Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

webasto dołożenie/montaż

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    artur822 napisz jak rozwiązałeś mocowanie pompki paliwa. Mam co prawda Passata ale również nie widzę mocowania. Oraz jak podłączyłeś węże wodne. U mnie wydaje się że wąż idący od webasto wchodzi w górne podłączenie do kabiny, a ten wąż który wlasnie wypiety został z górnego podłączenia do kabiny idzie jako powrót do webasto. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Mam silnik 1.6 tdi.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


    • #77
      Hejka, jeśli zamontujesz oryginalne stalowe rurki na silnik (nr 03L 121 151 L 10.2011>> i E do 10.2011r te nr zamieniają się na siebie ja zamontowałem z E mimo że model mam 2012r, a kupiłem za 170zł razem z 2 wężami do wymiennika i do krócicaa na głowicy 1K0 122 157 JJ i 1K0 121 157 EK (pamiętaj że z napędem 4x4 inne numery części). Wtedy wpinasz się jendym z węży w górne wejście do wymiennika ciepła, a drugim do krócica, rura stalowa ta bliżej lewej strony samochodu wchodzi do grodzi, drugi wąż do krócica na głowicy pod "rur od turbo" która leży na silniku nad głowicą... UWAGA!!! zdejmując wąż z krócica nad skrzynią, zabezpieczyć otwór do sprzęgła (skrzynia DSG), ja niestety w pośpiechu, nie zauważyłem tego otworu jest w nim czarna zatyczka w kratkę... i płyn cały przeleciał przez (dobleclutch) i już sprzęgło nie działa tak jak powinno... a zrobione z 30tys km od wymiany, trudno człowiek uczy się na błędach... szkoda że na własnym aucie ;-) Pompka paliwa zamontowana w oryginalnym miejscu przy zbiorniku, zresztą jaka reszta, niestety wężyki paliwa nie pasują np. od Turana do Octavi... Turan miał z przodu zbiornika zamocowaną pompę, a Octavia z prawej strony na taką wsuwkę plastikową przy zbiorniku... Ja mam farta bo mam kilka szrotów w okół siebie, jadę i sam wyrywam co mi potrzebne, i to za małą kasę... Pozdrawiam Jak coś mam fotke rozrysowanych węży... pozdr
      Ostatnio edytowany przez artur822; 39084.

      Komentarz


      • #78
        To fotka z etki dla 1.6 TDI cayc
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #79
          Sorry. Jeśli dobrze zrozumiałem to druga rura metalowa czyli ta z prawej strony jest połączona z wężem który został wypiety z górnego kroćca na grodzi?
          A jeśli chodzi o pompkę paliwa to miejsce do jej zamontowania jest dostępne bez opuszczania zbiornika paliwa? Czy coś trzeba jeszcze demontować?
          Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


          Ostatnio edytowany przez rafal0818; 11837.

          Komentarz


          • #80
            tak, ogólnie wypinasz jeden z węży ten o który wspomniałeś i w jego obwód wpinasz się wężami od webasta... jeden do wymiennika ciepła górny przewód, drugi do krócica w głowicy... nad skrzynią biegów, dość utrudniony dostęp... mnie wku... ta rura od turbo, bo w sumie całą zdemontowałem... odchyliłem i wtedy miałem dojście do węża z krócica... ale w tych złościach nie zwróciłem uwagi na otwór w skrzyni... a króciec idealnie nad nim... wrr jeśli chcesz pompkę możesz zamontować na obejmie metalowo gumowej, tylko średnica pompki potrzebna, i na jedną śrubę montujesz do karoserii... do skody nie mogłem dokupić mocowania pompki, tylko komplet z pompką paliwa... brr

            Komentarz


            • #81
              Możesz podesłać zdjęcie zamontowanej pompki? Co to za obejma?

              Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


              Komentarz


              • #82
                Ja mam oryginał mocowanie, a nie oryginalny sposób to zastosowanie opaski metalowo/gumowej takiej do mocowania węży wodnych lub gazowych do podłogi auta... to samo tylko rozmiar większy... myślę że 30mm?? trzeba zmierzyć pompkę...

