Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Montaż MDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez andrzej111
    IMO
    - czarna wtyczka do MDI
    - niebieska w quadlocka czli kostkę radia (brakuje ci jednego elementu
    - dwa kabelki can
    - brązowy masa
    Dzięki, teraz nawet ja prawie zrozumiałem Bo pojawiła mi się teraz wątpliwość, jakiego elementu mi brakuje - to po pierwsze, a po drugie - dwa kabelki do CANa, tylko, że jest CAN + i CAN - ops: Żeby czegoś nie spalić, kurcze, jak odwrotnie się podłączy... :evil:
    Maciej 'Gawronik' Gawroński
    [center:5414c7789e]Cappucino Octavia IIFL Combi 2010r. 2.0 TDI CFHC - moja ci ona
    Silver Fabia IIFL Hathback 2011r. 1.6 TDI CAYB - żony
    [/center:5414c7789e]

    Komentarz


    • #27
      Gawronik, każdy kabel jest inny więc nie pomylisz..Mój błąd, chyba niczego nie brakuje. Daj foto jak będziesz miał wiązke
      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

      Komentarz


      • #28
        andrzej111, OK, dzięki za info Jeszcze nie zamówiłem, bo nie mam potwierdzenia, że na 100% będzie pasować do swinga. Co prawda jest to oryginalna część VW o nr oem 5N0035341G więc powinna pasować, ale... Mimo to chyba się skuszę, bo co może nie pasować... :roll:
        Maciej 'Gawronik' Gawroński
        [center:5414c7789e]Cappucino Octavia IIFL Combi 2010r. 2.0 TDI CFHC - moja ci ona
        Silver Fabia IIFL Hathback 2011r. 1.6 TDI CAYB - żony
        [/center:5414c7789e]

        Komentarz


        • #29
          Zrobię mały odkop a mianowicie : Czy radio Blues (1Z0 035 152 E) będzie współpracować z MDI konkretnie z wyjściem USB ? .

          Jedyne czego się doszukałem to to że ma obsługę zmieniarki CD ( tak opisała broszura Technisatu do tego radia ) , ale nigdzie nie ma czy obsługuje MDI , wszędzie jest podany przykład działania na Swingu .
          Na obecną chwilę ceny modułów 5N0 035 342 ( litera ) są na poziomie 80 -200 zł , mówię o używkach więc opcja posiadania oryginalnego radia z wyjściem i obsługa USB jest warta świeczki.

          Tylko proszę nie odpowiadać : wymień na swinga , kup emulator albo po co Ci to , itd .
          Chodzi mi konkretnie czy będzie działać , ewentualnie może ktoś już temat przerabiał w Blusie , lub posiada MDI z tym radiem .

          [ Dodano: Wto 22 Gru, 15 16:14 ]
          Jednak polska strona z akcesoriami informuje że MDI nie działa z radiem BLUES - Skoda akcesoria strona 6 .

          Komentarz


          • #30
            witam odgrzeje kotleta , jestem na etapie podłączenie mdi , posiadam octavia 2 fl 2010r , chciałbym kupić to urządzenie na allegro widziałem już od 150zł , tylko nie wiem każdy mdi podejdzie mi do radia swing np takie 5N0 035 342 F , kolejne pytanie czy ktoś ma nr kabla żeby podłączyć mdi -> swing
            proszę o pomoc

            Komentarz


            • #31
              grzesrs, ja też jestem zainteresowany podłączeniem mdi bo potrzebuje usb....znalazłem na alledrogo taki zestaw:
              Link
              wydaje sie być kompletny i zastanawiam się czy podejdzie do mojego amundsena+ i kto w KRK by mi to zamontował i zakodował?
              Ja jestem zielony w te klocki :/

              Coś ktoś?
              Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
              Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

              Komentarz


              • #32
                tutaj możesz się wesprzeć na przykładzie golfa . Modyfikacje ulepszenia ciekawostki - VW GOLF / CC oraz inne...: Media In & AUX In

                Komentarz


                • #33
                  grzesrs, dzięki :-)
                  Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
                  Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

                  Komentarz


                  • #34
                    Witam panowie,

                    Zakupiłem na allegro zestaw mdi niby ze wszystkimi potrzebnymi kablami i złączami. Jednak wydaje mi się że tych kostek i kabli w moim zestawie jest za dużo i że trzeba je poprzerabiać. Czy ma ktoś wiedzę którą mógł by mnie wspomóc co i jak podłączyć. Przeczytałem poprzednego linka kolegi ale to chyba się nie odnosi do tego zestawu co ja posiadam.
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #35
                      Gosek007, a masz w komplecie "drugą stronę" tych złączek, które trzymasz w ręku?

