Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hid-y

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tokolosz
    Najpierw musimy udowodnić, iż zmiana żarówek na nieoryginalne xenony miała bezpośredni wpływ na powstanie wypadku. Bo inaczej to nie dajmy się zwariować, nawet nakrętki na wentyle musiały by być sprawdzane.
    To jest prostsze niż Ci się wydaje. Wystarczy, że drugi uczestnik zdarzenia (jeżeli wie, że masz hidy i zechce to wykorzystać) powie, że został oślepiony Twoimi światłami, nawet jeżeli zdarzyłoby się to w dzień i faktycznie nie miałoby wpływu na przebieg wydarzeń! Policja sprawdza wtedy, że masz niehomologowane oświetlenie, a więc niedopuszczone do ruchu skutkiem czego stajesz się odpowiedzialny za kolizję/wypadek. Nikogo wtedy nie będzie interesowało, że masz prawidłowe odcięcie i w ogóle 'cacy'. Brak homologacji skutkuje brakiem dopuszczenia do ruchu więc cała odpowiedzialność spada na Ciebie.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez oolsztyniak
      Zamieszczone przez tomek_poznan
      zle ustawione swiatla to zle ustawione swiatla , niezaleznie od tego co tam swieci.
      chyba nie powiesz mi, że źle ustawione światło "zwykłe" oślepia bardziej niż hid :?:
      bardziej nie, ale czesto równie skutecznie - szczególnie przy żarówkach typu "+ milion procent"

      Komentarz


      • Co watek o hid'ach to ta sama gadka:/ ze hid to zło,itp,itd. I zawsze kto ma wieksza racje:|
        Fabryka Barw :]

        Czarna O1 rs-line tdi
        Srebrna O2 Scout

        DACAR.team

        Komentarz


        • Osoby które mają hidy przynajmniej pilnują poprawnego ustawienia świateł. Najgorsi kierowcy to tacy co mają pełne obciążenie i nie obniżają lamp. Jeździłem dużo na hidach i nikt mi nie powiedział że oslepiam ludzi. Ale każdy ma prawo do swojego zdania

          Komentarz


          • lu5asz czy byłeś kiedykolwiek gdzieś poza granicami naszej PL kierując autem??? Pewnie nie, a żeby wypowiadać sie o temacie HID za granicami trzeba to przeżyć!!! Od dekady(10lat) jeżdżę na HID-ach!!! Przygoda ta zaczęła się od Opla Vectry przez VW Polo a teraz Skoda Octavia II!!! Wszystkie te auta jeździły do Austrii przez Czechy a ostatnio przez Słowację!!! Nidy nikt nie migał mi że kogokolwiek oślepiam i niejednokrotnie miałem kontrolę police w Czechach a nagminnie na granicy Czesko-Słowackiej!!! Nigdy nie miałem problemów że mam HID-y!!! Policja Bułgarska nawet pochwalili że mam ładne światła (na soczewce)!!! Więc nie pisz farmazonów nie mając pojęcia!!!
            Co do kolizji policja nie sprawdza oświetlenia, a po wypadku auta są szczegółowo badane i spisywane homologacje z lamp i patrzą na żarówki!!! HID-y są bardzo dobre!!!
            Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

            >>>>>JohnBv<<<<<
            mailto: [email protected]

            Komentarz


            • Chyba autor wątku usłyszał już to co chciał, więc nie ma sensu dalej tego ciągnąć, bo jak się czyta niektóre wpisy to wygląda na to, że niektórzy potrzebują poklasku, przyznania racji że to super jest, i śpią wtedy jak niemowlaki, nie moczą się w nocy, mają udaną erekcję... (lista otwarta).

              Każdy ma swój łeb na karku i niech robi co chce i za to odpowiada.

              Nie drążmy już !

              Komentarz


              • cysterniarz, ze wszystkim się zgadzam, poza tym:
                "niech robi co chce". Niestety nie wszyscy mają łeb na karku.A potwierdzeniem niech będzie zdanie Pstrykacza:
                "Mnie ostatnio wku...wił taki jeden młodzieniaszek w Golfie II z HIDami, nic nie widziałem przez pare sekund jak się wymineliśmy. Bardzo to bezpieczne."
                I niech mi niektórzy koledzy nie pie....że żarówka h4/h7 na dużym odbłyśniku (chyba, że mają na myśli nielegalne 100 w, a nie 55 w) jest w stanie tak samo oślepić jak hid wpakowany w ten sam odbłyśnik, bo to brednie w najczystej postaci.
                Tylko o to chodzi, że to należy tępić. Ale masz rację, zrobił się OT.
                W soczewki jak wstawią z głową - właściwą barwę, dobrze ustawią, jest to do przeżycia dla innych uczestników ruchu.
                :wink:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rowerek
                  Zamieszczone przez tokolosz
                  Najpierw musimy udowodnić, iż zmiana żarówek na nieoryginalne xenony miała bezpośredni wpływ na powstanie wypadku. Bo inaczej to nie dajmy się zwariować, nawet nakrętki na wentyle musiały by być sprawdzane.
                  To jest prostsze niż Ci się wydaje. Wystarczy, że drugi uczestnik zdarzenia (jeżeli wie, że masz hidy i zechce to wykorzystać) powie, że został oślepiony Twoimi światłami, nawet jeżeli zdarzyłoby się to w dzień i faktycznie nie miałoby wpływu na przebieg wydarzeń! Policja sprawdza wtedy, że masz niehomologowane oświetlenie, a więc niedopuszczone do ruchu skutkiem czego stajesz się odpowiedzialny za kolizję/wypadek. Nikogo wtedy nie będzie interesowało, że masz prawidłowe odcięcie i w ogóle 'cacy'. Brak homologacji skutkuje brakiem dopuszczenia do ruchu więc cała odpowiedzialność spada na Ciebie.
                  proszę Cie,nie opowiadaj takich głupot na forum :lol:

