Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czary mary z lusterkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51

    Ma ktoś może znajomego w ASO, albo samemu pracuje w serwisie? Potrzebuję silniczek wraz z modułem na przednie prawe drzwi (pasażera) do octavii II. Zrobiłem swapa lusterek na poliftowe i posiadają full opcję, czyli grzanie, el.sterowanie, lampkę, fotochrom i el. składanie. Z tego co wyczytałem na forum potrzebuje silniczka o nr katalogowym 1T0959702S oraz sterownik 5K0959792A, niestety nigdzie takiego silniczka nie znalazłem, a w ASO powiedziano mi za niego 1500zł, ale jest jeszcze problem bo po wpisaniu takiego numereu katalogowego wyskoczyło 15 różnych silniczków z jakimiś oznaczeniami Z01, Z02 itd..Niewiadomo jaki wybrać by wszystko hulało. W serwisie mi powiedział że najlepiej jakbym miał numer vin byle jakiego auta które lusterka z takimi funkcjami posiada. Z tego co kojarzę takie lustra miały OII po FL wersje Laurin&Klement więc może ktoś ma taki model oryginalnie z takimi lusterkami i poda mi swój nr vin auta. Proszę o pomoc. Silniczek na lewe drzwi już mam odpowiedni i wszystko na nim śmiga jak powinno.
    Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

    Komentarz


    • #52
      Czy sama podmiana sterowników plus kodowanie wystarczy by lusterka się składały? Ktoś coś wie? Nie mogę nigdzie takiego kompletu dostać jak jest tutaj opisane, w Aso także jest problem i nie wspomnę już ile trzeba zapłacić za komplet. Same sterowniki są dostępne na allegro także może po ich samej wymianie z moimi oryginalnymi silniczkami szyb wszystko by działało czy to jest niemożliwe i muszą być odpowiednie silniczki jak i sterowniki na konkretnych drzwiach?
      Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

      Komentarz


      • #53
        Odgrzeję kotleta.
        W mojej O2 FL wg nr VIN powinny być składane lusterka, była też zakodowana opcja i wyświetlało błędy, znakiem tego sterownik obsługuje tą funkcję.
        Niestety w lusterkach nie ma silniczków, a w joystiku nie ma hologramu składanych luster. Mam na oku joystik lecz pytanie jest odnośnie silników lusterek.
        Czy w O2 FL i SuperB 1 są takie same silniczki składania lusterek?

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #54
          Witam,
          Panowie czy ktoś jest w stanie udostępnić wsad eeprom (może być nawet zdjęcie) sterownika 5k0959792a 1t0959702s z octavii?

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez marc.zalu Zobacz wpis
            Witam,
            Panowie czy ktoś jest w stanie udostępnić wsad eeprom (może być nawet zdjęcie) sterownika 5k0959792a 1t0959702s z octavii?
            Korekta jest to sterownik 793a drzwi prawe

            Komentarz


            • #56
              marc.zalu wsad w załączeniu. Ten plik "drzwi2021.bin" ma poprawioną siłę blokady (lekarstwo na odbijanie szyby przy zamykaniu). 1T0959702S.zip
              Aktualne zużycie paliwa

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                marc.zalu wsad w załączeniu. Ten plik "drzwi2021.bin" ma poprawioną siłę blokady (lekarstwo na odbijanie szyby przy zamykaniu). [ATTACH]n2702126[/ATTACH]
                Bardzo dziękuję, przepisałem wartości klatka po klatce (mam tylko głowice vas i odisa) blok zgłasza się poprawnie jednak zawisł błąd którego wcześniej nie było 01332-defective nie ma błędu adaptacji szyby jednak nie mogę jednym klikiem otworzyć i zamknąć oraz wkład lusterka pracuje odwrotnie w płaszczyźnie góra dół

                Komentarz


                • #58
                  marc.zalu defective pojawia się właśnie przy złej sumie kontrolnej w eepromie. Odisem to będzie ciężko to ogarnąć, VCP by się przydało do tego. Najważniejszy jest blok od 0x120 do 0x18C, bo on jest chroniony sumą kontrolną i jak mu się tam nie zgadza, to będzie błąd w sterowniku. Co do odwrotnego sterowania lustrami, to to jest zaszyte w trzech powtórzonych blokach pod adresami 0xB5, 0xC6 i 0xD7 o długości 17 bajtów. Z moich notatek:
                  Kod:
                  F6 11 20 06 F1 40 00 2F F2 1F EF 7F 00 10 EF 7F 00 <-pasażer Octavia
                  FE 10 20 06 F1 40 00 2F F2 1F EF 7F 00 10 EF 7F 00 <- 1T0959702S 2113
                  B7 91 20 06 02 52 3F 2F C0 1F EF BA 00 10 EF 3A 00 <- 1T0959702S 2121 009
                  F6 11 20 06 02 52 3F 2F C0 1F EF BA 00 10 EF 3A 00 <- Touran
                  F6 11 20 06 22 40 3F 2F E0 0F EF BA 00 10 6F 3A 00 <- 5K0959702C 2109 009
                  F6 11 20 56 F3 40 00 2F D2 1F EF 7F 00 10 EF 7F 00 <- Oct kierowca
                  Jeśli wymieniałeś też sterownik w drzwiach kierowcy i pochodzi on z Golfa, to dopóki tam nie pogmerasz w eepromie to lustro może właśnie chodzić na odwrót.
                  Efekty niektórych zmian grzebania w eepromie są widoczne dopiero po wyłączeniu zasilania sterownika (lub jego uśpieniu i ponownym wybudzeniu).
                  Aktualne zużycie paliwa