                Komentarz


                • #83
                  Przepraszam ale nie kojarzę jaka to opaska.

                  Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                  • #84

                    takie cudo... jak na fotce... 8956714f4fd392f74b6693343ca2.jpg
                    A przy okazji moje koszty montażu webasta... wyszło naprawdę tanio...
                    webasto vevo 370zl
                    rury na silnik dwa przewody wodne 170zl
                    układ paliwowy z pompka, wydech kostki, elektryka 200nok 100zł
                    układ chlodniczy, pompa wody 100nok 50zł
                    panel klimy 900nok 450zl

                    Pozostały mi części do Webasta,wężyk paliwa z baku do pompki, uchwyt pompki, przewód paliwowy w komorze silnika, i ten krótki co wchodzi do webasta...
                    Kup teraz na allegro.pl za 3,10 zł - Obejma opaska do rur węży przewodów kabli 40mm (5928313041). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

                    Komentarz


                    • #85
                      Dziękuję. Webasto zamontowane ale mam problem z kodowaniem. Mój vcds nie ma podpowiedzi(wersja 15.7). Może ktoś podesłać kodowanie bcm(boertnez). Nie wiem gdzie jeszcze jest kodowanie( np climatronic?). W gateway zakodowałem pojawiło się aux heater. Mogę zrobić test ale nic więcej.

                      Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



                      Ostatnio edytowany przez rafal0818; 11837.

                      Komentarz


                      • #86
                        Zakodowałeś nie Webasto tylko nagrzewnice elektryczna... W 19 musisz zakodować sterownik Webasto nr 18 i nic więcej z automatu masz menu na fis...

                        Komentarz


                        • #87
                          Zgadza się. Działa
                          Dziękuję bardzo za pomoc.

                          Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

                          Komentarz


                          • #88
                            Panowie nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Może ma ktoś możliwość i sprawdzi gdzie zamontowana jest pompka paliwa webasto w passacie b7 ? W b6 jest wieszak na zbiorniku którego u mnie nie ma.

                            Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez rafal0818 Zobacz wpis
                              Panowie nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Może ma ktoś możliwość i sprawdzi gdzie zamontowana jest pompka paliwa webasto w passacie b7 ? W b6 jest wieszak na zbiorniku którego u mnie nie ma.

                              Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
                              Może być na górze zbiornika, dlatego nie widać, trzeba prześledzić jak idzie przewód paliwowy do Webasta.

                              artur822 gdzie ty takie ceny znalazłeś?

                              Komentarz


                              • #90
                                Artur podstawowe pytanie ile Ciebie to wyszlo.

                                Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

                                Spalanie - Motostat.pl
                                Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                Sprzedam na OLX!!

                                Komentarz


                                • #91
                                  A pytanie z innej beczki. Kupno z drugiej reki panela do O2FL jest lekko trudne albo moze i proste ale drogie to czy ktos kombinowal aby uaktywnic ten guzik na panelu do webasta. Sam guzik bez podswietlenia pewnie mozna zrobic ale czy reszta panelu jest przygotowana na obsluge czegos extra czy nie.

                                  Pytanie stad ze przelacznik swiatel zwykly na taki z funkcja auto. Ktos dawno temu nawet taki mod pokazywal.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Hej mieszkam na stałe w Norwegii, mam tu dwa szroty... Aczkolwiek Webasto vevo 370zl(120godz) i rury stalowe na silnik z dwoma wężami kupiłem w Polsce, reszta tutaj. Tutaj nikt nie kupi takiego układu paliwowego, czy też chłodniczego rzucam na ladę wiązkę kabli z przewodami w komplecie pompka pyta mnie co to, to mówię że instalacja do Webasto z zasilaniem paliwa...a on 100 nok...Ok 50 zł... Kompletne Webasto tutaj można kupić za 900-1000zl, panel 500zl i rury w podobnej cenie jak w Polsce. A reszta "śmieci" to tania... Z ciekawostki sterownik pilota 7n0963513a zamienia się na "B" które są o wiele tańsze... A propo paneli tutaj jest ich dużo, na finndel.no wpisz nr części...to szroty z całej Norwegii i w sumie zwykły panel czy z Webasto kosztuje tyle samo, ale w Polsce ciężko kupić z Webasto... Ja kupiłem za 670kr plus wysyłka 240kr więc mam za ~450zł, Zapomniałem o zbiorniczku spryskiwaczy wyrwałem tanio chyba z 50zl ale okazało się pęknięty, pokleił mi koleś w zdłóż łączenia na gorąco, w sumie wokół i jest gitt...(20zl). W Polsce udało mi się równie tanio kupić części... Mam do turana2012 model, przyłącze paliwa do zbiornika, przewód w komorze silnika aż do Webasto, mocowanie pompki, kostki elektryczne... Jak Ktoś chcę za 100 oddam...

