Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Naprawa tempomatu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Naprawa tempomatu

    Zamieszczone przez Maru 123

    (...)
    3. opłukujesz silnik wodą nanosisz płyn do mycia silnika, czekasz 5 minut i szorujesz pędzelkiem
    (...)
    Tak w ogóle to mam wrażenie, że chodzisz po aucie z pensetą i szukasz pojedyńczych włosków :-) Prawie jak przegląd auta w CSI - Kryminalne zagadki.... :-) Naprawdę szczerze gratuluję zapału.

    A tak poza planem, czy ktoś wie gdzieś na Śląsku jest taka myjnia, która myje silniki? Niekoniecznie muszą to robić super dokładnie pędzelkiem do rysowania brwi :-)

    Maru 123, czy Ty się tym zajmujesz na codzień?? Mogę się nawet do Ciebie do W-wy pofatygować na 'SPA' dla furki :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2] Naprawa tempomatu

    Gdy złapiemy błędy następujące:

    Adres 01: Silnik Plik etykiet: Brak
    Nr seryjny SW: 03G 906 016 HF HW:
    Komponent: R4 2,0L EDC G000SG 8658
    Kodowanie: 0000072
    Kod serwisu: WSC 00891

    Znaleziono 1 błąd:
    18104 - Mag.danych układu napędowego: niezrozumiała inf. ze ster.kolumny kierownicy
    P1696 - 000 - -
    Ramka zamrożona:
    Obroty silnika: 798 /min
    Moment obrotowy: 26.0 Nm
    Prędkość: 0.0 km/h
    Obciążenie: 0.0 %
    Napięcie: 14.29 V
    Bity binarnie: 11001000
    Bity binarnie: 00000000
    (bez jednostek): 1.0

    Kody gotowości: 0 0 1 1 1


    Adres 16: Koło kierownicy Plik etykiet: 1K0-953-549.LBL
    Nr seryjny SW: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
    Komponent: Lenksäulenmodul 034 0070
    Kodowanie: 0000042
    Kod serwisu: WSC 20840

    Znaleziono 1 błąd:
    00895 - Przełącznik układu utrzymywania zadanej prędkości jazdy (E45)
    014 - Wadliwy - Sporadyczny


    I do tego nie działa tempomat, postępujemy zgodnie z instrukcjami:


    Otwieramy końcówke manetki, tam gdzie zaznaczone są strzałki:


    Po otwarciu końcówki wyjmujemy przełącznik i odłączamy wiązkę (strzałka):


    Rozkręcamy dwie śrubki torx. Na zdjęciu zaznaczone styki do wiązki:


    Z drugiej strony wygląda tak:


    Po rozkręceniu mamy taki zestaw. Zaznaczono na czerwono co należy przeczyścić:


    Najważniejsze są te obszary zaznaczone elipsami. Najczęściej tu dochodzi do zabrudzenia.

    Składamy wszystko w odwrotnej kolejności i tempomat nagle zaczyna działać ;-)

    Dodam tylko, że czyściłem po złapaniu błędów 6 miesięcy temu i nadal działa poprawnie.

    Opis zaczerpnięty z jakiejś duńskiej strony.
    Jestem wdzięczny - wdzięczność i podziękowania w sieci - za co być wdzięcznym

    Komentarz


    • #3
      Robiłem to samo na parkingu w Słowacji. Tempomat działał przez jakieś 0,5 h potem przestawał działać. Zobaczyłem że po zgaszeniu silnika i odpaleniu znowu działał przez podobny okres czasu. Przez całą drogę w trakcie jazdy gasiłem silnik i odpalałem ponownie. Ale w Słowacji wydłubałem środek, nie rozkręcałem go tylko odpiołem wtyczkę i podłączyłem ponownie. Resztę drogi działał prawidłowo.
      Grzesiek
      Octavia 2 Elegance

      Komentarz


      • #4
        Miałem podobny problem z tempomatem.Zastosowałem ten właśnie sposób i bingo. Tempomat zaczął działać.
        Dodam tylko że Torx T8 jest potrzebny.
        Zastanawiałem się tylko skąd te zabrudzenia w sumie średnio używanym włączniku.
        Wiadomo hajłeji to u nas mało. Ale czasami jednak korzystam.
        Usterka pojawiła sie latem, i tu jest klucz do zagadki: ten hebelek u góry jest od w środku posmarowany smarem. Smar od ciepła się lekko roztapia i spływa na styki.
        Niestety trzeba czasami przeczyścić.[/b]

