność ich działania.

                                            pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ma ktoś może na sprzedaż moduł parktronika o numerze 1Z0919475E obsługujący czujniki przód + tył do skody octavii II FL???

                                              Lub też jakiś inny który na 100% obsłuży o2FL

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                mam do sprzedania taki 1T0 919 475 H obsluzy tyl i przod i jeszcze asystenta parkowania
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jesteś na 100% pewien że po podpięciu nie wysypie żadnych błędów bo to jest moduł do "PLA" a ja chce mieć podpięte tylko czujniki przód plus tył bez dodatkowych od PLA

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X