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Odgrzewam kotleta. Myślę wrzucić do swojej O2FL 1,6 MPI+LPG 2009r klima manual bez Maxidot-a Webasto z myślą o zimie i nocnych wyjazdach na rybki. Mam więc pytanko czy już ktoś montował do swoich Octavii z tym motorkiem? Jakich kosztów należy się spodziewać z własnym montażem? Miło by było jakby ktoś dysponował rozpiską części potrzebnych do tego moda. Szukałem ale głównie piszą o TDI. Pozdrawiam OCP-ków.
                                      Ostatnio edytowany przez gocu87; 39642.

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        hej wejdz na etke online i szukaj po koleji jak wyzej wkleilem jakie czesci potrzebne tylko Ty musisz do benzyny... wydaje mi sie ze rurki paliwowe beda te same, zbiornik płynu spryskiwaczy raczej tez to samo... nie wiem czy pompka paliwa to samo...?? aczkolwiek wydaje mi się ze tak bo to webasto steruje jej wydajnością... powodzenia

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Panowie, jestem na etapie zbierania gratów i czy ktoś może mi potwierdzić, że zbiornik płynu do spryskiwaczy od Tourana wcześniej tu wymieniony 1T0 955 453 Podejdzie do Octavii 1Z5?
                                          Aktualne zużycie paliwa

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                                            Panowie, jestem na etapie zbierania gratów i czy ktoś może mi potwierdzić, że zbiornik płynu do spryskiwaczy od Tourana wcześniej tu wymieniony 1T0 955 453 Podejdzie do Octavii 1Z5?
                                            Odpowiadam sam sobie, bo otrzymałem grad odpowiedzi od Kolegów z forum
                                            Otóż ten zbiornik NIE podpasuje do Octavii II, przynajmniej na pewno nie przed FL. Przeszkadza wzmocnienie zderzaka oraz podstawa reflektora.
                                            IMG_20180728_193122a.jpg
                                            Aktualne zużycie paliwa

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Hej.
                                              Od jakiegoś czasu szukam kompletnego pieca do Octavia II 2006 do diesla. Mam wersje z climatronic 2 strefowy. kupiłem już panel z obsługą webasto i pompkę paliwa. Jaki numer pieca będzie współpracował z moim climatroniciem? Z tego co się zorientowałem to będzie pasował 1K0 815 005 i 007. Są takie piece ale mocno stare 2005 czy max 2007 rok . Czy podejdą mi np od golfa V czy passata z numerami 5Q0 815 005. Jest ich sporo na allegro, są tańsze, nowsze, w lepszym stanie... Jakie warunki musi spełniać taki piec żeby współpracował z moim climatronickiem z 2006 roku? Będę wdzięxczny za każdą pomoc. Czy sterowniki montowane w webasto np do Octavia III będą współpracowały z moim climatronickiem? Ja nie planuje montażu pilota tylko wystarczy mi sterowanie z licznika - mam ten licznik z dużym wyświetlaczem - wyposażenie ELEGANCE.
                                              I inne pytanie odnoście kodu literowego występującego po cyfrach 005 i 007, czy niezależnie od tego jakie będą dwie ostatnie literki to ma to jakieś znaczenie czy nie? Oczywiście wiadomo że ma być diesel nie benzyna?

