Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kamera cofania OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Kable w wiązce tak były, a już dość na dziś roboty miałem więc odpuściłem sobie prucie wiązki.

    Komentarz


    • #77
      Dobrze byłoby jak gradek napisałby ,ktory steruje z PDC , bo po załączeniu tylko czujki są zasilane. Reszta ma sztywne zasilenie .

      Komentarz


      • #78
        Właśnie i czy wrzucę wsteczny i nacisnę off pdc, czy się wyłączy i analogicznie podczas jazdy do przodu i włączeniu pdc co się będzie działo. Bo mierzyłem napięcia i do niczego nie doszedłem.

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
          oolsztyniak z CAN?! mówisz o gateway'u? Ori wiązka jest długości do lampy / Sterownika pdc i miałoby to sens bo masę i +12v można brać z ze sterownika ale sterowanie ( z którejś czujki???) .
          Ja Ci powiem jak było u mnie.
          Taki oto zestaw :

          Przewód sygnałowy z przewodem zasilającym w jednym : cinch + 12V (żółty z czerwonym)
          Przewód sygnałowy na wejściu do radia + 12V zmostkowany z przewodem odpowiadającym za uruchomienie czujników parkowania po wrzuceniu wstecznego (oraz obrazu z kamery cofania).
          Przy kamerze - wychodzące dwa przewody : +12V i sygnał wyjściowy cinch. (znów żółty i czerwony)
          Cinch podłączony do kamery, czerwony (12V) zlutowany z wtyczką zasilającą.
          Masa pod śrubę, wtyczka do kamery z już podłączonym cinch, i wszystko działa.

          Może trochę chaotycznie to opisuję ale nie widzę sensu dawania zasilania z innego źródła niż z radia.
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #80
            oolsztyniak Mieszamy trochę bo ty piszesz o ryżowej a ja mówię o ORI , Mam nowe ORG graty i wiązka zasilająca dla kamery jest długości do PDC/lampy . W ori kamerze mostkowanie powoduje ,ze kamera ciągle działa po właczeniu zapłonu, tyle że jej nie widzimy bo pdc wyłącza sam obraz . Twój zestaw to całkiem inne podłączenie . Dlatego pytałem gradek
            o podłączanie ,bo po stacyjce masz +12V i w pdc i wycieraczce tylnej , a sterowanie ze wstecznego . Zasilanie z radia ma sens jak nie mamy czujek i wycieraczki .

            Komentarz


            • #81
              ja mam i jedno i drugie i czujki i wycieraczkę. ale radio i kamera ryż.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #82
                Przeszukałem forum i znalazłem post od gieu gdzie pisze, że podłączał kamerę pod światło cofania.

                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                Komentarz


                • #83
                  Ja mam podłączone w skrzynkę bezpieczników po stacyjce.
                  Ze wstecznego twoja kamerka może śnieżyć.
                  Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                  Komentarz


                  • #84
                    Ja że zasilanie podciągnięte miałem pod radio, podpiąłem pod panel climy po zapłonie. Sygnał wziąłem ze wstecznego i działa bez zarzutu - nic nie śnieży.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X