Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mam to samo odcina po dłuższym odcinku, wywala błąd silnika po wykasowaniu wraca do nromy

Komentarz

• Czy ktoś teraz się orientuje ile kosztuje zestaw naprawczy i ew. koszt? Bo chyba już pora, coraz bardziej i częsciej zaczyna mi to przeszkadzać?

Komentarz

• Ja znalazłem inny sposób.
        Kupiłem samą klapkę z nowym "sworzniem".

Wymiana na spokojnie w jeden dzień o ile nie urwiemy żadnej szpilki.

Jestem jakieś 3000 km po naprawie i ciśnienie doładowania jest regulowane poprawnie (0.75 bar overboost i trzyma stabilne 0.64-0.66 bara).

Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW, bo mam jeszcze jeden komplet, bo zamówiłem dwa gdybym jeden z nich uszkodził podczas montażu.

Załączone pliki

Komentarz

• radekrp90 daj jakieś namiary gdzie kupiłeś tą klapkę, jaki koszt i opisz co i jak z wymianą.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

Komentarz

• AliExpress. TD25 wastegate wystarczy wpisać.
            Jak komuś zależy na czasie - mogę odsprzedać swoja.

Co do wymiany, wrzucę jakieś zdjęcia później może. Jeśli ktoś jest zarejestrowany na forum Passata to mogę dodać link do mojego tematu gdzie opisuje wymianę.
            Ostatnio edytowany przez radekrp90; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• radekrp90 jak możesz to daj tego linka, może się kiedyś przyda i oczywiście zrób jakąś fotorelację co i jak dla potomnych.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

Komentarz

• Turbo 1.4 TSI 122 125 KM 49373-01005 - Genesis Turbo - regeneracja i naprawa turbin, turbosprężarki

Komentarz

• ​Przepraszam za zwłokę ale zapomniałem o tym poście... zapisał mi się jako kopia i nie wrzuciłem.

Tak w skrócie i bez zdjęć póki co, bo coś nie chcą mi się wrzucać - uzupełnię to na dniach.
                  Demontaż turbo - to rzecz oczywista. Dobrze sobie kilka godzin wcześniej namoczyć jakimś penetrantem tudzież "oldscoolowo" płynem hamulcowym

Katalizator należy odkręcić na dole (dwie śruby do rury wydechowej i dwie do bloku silnika), sondy lambda tylko odpiąć na mocowaniu przy skrzyni biegów.
                  Katalizator powinien się dać opuścić w dół bez problemów.

Po demontażu sprężarki należy ją rozdzielić. Odkręcamy v-band (klucz 10-ka) i jakimś ostrym przecinakiem lekko stukamy w miejscu podziału i demontujemy turbosprężarkę. ​
                  Następnie rozwiercamy pin blokujący tuleję zaworu (jest widoczny jako punkt na zafrezowanej na płasko powierzchni pod cięgnem).

Odcinamy ramie szlifując spaw i wyciągamy zawór - ja próbowałem zrobić to poprzez wyrwanie tulejki przez naspawanie gwintu i wykręcenie ale spaw nie trzymał. Poszło przez wybicie przecinakiem od środka.

Dalej, szlif otworu aby pasowała nowa tuleja, wbicie razem z zaworem (to ważne, inaczej się nie zmieści) i zaspawujemy nowe ramie.

Składamy w odwrotnej kolejności.​

Link do klapki: Turbo część Wastegate TD025 grzechotka klapy go lf jet ta pas sat 1.4TSI CAXA, CAXC 03C145702L 49373 01001 części turbosprężarki AAA|Turboładowarki i części| - AliExpress

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X