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Dobra...
                                                Nikt nie wie.
                                                Kupię i pewnie sam sprawdzę.
                                                Ale proszę podpowiedzcie mi chociaż gdzie w którym miejscu wpiąć instalację webasta w instalację samochodu.
                                                Mam kupiony panel ze starowaniem webasta. Trzeba się wpiąc w szynę CAN ale jak? Gdzie?
                                                Może macie jakiś schemat?
                                                Ja osoatnio walczyłem z ETKĄ.
                                                Stara którą miałem nie odpaliła na moim kompie, ściagnąłem nową z chomika to rozwaliła mi kompa. Musiałem na nowo stawiac system. Pozyczyłem DVD z ELSA ale u mnie nie chce działać. No robię coś w tym kierunku ale od dłuższego czasu stoję w miejscu. Pomożecie z podłączeniem tego? Będę miał piec 1K0 815 005 LO z 2010 roku.
                                                Ostatnio edytowany przez Łukasz K; 2642.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Ja w zeszłym tygodniu zamontowałem w swojej o1 zestaw analogowego webasto dw50 . Znalazłem niemiecka instrukcję montażu i wpiąłem się w climatronic w odpowiedni pin który był pusty plus kabel za bezpiecznikiem od nadmuchu w ten sposób mam pełne sterowanie . Na szczęście w o1 montaż webasta jest banalnie prosty nie musiałem nic ucinać tylko przepięcie przewodów i podpięcie elektryki
                                                  Łukasz co do twojego to raczej tez nie powinno być problemów z wyborem pieca bo do panelu wpinasz tylko sterowanie i powinno śmigać , jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi proszę
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Łukasz K Zobacz wpis
                                                    Dobra...
                                                    Nikt nie wie.
                                                    Kupię i pewnie sam sprawdzę.
                                                    Ale proszę podpowiedzcie mi chociaż gdzie w którym miejscu wpiąć instalację webasta w instalację samochodu.
                                                    Mam kupiony panel ze starowaniem webasta. Trzeba się wpiąc w szynę CAN ale jak? Gdzie?
                                                    Może macie jakiś schemat?
                                                    Ja osoatnio walczyłem z ETKĄ.
                                                    Stara którą miałem nie odpaliła na moim kompie, ściagnąłem nową z chomika to rozwaliła mi kompa. Musiałem na nowo stawiac system. Pozyczyłem DVD z ELSA ale u mnie nie chce działać. No robię coś w tym kierunku ale od dłuższego czasu stoję w miejscu. Pomożecie z podłączeniem tego? Będę miał piec 1K0 815 005 LO z 2010 roku.
                                                    Ja zakładałem do diesla rocznik 2008, więc też stary panel klimatronika.
                                                    Kupiłem jednostkę dedykowaną do Sharana: 7N0815005AA , jednak te piecyki nie różnią się między sobą - różni się dopiero ich mocowanie. Lepiej kup Vevo - podobno mniej kopcą. Nie kupuj pieca od Octavii III - to już jest kolejna generacja samochodów i inna elektronika. Piec podłączasz pod magistralę Infotainment (tak jak radio). Zasilanie trzeba pociągnąć do E-Boxa (czarna skrzynka koło akumulatora). Masa może być ze szpilki, która jest przygotowana w okolicach zbiorniczka płynu do spryskiwaczy. Przewody zasilające daj 2,5mm kw. Przeciągnij sobie zawczasu kabelek od W-Busa do wnętrza samochodu. Ja odizolowałem kawał wiązki idącej z okolicy pompy ABS aż po zbiorniczek płynu. Dołożyłem nowe przewody i zaizolowałem całość od nowa. Musiałem przedłużyć przewody od pompek spryskiwaczy. Zabrakło dosłownie 10 cm. Pompki są w innym miejscu po wymianie zbiorniczka na ten dedykowany do Webasto. Musiałem też sporo naciągnąć wężyk wodny od przednich spryskiwaczy, bo nie sięgał do pompki. Głównie z powodu tego wężyka zdecydowałem się na odizolowanie całej tej wiązki.
                                                    Powodzenia.
                                                    Trochę zdjęć z montażu przodu znajdziesz tu: Webasto - Google Photos

                                                    Aktualne zużycie paliwa

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X