Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Kierownica z O3 do 02

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Kierownica z O3 do 02

    aryziomex, zawsze będzie ktoś niezadowolony, przecież to forum Skody :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2FL] Kierownica z O3 do 02

    proszę o pomoc czy kierownica z O3 będzie pasować do O2 i czy poduszka z dotychczasowej kiery z O2 będzie pasować do kierownicy z O3 którą chcę zamontować w swojej O2?dzięki za info

    Komentarz


    • #3
      pagad, lepiej załatw kierownicę z Rapida

      poduszka o2/o2fl nie będzie pasować do o3

      wszystko masz opisane:


      Forum - Octavia Club Polska


      z tematu Enriqueza

      - Zmiany, zmiany, zmiany.
      Kierownica z Rapida Sportbacka on-board. Ciekawostka - będzie również hulać w O2FL.
      Jedyne co trzeba zrobić, to kupić nową wtyczkę do kiery (8R0 973 605 za 5zł) i przepinować 1-3, 2-2, 3-1, 4-4.
      Poducha stara oczywiście nie pasuje :szeroki_usmiech




      - Brałem z allegro - szukajcie od Rapid Sportback lub Superb FL. Mnie się udało wyrwać za 390 PLN.
      Najdroższa jest poduszka - dałem 579. Superbman podobno ma po 500, ale trzeba by zapytać.
      Stara wiązka od poduszki wymaga drobnego przerobienia jak pisałem powyżej + wymiana tych konektorków do klaksonu, bo są trochę mniejsze w nowej wersji - nie mniej jednak można ich nie wymieniać.

      Pamiętajcie tylko, że nie może to być kierownica od Octavii 3. Najlepiej upewnić się sprawdzając numery na przyciskach - niestety są na naklejce pod spodem, więc sprzedający musiałby je wymontować (oddzielić od kiery):

      5E0 919 719 E - radio + maxi
      5E0 919 719 F - to co E + bluetooth
      5E0 919 719 G - to co F + łopatki

      marbab - obecnie 5K0 953 569 H, ale jak Ci chodzi poliftowa z O2FL, to ta też będzie trybić.
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez LUKI Zobacz wpis

        Pamiętajcie tylko, że nie może to być kierownica od Octavii 3. .[/i]
        Chciałbym zmienić w swojej OIIFL kierownicę (skóra, sterowanie radiem i komputerem) na taką "podcinaną" bez wzbogacania/utraty fukcjonalności. I mam problem z tymi nieszczęsnymi przyciskami. Z tych setek postów w rozmaitych tematach zrozumiałem, że przyciski w kierze mają w niej własny sterownik ("sklejony" z tymi przyciskami?), który musi pasować do dalszego sterownika - czy tak?
        W tej chwili dostępne są praktycznie wyłącznie kierownice do octavii/superba III. Czy ktoś łopatologicznie może mi napisać, dlaczego taka kierownica nie nadaje się do OIIFL?
        Domyślam się, że przycisków nie da się fizycznie przełożyć pomiędzy różnymi kierownicami, bo mają inny fizyczny kształt/mocowanie.

        Przy okazji jeszcze pytanie - czy do kierownicy (podcinanej) z Seata (model odpowiadający OII) będzie fizycznie pasować odpowiednia poduszka ze Skody? Ze zdjęć na ogłoszeniach bardzo trudno się zorientować.
        Graphitegray2012

        Komentarz


        • #5
          Może jeszcze pytanie, czy kierownica z Fabii Monte Carlo (5J0419091L, lata montażu wg etki 01/13 do 12/14) będzie pasować? Tzn. czy to jest odpowiednik OII czy OIII, bo nie da się już za tym trafić!
          Na aukcji Link jest jeszcze kiera opisana jako Fabia III Monte Carlo z numerem 5JA419091AE, której w etce on-line nie widzę. Tak w ogóle są tam kiery o numerach 5E0, 5J0, 5JA - które z nich ewentualnie mogą pasować?
          Ostatnio edytowany przez Sowiniec; 2836.
          Graphitegray2012

          Komentarz


          • #6
            Niestety nie będzie pasować z F3 i O3
            YETI z 13/14/15/16 roku mają wg etki odpowiednie przyciski MF
            Superb 2 po ostatnim FL czyli też końcówka produkcji
            Rapid z 13/14/15/16 rok. mają wg etki odpowiednie przyciski MF
            Fabia 2 fl i roomster fl z ostatnich lat produkcji z tym że będą miały połowę przycisków jak dobrze kojarzę ...
            Ostatnio edytowany przez Angel; 4753.
            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

            Komentarz


            • #7
              Czy "odpowiednie" przyciski to te wymienione wyżej w poście "Luki" (5E0 919 719 xx), czy też wręcz przeciwnie, bo jest to niejasno tam napisane?
              Czy jest jakaś szansa na "przetransferowanie" elektroniki przycisków pomiędzy różnymi obudowami zewnętrznymi (tzn. wyciągam przyciski z obudową z mojej obecnej kierownicy, wyciągam płytkę (?) przycisków z obudowy i wkładam do obudowy docelowej). Patrząc na zdjęcia kierownic, w niektórych z nich obudowy przycisków na pierwszy rzut oka różnią się tylko trochę profilami. Niestety, nie miałem nigdy w ręce tego elementu - musiałbym zdjąć i rozbebeszyć własną kierownicę...

