Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII FL] Problem z zamykaniem klapy wlewu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII FL] Problem z zamykaniem klapy wlewu paliwa

    Właśnie kupiłem ten monterey 2. Za 439 pln to naprawdę wygląda solidnie.
    Jak go kupiłem, żeby średnia córka, która skończyła 8 lat nie jeździła tylko na poddupniku. Ze standardowego fotelika do 36 kg wyrosła a ten monterey w usa ma homologacje do 160 cm i 54 kg i rzeczywiście ma olbrzymi zakres regulacji.
    Oczywiście w EU jest opisany "do 36 kg"
    Pzdr
    Luca

  • #2
    [OII FL] Problem z zamykaniem klapy wlewu paliwa

    Witam kolegów,

    ostatnio przez przypadek zauważyłem, że nie zamyka mi się klapka wlewu paliwa przy zamykaniu centralnym auta.

    Nie sprawdzałem tego wczesniej.

    Jak sie okazuje moje auto nie ma fabrycznie bolca do ryglowania klapki wlewu paliwa. jest zaslepka oryginalna.

    Co trzeba dokupic aby doposazyc w ten wichajster moje auto i jak to zlepic w calosc ??

    Komentarz


    • #3
      madx32 Widzę kolego że drążysz temat a nie możesz otrzymać odpowiedzi , wystarczyło by troszkę użyć opcji SZUKAJ , było już to na naszym forum a autorem był kolega Enriquez w tym wątku ( ale z biegiem czasu fotki gdzieś uciekły ) , wiec postaram się je troszkę odświeżyć ( niektóre są autorstwa Marcina i chyba się za to nie pogniewa ).

      Potrzebne będą części :

      -Siłownik klapki ( najlepiej z kostką ) - znany portal aukcyjny
      -prowadnica ( i tu pozostaje chyba tylko ASO koszt coś koło 6 zł )
      -przewód serwisowy do BCM - ASO
      -parę metrów przewodu 0,5 mm2



      Potem trzeba zdemontować zaślepkę przez obrót jej o 90 stopni i wyjęcie .


      w miejsce jej , identycznie montujemy prowadnicę

      Następnie montaż siłownika w blachę na tylnym prawym nadkolu ( jest ona za tapicerką ) i jest on przykręcony na dwóch wkrętach .


      Instalację łączymy wg schematu :


      Jak mamy wszystko poprowadzone i podłączone , kodujemy sterownik CE09
      bajt 7 bit 5ma być nie zaznaczony.

      Efektem będzie ryglowanie klapki wlewu paliwa razem z centralnym zamkiem :


      Komentarz


      • #4
        Odgrzeje kotleta

        Ma ktoś może schemat podłączenia do instalacji tego siłownika ? Bo zdjęcia niestety już wygasły

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X