Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

webasto dołożenie/montaż

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • webasto dołożenie/montaż

    cysterniarz, test robiłem przed chwila... nie wiem.. może czujnik stwierdził zachmurzenie i włączył mijania.

    LUKI, dzięki za link. Czytałem. Ale chętnie sobie przeczytam raz jeszcze ????.

    georgg, mam czujnik.
    Ja mam ambiente ale tak na prawdę to jest dziwna konfiguracja.

    Edit.
    Niestety... najwyraźniej coś jest źle zakodowane.
    Nie działa coming/leaving home chyba ze po mrugnięcia długimi.
    Swiatel tez nie przełącza.
    motovitek

  • #2
    webasto dołożenie/montaż

    Witam! Chciałbym założyć u siebie webasto do TDI, jednak chciałbym to zrobić jak fabryka zrobiła tj. aby webasto było po CAN z udziałem pilota.

    Tym samym stworzyć konkretny temat, który będzie można włożyć to dzialu "how to".
    Dlatego proszę o udział osób które mają o tym pojęcie i które posiadają jakieś rzetelne informacje:
    -schematy
    -ilustracje z etki jak przewody paliwowe są połączone
    -jak to jest połączone z układem nagrzewnicy itd
    -wykaz części oraz ich numery
    -jak zakodować webasto i jak uaktywnić w maxi dot



    Znalazłem jeden temat o montażu webasto ale jest on założony w octavia 1 i jest wymieszany z postami z OI oraz coś z OII

    z tego co ja na chwile obecną znalazłem to wykaz części które są potrzebne:

    1K0 815 005 LB Webasto (Standheizung Diesel)
    7N0 963 513 sterownik, odbiornik (T91R)
    251 965 561 B Pompka paliwa webasto
    1T0 955 453 Zbiornik na płyn spryskiwaczy
    1K0 907 044 Panel klimatyzacji webasto
    + antena do T91R

    jednak nie wiem czy w przypadku samego webasta może być inna końcówka literowa np TH
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

    Komentarz


    • #3
      hans860, temat i pomysł na bardzo ciekawy mod, ale niesamowicie drogi. Zawsze na zimę człowieka kusi na taki wypas . Będę śledził wypowiedzi, kto wie, różne pomysły przychodzą mi do głowy
      Póki co dogrzewanie elektryczne musi wystarczyć.

      Komentarz


      • #4
        tak ale lepiej wsiadać już do nagrzanego autka tym bardziej że takie webasto bierze tyci ponad 0.5l/h pracy przy czym ludzie co mają piszą że po 10-15 min jest w aucie ciepło.
        Ba a latem można sobie zdalnie załączyć przewietrzanie auta( nie wsiadamy do piekarnika)



        doczytałem że przy zmianie panelu klimatronic na taki z włącznikiem webasto trzeba zamienić w 20-sto pinowej wtyczce "A" zamienić miejscami kabelki nr 16 z 20. Jeśli tego
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez hans860
          doczytałem że przy zmianie panelu klimatronic na taki z włącznikiem webasto trzeba zamienić w 20-sto pinowej wtyczce "A" zamienić miejscami kabelki nr 16 z 20. Jeśli tego
          to dotyczy wymiany sterownika przed liftowego na poliftowy
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            Enriquez, Jesteś tego całkowicie pewien?
            Ja doczytałem tą informację na forum tourana.Jednocześnie z tego co zobaczyłem na czeskich forach to numer ogrzewacza tourana i octavia jest ten sam, wiec zakładam że panel klimatronika to też to samo, a idąc dalej tym założeniem odpowiadające sygnały na poszczególnych pinach musiały by być również te same w touranie i oII. Oczywiście opieram to nie jako na przypuszczeniach i mogę być w błędzie

            To jest cytat wypowiedzi jednego z użytkowników forum tourana który jak pisze zamontował już wiele tych systemów ogrzewających
            "Przy wymianie panelu climatronic'a na taki z przyciskiem ogrzewania postojowego należy pamiętać aby w 20-sto pinowej wtyczce "A" panelu zamienić miejscami kabelki nr 16 z 20. Jeśli tego nie zrobimy, to po wyłączeniu stacyjki panel się będzie resetował do ustawień 22°C oraz zamknięty obieg powietrza Najłatwiej rozciąć te kabelki i połączyć je na krzyż."
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

            Komentarz


            • #7
              W starego typu panelach jest:

              bez webasta lub z dogrzewaniem:
              PIN 16 stale zasilanie
              PIN 20 po stacyjce

              z pelnym webastem jest:
              PIN 20 stale zasilanie
              PIN 16 po stacyjce


              Po lifcie czy bez czy z webastem
              20- stale zasilanie

              Komentarz


              • #8
                Nie wiem czy taka opcja nie będzie łatwiejsza i taki zestaw tańszy. Też interesowałem się tym tematem, ale jest to złożony mod.

                Link

                Może nie jak w fabryce, ale też może spełniać swoje zadanie.

                Generalnie ten użytkownik Allegro, ma dużą wiedze i dużo części oferuje do ogrzewania postojowego.

