Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż relingów do octavia combi 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż relingów do octavia combi 2

    Zamieszczone przez rafiki
    hubert78, jeśli będzie gotowy projekt, to wtedy zagadam o zgodę, bo tak jak Ty, czyli nie mając nic do zaoferowania w temacie, to może każdy zapytać. Jak widzisz, ja zrobiłem rozeznanie na swoim lokalnym rynku co do wykonawcy, Seba79_Szczecin zrobi projekt i wtedy propozycję, projekt i wstępny kosztorys przedstawię Administracji do zatwierdzenia lub nie. Powiedz tak całkiem szczerze. Zrobiłeś cokolwiek żeby móc zająć się na poważnie tym tematem? Jakieś rozeznanie w cenach, sprawdzałeś czy jest zainteresowanie, itp.? Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.
    Słuchaj rozeznanie na rynku to ja robię raz w tygodniu, bo jako producent kalendarzy muszę wiedzieć co się dzieje na rynku :diabelski_usmiech .

    poprosiłeś o wycenę u lokalnego producenta i dostałeś cenę a spytałeś chociaż o format ? Jaką gramaturę papieru stosują do produkcji kalendarza ?
    W jakiej technologii drukują ?
    Jak zabezpieczony jest druk ?
    Czy główka jest kaszerowana ?
    Czy kalendarz posiada indywidualne opakowanie ?
    Jedyne co zrobiłeś to spytałeś się o cenę, jak chcesz to i za 3 zł mogę Tobie zrealizować 25 szt. kalendarzy "tryójdzielny" pytanie jaki finalnie otrzymasz produkt.

    Jeszcze raz napiszę w zasadach w tym dziale jest wyraźnie napisane:
    "- Uzgadniac ze mna wszystkie ogloszenia gadzetow wykorzystujace logo OCP!!! "
    Było nie było to właściciele forum mają wyłączne prawo do dysponowania logo OCP a w moim przypadku zrobienie projektu wykorzystującego logotyp OCP i wystawienie ogłoszenia wiąże się z działalnością zarobkową więc automatycznie nie mając zgody ogłoszenie zostanie skasowane.
    Co do projektów to z tego co pamiętam to tylko ode mnie wyszła JAKAKOLWIEK propozycja grafiki - nie spodobała się większości trudno popłaczę ze dwa wieczory do poduszki i mi przejdzie.

    No ale skoro uważasz że lepiej "załatwisz" produkcję to działaj mistrzu

  • #2
    Montaż relingów do octavia combi 2

    Witajcie,
    Jakiś czas temu zakupiłem octavie combi 2 bez relingów. Dość długo myślałem żeby do autka dokupić jakiś zwykły bagażnik jednak w sieci znalazłem jedynie jeden model ATERA -cena ok 700 zł, no i z tego co widzę to sam uchwyt potencjalnie może mi porysować lakier. Dlatego też zacząłem się zastanawiać nad dokupieniem a ASO relingów i tu mam do was pytanie. Z tego co wiem żeby zamontować relingi do o2 trzeba wywiercić w dachu 6 dziurek, potrzebny jest do tego specjalny szablon. Jeśli jest potrzebny szablon istnieje ryzyko że ASO spaprze sprawę i zamiast 6 będę miał więcej otworów w dachu... Czy ktoś z was montował w ASO relingi ew. czy zna jakiś salon na Śląsku który zrobił już kilka takich montaży?

    Czy warto ryzykować rdzą (wiadomo to nie będą otwory fabryczne lecz nawiercane)?
    Czy montaż nie powoduje utraty gwarancji na perforację?

    Tylko nie odsyłajcie do postu z montażu w o1 tam był inny sposób niż w o2.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez adamsky
      Czy warto ryzykować rdzą (wiadomo to nie będą otwory fabryczne lecz nawiercane)?
      to nie znaczy, że gdzie indziej nie bedziesz mial korozji

      Zamieszczone przez adamsky
      Czy montaż nie powoduje utraty gwarancji na perforację?
      w ASO nie przy założeniu że montujesz oryginalne podzespoły

      swoją droga pierwszy raz słyszę, żeby kombi nie miało relingów- no ale człowiek uczy się całe życie
      ciekawe czy nie ma tam jakichś przygotowanych miejsc-może wkleiłbyś zdjęcie dachu
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Dach jest całkowicie gładki (niema żadnej zaślepki).
        Z tego co mi w aso ganinex powiedziano pod blacha dachu są miejsca fabrycznie przystosowane do montażu relingów i jest tylko kwestia nawiercenia tej blachy zgodnie z szablonem.

        Jednak tego wiercenia się boję auto jest nowe i chciałbym by mi posłużyło długo.

