Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Montaż MDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Montaż MDI

    Po za tym, że miło, to jak tam standardy :?:

  • #2
    [O2FL] Montaż MDI

    Witam,


    Noszę się z zamiarem montażu MDI w mojej octavii FL, w związku z tym pytanie, czy ktoś może dysponuje informacją jak taki proces powinien przebiegać? Widziałem gdzieś że za schowkiem jest miejsce do przykręcenia, jednak nie mam takiej blaszki która byłą w opisie.

    Drugi problem który napotkałem to już wsadzenie samego swinga na swoje miejsce. Problem jest z tym że ta wtyczka jest ogromna i zajmuje miejsce (swinga nie mozna przykręcić)

    Czy tą starą wtyczkę można gdzieś "wycofać?" schować gdzieś głebiej? Probowałem bez powidzenia, ale nie chciałem niczego zniszczyć także raczej na spokojnie.


    ja mam taki zestaw mniej więcej (tylko z kablem usb)

    Komentarz


    • #3
      Re: Montaż MDI

      Zamieszczone przez tomekfpc
      Witam,


      Drugi problem który napotkałem to już wsadzenie samego swinga na swoje miejsce. Problem jest z tym że ta wtyczka jest ogromna i zajmuje miejsce (swinga nie mozna przykręcić)

      Czy tą starą wtyczkę można gdzieś "wycofać?" schować gdzieś głebiej? Probowałem bez powidzenia, ale nie chciałem niczego zniszczyć także raczej na spokojnie.

      Obrazek
      Co do wtyczki - ja jak zakładałem przejściówkę do zestawu BT i podpinałem do Bolero musiałem trochę plastiku się pozbyć, by kostka wyszła w kierunku nóg kierowcy z tej wnęki, w której się mieści radio.

      Komentarz


      • #4
        Witam,
        ja to dokładnie przerabiałem wcześniej. Zestaw nabyłem u Misiek^wro - była blaszka razem z plastykowymi nakrętkami, oprócz tego kabel nie posiadał tej wielkiej wtyczki która komplikuje sprawę montażu. Ale wtedy kabel bez tej wtyczki wymaga z kolei lutowania którego chciałem uniknąć więc dokupiłem sam kabel (z wtyczką) w Carsystems. I tutaj pojawiły się problemy ze schowaniem tej wtyczki tak aby Swing zmieścił się na swoje miejsce... okazuje się że wszystko pasuje tzn. wtyczkę należy umieścić pod radiem ( w tym miejscu gdzie jest panel klimatyzacji). Niczego nie trzeba ciąć, usuwać etc. aczkolwiek trzeba trochę zdolności manualnych i wytrwałości aby tą wtyczkę tam schować. Ja próbowałem ale po godzinie walki poddałem się... a kumplowi (elektrykowi samochodowemu) zajęło to 2-3 minuty... ops: Rzeczywiście za schowkiem pasażera jest miejsce do zamontowania (2 wystające śruby na które "nadziewa się " blaszkę z otworami która wsunięta jest w interface MDI). Po zdemontowaniu schowka pasażera można wyciąć w nim otwór w którym umieszcza się gniazdo do którego przyłącza się np.kabelek USB. Później jeszcze trzeba tylko VCDS uaktywnić Mediaplayer i w drogę... U mnie działa to bez zarzutów już chyba z 2 lata.
        Pozdrawiam,
        Jaroslav92525

        -----------------------
        VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Jaroslav92525
          U mnie działa to bez zarzutów już chyba z 2 lata
          a tak serio- jaka jest funkcjonalność MDI?
          do czego go wykorzystujecie?
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Niczego nie trzeba ciąć, usuwać etc. aczkolwiek trzeba trochę zdolności manualnych i wytrwałości aby tą wtyczkę tam schować. Ja próbowałem ale po godzinie walki poddałem się... a kumplowi (elektrykowi samochodowemu) zajęło to 2-3 minuty...
            czyli mówisz że schował tą wtyczkę która jest w standardzie na dół w miejsce za schowkiem tym małym?


            jak?;P

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez tomekfpc
              Niczego nie trzeba ciąć, usuwać etc. aczkolwiek trzeba trochę zdolności manualnych i wytrwałości aby tą wtyczkę tam schować. Ja próbowałem ale po godzinie walki poddałem się... a kumplowi (elektrykowi samochodowemu) zajęło to 2-3 minuty...
              czyli mówisz że schował tą wtyczkę która jest w standardzie na dół w miejsce za schowkiem tym małym?