              PS Oglądając w Etce (on-line - carprog) np, kierownice trójramienne do Rapida z 2015 r (poz. 3 na planszy 419-20, nie wiadomo która z nich to podcinana) widzę, że do niej przypisane są przyciski w poz.11 - są tam dwie wersje 5E..., ale także wersja 3V... (obowiązująca od maja 2015, ale nie wiadomo czy we wszystkich kierach; ten przycisk jako jedyny jest w kierach od maja 2017). Które są faktycznie w kierownicy bez ich demontażu (jak wyżej napisano) nie wiadomo. Czy ta wersja 3V... też będzie pasować, czy też to już jest zbyt nowa opcja?

              PS2. Na aukcji Link jest kiera o numerze 5JA419091AE (wg podanego VIN to fabia 6N - nie wiem która to jest wersja), a przyciski do niej w Etce mają numer 5E0919719 (bez litery!), ewentualnie z literą A, ale też znowu 3V... Czy tu się coś da rozszyfrować?
              Ostatnio edytowany przez Sowiniec; 2836.
              Graphitegray2012

              Komentarz


              • #8
                Kierownica to kierownica. Najważniejsze są przyciski z odpowiednimi literami na końcu. czyli E i F które są kompatybilne.
                Ja mam kierownicę z rapida z 13 roku jak dobrze pamiętam. I miała już przyciski z obsługą BT.
                Poduszkę mam z superb-a.
                Innych odpowiednich nie ma i z tego co pamiętam nie działają w pełni lub wogóle.
                A tak to wygląda
                Ostatnio edytowany przez Angel; 4753.
                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                Komentarz


                • #9
                  Można jeszcze tak, ale to kiera zrobiona z dwóch kompletów, dawca kiery to Rapid Sport MY2015, dawca klawiszy Superb II FL

                  b.jpg
                  O2 Scout 1.8 TSI

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ary Zobacz wpis
                    Można jeszcze tak
                    Nic n owego tu nie widzę.

                    Taką kierownicę zrobiliśmy u Murzyna.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      Jesli ktos pamieta, jaki numer ma ta kierownica i przyciski?

                      Komentarz


                      • #12
                        Numery przycisków masz kilka postów wyżej....
                        Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez KrzysiekTour Zobacz wpis
                          jaki numer ma ta kierownica
                          A tu masz numer kierownicy:
                          Link
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            Mogę tylko dopisać że są dwie wersje przycisków E.Obydwie na naklejkach mają E i w podsystemie zgłaszają się jako E
                            Jedne mają obsługę tel i wybieranie głosowe a drugie które dzisiaj wpadły mi w ręce nie mają tych dwóch funkcji.
                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Sowiniec Zobacz wpis
                              Może jeszcze pytanie, czy kierownica z Fabii Monte Carlo (5J0419091L, lata montażu wg etki 01/13 do 12/14) będzie pasować? Tzn. czy to jest odpowiednik OII czy OIII, bo nie da się już za tym trafić!
                              Na aukcji Link jest jeszcze kiera opisana jako Fabia III Monte Carlo z numerem 5JA419091AE, której w etce on-line nie widzę. Tak w ogóle są tam kiery o numerach 5E0, 5J0, 5JA - które z nich ewentualnie mogą pasować?
                              Ta kierownica z linku wciąż aktywna. Prawie rok wisi na alledrogo
                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Wychodzi na to że tak.
                                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                Komentarz


                                • #17
                                  Odgrzewam kotleta. Chcę założyć do siebie (O2 RS 2006r.) kierownicę taką jak w O3 RS. Z postów wyzej wynika ze mozna zrobić hybrydę kierownicy z rapida i przyciski z S2 po lifcie. Czy kształt kierownicy z rapida odpowiada tej z o3? Chciałbym dołożyć emblemat aby była tak jak w o3.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez michalkazanice Zobacz wpis
                                    Chcę założyć do siebie (O2 RS 2006r.) kierownicę taką jak w O3 RS.
                                    Robiłem to w RS przedliftowej. Z modułem CH.

                                    Jutro poproszę właściciela o zdjęcie kierownicy jaką założyłem.
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Będę bardzo wdzięczny, moduł mam właśnie CH

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        To robiłem w RS:
                                        ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Możesz się podzielić na jakich komponentach jest to złożone? Chce właśnie taki zestaw u siebie

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            No to było już jakiś czas temu. Musiałbym to rozebrać a nie wiem czy właściciel się zgodzi.

                                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                              No to było już jakiś czas temu. Musiałbym to rozebrać a nie wiem czy właściciel się zgodzi.
                                              Mam u siebie w O2 kierownicę z Rapida to jutro mogę podać Ci jaki tam sterownik siedzi. Kierownica z radio, BC, BT.
                                              Kacper
                                              Opel Combo C 1,6 8v
                                              O2 Combi 2.0 FSI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Będę bardzo wdzięczny, jeśli udałoby Ci się to zrobić

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  To jest numer przycisków, które są u mnie.
                                                  20181111_155537.jpg
                                                  Kacper
                                                  Opel Combo C 1,6 8v
                                                  O2 Combi 2.0 FSI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X