Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak holowniczy w OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • loponez, a skąd mamy wiedzieć, jakie g..... kupisz? są takie co działąją dobrze, są takie co nie działają wcale. Szczególnie fajnie w O2 brzmi tekst o wpinaniu się w kable lamp z gniazdem haka.

    jesli wezmiesz sobie fabryczny moduł, mozna na odleglosc dyskutowac (podasz konkretny typ itp), przy imitacjach, to Twoj cyrk i Twoje malpy.
    Pozdrawiam, Robreg.
    ----
    furmanka.blogspot.com fan ;-)

    Komentarz


    • Koledzy, takie pytanie: oryginalny hak odczepiany z kluczykiem - na tabliczce (naklejce) raz wyszczególnione, że Octavia II, raz, ze O2 Combi i ew. Scout, kiedy indziej tylko nr 1Z0.../1Z9... - generalnie każdy z tych haków wygląda tak samo.
      Czy w przypadku badania technicznego może być problem z hakiem, który ma np. napis combi a jest wsadzony do liftbacka?
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • Andrzej.P, ja przekładałem belkę z liftbacka ojca do swojego scouta. Wszystko p&p a z wbiciem haka do dowodu i diagnostą najmniejszego problemu nie było.

        Komentarz


        • cysterniarz, dzięki za info. Rozpoczynam zbieranie elementów, a nie chcę kupić czegoś, czego nie będę mógł wykorzystać.
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz


          • a ktoś wie gdzie kupie gniazdo haka z bocznym wyjściem na przewody?
            Fabryka Barw :]

            Czarna O1 rs-line tdi
            Srebrna O2 Scout

            DACAR.team

            Komentarz


            • Gniazdo jest takie samo. Inna jest ta guma z tylu. Ja kupowalem gdzies na allegro.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • no patrz, szukałem po alle i nie widze :roll:
                Fabryka Barw :]

                Czarna O1 rs-line tdi
                Srebrna O2 Scout

                DACAR.team

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Arti_r1
                  no patrz, szukałem po alle i nie widze :roll:
                  odgrzeję, bo jestem na etapie wyszukiwania haka.
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Biszczu
                    Zamieszczone przez Arti_r1
                    no patrz, szukałem po alle i nie widze :roll:
                    odgrzeję, bo jestem na etapie wyszukiwania haka.
                    Ja zamontowałem do oryginalnego haka zwykłe gniazdo z tylnym wyjściem przewodòw. Ciasno ale weszło :wink:

                    Komentarz


                    • Ja wkoncu zamówiłem to gniazdo w ASO VW i bezproblemowo dostałem bez wiązki,a nie tak jak oferowali w ASO Skoda
                      Maicroft, gniazdo które zakupiłem nie ma tylnej gumki wogole, jest zaślepka. Cała wiązka wychodzi z boku i tam jest gumka
                      Fabryka Barw :]

                      Czarna O1 rs-line tdi
                      Srebrna O2 Scout

                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • Czym musza roznic sie rozwiazania roznych producentow, rozwiazan aftermarketowych.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • Witam, proszę o info czy ktoś z użytkowników O2FL zamontował u siebie hak wertykalny ze słupska? A jeśli tak prosiłbym o podanie wymiarów kuli, podstawy kuli oraz czy chowa się gniazdo za zderzak bez konieczności ciecia jednego z uchwytów zderzaka?
                          Ja zdecydowałem się właśnie na ten produkt i zastanawia mnie czy trafiłem na feralny egzemplarz czy tez to jest nieporozumienie do tego modelu.

                          Komentarz


                          • Cześć,

                            Pytanie na podstawie zdjęcia :



                            Zaznaczyłem kolorem czerwonym, skąd to oryginalne gniazdo SKODA OEM, co to jest ? Do czego to służy ? Zauważyłem że od wew. jak wkłada się wtyczkę od przyczepki to w środku widać takie małe okienko 1,5 mm x 1,5 mm. Gniazdo ogólnie 13 pinowe.

                            Takie gniazdo znalazłem w ofercie firmy Jaeger Automotive w katalogu :
                            Seite nicht gefunden – JAEGER automotive – Elektrosätze für Anhängerkupplungen
                            Na stronie 131, opisane to jest jako "1 x Mikroschalter als Öffner / Schließer / Wechsler" czyli jakiś mikro przełącznik ?? ??

                            Komentarz


                            • Pewnie styk, ktory powoduje poinformowanie o wpieciu przyczepy.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Po montażu haka auto się obniżyło.