              jak?;P
              Trzeba odkręcić panel klimatyzacji (chyba 2 śruby) i przeciągnąć kabel tak aby ta duża wtyczka znalazła się w w tym schowku pod radiem (za panelem klimatyzacji). Długość przewodu od gniazda Swinga do tej wielkiej wtyczki jest na styk i tylko tyle powinno być schowane za radiem. Wtedy Swing bez problemu wchodzi do swojej wnęki i nie ma problemu z jego zamontowaniem. BTW - widzę że w tym zestawie od Carsystems nie ma również tego plastiku który montuje się w ściance schowka pasażera oraz plastikowych nakrętek do mocowania interface. No ale oni (Carsystems)raczej nastawieni są na VW a tam pewnie jest inny system montażu. Jakby co to pytaj - udzielę dalszych informacji.
              Pozdrawiam,
              Jaroslav92525

              -----------------------
              VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

              Komentarz


              • #8
                odkręcałem

                problem w tym że tam jest mega ciasno, ale spróbuję przeciągnąć go na dół tak jak mówicie, skoro się da to jakoś się da


                najważniejsze są te kable, przykręcenie samego modułu to już mniejszy problem będzie...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                  a tak serio- jaka jest funkcjonalność MDI?
                  do czego go wykorzystujecie?
                  Tutaj jest co nieco o MDI.
                  Pozdrawiam,
                  Jaroslav92525

                  -----------------------
                  VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Tam niema żadnej filozofii, jak kupicie ori wiązkę to zakładam, że dopinamy sie do Cana x2, + po stacyjce, masei wkładamy zieloną czy niebieską kostkę w Quadlocka - to ta duża kostka, która wchodzi do radia

                    A ta duża przejściówka to opcja dla meeega leniwych ludzi.
                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Jaroslav92525, tak, tylko skoro jest Columbus to po co MDI?
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez andrzej111
                        ...zakładam[/b], że dopinamy sie do Cana x2, + po stacyjce, masei wkładamy zieloną czy niebieską kostkę w Quadlocka - to ta duża kostka, która wchodzi do radia..
                        To może rozwiń swoją myśl i wytłumacz co to znaczy że "że dopinamy sie do Cana x2". Jakie narzędzia i materiały są wtedy potrzebne ?

                        [ Dodano: Sob 15 Cze, 13 07:49 ]
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        Jaroslav92525, tak, tylko skoro jest Columbus to po co MDI?
                        Kolega (i ja też) mamy Swinga... nie każdy potrzebuje (a nawet chce) Columbusa.
                        Pozdrawiam,
                        Jaroslav92525

                        -----------------------
                        VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jaroslav92525
                          To może rozwiń swoją myśl i wytłumacz co to znaczy że "że dopinamy sie do Cana x2". Jakie narzędzia i materiały są wtedy potrzebne ?
                          szybkozłączka lub lutownica lub piny i zaciskarka



                          piotrek_gdy, temat był już wałkowany i nie dociera że za cenę MDI (przy założeniu, że sprzedamy swinga) można wyrwać bolero...
                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez andrzej111
                            szybkozłączka lub lutownica lub piny i zaciskarka
                            Tego się obawiałem. Zresztą w chwili desperacji byłem nawet skłonny walczyć z tymi przewodami i lutownicą ale dostęp do wtyczki był dosyć utrudniony bo kabel (przynajmniej u mnie) do Swinga był wyjątkowo krótki a wyciąganie pinów z wtyczki mnie się nie powiodło. W każdym razie czekałem jak na zbawienie na przesyłkę z Carsystems i jestem zadowolony bo to działa jak powinno. Zgadzam się że temat Swing+MDI vs Bolero był już niejednokrotnie rozwijany (nawet w wątku który podałem w jednym z poprzednich postów) i dosyć dobrze są tam wypunktowane wady i zalety obu rozwiązań. W każdym razie fajnie że jest wybór.
                            Pozdrawiam,
                            Jaroslav92525

                            -----------------------
                            VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Jaroslav92525
                              Tego się obawiałem. Zresztą w chwili desperacji byłem nawet skłonny walczyć z tymi przewodami i lutownicą ale dostęp do wtyczki był dosyć utrudniony bo kabel (przynajmniej u mnie) do Swinga był wyjątkowo krótki a wyciąganie pinów z wtyczki mnie się nie powiodło.
                              1. Kabel rzeczywiście jest krótki ale niema żadnego problemu, żeby dostać się z lutownicą czy zaciskarką.
                              3. Mało się starałeś bo to są najprostsze piny do wyjęcia, spokojnie można to zrobić spinką do papieru
                              3. Więcej roboty jest z upychaniem tej kostki niż zapięciem szybkozłączki, którą można wpiąć się w jakieś 10s. Poziom trudności 0/10...
                              4. Wywalisz kostkę z carsystems lub będziesz ją przerabiał jak dołożysz kiedyś ORI BT


                              Dlatego robi się ORI a nie idze na pozorne skróty :P
                              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja to cudo zamontowałem, tj miałem już wtyczkę we wiązce, kupiłem puche i ... nie chce działać z moim telefonem, tj S3 Galaxy - qpa ;/
                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam!