        Podobno przy zakładaniu ASO zabezpiecza blachę a same relingi maja uszczelki i piankę która ma dodatkowo otwory zabezpieczyć przed syfem.

        Pamiętam że kilkanaście lat wstecz mój tata montował szyberdach poza serwisem i w polonezie przez ponad 5 lat nic się nie działo to i może w skodzie nie będzie.

        Ciekawe czy jak montują w skodach na taśmie produkcyjnej to tez nawiercają czy mają wytłoczone już otwory.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez adamsky
          poza serwisem i w polonezie przez ponad 5 lat nic się nie działo
          Polonez stara polska niezniszczalna marka
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez adamsky
            jak montują w skodach na taśmie produkcyjnej to tez nawiercają czy mają wytłoczone już otwory
            co za róznica skoro to przed lakierowaniem
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Biszczu
              Zamieszczone przez adamsky
              poza serwisem i w polonezie przez ponad 5 lat nic się nie działo
              Polonez stara polska niezniszczalna marka
              no tak jednak meritum sprawy nie wyjaśnione.
              Wiercilibyście by założyć relingi? Szkoda że na forum nie ma nikogo kto to przeżył i by opisał czy nic się nie działo i czy był zadowolony...

              Przed chwilka dostałem oficjalna odpowiedź z SAP, że aby założyć bagażnik do o2 combi najpierw muszę dołożyć relingi...

              Komentarz


              • #8
                adamsky, a co za problem?
                naprawę myslisz, że w ASO nie potrafia nawiercić kilku dziurek zgodnie z szablonem?

                ja widziałem jak to robili w ASO i jakos nie widzialem żeby przy okazji zrobili jakies szkody
                montując to w ASO masz gwarancje taką samą jak na każdą naprawę i jak na auto
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  też nie widzę w tym żadnego problemu... oddaję do ASO robią mi to z wpisem do książki i mam wszystko gdzieś, bo przecież ASO daje gwarancję...i tak będą musieli zrobić dziury i tak, nie przykleją na super glue przecież
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki panowie za uspokojenie.
                    Zrobiłem krótki rekonesans i ceny relingi + montaż wahają się od ok 1000 zł w Śliwce Katowice, 1300 w Ganinex Katowice aż do 1600 w auto-centrum Tychy, myślę że po zimie przejadę się i założę.

                    W Śliwce powiedziano mi że trochę tego już zakładali więc znają temat.
                    Ganinex bardzo fajny serwis (tam kupowałem) ale nie montowali jeszcze więc wole nie ryzykować (pomimo całej sympatii i szacunku do poziomu do serwisu).

                    Komentarz


                    • #11
                      adamsky, zawsze możesz kupić uzywki z alledrogo i pojechać na sam montaż do nich
                      będzie taniej a nie mogą odmówić montażu ori relingów
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Kolega chce czarne relingi czy srebrne?Mozliwe ze na wiosne bede wymienial swoje na srebrne.
                        Kondziu

                        OCP

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotrek_gdy
                          adamsky, zawsze możesz kupić uzywki z alledrogo i pojechać na sam montaż do nich
                          będzie taniej a nie mogą odmówić montażu ori relingów
                          Wiesz co mam auto na gwarancji więc wezmę całość w ASO. Z tego co mi mówili to relingi od spodu maja jakieś uszczelki które się dopasowują do dachu więc wole żeby się na moim dachu ułożyły jak należy.

                          Dziwi mnie tylko rozbieżność cen od ok 1000 ( i powiedzieli, że to do negocjacji jeszcze) aż po 1600.

                          Komentarz


                          • #14
                            Swego czasu misiek^wro mial na sprzedaz srebrne relingi.Jakbys chcial prawie nowe czarne to chetnie podejme rozmowe.Pozdro
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • #15
                              adamsky, dowiedz się ile kosztują same relingi najpierw
                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                adamsky, dowiedz się ile kosztują same relingi najpierw
                                600 zł.

                                [ Dodano: Czw 10 Sty, 13 15:13 ]
                                Jeszcze raz dzięki za porady. W przyszłym tygodniu umówiłem się w ASO na montaż.
                                Z tego co czytałem to relingi korodują przy podłożu z dachem nawet w oryginałach i to nawet w a6 czy passat.

                                Pożyjemy zobaczymy. SAP mi napisał, że jeśli ASO zrobi to zgodnie z ich zaleceniami to Skoda ponosi pełna odpowiedzialność gdyby coś mi wyskoczyło. Oby nie...

                                ps. Pan z Ganinexu pozwolił być przy montażu i obserwować, było by to wartościowe bo chciałbym zobaczyć ten magiczny szablon i nawiercanie - jednak... chyba zastosuję się do jego zaleceń i wyjdę by nie zejść na widok wiertarki w dachu.

                                Skończyło się na cenie 1100.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X