                                Hej, czy miał z Was ktoś problem z wysokością auta?? po montażu haka... tył auta troszkę, a nawet sporo się opuścił... :-(.Kolega w skodzie powiedział że czasem używają specjalnych sprężyn dodatkowych które są montowane w środek tych już oryginalnych... coś takiego jak na aukcji... allegro.pl Czy może miał ktoś takie problemy, ewentualnie jak je rozwiązał...?? Dziękuję pozdrawiam

                                Komentarz


                                • Ja jak zakładałem hak to wymieniłem springi na Lesjofors bo oryginały nie wydalały już przy 3 osobach na tylnej kanapie. oryginały są kiepskie, też czytałem o tych wkładach pomiędzy zwoje i niby coś dają, ale trafiły mi się w rozsądnej cenie te szwedki, a miałem je sprawdzone w poprzedniej O2.
                                  CZESZKI OD ZAWSZE... )
                                  Historia choroby ): Forman 135L, Felicia 1,6 GLX, Octavia I TDI 1,9 SLX, Octavia II TDI 1,9 Ambiente - skasowana , Octavia IIFL TDI 1,9 Ambiente

                                  Komentarz


                                  • Odświeżę delikatnie.
                                    temat ograny już ale może pojawiły się nowe opcje...
                                    Pacjent to OIIRS, 2007.
                                    Chcę założyć hak składany/demontowany, który będzie używany sporadycznie (2-3 raz w roku).
                                    Jaka jest opcja minimum przy założeniu, że jakieś błędy czy komunikaty tudzież piszczenie czujników przy cofaniu jestem w stanie zaakceptować ?
                                    Nie chcę pruć połowy auta żeby wpinać się do Bordnetza. A z drugiej strony nie chcę aby wyszła jakaś groźna dla auta samoróbka.
                                    Tak na początek:
                                    1. Haczyk: allegro.pl
                                    2. moduł: allegro.pl

                                    Dobry pakiet startowy ?
                                    Co dalej ?
                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez looker
                                      Odświeżę delikatnie.
                                      temat ograny już ale może pojawiły się nowe opcje...
                                      Pacjent to OIIRS, 2007.
                                      Chcę założyć hak składany/demontowany, który będzie używany sporadycznie (2-3 raz w roku).
                                      Jaka jest opcja minimum przy założeniu, że jakieś błędy czy komunikaty tudzież piszczenie czujników przy cofaniu jestem w stanie zaakceptować ?
                                      Nie chcę pruć połowy auta żeby wpinać się do Bordnetza. A z drugiej strony nie chcę aby wyszła jakaś groźna dla auta samoróbka.
                                      Tak na początek:
                                      1. Haczyk: allegro.pl
                                      2. moduł: allegro.pl

                                      Dobry pakiet startowy ?
                                      Co dalej ?
                                      Prucie auta? :-P

                                      Pokazujesz oryginalny moduł haka (co bardzo sie chwali), który wymaga podpięcia pod magistralę CAN-K. Z nią jest prosto, bo masz ją w bagażniku, doprowadzoną do sterownika pomocy w parkowaniu.

                                      Zasilanie jednak musisz pociągnąć ze skrzynki bezpieczników przy lewym słupku A i tutaj żadne cudowanie nie zadziała.

                                      Podobnie musisz pociągnąć sygnał włączenia świateł STOP. Jest on brany z okolic sterownika sieci pokładowej, albo pedału hamulca.

                                      Temat znany i ograny. Do dzieła.
                                      Pozdrawiam, Robreg.
                                      ----
                                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                      Komentarz


                                      • Sciaga sie oslony przy podlodze z lewej strony i tamtedy puszcza cala instalacje. Sprawa jest jak najbardiej do zrealizowania, trzeba sie tylko uzboic w piny i przewody z metra.

                                        Jedna wolna sobota i mozna to samemu zalatwic, lacznie z przykreceniem haka.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Na tej aukcji jest zastrzeżenie, że nie dotyczy m.in. wersji RS.
                                          Są jakieś różnice faktycznie ?
                                          allegro.pl
                                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                          Komentarz


                                          • W hakach tak, w elektronice nie.
                                            Pozdrawiam, Robreg.
                                            ----
                                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                            Komentarz


                                            • A czym rozni sie hak do RS-a ??

                                              Kula jest dluzsza ?? A co z seryjnymi O2 z pakietem na bezdroza - tam hak byl taki sam jak w normalnej wersji, mimo ze auto stoi wyzej.

                                              Mocowania sa te same, zderzak podcina sie tak samo, wiec nie rozumiem na czym moze polegac roznica.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • Jak dopadne do etki sprawdze, wydaje mi sie ze RSowy hak moze byc wyzej poprowadzony niz seria.

                                                Albo pomylilem haki Std vs Scout :-)
                                                Pozdrawiam, Robreg.
                                                ----
                                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                Komentarz


                                                • Hak jest tylko inny do auta 4x4 reszta ma to samo... hak uzywka oryginalny 420 zl i to jak nowy... sterownik 120zl i kable, nowe skody po fl w bogatym wyposazeniu maja juz wszystko wyprowadzone z tylu w bagazniku, jesli to jest skoda po lifcie to używa can napedu do czujnikow a hak potrzebuje komfort...

                                                  Komentarz


                                                  • Jak moga miec do tylu wyprowadzone, jak w dalszym ciagu w O2FL byla platna opcja hak, albo platna przygotowanie pod hak, czyli wlasnie wiazka na tyl. Bez tego instalacja byla gola.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X