Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Doswietlanie zakretow - model 2008

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII] Doswietlanie zakretow - model 2008

    Mam to samo i za cholere nie moge znalezc przyczyny, brzeczy najbardziej w zakresie 1800-2100, podejrzewam ze to jakieś plastiki rezonują od silnika, tylko znaleźć nie mogę, najgorsze jest to że najbardziej to brzęczenie nasila się jak skręcam w lewo (na danych powyzej obrotach) i wtedy brzeczy jeszcze glosniej, mechaniory wymiekaja, nikt nie moze znalezc przyczyny, a mnie juz ch.... strzela jak slysze to brzeczenie przez 2h non stop w trakcie jazdy, na nierownosciach tez zmienia sie natezenie tego brzeczenia, co ciekawe zaraz po zatrzymaniu sie na parkingu, jak na luzie podkrece obroty do tych 2tys to tez brzeczy, wiec otworzylem maske zaczalem poryszac obudowa plastikowa gorna od silnika, wsiadlem do srodka i przestalo brzeczec, zglupialem permanentnie. Jutro sprawdze jeszcze jak skręcona jest górna obudowa (plastikowa) silnika.
    SKODA FABIA
    1.9 TDI 101 PS

  • #2
    [OII] Doswietlanie zakretow - model 2008

    Witam,

    Procedura wlaczania doswietlania zakretow w OII model na rok 2008:

    - musimy sprawdzic VAGCOMem czy "09-Centr.zesp.elektr." w naszym aucie ma symbol 3C0937049AH lub koncowka AJ - jesli tak to mamy 30 bitowy sterownik, ktory obsluguje doswietlanie
    - musimy sprawdzic czy auto ma swiatla przeciwmgielne, ktore dostosowane sa do doswitlania - najprosciej: dolna czesc odblysnika jest matowa - jesli tak jest to teraz pozostaje nam tylko zabawa w VAGCOMie

    1. wchodzimy w "Wybor sterownika"
    2. wybieramy "09-Centr.zesp.elektr"
    3. Kodowanie
    4. Pomocnik dlugiego kodowania
    I tutaj moze okazac sie, ze nasz LCode nie ma pliku z opisem do naszego nowego 30 bitowego sterownika. Najprosciej bedzie pobrac ze strony producenta nowa wersje programu - moze byc beta.

    Przed zmiana kodowanie powinno wygladac tak:
    018A0F130004140000110D000000000000097F065C00000000 0000000000

    5. w Pomocniku dlugiego kodowania strzalkami wybieramy 23 bit
    - jesli doswietlanie nie dziala ma on wartosc binarna 00000000
    - jesli doswietlanie dziala ma on wartosc binarna 00001100
    6. zaznaczamy opcje z Coming Home (o ile pamieam bit 2) oraz 3 i 4 - via Fog lights - powinna nam sie pojawic wartosc binarna 00001100 - jesli tak jest to przenosimy nowe kogowanie do VAGCOMa i zatwierdzamy

    Po zmianie kodowanie powinno wygladac tak:
    018A0F130004140000110D000000000000097F065C00000C00 0000000000

    Doswietlanie dziala do 30km/h gdy skrecimy kierownice lub niezaleznie od skretu gdy wlaczymy na stale kierunkowskaz.

    Procedura jest zaczerpnieta z octavia-forum.de i juz sprawdzona - dziala.

    ps. w RSach doswietlania zakretow nie ma.
    PZDR
    Tomek

    Komentarz


    • #3
      tmw, a co z tym coming home? Ustawiłeś to czy nie?
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        w ambiente 2007 bedzie to działało ?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez shado
          tmw, a co z tym coming home? Ustawiłeś to czy nie?
          zeby bajt 23 mial wartosc 00001100 w bicie 2 (cos z Coming Home - pisze z pamieci - aktualnei nie mam kabla) trzeba zaznaczyc ptaszka i w bicie 3 i 4 wybrac Fog lights.

          Generalnie zaznaczac mozesz na zasadzie prob i bledow patrzac na wartosc binarna - takie zaznaczanie w bitach nic nie zmienia w sterowniku.