                      Wygląda, że ta wiązka wymaga wypięcia pinów z głównej kostki za radiem ( 2x zasilanie, 2x CAN, 3 x Aux in ) i wpięcia tam tych wolnych pinów widocznych na fotce.
                      Te wyciągnięte ori kabelki powinny być zatrzaśnięte w odpowiednie obudowy ( nie widzę ich na fotkach ) i podłączone do tych złączek, które trzymasz w ręku ( + ta jedna czarna przy wiązce ).
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #36
                        No mam w zestawie dużo końcówek i w sumie to by było logiczne wszystko co piszesz a wiesz może czy to kolorami tak jak w radiu podłączyć?

                        Komentarz


                        • #37
                          To powinno tobie pomóc :



                          Może przyda się też dla potomnych

                          Na tym schemacie jest opcja z AUX . Musisz sobie uzmysłowić że teraz aux najpierw wchodzi do MDI a potem dopiero do radia ( o ile posiadasz je teraz ) , wiec trzeba troszkę przerobić obecną instalacje , bo bez MDI AUX wchodzi bezpośrednio do niebieskiej kostki i do radia .



                          Jeżeli nie posiadasz AUX a byś chciał to nic prostszego , dokupujesz zwykły wtyk JACK i podpinasz go do MDI ( wg. schematu ) .

                          Do montażu można też użyć złącza kostki quadlock ( takie jak w radiu ) wtedy jest tylko opcja wpiąć -wypiąć i nic nie trzeba lutować . Przy tej opcji nie ma ingerencji w instalacje auta .
                          Takie złącze jest do dostania na znanym portalu aukcyjnym .


                          Wtedy wszystkie kable od MDI przylutujemy do tego złącza , a kostkę niebieską i jeżeli jest od telefonu to zieloną wpinamy też w to złącze .

                          Po całym montażu nie zapomnij o dodaniu do listy w gatewayu 2E-Media Player 3 .

                          Komentarz


                          • #38
                            Dzięki bardzo za pomoc Myślę że sobie poradziłem z montażem, miałem wszystkie kostki podłaczeniowe i tylko wystarczyło przepiąć wszystkie piny w nowe miejsca
                            dziś pojade do elektryka to mi zaprogramuje media in
                            Ja niestety nie posiadam VCDS bo kiedyś stwierdziłem że nie potrzebuja a teraz stwierdzam że więcej pieniążków zostawiłem u niego niż jak miałbym kupić vcds-a

                            Pozdrawiam

                            [ Dodano: Pią 06 Maj, 16 20:55 ]
                            Dziekuję bardzo za pomoc, wszystko działa oprócz auxa niestety ale jakoś dam radę. jestem pewny że dobrze podłaczyłem go a w radiu zniknęła opcja aux... no nic dzięki bardzo jeszcze raz!

                            Komentarz


                            • #39
                              Wcale nie zniknął AUX po prostu MDI przy włożonym USB- pendriv jest nadrzędny i wtedy nie ma AUX , jak go wyjmiesz z gniazda pojawi się AUX , czasami ( zależy to od modułu ) jest opis PD lub MDI i po wciśnięciu jest opis AUX ( pendriv nie włożony do gniazda ) .

                              Zobacz tutaj MDI swing

                              Opisane też to jest w instrukcji radia .

                              A jakie masz kodowanie w MDI ? , bo tam też jest opcja do włączenia AUX .