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez blochi
          Zastanawiałem się tylko skąd te zabrudzenia w sumie średnio używanym włączniku.
          pewnie właśnie stąd
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            W FL kabelki są polutowane, więc trzeba robić "on-line" :diabelski_usmiech
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              a jak wygląda czyszczenie w OI ?
              Byłe...:
              Skoda S100L, rok produkcji: 1974
              Skoda 120L, rok produkcji: 1988
              Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
              Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
              Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

              Jest
              Octavia 2, rok produkcji 2010

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez blochi
                Zastanawiałem się tylko skąd te zabrudzenia w sumie średnio używanym włączniku.
                .[/b]
                organ nieużywany zanika...... :diabelski_usmiech
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  A czy po takim zabiegu nie trzeba kasować błędów? :roll:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rom
                    A czy po takim zabiegu nie trzeba kasować błędów? :roll:
                    Tak.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • #11
                      ja mam nadal problem z tempomatem (OI), jakiś czas temu tempomat przerywał, nie zawsze sie włączał aż w końcu przestał działać, zgodnie z zaleceniami wyczyściłem styki, ale niestety nadal nie działa,

                      czy da się go jeszcze jakoś naprawić czy pozostało tylko wymienić go na nowy ?
                      Byłe...:
                      Skoda S100L, rok produkcji: 1974
                      Skoda 120L, rok produkcji: 1988
                      Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
                      Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
                      Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

                      Jest
                      Octavia 2, rok produkcji 2010

                      Komentarz


                      • #12
                        Dopowiem do tego, że jak mamy błąd: intermitent implausible signal wischer switch
                        to robimy to samo z drugiej strony-w manetce wycieraczek - na zestykach prędkości pracy
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem podobny problem z tempomatem.Zastosowałem ten właśnie sposób i pomogło.
                          Opis super,
                          dzięki !

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam,
                            W moim aucie wyskakiwał błąd 00888 - Wiper Switch for Intermittent Operation (E22), czyli błąd przełącznika regulacji prędkości wycieraczek. Idąc śladem autora wątku rozebrałem manetkę i wyciągnąłem moduł tego przełącznika. Do odkręcenia płytki użyłem imbusa 1,5 bo torx 8, którego posiadałem, okazał się zbyt duży a mniejszego nie miałem. Po rozebraniu modułu tego przycisku moim oczom ukazał się następujący widok

                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                            czyli "wypalone" miejsca styku z wtyczką. Oczyściłem, drobnym skrobaczkiem, te miejsca styku oraz oczściłem wacikiem ślizg przełącznika regulacji prędkości wycieraczek. Jeśli problem z wypaleniem miejsca styku powróci, planuję pobielić cyną te miejsca.
                            Z tego wychodzi, że nie tylko brudny ślizg ale też uszkodzone miejsce styku z wtyczką mogą sprawiać problemy. Stąd pewnie ten moduł w O2FL jest zlutowany z przewodami.

                            Pozdrawiam

                            2012-05-24
                            Było kilka dni deszczowych, wycieraczki pracują poprawnie, błędy w komputerze nie powróciły.

                            Komentarz


                            • #15
                              ernestowski,
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                Miałem opisywany tu problem z manetką tempomatu.
                                Błędy te same czyli:


                                18104 - Mag.danych układu napędowego: niezrozumiała inf. ze ster.kolumny kierownicy

                                00895 - Przełącznik układu utrzymywania zadanej prędkości jazdy (E45)

                                Czyszczenie nic nie dało. Sprawdziłem w blokach pomiarowych i okazało się, że nie działają mikrostyki od bocznego knefla czyli RES i SET.

                                Dziś zrobiona podmianka na inną manetkę i tempomat zadziałał.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam,

                                  U mnie niestety czyszczenie nie podziałało. Zrobiłem tak jak w instrukcji. Czyściłem wacikiem nasączonym spirytusem, później wacikiem na sucho. Przecierałem wszystkie elementy układu wyciągniętego z "dźwigni" kierunkowskazów. Oczywiście rozkręciłem torx`a.

                                  Prośba o dalsze sugestie w naprawie.