                Link

                Komentarz


                • #9
                  może i lepsza i nie koniecznie droższa, niemniej jednak proszę o niezaśmiecanie tematu ponieważ chcę tu opisać manuala na ori częściach. Jestem na etapie zdobywania częsci, a z racji że chcę to zrobić jak najtaniej kompletowanie części trochę mi zajmie. Jak wszystko bedzie opiszę co jak i gdzie podłączyłem

                  Na chwilę obecną potrzebny mi schemat instalacji całego webasto ponieważ w ELSA nie wiem jakim cudem ale nie mam schematu
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez hans860
                    Na chwilę obecną potrzebny mi schemat instalacji całego webasto ponieważ w ELSA nie wiem jakim cudem ale nie mam schematu
                    Szukaj pod TOURAN, GOLF , CADDY Tiguan jak nie ma pod Skoda

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez hans860
                      proszę o niezaśmiecanie tematu
                      Jak bym śmiał zasmucać ci temat, życzę powodzenia w tańszym załatwieniu tego projektu, no i oczywiście działania ogrzewania, na wszystkich używanych, oryginalnych częściach ze szrotów. Będę śledzić temat, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.,

                      Komentarz


                      • #12
                        spacewalker, szukałem już pod grupą VW chyba przypadnie mi zainstalować else na naowo

                        greg44 ja również jestem ciekaw. Zdaję sobie sprawę że nie obejdzie się bez problemów, ale jak wyjdzie będę miał sprawne webasto na pilot, którego w twoim linku nie ma.
                        A zakładam je z racji tego by mieć sterowanie właśnie z pilota
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                        Komentarz


                        • #13
                          Dołożenie Telestara do już działającego Webasta to nie problem, poza tym w wiązka z aukcji ma wyprowadzenie na centralkę. Ja się bardziej skupiłbym nad zgraniem pieca z wentylacją kabiny. Używanego panelu Climatronik z funkcją Webasto ciężko będzie dostać, na Allegro widziałem do OII tylko jeden i to za jakieś chore pieniądze, może z Turana podejdzie, tylko inne podświetlenie. Można tez kombinować ze specjalnym przekaźnikiem Webasto, który wysteruje wentylator, ale to nie jest tanie rozwiązanie Dalej używane, ze szrotu pompki paliwa i wody, jaką pewność będziesz miał, że to będzie działać, także używany, nie sprawdzony piec też nie wiadomo, czy będzie działać i jak długo?

                          Komentarz


                          • #14
                            Fakt da się jednak dołożenie telestartu to kolejne 300-400zł już do kwoty uniwersalnego zestawu.Co daje już ładną sumę

                            Z panelem nie ma łatwo, ja na allegro znalazłem 3, na ebay było więcej i najtańszy wyszedł za 200zł. Jak już będę w posiadaniu takiego panelu to pomyślałem czy nie da się fizycznie zaingerować w panel bez webasto na podstawie panelu z jego obsługą(Jak dobrze pójdzie to da się przerobić taki panel-znajomy grzebie z elektroniką wiec może coś wymyśli)
                            Ale tak jak wcześniej pisałem mam trochę czasu bo w kraju będę w grudniu.
                            Z przekaźnikami nie chcę kombinować bo trochę drutem to zalatuje...

                            Jeśli kupuję używane to zazwyczaj umawiam się ze sprzedającymi na jakąś miesięczną gwaranę- zwykle nie mam z tym problemu. Ale idąc dalej tym torem w uniwersalnym webście nie ma słowa o gwarancji, oczywiście jakaś jest ale jak to allegrownicze mają w zwyczaju -12miesięcy co = 1 sezon zimowy ( jaka masz pewność że przy 2 zimie nic się nie popsuje...


                            Jak chcesz dalej popisać to pisz na pw bo jeśli powstanie z tego jakiś manual to znów sensownych informacji trzeba będzie się doszukiwać pośród postów luźnej gadki
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                            Komentarz


                            • #15
                              zobacz tutaj: forum.skoda-club.ru • Просмотр темы - Будни установщика оригинальной вебасты
                              120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                              Smarowanie zapewnia

                              Komentarz


                              • #16
                                ha wkleiłeś całego manuala wystarczy przetłumaczyć i gotowe...w prawdzie do benzyniaka ale to to samo. Dzięki !
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                                Komentarz


                                • #17
                                  hans860, jeśli uważasz że pomogłem, kliknij "pomógł".

                                  Pozdrawiam i polecam się na przyszłość

                                  Damian
                                  120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                  Smarowanie zapewnia

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez D2mian
                                    hans860, jeśli uważasz że pomogłem, kliknij "pomógł".
                                    czy cyfra "pomógł" dodaje prestiżu :?: :!:

                                    To ja też poproszę :lol:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mrfazi, prestiżu nie ale jest formą podziękowania za pomoc... nie bardzo rozumiem twój sarkazm i spamowanie... ale peace.
                                      120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                      Smarowanie zapewnia

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez D2mian
                                        nie bardzo rozumiem twój sarkazm i spamowanie
                                        bo to troszkę żenujące

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          mrfazi, jak i Twoje wypowiedzi...
                                          120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                          Smarowanie zapewnia

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            jak tam instalacja pieca idzie ?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              puki co kompletuję resztę gratów...kompletny piec i pompę paliwa już mam. Jeszcze antena, kompletny telestart i klimatronic z obsługą webasto. do końca grudnia planuję wszystko mieć i montować ale wiadomo plany to jedno a realia to drugie

                                              Choć mam nadzieję że uda mi się wsio ogarnąć bo od świąt mam 2 tyg urlopu i czeka mnie przeróbka reflektorów, montaż zderzaka po lifcie(zostając przy pre lift lampach) no i webasto
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                hans860, brzmi ciekawie. Do obslugi klimatronoka z webasto trzeba miec jakies konkretne zegary czy wymiana panelu i kodowanie?
                                                Spalanie - Motostat.pl
                                                Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                                Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                                Sprzedam na OLX!!

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  tylko wymiana panelu climatronika i zamiana pinów. Zakodować jedynie trzeba całe webasto
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X