Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czary mary z lusterkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czary mary z lusterkami

    Minęło trochę czasu i prace nad autkiem posunęły się do przodu:
    -Nowy palec i kopułka rozdzielacza
    -Nowy filtr powietrza
    -Rozebrane, uszczelnione i wyczyszczone wszystkie rury dolotowe i przewody.
    -Przelotowy wydech z końcowym oryginalnym pisałem już ale to też moje dzieło odkąd ją kupiłem więc zalicza się to do zmian
    -Nowy zbiorniczek płynu chłodniczego
    -Autko umyte, nawoskowane 2 krotnie, odkurzone, skóry odświeżone preparatem do skórzanej tapicerki, odszczurzone felgi aluminiowe i ogólna kosmetyka silnika oraz całego wnętrza

    Po tych wszystkich zabiegach udałem się na hamownię żeby sprawdzić co tam słychać z silnikiem:

    ]"]Photo Storage

    Wynik 185 KM i 253 Nm bardzo miło mnie zaskoczył, ale było czuć, że auto jak na swoje lata bardzo dobrze przyspiesza. Poprzedni właściciel 79 letni pan zmieniał olej co 10 000 km lub rok i dbał o mechanikę.

    A teraz sesja wiosenna

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage

    ]"]Photo Storage


    Pozdro :-)
    Octavia 2 FL, 2009 - 1.8 TSI CDAA 216KM/350Nm

  • #2
    czary mary z lusterkami

    Witam. wlasnie zamontowalem skladane.lusterka z wersji fl. wszystko przebieglo sprawnie ale nie mogę sobie poradzić z kodowaniem.
    lewe kodowanie 0000244 działa kierunke,składanie czy działa podgrzewanie tego nie wiem.Teraz pytanie jako powinno działc kodowanie zebu działalo jeszcze doświetlanie w lusterku i jaki mieć pewność ze działa podgrzewanie.
    prawe kodowanie 244 dziła tylko kierunek a co do podgrzewania tak jak wyżej,
    Proszę o kodowanie.
    Pytanie jeszcze kiedy sie ma zaświecać te owe podswiecanie? I czy da sie zrobić żeby lusterka tez składaly sie z kluczyka?
    Mam jeszcze jeden problem nie wiem czemu w lewych drzwiach nie działa mi domnykanie szyb z pilota.
    Sorki ten post mial trafić do OII.
    Proszę o przenisienie.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez dandus
      czy da sie zrobić żeby lusterka tez składaly sie z kluczyka
      w przedlifcie nie da się

      Zamieszczone przez dandus
      nie wiem czemu w lewych drzwiach nie działa mi domnykanie szyb z pilota
      a zmieniałeś sterowniki drzwi kierowcy i pasażera na takie które to skaładnie obsugują? :roll:
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Tak.sterowniki mam z wersji fl. jak daje test kodowania to skladanie dziala. ewidentnue kodowanie jest zle. A da sie tak ustawic by po wylaczeniu zaplonu lustetka same sie skladaly?

        Komentarz


        • #5
          dandus, u mnie przy składanych lusterkach z podświetleniem i podgrzewaniem kodowanie jest: 0004342.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Jest tylko jeden mały problem.
            Sterownik po lewej stronie ma oznaczenie L a po prawej AG.
            Tu chyba jest problem Sparwdzę twoje kodowanie. Tylko jak jest z tym podświetlaniem, bo z tego co zuważyłem to idzie to z tego samego zasilania co podgrzewanie, czyli jak sie swieci podswietlanie podgrzewa też lusterko? Kiedy to podświatlanie ma sie włanczać? w momencie otwierania drzwi ?czy cały czas jak auto stoi ale nie jest zamknietę?
            I da sie tak ustawić żeby skłądały sie same po uzbrojeniu alarmu? Bo teraz tyło przełącznikiem mogę je złozyć i rożłoyć. Da sie jeszcze jakies inne rozwiązanie?

            Komentarz


            • #7
              Ja u kierowcy mam 701 AA a u pasażera 702 S. Zasilanie jest wspólne, ale tylko z jednej strony ( wspólny plus lub minus ) sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem jest niezależne. Światełko w lusterku włącza się przy otwarciu auta zdalnie z pilota oraz przy otwarciu drzwi. Ja mogę swoje złożyć poprzez przytrzymanie przycisku zamykania na pilocie ( jakie 2-3 sek ), ale w OII może to nie działać ( ja mam OIIFL ).
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #8
                Prawyvsterownik.przyjmuje mi.takie kodowanie jak twoje sle lewy juz nie. nie wiem co nue tak. skorobsterowniki mam z wersji to powinny sie skladac i z kluczyka. ale obstawiam ze to poprawne pokowanie to.cos.ma wspolnego bo wpisujac rozne wartosci roznie dzualalo otwieranue i zamykanie szyb z pilota., slbo sie otwieraly wszystkie ale zamykaly 3, albo zadna nie reagowala. Jyz 3 raxybakumlator mi padl przez to ustawianie