                              020000 - wejście analogowe AUX-IN nie jest zainstalowane
                              010000 - wejście analogowe AUX-IN zainstalowane

                              Komentarz


                              • #40
                                a rzeczywiście działa aux po odłączeniu usb. Szkoda że trzeba wyjmować to usb bo łądnie się w schoku zmieściło całe
                                Dzięki za pomoc

                                Komentarz


                                • #41
                                  Panowie proszę o informację czy dobrze zakodowane MDI

                                  Address 2E: Media Player 3 (J650) Labels: 5N0-035-342.lbl

                                  Part No SW: 5N0 035 342 F HW: 5N0 035 342 F

                                  Component: SG EXT.PLAYER H18 0546

                                  Revision: A1001003 Serial number: 7663213647

                                  Coding: 020100

                                  Shop #: WSC 01357 011 00200

                                  VCID: 2A4212EB1CFFD05261C404D-807E
                                  Skoda Octavia II FL
                                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jeżeli nie masz wejścia AUX to jest OK , a jeżeli je posiadasz to zakoduj w bajcie 0 bit 0-4 na 1 czyli zainstalowane .
                                    020100 bez aux
                                    010100 z aux

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Dzięki Wojtenio, usb czyta ładuje telefon ale przy podłączeniu iphona jest jakiś komunikat o braku obsługi urządzenia, aux mam w podłokietniku ale odłączyłem narazie
                                      Skoda Octavia II FL
                                      Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Musisz poszukać co twoje software obsługuje , każda aktualizacja ma coś dodanego . Ja osobiście po odpaleniu MDI już nie używam AUX ale na wszelki wypadek jest i działa .Mam jeden z najnowszych modułów 5N0 035 342 G .

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Mój to 5N0 035 342 F znalazłem jakiś update firmware jutro sprawdzę, na chwilę obecną nie mam gdzie tych 3 kabelków od auxa podpiąć, gdyż montowałem mdi na przejściówkę podobną do tej z carsystem myślę nad zamówieniem kabelka mdi z wyjściem USB i jack i pod ten jack podepnę AUX. Teraz mam wyprowadzone USB na tą zaślepkę obok ESP TPMS i w następnym mam USB oryginalne
                                          Skoda Octavia II FL
                                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Cześć
                                            ja się podłącze do tematu. Mam u siebie Columbus i zacząłem szukać gniazda MDI ale za chorobę nie mogę go znaleścć - chyba nie mam na wyposażeniu.
                                            O tyle to dziwne że jest AUX w podłokietniku i czytnik SD pod radiem w ramce od razu.
                                            Jakoś można sprawdzić czy faktycznie nie mam tego MDI ( np VCDS?) , no i kwestia czy samo wpięcie kabli w Columbusa rozwiąże problem.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Jeżeli masz MDI to w VCDS powinien być widoczny jak poniżej


                                              Adres 2E: Media Player 3 (J650) Plik etykiet: 5N0-035-342.lbl
                                              Oznaczenie elementu SW: 5N0 035 342 G HW: 5N0 035 342 G
                                              Komponent: SG EXT.PLAYER H19 0730
                                              Weryfikacja: A1001003 Numer seryjny: 7663667452
                                              Kodowanie: 020100
                                              Kod serwisu: WSC 00788 648 00255
                                              VCID: 2B543F304A0531196C-807E


                                              Jakbyś szukał to mam na sprzedaż moduł MDI z przejściówką do radia instalacja p&p + kodowanie, jedynie musiałbyś dokupić kabel mdi z wyjściem jakie potrzebujesz

                                              W linku Foto
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                                              Skoda Octavia II FL
                                              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                No to się podepnę i zobaczę czy jest...albo zdejmę schowek bo tam siedzieć powinien?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                                  Jeżeli masz MDI to w VCDS powinien być widoczny jak poniżej


                                                  Adres 2E: Media Player 3 (J650) Plik etykiet: 5N0-035-342.lbl
                                                  Oznaczenie elementu SW: 5N0 035 342 G HW: 5N0 035 342 G
                                                  Komponent: SG EXT.PLAYER H19 0730
                                                  Weryfikacja: A1001003 Numer seryjny: 7663667452
                                                  Kodowanie: 020100
                                                  Kod serwisu: WSC 00788 648 00255
                                                  VCID: 2B543F304A0531196C-807E


                                                  Jakbyś szukał to mam na sprzedaż moduł MDI z przejściówką do radia instalacja p&p + kodowanie, jedynie musiałbyś dokupić kabel mdi z wyjściem jakie potrzebujesz

                                                  W linku Foto
                                                  Forum - Octavia Club Polska
                                                  mam VCDS i gdzie mam szukać info o MDI?
                                                  za każdym razem jak chce się podłączyć do modułu media player wywala mi błąd.

                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    wklej autoscan to Ci powiem czy masz
                                                    Skoda Octavia II FL
                                                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X