                  żeby wogóle ktos wziął pod uwagę Twoje światła to biegły z zakresu techniki samochodowej i odtwarzania wypadków drogowych musiałbym w opini podać i udowodnić,że te akurat światła mogły miec jakkikolwiek związek z przyczyna wypadku
                  a do tego daleka droga,uwierz mi :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
                  NajtFukinPatrol North-West

                  UNIDEN 510 XL + ML145

                  BYŁ ASZ
                  PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                  BYŁA TEŻ CEGA
                  A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                  MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez suuchy
                    Jeździłem dużo na hidach i nikt mi nie powiedział że oslepiam ludzi.
                    dobrze, że każdy kierowca z którym się mijałeś Ci to powiedział :kciukgora

                    Zamieszczone przez JohnBv
                    Od dekady(10lat) jeżdżę na HID-ach!!!
                    brawo dla Ciebie.
                    Szkoda że od dekady nikt nie zabrał Ci dowodu co najmniej raz w tygodniu.
                    Znudziłoby Ci się zakładanie tego druciarstwa jak co tydzień jechałbyś na stację diagnostyczną.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez oolsztyniak
                      Szkoda że od dekady nikt nie zabrał Ci dowodu co najmniej raz w tygodniu.

                      Znudziłoby Ci się zakładanie tego druciarstwa jak co tydzień jechałbyś na stację diagnostyczną.
                      Mój kolega w GIV, założył ten szajs we wtorek, a w piątek nie miał już dowodu, a w następnym tygodniu przegląd i do urzędu. Na jakiś czas mu przeszło :lol:

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • jak zwęszą interes w łataniu dziury budżetowej w ten sposób to się hidy szybko skończą
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sew1981
                          "Mnie ostatnio wku...wił taki jeden młodzieniaszek w Golfie II z HIDami, nic nie widziałem przez pare sekund jak się wymineliśmy. Bardzo to bezpieczne."
                          I niech mi niektórzy koledzy nie pie....że żarówka h4/h7 na dużym odbłyśniku (chyba, że mają na myśli nielegalne 100 w, a nie 55 w) jest w stanie tak samo oślepić jak hid wpakowany w ten sam odbłyśnik, bo to brednie w najczystej postaci.
                          trzeba byc niezlym kretynem aby wkladac lampe wyładowczą za ryflowane szklo, to raz

                          do luster wklada sie inne palniki, z literka R na koncu, wiekszosc ma to w D, to dwa. W ryflowanym szkle i tak to nic nie zmieni, to trzy. Nie dziwie sie wiec ze oslepial...

                          co do drugiego zdania o oslepianiu, to sorki, niestety brakuje Ci wiedzy. Oslepianie to oslepianie - niezaleznie czy po oczach daje Ci 1200 lumentów czy 2400.... no chyba ze mamy zarowke oem za 5 zł dajacą 800-900 lumenów.

                          W rzeczonym Golfie wystarczy ze zaladowalby jakiegos nightbreaker'a i byloby to samo, zapewne ustawien po zmianie tez nie bylo,. Ryflowane szklo ma to do siebie ze tworzy wlasnie zalamania i mamy jasna łune.... no ale wówczas nie mialbys pożywki typu "HID to zło"

                          kabanos: pewnie kolega w Golfie 4 ze zwykla lampa kupil pierwsze lepsze palniki, pewnie 6000k lub wiecej, to go dupneli. Nie dziwie sie.


                          Enriqez - marzenie scietej głowy - a myslisz ze podatki ze sprzedazy tego calego talatajstwa na allegro to gdzie ida ? oczywiscie od tych co płacą :P



                          powtarzam: winne nie sa swiatla same w sobie, tylko niewlasciwe ich użycie. Wiec nie HID to zło (bo to ta sama technologia co w fabrycznych) tylko ich uzycie jest złe, zle dopasowane.

                          osobiscie imo to powinno byc legalne pod warunkiem montazu i legalizacji przez wyspecjalizowane zakłady - i nie byloby problemu.


                          pozdr

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez oolsztyniak
                            Szkoda że od dekady nikt nie zabrał Ci dowodu co najmniej raz w tygodniu.
                            Znudziłoby Ci się zakładanie tego druciarstwa jak co tydzień jechałbyś na stację diagnostyczną.
                            To na Warmii i Mazurach macie taką wyszkoloną policje???
                            Szkoda mi Ciebie olsztyniak!!!
                            Chyba że sam jesteś "miśkiem" i nie udało Ci się nikomu zabrać dowodu za HID-y!!!
                            A nie!!!
                            Teraz na to wpadłem!!!
                            Po prostu nie stać Cię na to "druciarstwo" jak napisałeś, lub robisz rocznie 3tyś km!!!
                            Zmykam z tego tematu bo szkoda klawiatury na to przekomarzanie się!!!
                            Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

                            >>>>>JohnBv<<<<<
                            mailto: [email protected]

                            Komentarz


                            • dla mnie macie już dość
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X