Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tempomat bez manetek, za kilka zł :-))

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tempomat bez manetek, za kilka zł :-))

    Graaatki Octy Na wypasie, piękna i w ogóle... Lodzio-miodzio :szeroki_usmiech
    JeSt Seat Leon 1P 2.0 TDI BKD 260KM 510 Nm :::: by ECUProjecT
    oraz
    JeSt SeAt LeOn CuPra R 1P 265 KM jEsT 309,5 KM 438 Nm :::: by ECUProjecT------ już nie długo...:-)

  • #2
    Tempomat bez manetek, za kilka zł :-))

    Octawiusze, postanowiłem założyć tempomat do mojej Octavii Ambiente 2010 FL.
    Pomyslałem ze 100 pare zł można zapłacić za nową manetke. niestety po rozebraniu osłony kierownicy okazało sie ze mam przełącznik zespolony. a on juz nie jest taki tani.
    Ale jest rozwiązanie za kilka zł, można sobie zrobić tempomat ale nie koniecznie w manetkach, można założyc jakis inny przełącznik i w innym miejscu. wystarczy wpiąc sie w kostke gdzie wchodzą kabelki z oryginalnej manetki. Roboty mniej niż z ich wymianą.
    Ale w manetkach oryginalnych jest kilka rezystorków i na podstawie ich rezystancji sterownik wie ze sa zainstalowane i jaki przycisk jest wciśniety.
    Niestety nie mam dostepu do takiej manetki by narysować schemat zastępczy, w zwiazku z tym prośba aby ktos narysował taki schemat lub podał mi tabelke rezystancji miedzy kabelkami w zależności od wcisnietego przycisku. Wystarczy podnieść obudowe od kierownicy, wypiąc kostke i zmierzyc kika mozliwosci. Albo umówić sie ze mną w okolicach Łodzi na 5 minut.
    Natomiast sprawdziłem moją wersje na manetkach od wycieraczek i komputera, jest ta osiem rezystorków i zlutowaniu takiego pajączka działa jak oryginał.
    Potem narysuje i wrzuce ich schemat.

    Komentarz


    • #3
      nie szkoda ci nowego auta na takie druciarstwo ? :roll:

      Komentarz


      • #4
        To firmówka, wiec szkoda,....ale inwestowac

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez cici
          To firmówka, wiec szkoda,....ale inwestowac
          to po chuj robisz cokolwiek :?:
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez LUKI
            Zamieszczone przez cici
            To firmówka, wiec szkoda,....ale inwestowac
            to po chuj robisz cokolwiek :?:
            .
            .
            .
            ja pier.... , blysnales intelektem niesamowicie :/
            Napisane za pomocą batonika KitKat

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez LUKI
              Zamieszczone przez cici
              To firmówka, wiec szkoda,....ale inwestowac
              to po chuj robisz cokolwiek :?:
              +1

              Komentarz


              • #8
                mam takie manetki wymontowane, jak chcesz to podjedź do mnie do roboty to sobie pomierzysz rezystancje lub się dogadamy to ci sprzedam
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #9
                  Podobne "cuda" z zakładaniem tempomatu przechodziłem w poprzednim autku _ Lagunie II. Po namowie założyłem "nieoryginalny" (zrobiony z części pada od PC do gier) tempomat na tunelu między fotelami... Po niecałym miesiącu zakupiłem oryginalną kierownicę z przyciskami do tempomatu, a tamtą "instalację" wywaliłem. Druciarstwo nie dość, że jest niewygodne, to w dodatku baaardzo szpeci (a nawet ośmiesza) samochód.
                  Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                  MOJA FURKA

                  Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                  Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                  Komentarz


                  • #10
                    Dochodząc z realizacją tematu do końca serdeczne:
                    -podziekowania dla Enriqueza za udostępnienie manetek ( duze piwo to mało)
                    -pozdrowienia dla LUKIego ( sezon buraczany widzę że sie już zaczął)