          Czy zadziala w Ambiente - trzeba sprawdzic jakie sa swiatla i sterownik - pozniej wrzuce linki do zdjec swiatel.
          PZDR
          Tomek

          Komentarz


          • #6
            tmw, ja mam doświetlania zakrętów w standardzie, ale czekam tylko, aż się misiaki do mnie kiedyś przypieprzą za to :diabelski_usmiech Sam się zresztą zastanawiam jak oni dostali homologację na to auto Co do coming home to mogłoby się to przydać.
            Tyle, że ja mam sterownik1K0-959-433-BT i kodowanie 19bytes
            98801A085283007F3F02850500084F01807C00
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Z tym coming home chyba zle mnie rozumiesz - wg. pomocnika dlugiego kodowania bit 2 opisany jest jako "Coming Home - inna logika" czy cos podobnego. IMO nie ma to zwiazku z typowym Coming Home, mysle, ze przypadkowo pomocnik tak to jakos opisuje. Tak czy siak ten 2. bit jest niezbedny, zeby doswietlanie dzialalo wiec "ten" coming home trzeba zaznaczyc.

              ps. w starej OII z 2005 mialem coming home w opcjach MFA. Gdzie to jest w VAGCOMie to rozpracuje jak juz bede mial auto pod domem.

              Fotki
              PZDR
              Tomek

              Komentarz


              • #8
                Mam Ambiente odebraną na przełomie czerwiec/lipiec 2007 i produkowaną pod zamówienie. Mam już takie nowe przeciwmgielne. Czy ktoś z Pruszkowa, Warszawy lub okolic mógłby się podjąć uruchomienia doświetlenia? Czy ASO robi to bezpłatnie, czy zależy od widzimisie kierownika?
                Szerokości
                Powered by Rogalotti + DSG

                Komentarz


                • #9
                  Opinie użytkowników

                  Jeśli macie tę funckję powiedzcie - czy to się przydaje? Da się ewentualnie wyeliminować włączanie tego wraz z kierunkowskazem? O ile włączanie po skręcie kierownicy wydaje mi się zasadne, to stanie na światłach z świecącym jednym przeciwmgielnym już mniej.

                  Odbieram wkrótce O2 Ambietne i kompletuję ewentualną liste modyfikacji ustawień komputera. Dzięki i pozdrówki.

                  Komentarz


                  • #10
                    milleniusz, ja jak jadę po mieście to nie włączam świateł mijania z przełącznika tylko korzystam z automatycznych (tryb skandynawski) i wtedy to doświetlanie się nie uaktywnia. Szkoda, że wyłącza się automatycznie powyżej 40km/h, bo czasami fajnie jakby świeciło przy wejściu w zakręt. Śmiesznie autko wygląda jak się jedzie po lodzie pod góre i trzeba kontrować cały czas kierownicą, bo wtedy niunia miga raz jednym oczkiem, raz drugim
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      shado, ale w Elegansie ten tryb skandynawski masz na przelaczniku, albo w maxidocie, tak? Bo w Ambiente tego nie ma - moge go co prawda wlaczyc, ale na sztywno w komputerze, co mi sie srednio usmiecha, bo mimo wszystko sam chcialbym decydowac kiedy mi sie wlaczaja swiatla (jak sie zakoduje na sztywno, to sie wlaczaja wraz z zaplonem).

                      Co do doswietlania zakretow, to najbardziej kontrowersyjne wydaje mi sie to swiecenie wraz z kierunkowskazem. Czy to swieci caly czas wtedy, czy tylko jak jedziesz?