                                  Czy mogłby ktoś wstawić zdjęcie mdi jak wygląda montaż jego w schowku?? bo rozumiem że tam jest miejsce przeznaczone na niego. czy przy kupnie mdi muszę na coś uważać? tzn aby pasowało do swinga?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Gosek007, IMO lepiej wyjdziesz na wymianie Swinga na Bolero, niż na montażu do Swinga MDI. Mam MDI od nowości i w połączeniu ze Swingiem słabo wygląda nawigacja i skakanie po folderach. Dopiero po zmianie Swinga na Bolero można było na spokojnie latać po folderach i trwało to 10x szybciej. Do tego masz slot na kartę i zmieniarkę na 6 CD/MP3. No i Bolero dużo lepiej wygląda.

                                    Jak coś mogę cyknąć jutro fotę jak to wygląda w schowku ale zastanów się IMO nad Bolero.
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Myślałem długo o bolero. Tylko auto parkuje już przed blokiem i długo mógłbym nie mieć takiego radia niestety i jedynym słusznym rozwiązaniem jest dla mnie to mdi niestety bo raczej sobie dałem spokój z ta zmieniarką yaotour czy jakoś tak.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Gosek007, bez przesady. Złodzieje to są raczej nastawieni na Columbusy, itp.
                                        Wrzucę później zdjęcie umiejscowienia MDI.

                                        [ Dodano: Wto 22 Paź, 13 10:03 ]
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Właśnie o taki montaż mi chodzi. A powiedz mi dlaczego na allegro są powystawiane te moduły mdi w jakiejś dziwnej skrzynce?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Gosek007, bo to są moduły np do fabii
                                            Piotrek

                                            Fabia III Combi 1.0 CHYB
                                            Rapid Spaceback 1.2 CGPC

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Testował ktoś czy MDI działa z iphonem 5S ? Obecnie podłączam iphone'a przez AUX, ale to oznacza, że sterowanie muzyką (następna, poprzednia) mam z poziomu telefonu, a chciałbym sterować przez Columbusa.
                                              S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                              Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                              -------------------------------------------------------------------------
                                              O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                              O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                              O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Odgrzewam...

                                                Zamieszczone przez andrzej111
                                                Zamieszczone przez Jaroslav92525
                                                To może rozwiń swoją myśl i wytłumacz co to znaczy że "że dopinamy sie do Cana x2". Jakie narzędzia i materiały są wtedy potrzebne ?
                                                szybkozłączka lub lutownica lub piny i zaciskarka
                                                To po tak 'obszernych' wyjaśnieniach ja poproszę jeszcze jaśniej... A może jakiś tutorial? Sam planuję zakup i instalację MDI we własnym zakresie. Jakieś mega wtyczki-przejściówki nie są mi potrzebne - lutownicę potrafię w dłoni trzymać Kabel (wiązka), który przyjdzie w zestawie, będzie wyglądać jakoś tak:



                                                Pytanie tylko w co się wpiąć / wlutować z wolnymi kablami.

                                                Kolejna rzecz, to kwestia, czy pod swinga potrzeba jakieś specjalnej wersji MDI, czy podejdzie każda, która jest dedykowana/przeznaczona do VW RCD310, RCD510, RNS510 ect. Sprzedawca sam się w głowę drapie, bo wie że na 100% do ww. modeli odtwarzaczy od VW pasuje - w końcu to oryginalna część od volkswagena. Czy do skody też podejdzie, nie potrafił mi potwierdzić. Konkretnie mogę kupić MDI z nr OEM 5N0 035 341D lub 5N0 035 341G. Pytanie czy podejdzie pod swinga...
                                                Pozdrawiam.
                                                Maciej 'Gawronik' Gawroński
                                                [center:5414c7789e]Cappucino Octavia IIFL Combi 2010r. 2.0 TDI CFHC - moja ci ona
                                                Silver Fabia IIFL Hathback 2011r. 1.6 TDI CAYB - żony
                                                [/center:5414c7789e]

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  IMO
                                                  - czarna wtyczka do MDI
                                                  - niebieska w quadlocka czli kostkę radia (brakuje ci jednego elementu
                                                  - dwa kabelki can
                                                  - brązowy masa
                                                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X