                    Sprawa uruchomienia tempomatu bez manetek to 15 min roboty i to bez narzędzi (poza kodowaniem) oczywiście posiadając schemat metr kabla i 4 rezystorki.
                    Dla zainteresowanych moge wysłać na PW (schemat).
                    Ja osobiście uruchomiłem sobie tylko przycisk SET jak dla mnie w zupełności wystarcza.
                    (jeżeli ktoś sie nie zgadza a może to prosze o uzasadnienie potrzeby posiadania wszystkich)
                    Do zadania predkości używam pedału gazu, a do wyłączenia hamulca lub sprzęgła.
                    Chwilowo użyłem przycisku od TCSa, ale dokupie przycisk sąsiedni choć mogłoby tak pozostac..
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      super
                      jak kiedyś w golfach :evil:
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        Chwilowo użyłem przycisku od TCSa
                        ktory to przycisk dokladnie ?
                        Napisane za pomocą batonika KitKat

                        Komentarz


                        • #13
                          Ten na zdjęciu, z napisem OFF

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez cici
                            Ten na zdjęciu, z napisem OFF
                            ja myslalem ze to jest przycisk do wyłączenia ESP.
                            Mniejsza o to , generalnie patent zajebisty i gdybym nie mial u sibie ori tempomatu to bym sobie takie cos zamontowal bo faktycznie te manetki do niczego sie nie przydają, guzik dodawania gazu na manetkach dziala tak powolnie i z opóźnieniem ze itak zawsze gazu dodaje pedałem a hamuje też nogą tak wiec ten jeden guzik w zupelnosci wystarczy. Bardzo fajny MOD , i nieskomplikowany
                            Napisane za pomocą batonika KitKat

                            Komentarz


                            • #15
                              Gratualcje,

                              to jest właśnie przykład na to, że jak się chce, to się zrobi, trzeba tylko trochę pogłówkować...
                              cici, zamieść tu może schemat, będzie komplet.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #16
                                cici - w Twoim przypadku cofam słowa o "druciarstwie" i "oszpecaniu" auta. Wyszło elegancko jak na domową robotę.
                                Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                MOJA FURKA

                                Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                Komentarz


                                • #17
                                  Schemacik zamieszcze jak usiąde przy biurku i czytelnie go narysuje.

                                  [ Dodano: Wto 11 Wrz, 12 21:59 ]
                                  Mysle ze koło piątku

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeszcze, żeby ktoś miał patent na tani tempomat do wersji na linkę gazu.

                                    Przed Adelą miałem Magdę 626 która miała taki tempomat na linkę. Dziś żałuję, że go nie wymontowałem przed sprzedażą :evil:

                                    cici

                                    Gratki pomysła, tym bardziej, że nie każdego stać na montaż orginała.

                                    Moja ADELA

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58788

                                    i jej najlepszy wynik 15,75 l/ 100km

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Enriquez
                                      to jest właśnie przykład na to, że jak się chce, to się zrobi, trzeba tylko trochę pogłówkować...
                                      Czy w Turku (koniec 2011 r.) da radę takie cuś zamontować bez większych wydatków :chytry :?:

                                      P.S. Bardzo fajny patent.

                                      " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                      Pzdr. - 1.6 MPI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Bardzo fajny patent Czekam na schemat

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Tatra
                                          Zamieszczone przez Enriquez
                                          to jest właśnie przykład na to, że jak się chce, to się zrobi, trzeba tylko trochę pogłówkować...
                                          Czy w Turku (koniec 2011 r.) da radę takie cuś zamontować bez większych wydatków :chytry :?:

                                          P.S. Bardzo fajny patent.
                                          Przy pakiecie optimum na pewno da się i to tak, jak kolega wykombinował. Sama manetka zespolona ponad 400 zł.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dorzucam schemacik myśle że tak prosty ze wszystko bedzie jasne
                                            Załączone pliki

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez cici
                                              Dorzucam schemacik myśle że tak prosty ze wszystko bedzie jasne
                                              Nie do końca. Narysuj kropki w miejscach rozgałęzień. Teraz nie wiadomo gdzie się łączą a gdzie się tylko przecinają... :wink:
                                              Vy 73! de S!@w

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez SP9XWW
                                                Zamieszczone przez cici
                                                Dorzucam schemacik myśle że tak prosty ze wszystko bedzie jasne
                                                Nie do końca. Narysuj kropki w miejscach rozgałęzień. Teraz nie wiadomo gdzie się łączą a gdzie się tylko przecinają... :wink:
                                                Łączymy wszystkie przecięcia.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Gdzie się wpiąć tym kablem od przycisku?:/

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X