                      Komentarz


                      • #12
                        milleniusz, ja mam to włączone na stałe przez ASO w komputerze. Jak tylko włączysz kierunkowskaz, a masz prędkość mniejszą od 40km/h to włącza się przeciwmgielny. To samo jak skręcisz kierownicą o odpowiedni kąt, a prędkość jest poniżej 40km/h. Doświetlanie działa tylko przy włączonych światłach. Nie działa, gdy włączony jest tryb skandynawski, światła są wyłączone lub prędkość jest większa niż 40km/h. Doświetlenie przeciwmgielnych włącza się płynnie-efekt stopniowego rozjaśnienia. W taki sam sposób się wyłącza.
                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                        Komentarz


                        • #13
                          ciekawe czy u mnie by się cos takiego dało właczyć
                          TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                          Zobacz fotoblog

                          Komentarz


                          • #14
                            witam,

                            u mnie dziala wg zalaczonego opisu.
                            pzdr
                            hamster

                            Octavia II 1.9 TDI BXE Elegance + Xenon

                            Komentarz


                            • #15
                              hamster, a jaką wersje wyposarzeniowa masz?? i jaki rocznik modelowy??
                              TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                              Zobacz fotoblog

                              Komentarz


                              • #16
                                karmel, MY08 1.9 tdi BXE Elegance.
                                Sterownik 3C0937049AJ kodowanie 30 bajtow.
                                pzdr
                                hamster

                                Octavia II 1.9 TDI BXE Elegance + Xenon

                                Komentarz


                                • #17
                                  hamster, to pewnie u mnie nie bedzie działało ale trzeba bedzie sprawdzić
                                  TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                                  Zobacz fotoblog

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Moze zadam glupie pytaie ale od ktorego nr nadwozia/ miesiaca wychodzil rok mod 2008.

                                    ps. Samochod trafil z palcu 20XII
                                    Uki
                                    Premium Car Care - Auto Kosmetyka

                                    S-maxD
                                    V 50

                                    325ic

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Uki, rok modelowy 08 jest od sierpień/wrzesień 07
                                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dzis ogladalem halogeny i raczej są to te ktore nadaja sie do doswietlenia. Jak dorwe vaga to bede kombinowal z ustawieniami.

                                        pzdr
                                        Uki
                                        Premium Car Care - Auto Kosmetyka

                                        S-maxD
                                        V 50

                                        325ic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Poproszę o jeszcze jedno uściślenie. : )

                                          Czy te halogeny - po modyfikacji wg opisanego tu schematu, nie te z fabryczną funkcją - zapalają się i gasną płynnie, czy skokowo? Bo rozumiem, że fabryczne doświetlanie jest płynne. Dzięki.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            milleniusz, fabryczne działa do 40 km/h i działa to płynnie bo to jest tak jak fabrycznie

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez milleniusz
                                              nie te z fabryczną funkcją - zapalają się i gasną płynnie, czy skokowo?
                                              wg mnie halogeny są takie same, tylko różnią się szkłem które bardziej doświetla pobocze.
                                              a resztą zajmuje się odpowiedni moduł sterujący.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam
                                                Ja posiadam wersję OII Elegance którą odebrałem z salonu we wrześniu 07. W jaki sposób mogłbym sie upewnić iż jest możliwość "uruchomienia" funkcji doświetlania zakętów. Czyli jaki sprawdzić rok modelowy posiadanej OII???
                                                Pozdrawiam
                                                Porucznik Jaszczuk
                                                Porucznik Jaszczuk_jest AR159 ale już czas zmian

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Jareksi
                                                  Witam
                                                  Ja posiadam wersję OII Elegance którą odebrałem z salonu we wrześniu 07. W jaki sposób mogłbym sie upewnić iż jest możliwość "uruchomienia" funkcji doświetlania zakętów. Czyli jaki sprawdzić rok modelowy posiadanej OII???
                                                  Pozdrawiam
                                                  Porucznik Jaszczuk
                                                  Sprawdz numer sterownika oraz rodzaj halogenow - link ze zdjeciami jest w tym watku (ktorys z moich postow).

                                                  [ Dodano: Sro 13 Lut, 08 18:53 ]
                                                  Zamieszczone przez stysiek
                                                  wg mnie halogeny są takie same, tylko różnią się szkłem które bardziej doświetla pobocze.
                                                  a resztą zajmuje się odpowiedni moduł sterujący.
                                                  Halogeny roznia sie odblysnikiem.
                                                  PZDR
                                                  Tomek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X