Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL2010] Sygnalizacja otwartych drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL2010] Sygnalizacja otwartych drzwi

    Zamieszczone przez pacocases
    Panowie co sądzicie o 21-szym listopada w podziemnym garażu w Pestce
    jak dla mnie :kciukgora
    termin pasi jak w każdy inny dzień roboczy - do ostatniej chwili i tak nie wiem czy będę :lol:

    Zamieszczone przez Trigger
    a coś wcześniej?
    podziemny w Pestce 31.10 o 18:00, ktoś się pisze ? :idea: 8)

    Zamieszczone przez sonic
    a może 11 listop - można by w ciągu dnia - bo wolne przecież
    może jednak NIE :diabelski_usmiech :P

  • #2
    [O2FL2010] Sygnalizacja otwartych drzwi

    Witam.
    W którym miejscu najlepiej się wpiąć, żeby sprawdzać stan czujników otwarcia drzwi? Chciałbym sobie dorobić dolne doświetlenie, które działałoby strefowo analogicznie jak górne reagujące na otwarcie drzwi i stopniowo gasnące po ich zamknięciu. Warto podsłuchiwać CAN jeżeli tak to czy ktoś doradzi gdzie się wpiąć jakieś źródło informacji o protokole, czy może lepiej wyłuskać z kabelków od czujników? Dekodowanie magistrali CAN to dla mnie spore wyzwanie a ze zwykłym sygnałem włącz/wyłącz poradzę sobie spokojnie.

    Pozdrawiam w nowym roku
    Perlon
    Perlon

    Komentarz


    • #3
      Golf 5/6 i pochodne w zależności od wersji sterownika drzwi mają taką opcję w kodowaniu i odpowiednie wyjścia w kostce do tej funkcji.

      Tu jest opis do Golfa 5:
      Link
      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
      Trochę plików do VCDS, zapraszam

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za link.
        Ja w szkodniku mam te lampki w drzwiach. Chcę dołożyć dodatkowe podświetlenie na nogi wewnątrz auta. Informacja czy pali się lampka w drzwiach jest przydatna ale ciągnięcie jej z każdej lampki do kontrolerka zarządzającego dodatkowym podświetleniem trochę uciążliwe. Chciałbym mieć możliwość zmiany czasu świecenia dodatkowego podświetlenia po zamknięciu. Dlatego nie chcę wprost się dopinać do obwodu tylko wstawić układ regulacji czasu świecenia monitorujący stan tych lampek. Można pobrać z miejsc wskazanych w ww. opisie ale trzeba rozbierać wszystkie drzwi i ciągnąć dodatkowe kable. Bardziej by mnie interesowało gdzie znajdę drugi koniec kabelka zasilającego lampki w drzwiach, żeby z niego pobrać informację czy lampka świeci czy nie. Zakładam, że te kabelki gdzieś się spotykają w jakimś module sterującym. Chyba że moduły sterujące są w drzwiach to lipa. Wtedy jak pisałem wcześniej monitoring magistrali CAN i łapanie ramek z informacją o stanie podświetlenia.
        Perlon

        Komentarz


        • #5
          Każde drzwi z elektryką szyb mają swój sterownik w którym się koduje jakie opcje mają drzwi. Nie wiem jakie sterowniki ma OII FL, ale są wersje z długim i krótkim kodowaniem.

          Z pierwszego posta zrozumiałem że chodzi o oświetlenie takie jak dałem w linku. Sygnał otwartych drzwi jest tak jak pisałeś, przesyłany po CAN.

          A fabryczne rozwiązanie oświetlenia przestrzeni nóg nie może być jak zapala wszystkie lampki przy otwarciu dowolnych drzwi?
          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
          Trochę plików do VCDS, zapraszam

          Komentarz


          • #6
            No zapragnąłem wymodzić podświetlenie strefowe, ale w sumie może za dużo z tym zachodu. Fabrycznych podświetleń w Octavkach nie ma ale znalazłem tutorial do Octavki na Sko**Club.
            Niemniej dzięki za zainteresowanie i pomoc.
            Perlon

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X