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                    marc.zalu defective pojawia się właśnie przy złej sumie kontrolnej w eepromie. Odisem to będzie ciężko to ogarnąć, VCP by się przydało do tego. Najważniejszy jest blok od 0x120 do 0x18C, bo on jest chroniony sumą kontrolną i jak mu się tam nie zgadza, to będzie błąd w sterowniku. Co do odwrotnego sterowania lustrami, to to jest zaszyte w trzech powtórzonych blokach pod adresami 0xB5, 0xC6 i 0xD7 o długości 17 bajtów. Z moich notatek:
                    Kod:
                    F6 11 20 06 F1 40 00 2F F2 1F EF 7F 00 10 EF 7F 00 <-pasażer Octavia
                    FE 10 20 06 F1 40 00 2F F2 1F EF 7F 00 10 EF 7F 00 <- 1T0959702S 2113
                    B7 91 20 06 02 52 3F 2F C0 1F EF BA 00 10 EF 3A 00 <- 1T0959702S 2121 009
                    F6 11 20 06 02 52 3F 2F C0 1F EF BA 00 10 EF 3A 00 <- Touran
                    F6 11 20 06 22 40 3F 2F E0 0F EF BA 00 10 6F 3A 00 <- 5K0959702C 2109 009
                    F6 11 20 56 F3 40 00 2F D2 1F EF 7F 00 10 EF 7F 00 <- Oct kierowca
                    Jeśli wymieniałeś też sterownik w drzwiach kierowcy i pochodzi on z Golfa, to dopóki tam nie pogmerasz w eepromie to lustro może właśnie chodzić na odwrót.
                    Efekty niektórych zmian grzebania w eepromie są widoczne dopiero po wyłączeniu zasilania sterownika (lub jego uśpieniu i ponownym wybudzeniu).
                    Lusterka poprawione, jak ugryźć temat sumy kontrolnej odpisem? Niestety to moje jedyne narzędzie

                    Komentarz


                    • #60
                      marc.zalu suma kontrolna już jest obliczona w tych plikach, które wysłałem. Spróbuj wbić ten blok 0x120 - 0x18c z tego oryginalnego pliku ściągniętego z Octavii.
                      Aktualne zużycie paliwa

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                        Ten plik "drzwi2021.bin" ma poprawioną siłę blokady (lekarstwo na odbijanie szyby przy zamykaniu).
                        majonezz rozumiem, że tym plikiem da się sflaszować sterownik drzwi przy pomocy VCP?
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz


                        • #62
                          georgg całego na raz nie wgrasz, można na dwie części go podzielić i powinien łyknąć. Ja bym tego procesu nie nazwał flashowaniem, raczej parametryzacją.
                          Aktualne zużycie paliwa

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                            georgg całego na raz nie wgrasz, można na dwie części go podzielić i powinien łyknąć. Ja bym tego procesu nie nazwał flashowaniem, raczej parametryzacją.
                            A czy mógłbyś jakoś bardziej wyjaśnić jak to zrobić?
                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                            ​​​
                            Grzegorz

                            Moja Ambitna Czarnula

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis

                              A czy mógłbyś jakoś bardziej wyjaśnić jak to zrobić?
                              Podmianki bloku o którym mowa w odis nie dały rezultatu. W środę będę miał interfejs vcp, jeżeli możesz rozwiń jak wstrzelić tę binarkę na dwa razy?

                              Komentarz


                              • #65
                                Podziel plik na pół, czyli 2 kawałki po 256 bajtów np. Total Commanderem, pierwszą połowę załaduj od adresu 0 a drugą od adresu 256. Ale nie ma potrzeby wgrywania całego eepromu, lepiej kopiować tylko te kawałki, które potrzebujecie poprawić.
                                Aktualne zużycie paliwa

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                                  Podziel plik na pół, czyli 2 kawałki po 256 bajtów np. Total Commanderem, pierwszą połowę załaduj od adresu 0 a drugą od adresu 256. Ale nie ma potrzeby wgrywania całego eepromu, lepiej kopiować tylko te kawałki, które potrzebujecie poprawić.
                                  Jaki jest login w vcp dla adresu 52? 04354 współpracujący z odpisem nie wchodzi

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez marc.zalu Zobacz wpis

                                    Jaki jest login w vcp dla adresu 52? 04354 współpracujący z odpisem nie wchodzi
                                    Aktualizacja *Odisem
                                    ryżowym vcp nie do ogarnięcia.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez marc.zalu Zobacz wpis

                                      Jaki jest login w vcp dla adresu 52? 04354 współpracujący z odpisem nie wchodzi
                                      Z moich notatek:
                                      Kod:
                                      Sterowniki drzwi odczyt/zapis eeprom: 04354 w engineer mode. eeprom od 0 do 512
                                      Aktualne zużycie paliwa

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis

                                        Z moich notatek:
                                        Kod:
                                        Sterowniki drzwi odczyt/zapis eeprom: 04354 w engineer mode. eeprom od 0 do 512
                                        Niestety w klonie vcp kod nie działa, jednak dziękuję za pliki. wstrzelone programatorem, działa aż miło.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X