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez dandus
                  skorobsterowniki mam z wersji to powinny sie skladac i z kluczyka
                  nie będzie ci dzialało składanie z kluczyka-powtórzę to po raz kolejny, bo masz wersję przed FL i inną CE :roll:

                  sterowniki masz rózne i tu może być błąd- u mnie przy róznych sterownikach szyby wariowały
                  sprawdź czy szyby adaptują ci się i otwierają i zamykają automatycznie 8)
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    kowal 2002, ty masz z wersji O2FL
                    dandus, a ty masz AG z tourana, a L to nie wiem skąd

                    przerobiłem ze 20 rodzajów tych sterowników i nie jest różowo, zachowują się chimerycznie
                    nawet jest tak, że te same sterowniki z tymi samymi oznaczeniami, mają inne soft i ineczej się zachowują

                    znajdź kolo silnik AG i sterownik dołączony do niego musi mieć indeks R
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      Sorki.
                      Musze znowu sprostować
                      VCDS pokazuje:
                      Lewy:1K0 959 701 N
                      Prawy:1K0 959 702 AG
                      I teraz tak na tym prawym w oznaczeniu sterownika jest R(1K0 959 793 R ale na lewym nie naklejki , ani na silniczku ani na sterowniku.
                      Już dwa razy akumulator mi padł przez różne próby zakodowania
                      Nie wiem jak ma być zakodowany lewy a jak prawy.
                      Potrzebuje zakodować by działało
                      1.Kierunek
                      2.Podswietalnie
                      3.Składanie
                      4.Podgrzewanie
                      Wpisując różne wartości w lewym sterowniku ma to tez wpływ na działanie centralnego zamka i szyb. Raz się otwierają z pilota wszystkie 4 ale zamykają tylko 3, innym razem nie działają np. tylnie lewe drzwi(nic nie działa, szyba, zamykanie , brak zasilania).
                      Skoro tak się to dziwnie zachowuje to może da się też zakodować zamykanie z pilota.
                      Proszę o pomoc.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dandus
                        Nie wiem jak ma być zakodowany lewy a jak prawy.
                        jednakowo obydwa

                        4096 - składanie lusterek
                        128 - 5 drzwiowy
                        64 - oświetlenie ostrzegawcze drzwi
                        32 - ogrzewane lustra
                        16 - zamykanie autoamatyczne szyby
                        4 - kierunkowskaz
                        2 - podświetlenie zewnętrzne z lusterka
                        -------------------
                        4342
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #13
                          własnie w tym problem ze lewy mi tej wartosci mi nie przyjmie i nie wiem co jest nie tak

                          Komentarz


                          • #14
                            dandus, silnik do wymiany na AG, a sterownik R
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              A jakie by musiłay być żeby składały sie z kluczyka?

                              Komentarz


                              • #16
                                nie od tego to zależy
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  a da sie to wogole uruchomić u mnie?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    jeszcze nikt tego nie rozpracował
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      dandus, tyle razy juz było w twoim temacie - na chwilę obecną nie da się :roll:
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Sterowniki zakodowane.Jednak ten z N już bez żadnego kodowania składa lusterko z przełącznika.
                                        Co do składnia z kluczyka to szkoda, jednak kolegdze przerabiali to mechanicznie w seacie, troszkę zabawy z tym podobno było ale mu to kotos kiedyś zrobił.
                                        Czy ktoś może pwoiedzieć z którego pinu idzie sygnał uzbrojenia alarmu? Bo on to jakoś z tym ma spietę.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez dandus
                                          Co do składnia z kluczyka to szkoda, jednak kolegdze przerabiali to mechanicznie w seacie, troszkę zabawy z tym podobno było ale mu to kotos kiedyś zrobił.
                                          kolega spacewalker zrobił składanie lusterek w swoim Touranie ale nie jest to rozwiązanie ori- problemem jest wyliczenie czasu trwania impulsu na silniczek, bo nie ma tam krańcówek

                                          na chwile obecną- nie ma sposobu oryginalnego aby w przedliftowej elektryce dzialaly skladane poliftowe lusterka z pilota
                                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                            na chwile obecną- nie ma sposobu oryginalnego aby w przedliftowej elektryce dzialaly skladane poliftowe lusterka z pilota
                                            :cry: i to też mnie zabolało....
                                            Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                            => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                            => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                            => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                            "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              sproboj drzvi 0004606 i tøeba tez v komfortu (46) preprogramovac

                                              Chlopaki idzie to predFL na pilota .

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A w konforcie co dokladanie zakodowac?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  napis twoje kodowanie .

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X