                                  Poniżej kopia LOGów sczytanych z komputera:

                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                  Adres 01: Silnik Plik etykiet: 03G-906-016-BKD.lbl
                                  Oznaczenie elementu SW: 03G 906 016 F HW: 028 101 139 1
                                  Komponent: R4 2,0L EDC G000SG 6201
                                  Weryfikacja: 12345678 Numer seryjny: SKZ7Z0E2887365
                                  Kodowanie: 0000072
                                  Kod serwisu: WSC 73430 790 00000
                                  VCID: 2648D52A91673D287B0

                                  2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
                                  18104 - Magistrala danych układu napędowego
                                  P1696 - 000 - niewiarygodna inf. ze ster.kolumny kierownicy - Sporadyczny
                                  Ramka zamrożona:
                                  Obroty silnika: 798 /min
                                  Moment obrotowy: 20.0 Nm
                                  Prędkość: 0.0 km/h
                                  Obciążenie: 0.0 %
                                  Napięcie: 14.06 V
                                  Bity binarnie: 11001000
                                  Bity binarnie: 00000000
                                  (bez jednostek): 1.0

                                  17056 - Świeca żarowa cylindra 2 (Q11)
                                  P0672 - 000 - usterka elektryczna w obwodzie
                                  Ramka zamrożona:
                                  Obroty silnika: 840 /min
                                  Moment obrotowy: 42.0 Nm
                                  Prędkość: 0.0 km/h
                                  Obciążenie: 0.0 %
                                  Napięcie: 14.36 V
                                  Bity binarnie: 00001100
                                  Temperatura: 11.7*C
                                  Bity binarnie: 10110000

                                  Kody gotowości: 0 0 0 0 0

                                  -------------------------------------------------------------------------------


                                  Świece wymienię w przyszłym tygodniu. Proszę o pomoc tylko w sprawie niedziałającego tempomatu.

                                  Pozdrawiam,
                                  Wojtek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    musisz wejść w bloki pomiarowe i sprawdzić co nie działa
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Wczoraj zrobiłem wszystko według poradnika i tempomat znowu działa

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        toocool,
                                        Wielkie dzięki za ten opis właśnie zaoszczędziłem ok 150 zł za zakup używki i wymianę części która po oczyszczeniu według opisanej przez Ciebie instrukcji okazała się sprawna
                                        Jeszcze raz wielkie dzięki.
                                        Piotr
                                        Pozdrawiam Piotr

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mi też udało się przywrócić tempomat do życia po wyczyszczeniu styków.
                                          Dodam tylko, że nie kasowałem błędów ale nie wiem czy takie błędy też były przed wyczyszczeniem.
                                          Polecam też przeczytać dokładnie w instrukcji obsługi rozdział o tempomacie ponieważ samo włączenie tempomatu nie polega na przełączeniu dźwigni lecz należy też wcisnąć przycisk SET. Są też opisane funkcje tymczasowego wyłączenia tempomatu, które już nie są takie proste. Najlepiej nauczyć się ich w trakcie jazdy.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją (dzięki Toocool), ale niestety nie ma żadnej odpowiedzi
                                            Czy ewentualne błędy komputera kasują się po odpięciu akumulatora, czy tylko poprzez VAG-a?
                                            Pytam, bo do VAG-a będe miał sie jak podpiąć dopiero za miesiąc, więc jeśli można inaczej...

                                            Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Atrax
                                              Czy ewentualne błędy komputera kasują się po odpięciu akumulatora, czy tylko poprzez VAG-a
                                              tylko VCDS!
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam,
                                                u mnie pojawiał się błąd: 17977 P1569 008 - przełącznik dla GRA-E45 - sygnał niedopuszczalny.
                                                Po rozebraniu manetki i wyciągnięciu płytki zobaczyłem, że styki wyglądają bardzo dobrze, nie było tam kurzu itp ale na wszelki wypadek delikatnie przeciągnąłem nożem po srebrnych kontaktach na PCB. Jak się okazało, były one całe utlenione przez co albo rezystancja była zwiększona albo całkowicie nie kontaktowały.

                                                Po takim szybkim "czyszczeniu" tempomat działa.
                                                Błąd od razu skasowałem, trudno powiedzieć czy bez kasowania też ruszyłby z kopyta.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Uwaga ! ! ! Może zdarzyć się tak, że po przeczyszczeniu tempomatu on nadal nie będzie działał.Nie wyrzucajcie go. Wystarczy rozebrać całą manetkę( wyciągnąć całą elektronikę z kabelkami) wziąć miernik w łapy i sprawdzić czy któryś z przewodów nie ma czasem przerwy.U mnie wyglądało to tak że tempomat działał jak się mu podobało a potem umarł. Przyczyną okazał się przerwany przewód z tempomatu
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X